آیا بازار ارز دیجیتال رو به فروپاشی است؟!

۰۹ تیر ۱۴۰۱
آیا بازار ارز دیجیتال رو به فروپاشی است؟!

پانترا کپیتال (Pantera Capital) می ‌گوید که مسیر کریپتو  در بلندمدت صعودی است، اما ممکن است در طی این ماه ها نزول بیشتری رخ دهد.

دن مورهد از Pantera Capital مدعی است که فدرال رزرو در مدت طولانی مرتکب اشتباهات جدی شده است. این اشتباهات اکنون بر بازار ارز دیجیتال تأثیر می گذارد، جایی که احتمال وقوع «فروپاشی های بزرگ» بیشتری وجود دارد.

مورهد از فروپاشی ترا به عنوان نمونه ای از مدل اقتصادی تثبیت ناپایدار یاد می کند. او همچنین شرکت سلسیوس را به عنوان نمونه‌ ای از شرکتهایی با رویه‌ های مدیریت ریسک پایین ‌تر نشان می ‌دهد. Three Arrows Capital، یک شرکت تامین کننده رمزارز که اکنون با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم میکند، بیش از حد اهرم داشت. این صندوق قادر به برآورده کردن الزامات مارجین نبود. او از این حوادث به عنوان «اشعه های بزرگ» یاد می کند.

وی با بیان اینکه “احتمالاً چند مورد دیگر در یکی دو ماه آینده وجود دارد” گفت:

هر واحد اهرمی ورشکسته رشته ای از مشکلات را برای طرف مقابل خود به جا می گذارد.

مورهد همچنین فاش کرد که شرکت او درصد قابل توجهی از دارایی ‌های خود را در اواخر ماه مه در بیت ‌کوین سرمایه‌گذاری کرده است. این امکان وجود دارد که به محض تشخیص وضعیت پایدار بازار از بیت‌کوین خارج شده و به آلت ‌کوین‌ های با ریسک و پاداش بالاتر بپیوندد.

او ادامه داد که علیرغم افزایش بلندمدت چندین پروژه، Pantera تخصیص بیت کوین خود را در طول رکود بازار افزایش داد تا ریسک نزولی را کاهش دهد.

تاثیر رای فدرال رزرو بر بازار کریپتو

امسال، با افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ارتباط با کنترل تورم، انواع ارز دیجیتال دیجیتال سقوط کردند. در این شرایط، ارزهای رمزپایه، به دنبال بیت کوین، همبستگی قوی با سهام نشان داده اند که اغلب در طول معاملات پشت سر هم حرکت می کنند. به گفته دن مورهد، ارتباط بین بیت کوین و سهام معمولاً در میان افت قابل توجه S&P 500 افزایش یافته است، اما او انتظار دارد که این روند به زودی معکوس شود.

طبق گزارشات میهن سیگنال، ارزش ارز دیجیتال بیت کوین در سال ۲۰۲۲ به دلیل شرایط خطرناک ناشی از افزایش نرخ ها و نگرانی های تورم کاهش یافته است. بر اساس داده های ارزش بازار، بیت کوین در زمان نگارش این مقاله با ۵.۱۶ درصد کاهش در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۹۰۳۷ دلار معامله می شد.

منبع:u.today
2 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

یک نظر

  • ۱میلیارد تومن ک چیزی نیست.
    تو بگو میلیون دلار! علی حسنی رو که ارز پکس و ناکس رو معرفی کرده و پشت پرده ماهان تیموری که که قصد فرار داره رو هم اطلاع رسانی کنید

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *