ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی

استقبال بنیانگذاران ریپل از انتقال اتریوم به اثبات سهام

۰۹ فروردین ۱۴۰۱
استقبال بنیانگذاران ریپل از انتقال اتریوم به اثبات سهام

کریس لارسن، یکی از بنیانگذاران و رئیس اجرایی ریپل، معتقد است که اتریوم در مسیر انتقال به اجماع اثبات سهام است. این فرایند به دنبال درخواست ‌های یکی از بنیان ‌گذاران بیت‌ کوین صورت می گیرد. در این صورت اتریوم با در نظر گرفتن فاصله از PoW به روش اعتبارسنجی کم انرژی انجام می ‌گیرد. لارسن اظهار نظر داشت:

اکنون زمان تغییر فرا رسیده است!  از آنجایی که شرکت کنندگان معروف بازار سرمایه نقدینگی انواع ارز دیجیتال را هدایت می کنند، ESG و پایداری بیشتر در کانون توجه قرار خواهند گرفت. شبکه اتریوم این را در اوایل تشخیص داد و حال به انتقال به PoS بسیار نزدیک است.

لارسن در نسخه به روزرسانی شده مقاله سال گذشته خود نوشته است که تغییر به روش اجماع کم انرژی، می تواند بهترین گزینه درازمدت سازگار محیط زیست باشد. اما ممکن است شاهکار آسانی نباشد.

او تأکید می ‌کند که از آنجایی که بازیگران اصلی بازار مالی به نقدینگی ارزهای دیجیتال فشار می‌آورند، ESG و پایداری اهمیت فزاینده‌ای پیدا می ‌کنند. بنابراین تغییر به اجماع کم انرژی را ضروری می ‌سازد.

اثبات کار یک فرآیند اجماع است که توسط بیت ‌کوین، اولین بلاک چین، ایجاد شده است. این فرایند برای تأیید اینکه کاربران شبکه (ماینرها) در حال تولید کدهای الفبایی عددی قابل قبولی دارند صورت می گیرد.  این کد به عنوان هش شناخته می‌شوند و برای احراز هویت تراکنش‌ های بیت‌ کوین و افزودن بلوک بعدی به بلاک چین استفاده می ‌شود.

شبکه اتریوم در حال حاضر در حال گذار به یک مکانیسم اجماع جدید به نام اثبات سهام است. این مکانیسم وعده می دهد ۹۹ درصد انرژی کمتری نیاز دارد. همینطور به اتریوم اجازه می دهد مقیاس شود و شاید به آن کمک کند تا به ۱۰۰۰۰۰ تراکنش در ثانیه برسد.

ارتقای Merge نشان دهنده گذار رسمی به اجماع اثبات سهام است. Ethereum Mainnet موجود با سیستم اثبات سهام Beacon Chain “ادغام” خواهد شد. این سیستم گذار اتریوم از اثبات کار به اثبات سهام را تکمیل می کند. توسعه دهندگان اتریوم با موفقیت «Kiln»، آخرین شبکه آزمایشی Merge را در اوایل ماه مارس منتشر کردند.

به روز رسانی در مورد Ripple-SEC

در به‌روزرسانی‌ های اخیر که توسط وکیل مدافع جیمز کی فیلان در مورد پرونده Ripple-SEC به اشتراک گذاشته شده است، ریپل با تمدید زمانی در درخواستی که هفته گذشته در دادگاه ثبت شد، یک پیروزی کوچک دیگر به دست آورد.

جیمز کی فیلان خاطرنشان می کند که حرکت ریپل برای به دست آوردن زمان اضافی با یک ترتیب فقط متنی تایید شد. تنظیم کننده، اسناد ویرایش شده را برای ارزیابی توسط تیم وکلای ریپل تا فردا ۳۰ مارچ تولید خواهد کرد. انتظار می رود تیم حقوقی ریپل در ۴ آوریل پاسخ خود را ارائه دهد.

منبع:u.today
1 نفر این مطلب را پسندید.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
تیم تولید محتوا میهن سیگنال
میکوشیم با تولید بهترین محتوای آموزشی در زمینه ارزهای دیجیتال، سطح محتوای وب فارسی را ارتقا دهیم و این راه ادامه دارد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *