فقط نهنگ ها دوج کوین های خود را منتقل کرده اند

قیمت دوج کوین در روزهای گذشته در حال افزایش بوده و این بر بالا رفتن ارزش بازار این ارز دیجیتال هم تاثیر ویژه ای گذاشته است. دوج برای اولین بار توانسته با پیشی گرفتن از ریپل به چهارمین ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار تبدیل شود.

داده ها نشان می دهد تعداد معدودی از افراد از این بلاک چین استفاده می کنند و این افراد محدود مسئول بخش نسبتا بزرگی از فعالیت های این شبکه هستند.

ارزش دلاری سکه های ارسال شده در بلاک چین دوج کوین در روز سه شنبه از ۵۸ میلیارد دلار فراتر رفته است. این میزان، ۷۰ درصد بیشتر از مقدار منتقل شده در شبکه بیت کوین (۳۴ میلیارد دلار) و ۲۶۰ درصد بیشتر از شبکه اتریوم (۱۶ میلیارد دلار) بوده است.

ارزش بالا و تعداد کم تراکنش های دوج کوین

با وجود انتقال رقم بالای این سکه ها، تعداد تراکنش ها در این شبکه ها اختلاف فاحشی داشته است. دیروز بیش از ۱.۴ میلیون تراکنش در بلاک چین اتریوم ثبت شده است. این میزان برای بیت کوین نزدیک به ۳۰۰۰۰۰ تراکنش بوده در حالی که بلاک چین دوج کوین تنها ۷۶۰۰۰ تراکنش را ثبت کرده است که این شکاف واضحی را در تقسیم ثروت نشان می دهد.

همانطور که منتقدان این ارز می گویند، تنها یکی از سرمایه گذاران عمده دوج کوین، ۲۸ درصد عرضه آن را در اختیار دارد. ۶۷ درصد ذخایر این ارز هم در تملک ۱۲ نفر است. با توجه به داده های جدید به دست آمده تاثیر سرمایه گذاران عمده یا به اصطلاح نهنگ ها در قیمت این ارز مشخص شده است. بنابراین واضح است که دوج کوین یک قهرمان مردمی نیست که برای نجات مردم آمده باشد.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *