ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
خرید خوراک و پوشاک بیشترین موارد مصرف ارز دیجیتال

یک شرکت تحقیقاتی با بررسی افراد آشنا با ارز دیجیتال درباره کاربرد و مصارف آن در زندگی روزمره اطلاعاتی به دست آورده است. این بررسی که توسط شرکت تحقیقاتی ویژوآل آبجکتس صورت گرفته نشان می‌دهد خرید غذا و پوشاک پرکاربردترین استفاده‌ی عادی از ارز دیجیتال است.

این تحقیق ناهماهنگی بین پذیرش و واقعیت کاربرد ارز دیجیتال را نشان داده است. بسیاری از افراد پاسخگو در این تحقیق گفته‌اند بیشترین استفاده از ارز دیجیتال معامله و فعالیت‌های نامشروع است.

این تحقیق اطلاعات ۹۸۳ فرد آشنا با رمز ارزها را در آمریکا جمع آوری کرده که بیش از ۱۲۰ نفر از آنها سابقه خرید با استفاده از ارز دیجیتال را داشته‌اند.

۴۰ درصد از افراد پاسخگو گفته‌اند به نظر آنها پیش بینی قیمت و معاملات سهام مهم‌ترین کاربرد ارز دیجیتال است. پس از آن هم خرید اقلام غیرقانونی و الکترونیکی به ترتیب با ۳۰ و ۲۳ درصد پرکاربردترین مصارف می‌باشد. کمترین مصارف هم خرید پوشاک و املاک هریک با ۱۵% و خرید غذا با ۱۴% است.

تفاوت بین دیدگاه عامه مردم و کاربرد واقعی

تنها ۱۶ درصد از شرکت کنندگان در این تحقیق سابقه سرمایه گذاری در ارز دیجیتال را داشته‌اند که این می‌تواند نتایج متفاوتی را نسبت به واقعیت کاربرد رمز ارزها منعکس کند.

در فهرست تهیه شده از عادت‌های این افراد در خرج کردن ارزهای دیجیتال، غذا با ۳۸% در رده رایج‌ترین خرید با ارز دیجیتال قرار گرفته است. پس از آن پوشاک با ۳۴% و پیش بینی قیمت‌ها و معاملات با ۲۹قرار دارند. مواد مخدر و اسلحه با ۱۱ و ۱۵ درصد در پایین‌ترین رده قرار گرفته‌اند.

طبق نتایج تحقیقات دیگری که توسط اکونومیست و Crypto.com صورت گرفته هم پرداخت‌های روزمره بیشترین کاربرد ارز دیجیتال بوده‌اند.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

منبع

بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.