وام گرفتن برای خرید بیت کوین: درست یا غلط؟

برخی از سرمایه گذاران مایلند ریسک مقررات مالی مربوط به وام را برای ورود به بیت کوین بپذیرند.

وام گرفتن یک تصمیم شخصی است که نباید بدون احتیاط و در نظر گرفتن ملاحظات مالی گرفته شود. با بازگشت قیمت بیت کوین به سقف تاریخی آن برخی از سرمایه گذاران اقدام به دریافت وام برای افزایش دارایی بیت کوین خود نموده اند. با اینکه این کار برای برخی به عنوان میانبری برای ثروتمندتر شدن به شمار می رود، برخی این اقدام را با توجه به ماهیت ذاتی نوسانی ارز دیجیتال کاری احمقانه می دانند.

خوش بینی کشنده

ویتالیک بوترین با چنین وام هایی مخالف است. هم بنیانگذار اتریوم چندی قبل در توئیتی اعلام کرد در سال ۲۰۱۳ نیمی از دارایی های بیت کوین خود را با قیمت پایین فروخته تا مجبور نشود برای خرید سایر ارزهای دیجیتال از بانک وام بگیرد.

او دیروز در توئیتی گفته است:

“لطفا هرگز چنین کارهایی نکنید. من هرگز به کسی توصیه نمی کنم که برای خرید اتریوم یا هر ارز دیجیتال دیگری وام بگیرد.”

یکی از کاربران ردیت ادعا کرده زمانی که قیمت بیت کوین زیر ۱۱۰۰۰ دلار  بوده از بانک وام گرفته و اکنون که قیمت آن به بالاتر از ۱۹۰۰۰ دلار رسیده میزان قرضگیری بیشتر شده است. او همچنین هشدار داده که افراد درباره استفاده از وام برای خرید در وضعیت کنونی هوشیار باشند زیرا خوش بینی و خرید در قله های فعلی با استفاده از وام، می تواند به راحتی فرد را نابود کند. او همچنین گفته:

“چون خوش شانس بوده اید فکر می کنید مهارت مناسب دارید و کار درستی انجام داده اید. با این ایده خودتان را نابود خواهید کرد. هرکس که فکر می کند می تواند سرمایه فرد دیگری را به طور هوشمندانه سرمایه گذاری کند یک احمق است.”

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *