ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
معرفی NFT توسط شبکه رسانه اجتماعی روسیه

الکساندر توبول، مدیر فنی شرکت Vkontakte در مصاحبه اخیر خود با وستی، درباره پلتفرم پیشرو رسانه های اجتماعی روسیه به نام Vkontakte اعلام کرده در نظر دارد از فناوری بلاک چین و توکن های غیرقابل تعویض (NFT) استفاده کند.

به گزارش میهن سیگنال، مدیر فنی این شرکت توضیح داده که هر دو بخش بلاک چین و توکن های غیرقابل تعویض بخشی از مجموعه ابزارهای کسب درآمد از محتوای تولید شده توسط کاربر و محافظت از حق چاپ (کپی رایت) خواهند بود. طبق گفته توبول، یک NFT، یک گواهی دیجیتال منحصر به فرد است که خاطر نشان می کند که جعل محتوایی که با ورود به دفتر کل توزیع شده تضمین شده است، غیرممکن است.

توبول همچنین تاکید کرد که Vkontakte برای توسعه بلاک چین خود آماده نیست. این شبکه اجتماعی پرطرفدار قصد دارد به عنوان یک واسطه عمل کرده و در اجرای آن کمک کند. وی در ادامه توضیح داد:

ایجاد یک NFT و سپس فهرست کردن آن در صرافی آسان است. و در اینجا، وظیفه ما به عنوان بزرگترین سرویس در روسیه برای تعامل با [یک] مخاطب، با حجم باورنکردنی محتوای تولید شده توسط کاربر، ارائه این فرصت است.

مشکلات استفاده از NFT

گزارش وستی اشاره می کند که ارزش بازار جهانی توکن های غیر قابل تعویض بین ۲۰ تا ۳۵ میلیارد دلار در سال تخمین زده شده است. پیش بینی ها برای سال ۲۰۲۵ حدود ۸۰ میلیارد دلار است. با این حال، این گزارش خاطرنشان می کند که مشکل اصلی مرتبط با NFT ها جعل آن است.

Opensea، بزرگ ‌ترین بازار هنر دیجیتال، اذعان کرده است که بیش از ۸۰ درصد از NFT‌ هایی که با استفاده از ابزار رایگان آن ایجاد می‌ شوند، جعلی یا سرقت ادبی هستند. با ذکر دلایل مشابه، یکی دیگر از بازارهای NFT به نام Cent، تجارت NFT های عکس و صدا را به طور کلی به حالت تعلیق درآورده است.

برای رسیدگی به این مشکل، Vkontakte همچنین از سیستم Content ID موجود خود برای تأیید نویسندگی تمام محتوای موسیقی و ویدیوی دانلود شده، هم در شبکه اجتماعی و هم در پایگاه داده های بزرگترین برچسب های جهان استفاده می کند.

این اقدام Vkontakte پس از آن صورت گرفت که در ماه ژانویه، گزارش ‌هایی نشان داد که متا مالک فیس‌بوک، در حال آماده شدن برای اجازه دادن به کاربران شبکه ‌های اجتماعی پیشرو در جهان برای ایجاد و فروش NFT است. این طرح بخشی از تلاش ها برای بهره برداری از بازار رو به رشد مجموعه های ارز دیجیتال است.

منبع:news.bitcoin.com
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
تیم تولید محتوا میهن سیگنال
میکوشیم با تولید بهترین محتوای آموزشی در زمینه ارزهای دیجیتال، سطح محتوای وب فارسی را ارتقا دهیم و این راه ادامه دارد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.