ورود
تحلیل قیمت سولانا و چین لینک 12 شهریور 1400

دیروز خریداران بیت کوین برتری خود را نشان دادند و قیمت آن را به بالای ۵۰۰۰۰ دلار رساندند. البته این حرکت صعودی مدت زیادی پابرجا نبود و قیمت دوباره به محدوده ۴۹۰۰۰ بازگشت. هم‌زمان اتر هم قبل از رسیدن به ۴۰۰۰ دلار در حال استراحت است اما مومنتوم صعودی آن کاملاً از بین نرفته است. پس این احتمال وجود دارد که در آخر این هفته سطح مقاومت روانی ۴۰۰۰ نیز شکسته شود.

سایر ارزهای دیجیتال اکثراً مثبت هستند اما رشد زیادی را نسبت به دیروز تجربه نکرده‌اند.

سولانا

یک بار دیگر سولانا به سمت آسمان حرکت کرده و برای دومین بار در این هفته یک سقف تاریخی جدید ثبت نموده است. عملکرد سولانا در هفته‌های اخیر چشمگیر بوده و توانسته با ادامه چرخه گاوی به رکورد ۱۳۶ دلار دست یابد.

در ابتدای این هفته رالی سولانا در ۱۳۰ دلار برای استراحت متوقف شد. سپس قیمت تا ۱۰۰ دلار هم اصلاح داشت. اما مدت زیادی در آن سطح باقی نماند و دیروز دوباره به سطح ۱۳۰ دلار بازگشت.

سولانا اکنون در ۱۳۴ دلار معامله می‌شود. در ۲۴ ساعت اخیر رشد ۱۹ درصدی و در ۷ روز اخیر رشد ۷۷ درصدی برای این ارز دیجیتال به ثبت رسیده است. حجم معاملات به ۵.۵ میلیارد دلار رسیده و ارزش بازار آن نیز ۳۹ میلیارد دلار است.

در جلسات معاملاتی بعدی، احتمال اصلاح وجود دارد مخصوصاً اگر RSI از محدوده اشباع خرید خارج شود. حمایت ۱۳۰ دلار که سقف تاریخی آن بوده و سپس ۱۲۰ دلار از افت قیمت جلوگیری خواهند کرد. علاوه بر اینها، مکدی در نمودار ۴ ساعته یک حرکت صعودی داشته است.

نمودار چهارساعته قیمت سولانا / دلار

نمودار چهارساعته قیمت سولانا / دلار

چین لینک

چین لینک هم مانند سولانا پس از ضررهایی که در کوتاه مدت داشت و تا ۲۴ دلار افت کرد توانسته حرکت صعودی خود را حفظ کند. حمایت ۲۴ دلار به خریداران این ارز دیجیتال کمک کرد متحد شده و به هدف ۳۰ دلار دست یابند.

این توکن نتوانسته به قله‌هایی که در یک ماه اخیر ثبت کرده دست یابد اما تا ۳۰.۸۹ دلار پیشروی کرده است. چالش اصلی در این مرحله نگه‌داشتن قیمت بالاتر از ۳۰ دلار است تا زمان کافی برای آماده‌شدن خریداران برای حرکت به سمت ۴۰ دلار فراهم شود.

نمودار چهارساعته قیمت چین لینک / دلار

نمودار چهارساعته قیمت چین لینک / دلار

تصویر اندیکاتورهای تکنیکال در کوتاه مدت صعودی است. RSI بالاتر از سطح ۷۰ بر این موضوع صحه گذاشته ضمن اینکه حرکت صعودی موجود در مکدی نشان می‌دهد خریداران قدرت برتر را در اختیار دارند و چین لینک می‌تواند رشد بیشتری را نیز تجربه کند.

منبع:کوین گیپ
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *