کلاهبرداری با کدهای بیتکوین، بیتکوین تریدر و بیتکوین دابلر

۱۶ بهمن ۱۳۹۸
کلاهبرداری از طریق کدهای بیتکوین

پولی برای کدهای بیتکوین، بیتکوین تریدر یا بیتکوین دابلر (دوبرابر کننده) صرف نکنید همه آنها کلاهبرداری هستند.

افراد تازه وارد به دنیای کریپتو بیشتر مورد کلاهبرداری قرار می گیرند. این اتفاق به دلیل اطلاعات کم درباره بیتکوین و ماهیت غیرمتمرکز آن رخ می دهد. وعده های سودهای کلان و بدون دردسر توسط برخی از به اصطلاح “کارشناسان بیت کوین” یا نرم افزارهای اتوتریدینگ (معامله خودکار) هر روز افزایش می یابد. در این مقاله ۳مورد از مشهورترین سایتهای کلاهبرداری رمز ارزها معرفی شده است. همه این سایتها وعده ی معاملات خودکار را به کاربران خود داده اند.

بیتکوین کدز (کدها)

چیزی که به نام کد بیتکوین معرفی می شود عملیاتی کلاهبردارانه توسط سایت هایی است که دائما در حال تغییر هستند. این وب سایت خدمات پیش بینی روندهای بازار و معامله خودکار و نیز سودهای عجیبی مثلا ۱۳۰۰۰دلار در ۲۴ ساعت را به کاربران پیشنهاد می دهد. افرادی که اطلاعاتی در زمینه بیتکوین ندارند و احساس می کنند نیاز به مشاوره با افراد خبره دارند در دام این سایت گرفتار می شوند.

کدهای بیتکوین

اگر عبارت کدهای بیتکوین “bitcoin codes” را در گوگل سرچ کنید احتمالا صفحاتی را خواهید یافت که ادعا می کنند می توانند به شما کمک کنند. این سایت از شما می خواهد هرمبلغی بیش از ۲۵۰ دلار که تمایل دارید را در اختیار آنها بگذارید و شما هرگز رنگ این پول را نخواهید دید!

بیتکوین دابلر (دوبرابر کننده )

این مدل دیگری از کلاهبرداری است که در سایت های مختلفی دیده شده است. دابلر ها هم وعده سوده های غیرمنطقی در کوتاه مدت می دهند و از ناامیدی قربانیان در کسب سود سوء استفاده می کنند.

این سایت ها از کاربر می خواهند ایمیل خود و یک آدرس بیتکوین و بعد مقداری سرمایه را وارد سایت کنند. سپس از آنها خواسته می شود چند روز یا چندساعت برای دریافت سود بسیار زیاد خود صبر کنند که البته این اتفاق هرگز نمی افتد.

بیتکوین دابلر

بیتکوین تریدر (معامله گر)

این تریدر از تصویر افراد مشهور در حال تبلیغ بیتکوین و پیام های آخرین فرصت های سرمایه گذاری برای فریب قربانیان خود استفاده می کند.

مطالب استفاده شده در این سایت دقیقا همان مطالب مورد استفاده در سایت کدهای بیتکوین که به آن اشاره شد می باشد. هردو سایت معتقدند برای شروع به کار نیاز به سرمایه  دارید و هردو سایت ۲۵۰ دلار را از فرد درخواست می کنند.

بیتکوین تریدر

ایمن ماندن

برای افرادی که به حوزه ارزهای دیجیتال علاقه مندند کسب اطلاعات قبل از اولین گام و شروع کار در این زمینه ضروری است. این افراد باید درباره سازوکار ارزهای دیجیتال، پلتفرم های مبادله و سایت های معتبر در این زمینه اطلاعاتی کسب کنند.

بیتکوین تنها به کاربران خود که دارای کلید خصوصی هستند اجازه ی دسترسی به سرمایه شان را می دهد. این سرمایه وجه نقد الکترونیکی است که اگر درست به کار رود شخص ثالث غیرقابل اعتمادی نمی تواند به آن دسترسی پیدا کند.

منبع

نظرتان را درباره‌ی مقاله «کلاهبرداری با کدهای بیتکوین، بیتکوین تریدر و بیتکوین دابلر» با ما درمیان بگذارید.

4 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *