هشدار مقامات اسپانیایی به صرافی‌های هووبی و بای بیت

کمیسیون ملی بازار اوراق بهادار اسپانیا هشداری برای ۱۲ نهاد به علت نداشتن مجوز خدمات سرمایه‌گذاری صادر کرده است.

قانون‌گذاران سراسر دنیا به ایجاد فشار بر کسب‌وکارهای ارز دیجیتال ادامه داده‌اند. کمیسیون ملی بازار اوراق بهادار اسپانیا آخرین نهادی است که علیه چندین کسب‌وکار مرتبط با بازارهای مالی و ارز دیجیتال به دلیل خدمات بدون مجوز هشدار صادر کرده است.

به گزارش میهن سیگنال، این کمیسیون روز دوشنبه هشداری علیه ۱۲ نهاد به دلیل عدم ثبت‌نام قانونی نزد این کمیسیون صادر کرده است. نهادهای موجود در این فهرست که پلتفرم‌های معاملاتی بزرگ ارز دیجیتال از جمله هووبی و بای بیت را هم در برمی‌گیرد صلاحیت قانونی برای ارائه خدمات سرمایه‌گذاری در اسپانیا را ندارند.

این کمیسیون در صفحه خود اعلام کرده تنها شرکت‌های دارای مجوز صلاحیت ارائه خدمات مرتبط با اوراق بهادار را دارند. با اینکه نهاد نظارتی اوراق بهادار قدرت ممنوع کردن مستقیم یک نهاد از انجام فعالیت در این کشور را ندارد، این کمیسیون می‌تواند موضوع را به دادگاه بکشاند. در گزارش ماه نوامبر کریپتو کمپانی گاید در اسپانیا اعلام شده بود حدود ۱۲۰ شرکت ارز دیجیتال از قبل ثبت قانونی شده و در اسپانیا فعالیت می‌کنند.

اسپانیا در یک سال اخیر محیط نسبتاً دوستانه‌ای برای شرکت‌های ارز دیجیتال فراهم کرده است و اقداماتی برای استفاده از تکنولوژی‌های جدید دیجیتال در راستای اهداف و برنامه‌های مالی خود انجام داده است.

فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *