ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی

رقابت شدید تتر با دلار

۱۵ شهریور ۱۳۹۹
رقابت شدید تتر با دلار

تتر بیش از همیشه رشد کرده است و با ارزش بازار ۱۳.۷ میلیارد دلاری و افزایش ۲.۹ درصدی دامیننس خود اکنون در رده سوم ارزهای دیجیتال قرار گرفته است.

با این حال، این سطح از دامیننس و رشد انفجاری آن را از سایر استیبل کوین ها به نوعی جدا کرده است. تتر که به عنوان دلار دیجیتال برای تسهیل ورود به بازار ارزهای دیجیتال معرفی شده بود، اکنون به ابزاری برای نقدینگی و تسویه در صرافی ها تبدیل شده است.

در ۳۰ روز گذشته جریان ورودی تتر به صرافی ها افزایش یافته است. این افزایش برای ایجاد نقدینگی لازم به منظور پاسخ دهی به تقاضای خریداران جدید صورت گرفته است. در واقع تتر به عنوان یک جایگزین دیجیتالی برای دلار ایجاد شده بود اما اکنون به یک رقیب مهم برای دلار تبدیل شده است.

تفاوت تتر با دلار

تفاوتی که اکنون در تتر نسبت به دلار ایجاد شده این است که تورم اثر مستقیمی بر روی تتر نمی گذارد. تنها ریسک مربوط به آن زمانی است که به دلار تبدیل می شود. تا زمانی که در پورتفوی شما تتر نگهداری شود از خطرات نگهداری دلار ایمن هستید. همچنین مزایای استفاده از تتر در صرافی ها به قدری است که سرمایه گذاران را به تبدیل ارز فیات به دلارتتر ترغیب می کند.

حجم معاملات تتر در مقایسه با دلار بسیار بالاتر است. همچنین بازار آن در مقایسه با دلار تمرکز کمتری دارد اما قیمت های پایانی هر دو مشابه است. همچنین تفاوت هایی در میزان نوسان و سود روزانه وجود دارد. نوسان بازار تتر نسبت به دلار بسیار بالاتر است که بخشی از آن می تواند به علت نقدینگی بالای دلارتتر باشد.

تفاوت دلارتتر با استیبل کوین ها در این است که استیبل کوین ارزش ثابتی دارد و توسط یک دارایی پشتیبانی می شود اما تتر فقط بخشی از این تعریف را دربرگرفته و نمی توان آن را تنها به عنوان مدل دیجیتالی دلار معرفی کرد.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

منبع:amb کریپتو
5 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *