ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی

چگونه در رقابت معاملات آتی (فیوچرز) کوینکس با جایزه ۲۰.۰۰۰ تتر شرکت کنیم؟

۲۶ تیر ۱۴۰۱
آینده کوینکس در دنیای ارز دیجیتال از دید آقای یانگ، موسس صرافی کوینکس

اخیراً بازار ارزهای دیجیتال دچار کساد شده و در همین حالت باقی مانده است و بسیاری از سرمایه‌گذاران اعتماد خود را به معاملات نقدی از دست داده‌اند. در همین حال، حجم معاملات آتی همانند قیمت بیت کوین دچار کاهش نشده‌اند. علاوه بر این، با توجه به سود باز معاملات آتی بیت کوین که توسط کوین گلس ثبت شده است، نهنگ‌ها در هفته گذشته بیت کوین‌های زیادی خریداری کرده‌اند. بسیاری از سرمایه‌گذاران برای محافظت در برابر ریسک‌ها در بازار نزولی امروزی به قراردادهای آتی روی آورده‌اند. آن‌ها با پیش‌بینی منطقی روند قیمت در طول نوسانات بازار قادر هستند تا سودهای کوتاه‌مدت به دست آورند.

منبع: coinglass

از آنجایی که حجم معاملات آتی و پایگاه کاربران آن همچنان در حال رشد است، بسیاری از صرافی‌ها شروع به جلا دادن بخش آتی خود کرده‌اند. به طور خاص صرافی جهانی کوینکس (CoinEx) که فعالیت آن به پنج سال می‌رسد، از روز اول متعهد به ارائه معاملات آتی ارزهای دیجیتال ممتاز بوده است. این صرافی برای بهبود تجربه معاملات آتی ارزهای دیجیتال، به سرمایه‌گذاران خرد بیشتری اجازه داد تا این معاملات را در کوینکس انجام دهند. علاوه بر این، صرافی اخیراً بخش رقابت معاملات آتی کوینکس را نیز راه‌اندازی کرده است. همچنین یک جایزه بزرگ تا سقف ۲۰.۰۰۰ USDT نیز در نظر گرفته است تا علیرغم شرایط نزولی بازار به کاربران وفادار خود جایزه بدهد.

نحوه شرکت در رقابت معاملات آتی کوینکس

رقابت یک هفته‌ای معاملات آتی کوینکس از ۷ ژوئیه شروع می‌شود و در ۱۴ جولای به پایان می‌رسد. در طول تبلیغات، کاربران می‌توانند در صفحه تبلیغات این شرکت به آدرس (https://www.coinex.com/activity/trade-rank) روی گزینه ثبت‌نام کلیک کنند. کوینکس درصد PNL یا سود و زیان شرکت‌کنندگان در ۲۰ بازار آتی خاص را محاسبه می‌کند. درنهایت ۱۰۰ کاربر برتر با بالاترین درصد PNL می‌توانند ۱۵.۰۰۰ USDT را بین خود تقسیم کنند.

رتبه جایزه تتر به ازای هر شرکت‌کننده کل جوایز به تتر
۱ ۳۰۰۰ ۳۰۰۰
۲ ۱۵۰۰ ۱۵۰۰
۳ ۱۰۰۰ ۱۰۰۰
۴ ت ۱۰ ۵۰۰ ۳۵۰۰
۱۱ تا ۳۰ ۲۰۰ ۴۰۰۰
۳۱ تا ۵۰ ۵۰ ۱۰۰۰
۵۱ تا ۱۰۰  ۲۰ ۱۰۰۰

جدول توزیع جوایز

لازم به ذکر است که تنها کاربرانی که حجم معاملاتی بالای ۵۰۰۰ USDT را در بازار تعیین شده فیوچرز ثبت کرده باشند، در این رتبه‌بندی قرار خواهند گرفت. گفته می‌شود دستیابی به حجم معاملاتی ۵۰۰۰ USDT در بازارهای آتی بسیار آسان است. به طوری که سرمایه‌گذاران خرد نیز می‌توانند با کمک معاملات اهرم دار به این نقطه دست یابند.

به گفته یک مقام مسئول در کوینکس، درصد PNL یا سود و زیان مساوی است با درآمد تجمعی همه بازارهای منتخب در طول تبلیغات، تقسیم‌بر مجموع حداکثر حاشیه تاریخی موقعیت‌های بازار منتخب در طول تبلیغات، ضربدر ۱۰۰ درصد.

کوینکس همچنین به هر کاربر جدید صندوق آزمایشی فیوچرز کوینکس در طول تبلیغات مجموعاً ۵ USDT ارائه می‌دهد. کاربرانی که تأیید KYC یا هویت مشتری را تکمیل کرده باشند و هرگز در هیچ بازار آتی معامله نکرده‌اند، می‌توانند این کوپن را در صفحه تبلیغات استفاده کنند. برای این کار کد [CoinExFutures] خود را وارد کرده و با کلیک بر روی گزینه “Claim” یک صندوق آزمایشی آتی با ۵ USDT دریافت کنید. سپس می‌توانید به ناحیه کاربری حساب خود و مرکز کوپن بروید و برای استفاده از آن بر روی گزینه «فعال‌سازی» کلیک کنید.

ممکن است ۵ USDT ناچیز به نظر برسد. اما اگر به طور عاقلانه استفاده شود، می‌تواند به سرمایه‌گذاران کمک کند تا سود خود را چند برابر کرده و در طول مسابقه رتبه اول را به دست آورند. در اینجا به چند تاکتیک معاملات آتی اشاره می‌کنیم که کمک حال شما در معاملات آتی خواهد بود.

چگونه می‌توانم بازده خود را دریافت کنم؟

در طول رویدادهایی مانند رقابت معاملات آتی کوینکس، میانبرهای زیادی برای برنده شدن جوایز وجود ندارد و اصل آن این است که ضرر خود را به حداقل و سود خود را به حداکثر برسانید. این همان هدف نهایی از انجام معاملات آتی است. اما مبتدیان چگونه باید به هدف مورد نظر خود برسند؟

اول از همه هنگام معامله قراردادهای آتی به جای اینکه اجازه دهیم احساساتمان بر ما مسلط شوند باید آرام و منطقی بمانیم و از وسواس در مورد برنده شدن یا باختن خودداری کنیم. بسیاری از مبتدیان بر این باورند که شروع کار با موقعیت‌های بزرگ منجر به سود زیادی می‌شود. بااین‌حال، هنگامی‌که زیان رخ می‌دهد، نه‌تنها تمام سود خود را از دست می‌دهند، بلکه حتی اصل سرمایه آن‌ها نیز دچار انحلال می‌شود. برخی از تازه‌کارها که از زیان‌های خود بسیار ناراحت می‌شوند، بی‌محابا به سمت موقعیت‌های جدید هجوم می‌برند تا زیان خود را جبران کنند. این کار چون بدون دقت و عجله‌ای است، تنها منجر به انحلال اجباری سرمایه آن‌ها خواهد شد.

پس بعد از آمادگی ذهنی و آرامش باید مراقب موارد زیر هم باشیم.

۱. توقف ضرر در زمان مناسب:

از آنجایی که هیچ‌کس همیشه در معاملات آتی برنده نمی‌شود، توقف ضرر در زمان مناسب همان چیزی است که همه معامله گران آتی باید یاد بگیرند. دلیل این امر آن است که تا وقتی ضررهای ما در محدوده معقولی باشد، می‌توانیم دفعه بعد آن‌ها را جبران کنیم. به این ترتیب، هنگام ایجاد یک موقعیت جدید، باید به میزان مناسب سرمایه‌گذاری کنید. بسیاری از معامله گران حرفه‌ای بسته به مقیاس زیان، سرمایه‌گذاری بعدی خود را تعیین می‌کنند. به عنوان مثال، برخی از معامله گران زمانی که وجوه حساب بین ۵ تا ۱۰ درصد کاهش یافته باشد، زیان خود را متوقف می‌کنند.

۲. در اوج متوقف شوید:

همان‌طور که اغلب مردم می‌گویند، زمانی که در اوج هستید، دست بردارید. بازار کریپتو در معرض نوسانات شدید است. بنابراین امکان دارد که در عرض یک شب دچار افت شدید شود. بنابراین، هنگام معامله قراردادهای آتی، می‌توانیم موقعیت‌های خود را ببندیم. بعد در زمانی که قیمت احتمالاً به اوج خود می‌رسد یا بازگشتی مجدد دارد، سود ببریم. یا می‌توانیم برخی از موقعیت‌های خود را ببندیم تا سود شناور به سود واقعی تبدیل شود. از این گذشته، تا زمانی که پول به جیب شما نرود کاملاً مال شما نیست.

۳. اهرم خود را کنترل کنید:

هنگام معاملات آتی در بلندمدت، باید از انجام معاملات اهرم دار یا لوریج دار بیش از حد بالا خودداری کنید. در همین حال، معامله‌گران معاملات آتی کوتاه‌مدت نیز باید نسبت اهرمی مناسبی را با توجه به بودجه خود انتخاب کنند. تا بتوانند از انحلال اجباری سرمایه و زیان‌های ناشی از نوسانات شدید قیمت که فوراً اتفاق می‌افتند، جلوگیری نمایند.

۴. پیش‌بینی روند بازار:

اساسی‌ترین عامل برای معاملات آتی، پیش‌بینی روند بازار است. استراتژی اصلی پشت هر عملیات آتی نیز پیش‌بینی معامله‌گر در مورد بالا یا پایین رفتن قیمت و زمانی است که او تصمیم به معامله دارد. بنابراین، برخی از تاکتیک‌های مبتنی بر کندل همیشه می‌توانند مفید باشند. به عنوان مثال، معامله گران می‌توانند برای خواندن و پیش‌بینی بازار و تصمیم‌گیری درباره زمان ورود، به شاخص‌های مختلفی روی آورند. از جمله این شاخص‌ها می‌توان به تعیین محدوده قیمت کلیدی، فرصت‌یابی با الگوهای کندل استیک و شاخص‌هایی مانند MA و EMA اشاره کرد.

امیدواریم تاکتیک‌های بالا بتوانند به شما کمک کند در طول این مسابقه جوایز رضایت بخشی کسب کنید. به‌هرحال، ارزهای دیجیتال اضافی هرچند هم اندک باشند، در بازار نزولی اخیر سود قابل قبولی محسوب می‌شوند. حتی اگر این اولین بار باشد، می‌توانید معاملات آتی را به صورت رایگان با Trial Fund شروع کنید. کسی چه می‌داند، شاید مجذوب معاملات آتی شوید.

نظرتان را درباره ی 'چگونه در رقابت معاملات آتی (فیوچرز) کوینکس با جایزه ۲۰.۰۰۰ تتر شرکت کنیم؟' با درمیان بگذارید!

1 نفر این مطلب را پسندید.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

یک نظر

  • سلام چرا تراست ولتم کانکت نمیشه
    رو لینک آبی کانکت ولت یکم لود میشه بعد دوباره آبی میشه؟

  • نمایش کامنت بیشتر

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *