ورود
معافیت مالیاتی برای سرمایه گذاران بیت کوین

السالوادور به منظور جذب سرمایه گذاران خارجی، قصد دارد معافیت مالیاتی را برای سرمایه گذاران در معاملات بیت کوین در نظر بگیرد.

مقامات السالوادور در جهت جذب سرمایه گذاران خارجی به این کشور قصد دارند آنها را از تمام انواع مالیات بر درآمد و مالیات سرمایه در ارتباط با بیت کوین معاف کنند. طبق گزارش خبرگزاری های این کشور، یکی از اعضای شورای حقوقی ریاست جمهوری این کشور به نام خاویر آرگوئتا که سمت مشاور حقوقی نایب بوکله ریاست جمهور السالوادور را نیز در اختیار دارد، این کشور این اقدام را به منظور تشویق سرمایه گذاری های خارجی از طریق حذف مالیات بیت کوین صورت داده است.

او در این رابطه اعلام کرده این معافیت ها تحت شرایط خاصی برقرار خواهند شد اما این تصمیم جدی است و به زودی انجام خواهد گرفت. به گفته او اگر کسی دارایی بیت کوین زیادی داشته باشد و سود بالایی نیز کسب کند این شامل مالیات نخواهد شد.

او همچنین به این نکته اشاره کرده که معافیت از مالیات شامل افزایش سرمایه یا درآمد هم می‌شود. دولت این کشور هم اکنون در حال انجام اقداماتی است تا از معاملات غیرقانونی بیت کوین در این کشور با هدف فرار مالیاتی جلوگیری کند.

به این منظور تمام تراکنش های بیت کوین در کیف پول رسمی این کشور به نام چیوو تحت نظارت دقیق قرار خواهد گرفت. آنها قصد دارند با انجام راهکارهایی، با پولشویی مقابله کنند.

این کیف پول در صورت سقوط ارزش بیت کوین به منظور به حداقل رساندن آثار نوسانی شدید آن می‌تواند تراکنش های بیت کوین را به طور موقت متوقف کند.

السالوادور از هفته گذشته بیت کوین را به عنوان یک ارز رسمی در این کشور به رسمیت شناخته و این یعنی تمامی بازرگانان محلی باید از بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت استفاده کنند. در این راستا آنها از کیف پول رسمی السالوادور هم رونمایی کردند که امکان تبدیل بیت کوین به دلار آمریکا و برداشت از طریق خودپردازهای خاصی را بدون کارمزد در اختیار شهروندان این کشور می‌گذارد.

منبع:cryptoslate
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *