ورود
استراتژی کندل شوتینگ استار

استراتژی کندل ستاره دنباله‌دار یک الگوی کندل معکوس کوچک را نشان می‌دهد که شبیه چکش معکوس است. در میان معامله‌گران پرایس اکشن، ستاره دنباله‌دار با نام Pin Bar نیز شناخته می‌شود و دارای برخی از ویژگی‌های متمایز قیمت است. اگر در مکان مناسب ایجاد شود، این یک الگوی بسیار “خطرناک” است.

اگر برای اولین بار در وب سایت ما هستید، تیم ما در میهن سیگنال از شما استقبال می‌کند. مطمئن شوید که دکمه اشتراک را زده‌اید، بنابراین هر هفته استراتژی معاملات رایگان خود را مستقیماً وارد ایمیل خود می‌کنید.

وقتی با معاملات ستاره دنباله‌دار آشنا شدید، خواهید فهمید که چرا یک الگوی یک کندلی چنین قدرتی را دارد که نشان دهنده تغییر روند صعودی است. تعداد بسیار کمی از افراد در معاملات معکوس تبحر دارند. در واقع، بیشتر معامله‌گران این کار را آنقدر بد انجام می‌دهند که حساب خود را می‌سوزانند.

بهترین استراتژی ستاره دنباله‌دار این مسئله را برطرف می‌کند و به شما نشان می‌دهد چگونه بدون قطع انگشتان دست خود از چاقو بهترین استفاده را داشته باشید. الگوی کندل ستاره دنباله‌دار می‌تواند به شما کمک کند که چگونه یک قله در بازار را پیدا کنید و چگونه آن را به درستی معامله کنید.

 

مفهوم الگوی کندل شوتینگ استار

ستاره دنباله‌دار یک الگوی نمودار معکوس نزولی است که با یک سایه بلند در بالای کندل، یک سایه پایین و یک بدن کوچک مشخص می‌شود. در تجزیه و تحلیل تکنیکال، پین بار ستاره دنباله‌دار از یک کندل تشکیل شده است.

چکش معکوس ستاره دنباله‌دار فقط زمانی قابل اعتماد است که در پایان روند صعودی رخ دهد.

شکل زیر نمای خوبی از الگوی کندل Shooting Star است:

کندل ستاره دنباله‌دار

بسته به تنظیمات نمودار شما، بدنه واقعی چکش معکوس می‌تواند سبز (صعودی) یا قرمز (نزولی) باشد. با این حال، ستاره نزولی قوی‌تر است زیرا قیمت بسته شدن پایین‌تر از قیمت باز شدن کندل است.

ویژگی دیگر ستاره دنباله‌دار نزولی این است که سایه باید حداقل ۲ تا ۳ برابر بدنه باشد.

در اینجا نحوه شکل‌گیری یک الگوی واقعی شوتینگ استار روی نمودار کندلی آورده شده است:

کندل شوتینگ استار

برای درک صحیح نبرد گاوها و خرس‌ها در پشت الگوی ستاره دنباله‌دار، بیایید این الگوی کندلی را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم.

 

روانشناسی کندل ستاره دنباله‌دار

چه کسی کنترل دارد؟

گاوها یا خرس‌ها؟

در ابتدا، گاوها کنترل دارند زیرا روند صعودی غالب همچنان در حرکت است. گاوها قیمت را به بالاترین قیمت می‌رسانند. وقتی گاوها به نقطه اوج رسیدند و به بالای کندل برخوردند، همه چیز صعودی به نظر می‌رسد.

با این حال، در این مرحله، خرس‌ها پا به بازار می‌گذارند و مقابله می‌کنند. آنها موفق می‌شوند بر گاوها غلبه کنند و قیمت را به پایین بازگردانند.

در مورد یک ستاره دنباله‌دار نزولی، قیمت بسته شدن زیر قیمت افتتاحیه و نزدیک پایین نوار خواهد بود. و در مورد یک ستاره دنباله‌دار صعودی، قیمت بسته شدن در بالا، اما نزدیک به قیمت افتتاحیه خواهد بود.

توانایی یک چکش معکوس نزولی در فشار آوردن کندل زیر قیمت افتتاحیه به ستاره تیرانداز نزولی قدرت بیشتری می‌دهد تا روند صعودی غالب را معکوس کند.

همچنین بخوانید |  آموزش مدیریت سرمایه

 

معاملات کندل ستاره دنباله دار چگونه است؟

ما باید چشمان خود را آموزش دهیم تا احساس کندل چکش را با در نظر گرفتن کل محیط بازار بخوانیم. بی‌فایده است که سعی کنید ستاره دنباله‌دار دقیق را شناسایی کنید.

اگر قبل از کندل چکشی معکوس روند صعودی ندارید، این یک الگوی کندل قابل تجارت نیست. در این حالت، معاملات ستاره دنباله‌دار ناموفق خواهد بود.

کندل ستاره دنباله‌دار فقط هنگامی تأیید می‌شود که زیر کف کندل شکسته شود. اما بسته به مشخصات ریسک خود، برای تأیید تجارت باید همیشه از منابع دیگر تأیید بگیرید.

کندل ستاره دنباله‌دار

ما توصیه نمی‌کنیم که هنگام معامله الگوهای نمودار ستاره دنباله‌دار، یک معامله‌گر تهاجمی باشید.

شما می‌توانید انواع مختلف استراتژی‌های ورود را پس بزنید، اما توجه داشته باشید که هرچه از نقاط تلاقی بیشتر استفاده کنید، قیمت می‌تواند از قیمت ایده‌آل ورودی جلوتر برود.

اکنون، قبل از اینکه قوانین بهترین استراتژی ستاره دنباله‌دار را شرح دهیم. ما همیشه توصیه می‌کنیم یک تکه کاغذ و یک قلم بردارید و این قوانین را یادداشت کنید.

برای این مقاله، ما قصد داریم به ستاره تیرانداز نزولی یا چکش معکوس نگاه کنیم.

 

استراتژی کندل شوتینگ استار

استراتژی کندل ستاره دنباله‌دار یک روش بسیار ساده اما بسیار موثر برای تجارت در بازارهای مالی است. شما می‌توانید سهام، فارکس، ارز، کالاها، معاملات آتی و حتی ارزهای دیجیتال را در بازه‌های زمانی مختلف معامله کنید.

ستاپ تجاری که ما می‌خواهیم از طریق این استراتژی معکوس پیشنهاد دهیم، میزان موفقیت شگفت انگیز بالایی دارد. با این حال، تنها نکته منفی این است که آنها هر چند وقت یک بار فقط در نمودار کندلی شما ظاهر می شوند.

بیایید شروع کنیم

 

مرحله شماره ۱: شاخص جریان پول Chaikin را بر روی چارچوب زمانی ترجیحی خود ضمیمه کنید.

ابتدا نمودار را برای جنگ آماده کنید. به سادگی شاخص Chaikin Money Flow را در چارچوب زمانی مورد علاقه خود ضمیمه کنید. این تنها ابزار تکنیکال اضافی است که قصد داریم برای تأیید اعتبار الگوی ستاره دنباله‌دار نزولی از آن استفاده کنیم.

با استفاده از شاخص  CMF، یک چیز مهم را به دست می‌آوریم.

به محض ایجاد کندل چکش معکوس نزولی در نمودار کندلی بیت کوین، اعتبار ستاره دنباله‌دار نزولی تأیید یا فوراً فاقد اعتبار می‌شود. این بدان معناست که قیمت از قیمت ایده‌آل ورودی فراتر نخواهد رفت.

شاخص CMF

اکنون باید تمرکز خود را بر روی عملکرد قیمت بگذاریم.

همچنین بخوانید |  پرایس اکشن چیست؟

 

مرحله شماره ۲: کندل ستاره دنباله‌دار باید پس از یک روند صعودی قوی ظاهر شود.

مکان، یا محل پیشرفت کندل ستاره دنباله‌دار، اهمیت زیادی دارد.

کل این منطقه باعث شده است که کندل ستاره دنباله‌دار نزولی با چنین دقت بالایی عمل کند. ما به یک روند صعودی قوی نیاز داریم که دارای دو ویژگی مهم باشد:

  • قسمت اول روند حرکت آهسته و ثابت صعودی است.
  • آخرین قسمت روند صعودی، قبل از کندل ستاره دنباله‌دار، باید نوسان بیشتری داشته باشد.

اساساً، ما به دنبال یک قله کامل شده هستیم که در آن گاوها خسته شده‌اند.

تشخیص روند صعودی قبل از کندل ستاره دنباله‌دار

بیایید اکنون نمودار را بزرگ‌نمایی کنیم و ببینیم آیا چکش معکوس تمام الزامات را برآورده می‌کند یا خیر.

 

مرحله شماره ۳: پس از ایجاد کندل ستاره نزولی، شاخص CMF باید در زیر ۰ خط باشد.

Chaikin Money Flow  ابزاری عالی برای خواندن و اندازه‌گیری فعالیت توزیع انباشت سازمانی در هر بازار است. اساساً، CMF  زیر خط صفر نشان می‌دهد که فروشندگان برتری دارند و آنها کنترل بازار را در دست گرفته‌اند.

CMF زیر صفر

توجه داشته باشید که ستاره دنباله‌دار نزولی تمام نیازهای یک چکش معکوس نزولی را برآورده می‌کند. سایه‌ بالا حداقل دو برابر بیشتر از بدنه، بدن کوچک و سایه پایین بسیار کم هستند. اگر قیمت بسته شدن زیر قیمت افتتاحیه باشد این کندل قدرتمندتر است.

اما هنوز هم به دلیل سایر ویژگی‌ها الگوی خوبی برای تجارت است.

اکنون وقت آن است که مشخص کنیم چگونه می‌توان نقطه ورود مناسب کندل ستاره نزولی را پیدا کرد.

همچنین بخوانید |  ترید بر اساس مومنتوم

 

مرحله شماره ۴: به محض شکسته شدن کمترین قیمت کندل  Shooting Star، فروش کنید.

کافی است سفارش فروش محدود را در پایین ستاره دنباله‌دار قرار دهید. هیچ مشکلی در مورد استراتژی ورود ما وجود ندارد.

مکان ایده آل برای حد ضرر

مکان ایده‌آل برای حد ضرر کجاست؟ هنگام تجارت کندل ستاره دنباله‌دار در کجا باید از معامله سودآور خارج شوید؟

 

مرحله شماره ۵ :حد ضرر را در بالای کندل Shooting Star قرار دهید. تارگت را در قسمت آهسته روند صعودی قبلی مشخص کنید.

به سادگی SL خود را در بالای قسمت بالای الگوی ستاره دنباله‌دار قرار دهید. اگر می‌خواهید در برابر شکست احتمالی کاذب از معامله خود محافظت کنید، می‌توانید چند پیپ به آن اضافه کنید.

قسمت قله ایجاد شده فضای لازم را ایجاد می‌کند در جایی که خرس‌ها هیچ سطح حمایتی برای جلوگیری از افت را پیدا نمی‌کنند. آخرین مرحله از یک روند همیشه بی‌ثبات‌تر بوده است. وقتی با الگوی معکوس ستاره دنباله‌دار ترکیب شود، یک استراتژی تجارت عالی ایجاد می‌کند.

مکان ایده آل برای کسب سود

در این راستا وقتی قیمت به بخشی که روند صعودی قبلی در آن آهسته حرکت می‌کرد، می‌رسد، سود را برمی‌داریم.

 

نتیجه گیری

بهترین استراتژی ستاره دنباله‌دار یکی از مطمئن‌ترین و کارآمدترین روش‌های معاملات معکوس روند است. این الگوی کندلی منفرد می‌تواند یکی از جذاب‌ترین خطرات برای به دست آوردن نسبت‌های پاداش را به شما ارائه دهد. شما می‌توانید بین ۱۰ تا ۳۰ پیپ ریسک کنید و به دنبال بدست آوردن سود بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ پیپ باشید، که ریسک پذیرفته شده ۲۰ یا ۳۰ برابر سود می‌دهد.

دفعه بعدی که یک کندل ستاره دنباله‌دار پیدا کردید، می‌توانید تمام قوانین ذکر شده در این راهنمای استراتژی تجارت را در نظر داشته باشید، و آن را در تجارت کنید.

بسیاری از معامله‌گران به شما در مورد معاملات معکوس هشدار می دهند. با این وجود، اگر روش اثبات شده‌ای مانند استراتژی کندل ستاره دنباله‌دار ما را داشته باشید، یافتن برترین‌ها در بازار و معاملات معکوس با موفقیت انجام می‌شود.

 

ممنون از شما که ما را در این مقاله همراهی کردید.

در صورت تمایل می‌توانید نظرات خود را در زیر بگذارید، ما همه آنها را می‌خوانیم و پاسخ خواهیم داد.

همچنین، لطفاً اگر از این استراتژی لذت بردید ۵ ستاره بدهید!

 

پریسا
تکنیکالیست و تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *