معرفی سبدهای پیشنهادی برای انواع استراتژی‌های سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

۰۸ خرداد ۱۴۰۲
iranicard

بازار داغ ارزهای دیجیتال این روزها آن‌قدر وسوسه‌انگیز است که هر کسی را به سمت خود جلب می‌کند. حتی اگر ذره‌ای به کسب درآمد از بازارهای مالی علاقه داشته باشید، تریدینگ در دنیای کریپتو یکی از مهیج‌ترین بازارها برای شما خواهد بود.

با این حال از آن جا که بسیاری از افراد بدون دانش تخصصی وارد فضای تریدینگ می‌شوند، بسیاری از آن‌ها با مشکل از دست دادن سرمایه مواجه خواهند شد. حال به نظر شما راه حل رفع این مشکل چیست؟ چگونه می‌توان سرمایه‌گذاری و معاملات را به شیوه‌ای انجام داد که بهترین بازدهی را داشته باشد؟

سبد چینی برای سرمایه گذاری یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید به آن توجه کرد. در واقع، این که موجودی کیف پول شما چه ارزهایی را شامل شود، می‌تواند تعیین‌کننده میزان سود و یا زیان باشد. در این مقاله به معرفی سبدهای پیشنهادی برای انواع استراتژی‌ها خواهیم پرداخت. همراه ما بمانید.

ویژگی‌های یک سبد چینی خوب در بازار ارزهای دیجیتال

مهم‌ترین نکته درباره سبد چینی در دنیای کریپتو، به حداقل رساندن زیان و افزایش حداکثری سود است تا سیر صعودی سرمایه ادامه داشته باشد.

در صورتی که تمام موجودی کیف پول شما از یک نوع ارز تشکیل شده باشد، تا زمانی که ارزش این ارز افزایش یابد، سرمایه شما نیز بیشتر می‌شود. اما اگر اوضاع خلاف انتظار پیش برود و ارزش ارز مورد نظر کاهش پیدا کند، آن وقت است که ضرر هنگفتی به شما وارد می‌شود.

حال اگر با یک تعادلی در کیف پول خود انواع ارزها را داشته باشید، دیگر نگران از بین رفتن کل دارایی و سرمایه‌تان نخواهید بود؛ چرا که به احتمال زیاد زمانی که یکی از ارزها دوره افت قیمت را سپری می‌کند، ارزی دیگر سیر افزایش قیمت خود را می‌گذراند و به این ترتیب، تعادلی میان آن‌ها برقرار می‌شود.

مهم‌ترین ویژگی‌های یک سبد چینی منطقی را در ادامه شرح داده‌ایم.

 • بهره‌مندی از تنوع

مهم‌ترین ویژگی سبدچینی خوب در بازار، در نظر داشتن تنوع است. کیف پول شما باید انواع ارزهای گوناگون را پوشش دهد تا احتمال ضرر به حداقل برسد. با توجه به گستردگی بازار رمز ارزها و تنوع بی‌نظیر ارزهای ارزشمند، می‌توانید به راحتی سبد مناسبی برای هر استراتژی بچینید.

 • به حداکثر رساندن سود و به حداقل رساندن ضرر

یکی دیگر از ویژگی‌های سبدچینی خوب این است که سوددهی شما را تا حد مطلوبی بالا ببرد. طبیعتاً همه افراد با حضور در بازار کریپتو، انتظار افزایش سرمایه خود را دارند.

چنین کاری را می‌توان با تناسب درست میان ارزهای تثبیت‌شده و ارزهای جدیدتر که ریسک بیشتری دارند، انجام داد. چنانچه هر یک از آن‌ها را به اندازه نیاز خریداری کنید، می‌توانید سود خوبی از این طریق کسب نمایید. از سوی دیگر، سبد چینی باید به روشی انجام شود که ضررها به حداقل برسند تا سرمایه کاهش پیدا نکند.

 • پوشش دادن قسمت‌های مختلف بازار کریپتو

یکی از ویژگی‌های مهم در سبد چینی، تخصیص رمز رازهایی از قسمت‌های مختلف بازار کریپتو است. در واقع بهتر است ارزهایی از بخش‌های مختلف بازار رمز ارزها را خریداری کنید تا تعادل برقرار شود. حوزه‌هایی که می‌توانید ارزهای دیجیتال را از آن‌ها خریداری کنید، به شرح زیر هستند:

 1. ارزهای دیجیتال متاورس
 2. ارزهای دیجیتال غیر قابل معاوضه یا NFT
 3. رمزارزهای بازی بلاک چین
 4. رمز ارزهای هوش مصنوعی
 • در نظر داشتن شبکه‌های مختلف

علاوه بر در نظر داشتن قسمت‌های مختلف بازار رمز ارزها، خوب است شبکه‌های مختلف ارز دیجیتال نیز در یک سبد چینی متعادل در نظر گرفته شوند.

به عنوان مثال بهتر است افزون بر ارزهای مبتنی بر اتریوم، ارزهایی از شبکه‌های دیگر را نیز خریداری کنید تا در صورت سقوط ارزش بلاک چین اتریوم، ارزهای شما بر سایر شبکه‌ها رشد داشته باشند.

سبدهای پیشنهادی برای انواع استراتژی‌ها ۲۰۲۳

شناخت کافی از ارزهای دیجیتال و تحلیل آینده آن‌ها می‌تواند به سبد چینی درست و اصولی کمک کند. در ادامه این مطلب به معرفی سبدهای پیشنهادی برای انواع استراتژی‌ها خواهیم پرداخت تا بهترین ارزها در حوزه را بشناسید و در نهایت، سبد چینی مناسبی انجام دهید.

سبدهای پیشنهادی برای انواع استراتژی‌ها ۲۰۲۳

سبد ارز دیجیتال برای نوسان گیری

یکی از استراتژی‌های مهم در بازار کریپتو برای کسب درآمد، نوسانگیری است. در نوسان‌گیری باید بتوانید ارزهایی که افزایش قیمت مطلوبی دارند را شناسایی کرده و آن‌ها را خریداری کنید تا از افزایش قیمت آن، سود دریافت کنید.

نکته اینجاست که این ورود و خروج به بازار باید به موقع انجام شود؛ به همین خاطر نقدشوندگی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین ارز دیجیتال نوسان گیری است. از سوی دیگر، پشتیبانی تعداد قابل قبولی از صرافی‌ها از ارز مورد نظر، یکی دیگر از نکات مهم در این زمینه است.

برای آن که یک سبد چینی مناسب برای نوسان گیری داشته باشید، می‌توانید از ترکیب رمزارزهایی با نوسان بالا، آلت کوین‌های قابل اطمینان و شت کوین‌های مناسب استفاده کنید. حال با توجه به این ویژگی‌ها، بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان گیری را به عنوان پیشنهاد معرفی کرده‌ایم:

 1. اتریوم
 2. دوج کوین
 3. شیبا اینو
 4. ترون
 5. ریپل
 6. پولکادات

افزون بر موارد گفته شده، ارزهای مناسب دیگری نیز برای نوسان گیری وجود دارند که بهتر است ترکیبی از آن‌ها را در کیف پول خود داشته باشید. اطلاعات تکمیلی و همچنین امکان خرید بهترین ارز دیجیتال نوسان گیری از طریق وب سایت ایرانیکارت در دسترس شماست.

سبد ارز دیجیتال برای برای سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاری به عنوان یکی دیگر از استراتژی‌های کسب درآمد از دنیای ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود و طرفداران زیادی نیز دارد.

آن دسته از افرادی که به کسب درآمد از راه‌های تقریباً غیر فعال علاقمندند، عمدتاً از روش سرمایه‌گذاری استفاده می‌کنند. در این حالت غالباً حد سود و حد ضرر مشخص می‌شود.

ارزهایی که برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌شوند باید امتحان خود را در بازار کریپتو پس داده باشند؛ به طوری که لازم است سابقه روشنی از آن‌ها در بازار وجود داشته باشد تا بتوان وضعیت آینده را پیش‌بینی کرد.

بهترین ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری باید از سوی کارشناسان از طریق تحلیل تکنیکال و فاندامنتال تشخیص داده شود. شما می‌توانید در سبد سرمایه‌گذاری خود، از چند ارز دیجیتال با ثبات قابل قبول و همچنین سابقه افزایش قیمت مطلوب استفاده کنید.

چند مورد از بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری در ادامه نام برده شده‌اند:

 1. بیت کوین
 2. اتریوم
 3. بایننس کوین
 4. کاردانو
 5. پالیگان
 6. آوالانچ
 7. چین لینک

در این لیست ارزهایی مثل اتریوم، بیت کوین و بایننس کوین در بازار کریپتو اثبات شده‌اند و ارزش خود را حفظ می‌کنند. ارزهای دیگر نظیر آوالانچ، پالیگان، کاردانو و … نیز به عنوان ارزهای برتر ۲۰۲۳ شناخته شده‌اند و مطابق پیش‌بینی‌ها، آینده روشنی خواهند داشت.

معرفی سبدهای پیشنهادی برای انواع استراتژی‌های سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

سبد ارز دیجیتال برای استخراج

در صورتی که ابزارهای مورد نیاز برای ماینینگ را در اختیار دارید، این روش نیز می‌تواند یکی از راه‌های کسب درآمد از بازار کریپتو باشد.

در آخرین مورد از «معرفی سبدهای پیشنهادی برای انواع استراتژی ها» بهترین ارز دیجیتال برای استخراج را معرفی خواهیم کرد. مواردی که در ادامه نام برده می‌شوند، می‌توانند به عنوان ارزهای مناسب ماینینگ در نظر گرفته شوند:

 1. ورت کوین
 2. گرین
 3. مونرو
 4. زی کش
 5. ریون کوین
 6. هاون پروتکل
 7. اتریوم کلاسیک
 8. لایت کوین
 9. بیت کوین گلد

بهترین ارز دیجیتال برای استخراج را می‌توانید از این فهرست انتخاب کرده و درآمدی کسب کنید. البته توجه داشته باشید که هیچ تضمینی مبنی بر موفقیت قطعی این ارزها وجود ندارد.

کلام آخر

ترکیب این ارزهای دیجیتال در هر حوزه می‌تواند معرفی سبدهای پیشنهادی برای انواع استراتژی‌ها را تکمیل کند. درصدی که در هر سبد به هر یک از این رمز ارزها اختصاص می‌دهید، به ریسک‌پذیری و اهداف خودتان بستگی دارد.

چنان چه طالب ثبات باشید، قطعاً استفاده از ارزهای مطمئن‌تر و قدیمی‌تر انتخاب بهتری است. در غیر این صورت اگر به دنبال ریسک کردن و افزایش سرمایه خود هستید، می‌توانید درصد بیشتری را به ارزهای دیگر نظیر شت کوین‌ها و آلت کوین‌ها اختصاص دهید.

این رمز ارزها با پامپ و دامپ مکرری که در بازارشان رخ می‌دهد، به شرطی که به دنبال نوسان‌گیری باشید، می‌توانند باعث افزایش سرمایه شوند.

توجه داشته باشید که این اطلاعات صرفاً جنبه آموزشی داشته و دلیلی بر قطعیت آن‌ها نیست. در دنیای کریپتو همه چیز بر مدار احتمالات می‌چرخد. برای دریافت اطلاعات کامل و جامع می‌توانید به وب سایت ایرانیکارت مراجعه کنید.

1 نفر این مطلب را پسندید.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

یک نظر

 • من تقریبا همه ارزهایی که توی بایننس و اوکی هست داخل ارزینجا دیدم
  یه مزیتی هم که داره اینه شت کوین های معروف رو میاره
  و همه شبکه هارو ساپورت میکنه این از همه مهمتره

 • نمایش کامنت بیشتر

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *