استراتژی سوئینگ

استراتژی سوئینگ - میهن سیگنال

به دنبال سود بیشتر در معاملات خود هستید؟
آیا تا کنون اصطلاح استراتژی سویینگ را شنیده اید؟
آیا  استراتژی سوئینگ برای تحلیل های خود استفاده کرده اید؟

اگر به دنبال بالا بردن سود خود در تحلیل و معامله هستید در این مقاله اطلاعات مفیدی درباره ی استراتژی سوئینگ کسب خواهید کرد.

استراتژی سوئینگ یا نوسان swing strategy

معامله گران و سرمایه گذاران اصطلاحات خاص خود را دارند. دو اصطلاح که اغلب آنها را استفاده می کنند “نوسان صعودی” و ” نوسان نزولی” هستند. آیا می دانید این اصطلاحات به چه مواردی اشاره دارند؟ از آنها می توان برای شناسایی روند پیشرفت استفاده کرد و حتی نسبت به تغییر روند آینده هشدار داد.

تعریف کلاسیک نوسان نزولی، درنمودار شمعی یا نمودار میله ای به میله ای می گویند که به نسبت میله های دو طرفش ارتفاع پایین تری دارد. و نوسان صعودی میله ای است که از میله های دو طرفش ارتفاع بیشتر یا قیمت بیشتری دارد.

استراتژی سوئینگ - میهن سیگنال

استراتژی اصلی تجارت آنلاین حول محور خرید در سطوح شدید تقاضا و فروش در سطح قوی عرضه است. ما با جستجوی حرکت قیمت از سطح شروع روند، این مناطق را شناسایی می کنیم.

بسیاری از معامله گران از نوسان به عنوان امتیازی برای تعیین نقطه توقف استفاده می کنند. هنگامی که در موقعیت خرید قرار دارید، می خواهید قیمت آن را بالاتر ببرید تا بتوانید سود خود را در هنگام داشتن آنها قفل کنید. یکی از راه های انجام این کار این است که توقف خود را دقیقاً در زیر آخرین نرخ پایین نوسان قرار دهید. قیمت ها در این روند بالا رفته و به طور طبیعی قبل از بالاتر رفتن، دوباره عقب می روند. پس از صعود قیمت ها از یک روند اصلاحی، می توانید هنگامی که قیمت ها در روند صعودی حرکت می کنند، توقف خود را به جدیدترین نرخ حرکت دهید شما می توانید این روند را تا زمانی که یا متوقف نشوید یا به هدف خود برسید، تکرار کنید. اگر نرخ نوسان پایین شکسته شود، تعریف صعودی (بالاترین سطح بالا با بالاترین سطح پایین) شکسته شده است و شما به هر حال نباید در موقعیت خرید قرار بگیرید.

استراتژی سوئینگ - میهن سیگنال

همین تکنیک را می توان برای محافظت در برابر تسلیم سود در یک موقعیت فروش استفاده کرد. شما می توانید توقف خود را بالاتر از نوسان اخیر بالا در نظر بگیرید. با همان روش، شما فقط می توانید توقف خود را به نوسان پایین نزدیک تر کنید هنگامی که قیمت در روند نزولی سطح پایینتری ایجاد می کند. اگر نوسان به سمت بالا باشد، روند صعودی می شود و روند شما در حال حاضر تمام شده است.

استراتژی سوئینگ - میهن سیگنال

استراتژی سوئینگ و آنالیز Gann

در آنالیز Gann، شناسایی نوسان قله و دره اهمیت دارد زیرا قرار است طرفداران در آن نقاط نوسان قرار بگیرند. محاسبه نوسانات کمی متفاوت است. نرخ نوسان پایین جایی است که در آن قیمت پایین آمده است و قبل از آن دو سطح پایین تر قرار دارد. برای تأیید سطح پایین به عنوان نوسان، باید بلافاصله دو سطح پایین نیز بعد از آن وجود داشته باشد.

شناسایی یک نوسان صعودی یا قله مشابه است. نقطه قله جایی است که قبل از آن دو سطح پائین آورده باشد و بلافاصله دو سطح پائین بعد از آن قرار بگیرند. این می تواند در هر بازه زمانی و هر نوع امنیتی صدق کند اما هر پنج شمع درگیر باید در مجاورت باشند.

استراتژی سوئینگ - میهن سیگنال

طرفداران Gann در صورت تمدید این نقاط چرخش بسیار بهتر کار خواهند کرد. مثل همیشه، باید به یاد داشته باشید که این ابزارها فقط برای پشتیبانی از تصمیمات شما هستند. شما فقط باید در مناطق عرضه و تقاضای قوی تجارت کنید همانطور که در استراتژی اصلی تجارت آنلاین مشخص شده است.

اشتراک گذاری:
حامد فولادی
همیشه علاقه به برنامه نویسی داشتم و در این زمینه هرچیزی که نیاز بود رو به خودم یاد دادم. الان به عنوان توسعه دهنده وب و برنامه نویس توی تیم میهن سیگنال فعالیت دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *