تتر ضررهای ناشی از فروپاشی ترا را بازیابی می کند

۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۲
تتر ضررهای ناشی از فورپاشی ترا را بازیابی می کند

تتر (USDT)، بزرگترین استیبل کوین از نظر ارزش بازار و سومین ارز دیجیتال بزرگ است. این ارز دیجیتال تقریباً آماده است تا تمام ارزش بازاری را که پس از سقوط رقیب الگوریتمی اش یعنی TerraUSD از دست داده بود را به دست بیاورد.

USDT در زمان نگارش این مقاله از میهن سیگنال، دارای ارزش بازار ۸۱.۵ میلیارد دلاری بود. ارزش بازار تتر در ماه مه گذشته به اوج خود در حدود ۸۳ میلیارد دلار رسید. درست قبل از اینکه سرمایه گذاران به دلیل سقوط ترا شروع به تخلیه ارزهای دیجیتال کنند.

هنگامی که ارزش TerraUSD (UST) در می ۲۰۲۲ کاهش یافت، باعث فروش بیشتر در بازار شد و به طور موقت باعث شد که تتر USDT برابری با دلار را از دست بدهد. در میان وحشت سرمایه گذاران، ارزش بازار آن نیز کاهش یافت. UST، به اصطلاح یک استیبل کوین الگوریتمی است.  این ارز دیجیتال با LUNA همکاری کرد تا پیوند خود را با دلار حفظ کند.

کاهش ارزش تتر در سه ماه دوم سال پیش

ارزش دارایی های USDT در سه ماهه دوم سال گذشته حدود ۲۰ درصد کاهش یافت.

اکنون به نظر می رسد که روایت جور دیگری است. تتر پس از سود بردن از آشفتگی بانکی امسال که بر رقبایی مانند USD Coin Circle تاثیر گذاشت و افزایش بیش از ۶۵ درصدی بیت کوین، در حال بازیابی ضررهای خود است.

همچنین به نظر می‌ رسد که تتر از روند اخیر موسسات مالی که از مشتریان ارزهای دیجیتال دوری می‌ کنند، سود می برد. تتر در عین حال خود را به عنوان یک جایگزین مناسب معرفی می ‌کند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده و تنظیم کننده های ایالتی اقدامات اجرایی را در سال جاری افزایش دادند. Paxos Trust Co انتشار استیبل کوین BUSD با نام تجاری Binance خود را پس از واکنش نظارتی نیویورک و SEC متوقف کرد. بر اساس گزارش CoinMarketCap، از ابتدای سال، ارزش بازار BUSD بیش از ۶۰ درصد کاهش یافت.

منبع:u.today
6 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *