سرقت میلیاردها توکن شبیه به شیبا اینو در شبکه آربیتروم

۲۹ فروردین ۱۴۰۲
سرقت میلیاردها توکن شبیه به شیبا اینو در شبکه آربیتروم

اخیرا یک توکن شبیه به شیبا اینو به نام ArbShibAI در شبکه آربیتروم هدف سرقت قرار گرفت. به همین دلیل توزیع کننده توکن نقدینگی را حذف کرد و ضرر قابل توجهی برای سرمایه گذاران ایجاد کرد. در این فرآیند تقریباً ۳۲.۷ ETH و ۴.۳ میلیارد توکن AISHIB به سرقت رفت.

این رویداد ناگوار خیلی غافلگیرکننده نبود، زیرا این توکن چندین پرچم قرمز را نشان می داد که باید باعث نگرانی سرمایه گذاران می شد. این علائم هشداری شامل استفاده از کلمات کلیدی نقدینگی محدود، تخصیص مشکوک توکن و سایر عواملی بود که سرمایه گذاران محتاط معمولاً باید به آنها توجه می کردند. اکوسیستم شیبا اینو به دلیل وجود انواع کلاهبرداری ها و پروژه هایی که از محبوبیت این دارایی در میان سرمایه گذاران خرده فروشی سوء استفاده می کند، بدنام بوده است.

چرا کلاهبرداری در آربیتروم؟

رشد سریع شبکه Arbitrum همچنین در جذب کلاهبردارانی که به دنبال سواستفاده از هیاهوی اطراف این پلتفرم هستند، نقش داشت. گسترش شبکه، هدف جذاب‌ تری برای بازیگران بدی می‌شود که به دنبال سرقت وجوه از کاربران خرده ‌فروش ناآگاه هستند.

به نقل از یوتودی، سرمایه گذاران باید در هنگام سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال و پروژه های مرتبط احتیاط کنند. به ویژه آنهایی که به اطلاعات محدود و عدم مشروعیت مشکوک هستند. انجام تحقیقات کامل و بررسی دقیق قبل از سرمایه گذاری در هر دارایی دیجیتال ضروری است. زیرا فضای ارزهای دیجیتال هنوز تا حد زیادی تنظیم نشده و در برابر کلاهبرداری آسیب پذیر است.

برای به حداقل رساندن خطر سرقت، سرمایه گذاران باید به دنبال پروژه هایی با تیم های شفاف، موارد استفاده واضح و قراردادهای هوشمند حسابرسی شده باشند. علاوه بر این، آنها باید در مورد سرمایه ‌گذاری در دارایی‌ هایی که به نظر می ‌رسد از پروژه ‌های تثبیت ‌شده و موفق استفاده می ‌کنند محتاط باشند. زیرا سارقان ممکن است سعی کنند از هیاهو و رشد این پروژه ها سود ببرند.

منبع:u.today
7 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

یک نظر

  • ارز seiدر اربیترون داره میره بالاانشالله

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *