ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
اريك وورهيز: ارزهاى ديجيتال ملى براى جاسوسى اند

اریک وررهیز، بنیانگذار صرافى ShapeShift اظهار کرد که ارزهاى دیجیتال ملى وسیله اى براى جاسوسى و نظارت بر افراد میباشند.

به گزارش میهن سیگنال به نقل از دیکریپت دات کام، اریک وورهیز، بنیان‌گذار شرکت صرافی ارز دیجیتال شیپ‌ شیف (ShapeShift) که حالا به یک سازمان خودگردان غیرمتمرکز (DAO) تبدیل شده است، به تازگى اظهار کرد که ارزهاى دیجیتال ملى وسیله است براى جاسوسى و نظارت بر کاربران ارزهاى دیجیتال. میباشند.

او در ادامه اظهاراتش صراحتا و با اشتیاق گفت که از مفهوم ارز دیجیتال ملی (CBDC) نفرت دارد.

اریک وورهیز در قسمت دوم پادکست جدید دیکریپت گفت:

در حقیقت هیچ ‌کس در فضای ارزهای دیجیتال، علاقه‌ای به ارزهای دیجیتال مالی ندارد. ‌کسی که ارزش حقیقی این صنعت را به طور واقعى درک کرده باشد، ارزهای دیجیتال ملی را دوست ندارد.

به عقیده وورهیز ارزهای دیجیتال ملی تمام جنبه‌ های بد پول‌ های فیات را دارند و علاوه بر این، معتقد است که آنها یک کابوس نظارتی – جاسوسی به سبک داستان‌ های های جرج اورول هستند.

او در ادامه میگوید تنها کسانى طرفدار این ارزهاى دیجیتال ملى هستند و آنهارا تشویق و ترویج میکنند که خواهان جاسوسى و نظارت بر فعالیت کاربران میباشد.

وی معتقد است که چین نیز به همین دلیل پیشتاز پذیرش ارزهای دیجیتال ملی شده است.

رضا قربانی، رییس کمیسیون فین‌تک سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، در پاسخ به این پرسش که آیا رمزارز ملی می‌تواند منجر به توسعه فرهنگ حداقلی در حوزه رمزارز شود یا خیر، گفت: رمزارز ملی هیچ تاثیری در توسعه فرهنگ کریپتو نخواهد داشت . ما هر فعالیتی را که شروع می‌کنیم اولین سوال این است که چرا قصد انجام آن را داریم؟

او همچنین با اشاره به اینکه در دنیا پشت ارزهای دیجیتال طلا، فلزات گرانبها، دلار یا ارزهای ارزشمند است، با بیان اینکه دیجیتال کردن ریال چه سودی دارد؟ این کار را شوآف دانسته  و می‌گوید مشخص نیست چه مساله‌ای را قرار است حل کند.

منبع:decrypt.com
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.