ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
انقلاب در آموزش با متاورس

آینده آموزش و پرورش در گرو پیشرفت فناوری است. ما در اینجا، در مورد نوع خاصی از فناوری که فکر می کنیم پتانسیل ایجاد تغییر در آموزش را دارد صحبت خواهیم کرد. پس آنچه مورد بحث ماست ایجاد انقلاب در آموزش با متاورس است.
برنامه های کاربردی متاورس فقط به بازی محدود نمی شوند. متاورس کارهای زیادی می تواند برای بخش آموزش انجام دهد. کلمه “Metaverse” از زمانی که چندین شرکت بزرگ از جمله فیس بوک (متا) آن را توسعه دادند در سرفصل اخبار قرار گرفت. متاورس ممکن است با محیط های مجازی سه بعدی مشترک و دائمی که به دنیای مجازی درک شده مرتبط هستند، نسخه آینده اینترنت باشد. در ادامه در میهن سیگنال با تأثیر متاورس در آموزش بیشتر آشنا خواهیم شد.

آنچه در این مقاله میخوانید :

انقلاب در آموزش با متاورس

متاورس نسل جدیدی از اینترنت است که جایگزین اینترنت فعلی خواهد شد و بخش آموزش را متحول خواهد کرد. این فناوری شامل فضاهای مجازی، نبردهای درون بازی و بازی های چندنفره خواهد بود. این ویژگی ها آن را به یک فضای آموزشی شگفت انگیز برای دانش آموزان تبدیل می کند تا در مورد کدنویسی، ریاضی، علوم، ادبیات، تاریخ هنر و غیره بیاموزند.

نحوه انقلاب در آموزش با متاورس

پلتفرم Metaverse از فناوری بلاک چین برای ثبت سوابق تحصیلی استفاده می کند. این بدان معناست که رونوشت ها، مدارک تحصیلی و سایر اسناد خصوصی، امن و قابل تأیید هستند. همچنین می تواند کاغذبازی را کاهش دهد و داده های موردنیاز برای ارزیابی دروس توسط دانشجویان و اساتید را ارائه دهد. Metaverse می تواند آموزش را در کشورهای در حال توسعه افزایش دهد زیرا استفاده از این فناوری نسبت به روش های سنتی ارزان تر است. متاورس به افرادی که توانایی پرداخت هزینه های بالا را ندارند دسترسی به فرصت های آموزشی جدید را می دهد.

نحوه انقلاب در آموزش با متاورس

نحوه انقلاب در آموزش با متاورس

انقلاب در آموزش با متاورس: کاربردهای آموزشی متاورس

متاورس یک واقعیت مجازی تعاملی است. جایی است که مردم می توانند چیزهایی را خلق کنند و تجربه نمایند که در دنیای واقعی وجود ندارند. ممکن است به زودی شاهد کاربردهای آموزشی این فناوری با هدف اولیه آماده سازی زبان آموزان برای آینده شغلی خود باشیم.

آیا متاورس برای مقاصد آموزشی مناسب است؟

قبل از ورود به برنامه های آموزشی متاورس و اشاره به مسئله انقلاب در آموزش با متاورس، لازم است مبانی متاورس را درک کنید. متاورس اساساً یک جهان دیجیتال کاملاً کاربردی است که خارج از واقعیت فیزیکی وجود دارد. از طرفی، Metaverse جهان های مجازی مختلف را در یک منطقه دیجیتالی مشترک و دائمی به هم پیوند می دهد. متاورس همچنین ممکن است مجموعه ای از تمامی تجربیات و تعاملات واقعیت مجازی و واقعیت افزوده بین فضاهای مجازی و دنیای واقعی از طریق اینترنت اشیا، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین باشد.

انقلاب در آموزش با متاورس: نحوه کمک به دانش آموزان

واقعیت مجازی، آینده آموزش است. دانش آموزان با کار با واقعیت مجازی، تجربه انجام کارهای عملی بیشتری را خواهند داشت. با روشن بودن هدست واقعیت مجازی، دانش آموزان می توانند سناریوها و محیط های مختلفی را که در زندگی واقعی قادر به دسترسی به آن نیستند، مانند کاوش در فضا یا ساختن شهر خود، تجربه کنند. این محیط مجازی همچنین می تواند به مردم در سراسر جهان اجازه دهد تا در بحث های کلاس درس شرکت کنند.

مفاهیم انقلاب در آموزش با متاورس

جدی ترین مسئله برای هر مبتدی متاورس این است که متاورس چگونه می تواند بر تحصیل تأثیر بگذارد و چه تأثیری بر آموزش خواهد داشت؟ طبقه بندی جامع تر متاورس شامل ۴ مفهوم کلیدی است: واقعیت افزوده، روزنگاری، واقعیت مجازی و جهان های آینه ای. این ایده ها تصور دقیقی از استفاده از فناوری های Metaverse می دهند که ممکن است برای ترویج موارد آموزشی مورداستفاده قرار بگیرند. بیایید نگاهی به این ۴ ویژگی متاورس بیندازیم تا انقلاب در آموزش با متاورس را بیشتر درک کنیم.

مفاهیم انقلاب در آموزش با متاورس

مفاهیم انقلاب در آموزش با متاورس

یادگیری واقعیت افزوده در متاورس

واقعیت افزوده (AR) یک محیط هوشمند است که با استفاده از فناوری و شبکه مبتنی بر مکان کار می کند. این محیط به ایجاد یک رابط دیجیتالی بین چیزهای دنیای واقعی کمک می کند. برخی از مهم ترین برنامه های AR در گوشی های هوشمند و همچنین در خودروها دیده می شوند. Pokemon Go شناخته شده ترین نمونه از واقعیت افزوده است.

طول عمر

Lifelogging یا روزنگاری یکی دیگر از مفاهیم کلیدی در استفاده از متاورس برای اهداف آموزشی و یادگیری است. این فناوری به افراد و اشیا اجازه می دهد تا اطلاعات و تجربیات روزمره را ضبط کنند، ذخیره نمایند و به اشتراک بگذارند. Lifelogging بر واقعیت افزوده تمرکز دارد و جعبه های سیاه و لوازم الکترونیکی پوشیدنی به عنوان نمونه های واقعی از آن عمل می کنند. به عنوان مثال، Apple Watch و Samsung Health نمونه های عالی برای Lifelogging در دنیای واقعی هستند.

جهان های آینه ای

مفهوم جهان آینه ای برای بسیاری از موارد استفاده از متاورس در آموزش بسیار مهم است. جهان های آینه ای شکلی از شبیه سازی دنیای بیرون هستند که در اصل نسخه مجازی ارتقا یافته دنیای واقعی به شمار می روند. جهان های آینه ای را می توان به عنوان متاورسی در نظر گرفت که در آن ویژگی های دنیای واقعی به واقعیت مجازی تبدیل می شوند. بهترین مثال برای عملی کردن مفهوم جهان آینه ای، خدمات مبتنی بر نقشه مانند Google Earth است.

واقعیت مجازی

واقعیت مجازی یکی دیگر از ویژگی های مهم Metaverse است که نقش مهمی در پیشبرد استفاده های آموزشی از Metaverse ایفا خواهد کرد. این مفهوم به یک متاورس اشاره دارد که می تواند جهان های درونی را شبیه سازی کند. واقعیت مجازی می تواند فضای دیجیتالی باشد که با ترکیب داده های دیجیتالی از تعاملات آواتار با محیط ایجاد می شود.
اکنون سؤالی که ممکن است مطرح شود این خواهد بود که چگونه این چهار عامل موجب انقلاب در آموزش با متاورس می شود؟ اهمیت آموزشی این چهار عامل برای تغییر رویکردهای سنتی به آموزش و یادگیری مهم است.

انقلاب در آموزش با متاورس: روش های استفاده از متاورس در آموزش

۱. ارائه فیلم های مستند در Metaverse

مشاهده فیلم های مستند در کلاس درس یک راه عالی برای شروع گفتگو در مورد علم یا مسائل اجتماعی است. در این روش از دانش آموزان خواسته می شود یک مستند تماشا کنند و سپس در مورد آن در گروه های چندنفره بحث کنند یا تکلیفی معادل با آن انجام دهند.

۲. سفر به نقاط مختلف جهان

در متاورس می توانیم به شهرهای مختلف سفر کنیم و مکان های طبیعی جهان را تماشا کنیم، مانند ایسلند، گرینلند یا قطب جنوب. در واقع می توانیم از طریق یک هدست واقعیت مجازی به قطب شمال و قطب جنوب برویم.

۳. مشاهده آثار هنری هنرمندان و افزایش خلاقیت دانش آموزان

بسیاری از هنرمندان و متخصصان خلاق، محتوای منحصر به فردی را برای دنیای مجازی سه بعدی ایجاد می کنند. ما می توانیم با ورود به متاورس در میان آثار هنری آن ها سفر کنیم. این مسئله می تواند خلاقیت دانش آموزان را پرورش دهد.

روش های استفاده از متاورس در آموزش

روش های استفاده از متاورس در آموزش

۴. شرکت در رویدادهای مهم علمی

در متاورس ما قادر به مشارکت و تعامل با دیگران در یک محیط اجتماعی هستیم. در یک محیط کلاسی، می توانیم شخصی را به معنای مجازی به کلاس خود دعوت کنیم. بنابراین ما می توانیم یک فضای مجازی داشته باشیم که در آن با هم همکاری داریم. پس ما می توانیم تعاملات شخصی و اجتماعی داشته باشیم، همچنین می توانیم رویدادهای ساختارمندتری داشته باشیم. از جمله این رویدادها سخنرانی یا کنفرانس یا سمپوزیوم هایی است که می توانیم در آن شرکت کنیم و افراد دیگری از طریق یک آواتار مجازی با ما صحبت کنند. این خود یکی از دلایل اثبات انقلاب در آموزش با متاورس است.

۵. انجام فعالیت های تناسب اندام

ارتباط بین ذهن و بدن بسیار قوی است. بنابراین در واقع کار با چیزهایی مانند فعالیت های تناسب اندام، حرکت بدن، مدیتیشن یا تمرکز حواس می تواند به دانش آموزان در تمام جنبه های تحصیلی و تمام جنبه های زندگی کمک کند. برخی از برنامه های تناسب اندام و مدیتیشن موجود در دستگاه های واقعیت مجازی واقعاً خوب هستند. قرارگرفتن در یک محیط که در آن می توانند استراحت کنند یا قرارگرفتن در محیطی که می توانند بدن خود را حرکت دهند، چیزی است که به آنها در تمام مطالعاتشان کمک می کند.

انقلاب در آموزش با متاورس: نحوه تأثیر متاورس بر آموزش

فناوری های پیشرفته مرتبط با هر بخش از متاورس می توانند چگونگی تأثیر متاورس بر آموزش را به تصویر بکشند. در اینجا چند نمونه از نحوه تأثیر متاورس بر آموزش و یادگیری ذکر شده است.

کاربردهای واقعیت افزوده در واقعیت

واقعیت افزوده می تواند به ایجاد پوشش های دیجیتالی بر روی اشیای دنیای واقعی کمک کند و به اشیا اجازه می دهد سه بعدی به نظر برسند. با کاوش در برنامه های آموزشی مختلف، می توانید موارد استفاده مختلف از متاورس را در آموزش با واقعیت افزوده بررسی کنید.
به عنوان مثال، AR می تواند در بررسی بصری قسمت های دیده نشده کمک کند و به حل سریع تر مشکلات منجر شود. AR می تواند یک نمای کلی از محتوا ارائه دهد و دشواری خواندن و درک متن را کاهش دهد. علاوه بر این، فعالیت های تعاملی مانند نوشتن و خواندن، پتانسیل ایجاد انواع تجربیات عمیق و جذاب را دارند.

کاربردهای مادام العمر متاورس در آموزش

Lifelogging راهی برای ثبت فعالیت ها و افکار روزانه برای ایجاد نتایج مفید است. این می تواند با تمرکز بر تجربیات خودآموزی به انقلاب در آموزش با متاورس کمک کند. علاوه بر این، می توانید به فعالیت های روزانه یک فرد نگاه کنید و در مورد آنها نظر دهید. در نتیجه، متاورس می تواند ابزار مفیدی برای بازنمایی و اجرای بازخورد و درس های آموخته شده از زندگی باشد. همچنین فرصت هایی برای بررسی دقیق انواع مختلف اطلاعات ایجاد می کند. Lifelogging همچنین می تواند به ارزیابی تجربیات مختلف یادگیری و همچنین بازسازی خلاقانه داده ها کمک کند.

انقلاب در آموزش با متاورس: جهان های آینه ای

دنیای آینه ای ممکن است در غلبه بر موانع بصری و عملکردی برای یادگیری و آموزش مفید باشد. به عنوان مثال، سیستم های کنفرانس ویدئویی آنلاین می توانند برای ایجاد جهان های آینه ای مجازی برای برگزاری کلاس های آنلاین استفاده شوند.

کاربردهای انقلاب در آموزش با متاورس

کاربردهای انقلاب در آموزش با متاورس

کاربرد واقعیت مجازی در آموزش

هنگام جستجوی اطلاعات در مورد برنامه های آموزشی متاورس، باید مفاهیم آموزشی واقعیت مجازی را نیز در نظر بگیرید. علاوه بر این، واقعیت مجازی می تواند با امکان شبیه سازی مجازی نمایش های عملی در محیط های دیجیتال، به پیشرفت های آموزشی کمک کند. به عنوان مثال یک جلسه آموزشی مدیریت بحران در مورد کنترل آتش می تواند در دنیای واقعی بسیار گران باشد. برعکس، شبیه سازی واقعیت مجازی آموزش آتش نشانی می تواند راه حلی مقرون به صرفه محسوب شود.

انقلاب در آموزش با متاورس: راهنماهای جذاب

اولین و بدیهی ترین پاسخ به این سؤال که متاورس چگونه بر آموزش تأثیر می گذارد؟ به تجربیات متاورس تعاملی اشاره دارد. در Metaverse، معلمان، دیگر نیازی به نمایش تصویر یا ویدئو از یک کتاب ندارند. در اینجاست که مجدداً بحث انقلاب در آموزش با متاورس مطرح می شود. چون معلمان می توانند به دانش آموزان خود نشان دهند که چگونه یک ماشین ساخته می شود یا چگونه یک فرایند در سطح مولکولی رخ می دهد. دانش آموزان به دلیل تجربیات نوآورانه در درس ها، احتمالاً درس ها را بهتر به خاطر می سپارند.

آزادی ایجاد تجربیات و به اشتراک گذاری آنها

نباید برنامه های آموزشی Metaverse را صرفاً انواع آموزشی بازی های آنلاین در نظر بگیرید. کاربران ملزم به دنبال کردن اهداف بازی نیستند. برعکس، دانش آموزان ممکن است تجربیات خود را ایجاد کرده و به اشتراک بگذارند و تجربیات یادگیری را توسعه دهند که آزادی یادگیری و انعطاف پذیری را افزایش می دهد.

جمع بندی

واقعیت افزوده، واقعیت مجازی، جهان های آینه ای و روزنگاری از جمله ویژگی های مرتبط با انقلاب در آموزش با متاورس هستند. در حال حاضر، ممکن است به موارد متعدد استفاده از متاورس در صنعت بازی نگاه کنید. متاورس، برعکس، می تواند دستاوردهای جدیدی در توانمندسازی یادگیرندگان به ارمغان بیاورد.
برای مثال، با کمک Metaverse، ممکن است به تجربیات یادگیری واقعی تری دسترسی داشته باشید. همچنین ممکن است به نمایش بهتر فرایندها، سیستم ها و اشیای دنیای واقعی برای یادگیری بهتر کمک کند. علاوه بر این، Metaverse می تواند به دانش آموزان کمک کند تجربیات یادگیری خود را مستند کنند و از مزایای تفکر انتقادی بهره ببرند.
آینده آموزش با آنچه امروزه وجود دارد متفاوت خواهد بود. دانش آموزان فقط در کلاس درس نمی نشینند و به سخنرانی گوش نمی دهند. آنها می توانند در کلاس های پخش زنده با دانش آموزان دیگر در سراسر جهان شرکت کنند. دانش آموزان همچنین این فرصت را خواهند داشت تا برنامه درسی خود را بسازند و تعیین کنند که بیشتر به چه چیزی علاقه دارند. آموزش با منطقه زمانی یا مسافت محدود نخواهد شد. با کمک Metaverse، دانش آموزان می توانند به اندازه ای که می خواهند زمان خود را به یادگیری اختصاص دهند و سپس به تنهایی موضوعات دیگر را کشف کنند.

منبع:makeanapplike.com
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه نوروزی
شارژ رایگان با ثبت نام
با ثبت نام و تکمیل احراز هویت در جشنواره کیوسک، بیست هزار تومان بیت کوین هدیه بگیرید!

دریافت جایزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *