ورود
فروش خون های آلوده به کووید19 در دارک نت

طبق گزارش چین انالیسیس بازار دارک نت هم از پیامدهای شیوع کرونا در امان نبوده است. در این دوره، این بازار کاهش ۳۳ درصدی حجم ارزهای دیجیتال منتقل شده به آدرس های کلاهبرداری را تجربه کرده است. واکنش مجرمان سایبری بهاین مسئله متفاوت بوده است. برخی به ارزهای اخلاقی خود احترام گذاشته و برخی سطح جدیدی از اقدامات غیراخلاقی را آغاز نموده اند.

یک فروشنده دارک نت ادعا کرده فروش خون های آلوده به کرونا راانجام می دهد. این فروشنده ادعا می کند این خون از پدرش که در بیمارستان بستری بوده گرفته شده است. او می گوید سپس این خون را به خفاشها تزریق کرده و هر خفاش را به مبلغ ۰.۰۰۵ بیتکوین می فروشد. هنوز مشخص نیست که این ادعا صحت دارد یا این فرد به دنبال کلاهبرداری و دسترسی به بیتکوین های قربانیان است.

برخی از این مجرمان هم کمی انسانیت به خرج داده و اعلام کرده اند در طول این دوران به بیمارستان ها حمله ای نخواهند داشت یا گروهی اعلام کرده اند فروش درمان های کووید۱۹ را ممنوع کرده اند.

تاثیر بحران جاری بر دنیای جرایم ارزهای دیجیتال کاملا مشخص نیست. در حال حاضر این صنعت در حال نظارت و تا حد امکان مبارزه با تراکنش های نامشروع در بلاکچین است.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

منبع

فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *