ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
هك ١٠٠ ميليون دلارى از يك پروژه ديفاى

در جریان یک هک ١٠٠ میلیون دلارى از پروژه دیفاى بجر دائو (Badger DAO)، یک کاربر ۵٠ میلیون دلار خود را از دست داد.

پروژه دیفای متمرکز بر بیت کوین بجر دائو (Badger DAO) که بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است، مورد حمله هکری قرار گرفته، در جریان این حمله، این پروژه، ١٠٠ میلیون دلار از دارایى هایش را از دست داد.

به گفته شرکت امنیت بلاک چین پک شیلد ( peckShield)، تنها یک کاربر این پروژه ۸۹۶ بیت کوین (حدود ۵۰ میلیون دلار) را از دست داده است.

کاربرى با آدرس 0x53461e4fddcc1385f1256ae24ce3505be664f249، با از دست دادن حدود ٩٠٠ بیت کوین با ارزش ۵٠ میلیون دلار، متاثر ترین شخص در این سرقت به حساب مى آید.”

صفحه رسمى توییتر بجر دائو، در یک گزارش رسمى، این سرقت غیرمجاز را تایید کرد و همچنین اعلام کرد که تیم تحقیقاتى و گروهى از مهندسان ویژه این شرکت، در حال برسى و انجام تحقیقات لازم در مورد این سرقت مى باشند.

به گزارش میهن سیگنال به نقل از یوتودى، این شرکت همچنین اعلام کرد که قراردادهای هوشمند این پروتکل موقتا متوقف شده است.

طبق داده‌های دیفای پالس، بجر دائو بیست و سومین پلتفرم بزرگ دیفای در اتریوم است و ماه گذشته ارزش کل دارایی قفل شده در آن از یک میلیارد دلار گذشت.

DAO بجر براى کاربران این امکان را فراهم مى کند تا بتوانند با تبدیل بیت کوین به Wrapped Bitcoin (WBTC) یا renBTC کسب درآمد کنند، کاربران همیچنین مى توانند با کمک معاملات دپوزیت دارایى هاى خود را به صورت اختصاصى معامله کنند.

گفتنى است این حمله هکرى، درست چند روز قبل از جشن یک سالگى پروتوکل yield vault اتفاق افتاده است.

همچنین به گزارش میهن سیگنال به نقل از خبرگذارى CoinGecko، ارزش توکن بومى  شبکه بلاک چینى بجر، BADGER بعد از این حمله هکرى، ١۵/٣ درصد افت کرده است.

منبع:u.today.com
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
تیم تولید محتوا میهن سیگنال
میکوشیم با تولید بهترین محتوای آموزشی در زمینه ارزهای دیجیتال، سطح محتوای وب فارسی را ارتقا دهیم و این راه ادامه دارد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.