ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی

پلتفرم هاى وام دهى ارزهاى دیجیتال، زیر ذربین SEC

۰۷ بهمن ۱۴۰۰
پلتفرم هاى وام دهى ارزهاى ديجيتال، زير ذربين SEC

پلتفرم‌‌ های وام‌ دهی ارزهای دیجیتال، زیر ذره‌ بین کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا قرار گرفتند و بشدت تحت برسى هستند.

به گزارش میهن سیگنال به نقل از یوتودى، کمیسیون بورس بهادار آمریکا، اخیرا به شدت پلتفرم هاى وام دهى از جمله Gemini و Celsuis را تحت نظر گرفته است.

نگرانى اصلى کمیسیون بورس اوراق بهادار آمریکا، عملکرد بالایى است که این شرکت ها در عرضه وام دهى و ارائه خدمات دارند به طوریکه نرخ بهره این شرکت ها از بانک هاى سنتى فراتر رفته است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا (SEC) در حال بررسی تخلف برخی از پلتفرم‌های وام‌دهی ارزهای دیجیتال مانند جمنای (Gemini)، ویجر دیجیتال (Voyager Digital) و سلسیوس نتورک (Celsius Network) است که طبق ادعای این نهاد بیش‌از اندازه بهره پرداخت میکنند.

به گزارش میهن سیگنال بر اساس گزارشاتى که توسط خبرگزارى بلومبرگ منتشر شده است، محور اصلى موضوعات مطرح شده و درحال برسى در جلسات کمیسیون بورس اوراق بهادار، حول این پرسش است که آیا این پلتفرم‌ های وام‌ دهی، اوراق بهادار در نظر گرفته شده و ملزم به ثبت نام خود در کمیسیون مى باشند یا خیر؟

در ادامه ى این گزارش کمیسیون بورس اوراق بهادار اظهار کرده است که  نرخ بهره پلتفرم ‌های وام‌ دهی ارزهای دیجیتال بین ۳ تا ۱۸ درصد است؛ در حالی که حساب‌های پس‌انداز در بانک ‌های سنتی کمتر از ۰.۱ درصد بهره دریافت می‌ کنند و این موضوع بسیار مشکوک میباشد.

گفتنى است شرکت هاى بزرگ جمنای (Gemini) و سلسیوس نتورک (Celsius Network) هنوز واکنشى به این خبر نشان نداده اند.

وام دهی با پشتوانه ارزهای دیجیتال، وامی است که وثیقه آن، دارایی‌هایی از نوع رمز ارزهاست؛ به طوری که برای حفظ امنیت، پول فیات خصوصا دلار آمریکا در ازای بیت کوین وام داده می‌شود. به عبارتی، وام دهی ارز دیجیتال عملکردی شبیه به وام دهی همتا به همتا دارد؛ یعنی جایی که در آن وام گیرندگان و وام دهندگان توسط یک پلتفرم آنلاین وام دهی ارز دیجیتال به یکدیگر متصل شده و به جای ارز فیات از ارز دیجیتال به عنوان ارز مورد مبادله خود استفاده می‌کنند.

منبع:cointelegraph.com
6 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *