ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
بهترین ارزهای متاورس کدام هستند؟ آشنایی با 12 ارز جذاب در حوزه متاورس

ظهور متاورس باعث شده تا بازار ارزهای دیجیتال به سمت جدیدی حرکت کند و این حقیقت که فیس‌بوک نام خود را به متا تغییر داده، نشان‌دهنده پتانسیل‌های متاورس است. درحالی‌که مالک فیس‌بوک یعنی مارک زاکربرگ به سمت این دنیای جدید حرکت کرده، بهتر است شما نیز حداقل در این زمینه اطلاعات مناسب داشت باشید. یکی از کارهای هوشمندانه این است که بر روی ارزهای مناسب در این حوزه سرمایه گذاری کنید. به همین دلیل در ادامه تعدادی از بهترین ارزهای متاورس بررسی شده‌اند.

نام کوین نماد رتبه در سایت کوین مارکت کپ قیمت (دلار)
اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) AXS ۴۳ ۱۴.۴۲
سند باکس (Sandbox) SAND ۳۴ ۱.۲۵
دیسنترالند (Decentraland) MANA ۳۳ ۰.۸۹۹۳
گالا گیمز (Gala Games) GALA ۸۵ ۰.۰۵۳۶
انجین کوین (Enjin Coin) ENJ ۷۶ ۰.۵۳۸۳
رد فاکس لبز (Red Fox Labs) RFOX ۶۷۷ ۰.۰۰۹۹۱۶
بلاک توپیا (Bloktopia) BLOK ۵۰۵ ۰.۰۰۳۲۷۸
استار اطلس (Star Atlas) ATLAS ۶۶۴ ۰۰۰۶۳۱۲

اکسی اینفینیتی (Axie Infinity – AXS)

رتبه توکن AXS در کوین مارکت کپ

توکن AXS رتبه ۵ در گروه ارزهای متاورس و رتبه ۴۳ کل ارزهای دیجیتال – عکس از سایت کوین مارکت کپ (coinmarketcap)

اکسی اینفینیتی یکی از محبوب‌ترین و پردرآمدترین بازی‌های ساخته شده در بستر بلاک چین است. این بازی با الهام از بازی Pokemon go ساخته شده و با استفاده از NFT می‌توان از آن درآمدزایی کرد. در این بازی شما مالک حیوان خانگی خواهید بود و بسیاری با ارزدیجیتال این بازی سود زیادی به دست آورده‌اند.

کاربران می‌توانند در این بازی AXS جمع‌آوری کنند که در واقع توکن بازی است که با بازی‌کردن به بازیکنان می‌رسد. این بازی یک پروژه بزرگ و موفقیت‌آمیز بوده و بسیاری از کار خود استعفا داده‌اند تا با بازی‌کردن آن درآمد داشته باشند. در بازی می‌توان از این توکن‌ها استفاده کرد و همچنین این امکان وجود دارد که با تبدیل آن به اتر (ETH) توکن غیرمثلی خریداری کرد.

سندباکس (Sandbox – SAND)

توکن SAND رتبه 2 در گروه ارزهای متاورس و رتبه 34 کل ارزهای دیجیتال - عکس از سایت کوین مارکت کپ

توکن SAND رتبه ۲ در گروه ارزهای متاورس و رتبه ۳۴ کل ارزهای دیجیتال – عکس از سایت کوین مارکت کپ

سندباکس یک دنیای مجازی است در آن بازیکنان با توکن SAND در بستر شبکه اتریوم لذت بازی‌کردن را تجربه می‌کنند. می‌توانید در این بازی، دارایی‌های مختلف در قالب NFT ایجاد کرد و با آپلود و فروش آن‌ها درآمد داشته باشید. قیمت این ارز، رشد زیادی را تجربه کرده و به همین دلیل باعث جلب‌توجه افراد زیادی شده است.

در این بازی، سازندگان و خالق NFTها مالک واقعی دارایی‌های خود خواهند بود و می‌توانند از آن‌ها برای خریدوفروش، مشارکت در اکوسیستم، پاداش دادن و … استفاده کنند. همچنین می‌توانید در این پلتفرم، بازی‌های سه‌بعدی جذاب ایجاد کنید و برای این کار نیاز به هیچ کدنویسی نیست. این کار با ویژگی VoxEdit انجام می‌شود و تنها با چند دقیقه می‌توانید بازی و دارایی‌های جذاب ایجاد کنید. ارز سندباکس در حال حاضر از بهترین ارزهای متاورس از نظر ارزش بازار است.

دیسنترالند (Decentraland – MANA)

توکن مانا رتبه 1 در گروه ارزهای متاورس - عکس از سایت کوین مارکت کپ

توکن MANA رتبه ۱ در گروه ارزهای متاورس و رتبه ۳۳ کل ارزهای دیجیتال – عکس از سایت کوین مارکت کپ

دیسنترالند یک پلتفرم واقعیت مجازی است که در آن می‌توانید زمین خریداری کنید و سپس آن را توسعه دهید. سپس از راه فروش این زمین امکان درآمدزایی وجود دارد. این پلتفرم در سال ۲۰۱۷ تأسیس شد و یکی از اولین پلتفرم‌های واقعیت مجازی در بستر اتریوم است. در این پلتفرم ۹۰۶۰۱ قطعه زمین و هر یک با مساحت ۱۶ فوت مربع در دسترس است.

ارز بومی این شبکه MANA است و ۲.۲ میلیون توکن از آن عرضه خواهد شد که تاکنون ۱.۸ میلیارد توکن از آن استخراج شده است. گیمرها، خالقان NFT و حتی کسب‌وکارها از این پلتفرم برای سرمایه گذاری، درآمدزایی یا سرگرمی استفاده می‌کنند. در حال حاضر مخاطبان این پلتفرم و متقاضیان ارز بومی شبکه آن زیاد هستند به همین دلیل یکی از جذاب‌ترین گزینه‌ها برای سرمایه گذاری است.

گالا گیمز (Gala Games – GALA)

گالا گیمز

گالا یک پلتفرم برای بازی‌های بلاک چین است که توسط اریک شیرمایر (Eric Schiermeyer) در سال ۲۰۱۹ تأسیس شد. در این پلتفرم، توکن غیر قابل تعویض وجود دارد که در کنار یک اکوسیستم بزرگ در مقیاس جهانی قابل‌استفاده است. هدف گالا این است که صنعت بازی را به سمت جدیدی ببرد و بسیاری آن را از موفق‌ترین بازی‌های بلاک چین می‌دانند.

توکن بومی این پلتفرم GALA است و از آن برای حاکمیت شبکه، تشویق و پاداش دادن استفاده می‌شود. علاوه بر این، می‌توان از آن به‌عنوان ارز درون بازی استفاده کرد و با آن NFT خرید. این بازی بلاک چینی به کاربران اجازه می‌دهد از NFTهای درون بازی به نفع خود استفاده کنند.

انجین کوین (Enjin Coin – ENJ)

رتبه توکن ENJ در کوین مارکت کپ

توکن ENJ رتبه ۷ در گروه ارزهای متاورس و رتبه ۷۶ کل ارزهای دیجیتال – عکس از سایت کوین مارکت کپ

ENJ یا Enjin Coin یک توکن ERC20 ساخته شده در بستر اتریوم است که برای خریدوفروش درون بازی استفاده می‌شود و آیتم‌های درون بازی با آن قیمت گذاری می‌شوند. در این پلتفرم، یک بازار وجود دارد که می‌توان آیتم‌ها را بدون واسطه و هزینه، درون آن خریدوفروش نمود.

برای ایجاد آیتم درون بازی و یا خریدوفروش آن‌ها باید توکن ENJ را ضرب یا mint کرد. این توکن می‌تواند برای افزایش قدرت شخصیت‌های درون بازی هم استفاده شود. با این توکن می‌توان برای کاراکترها نام انتخاب کرد که برای آن هم باید هزینه معادل ENJ را پرداخت کرد.

ردفاکس لبز (RedFox Labs – RFOX )

ردفاکس لبز

این پروژه در صورت موفقیت یکی از بهترین ارزهای متاورس خواهد بود زیرا به دنبال ارائه پلتفرمی برای خرده‌فروشی‌ها در بستر بلاک چین است که قصد دارد دنیای متاورس هیجان‌انگیزی برای خرید ارائه کند. دو توکن در این پلتفرم وجود دارد که هرکدام یک هدف خاص ارائه می‌کنند. توکن VFOX برای پاداش دادن و توکن RFOX برای خرید دارایی و زمین‌های مجازی استفاده می‌شود.

کمپانی ناظر بر این پروژه همچنین در زمینه‌های مالی و بازی نیز مشغول است و قصد دارد پلتفرم مالی و بازی با نام RFOX ارائه کند. در نتیجه، شاهد یک پلتفرم برای فروشگاه در دنیای متاورس خواهیم بود.

بلاک توپیا (Bloktopia – BLOK)

بلاک توپیا

این پروژه اگرچه جدید است اما در صرافی‌های معروف مانند کوکوین و OKx لیست شده است و همچنین سرمایه گذاران زیادی به سمت این پروژه حرکت کرده‌اند. در این پلتفرم با ارائه VR یا واقعیت مجازی، در کنار موتورهای سه‌بعدی پیشرفته قرار دارد. این پروژه در بستر شبکه پالیگان راه‌اندازی شده است.

با استفاده از مکانیزم NFT در این شبکه می‌توان املاکی با نام BLOK خریداری کرد. همچنین BLOK توکن این پروژه است و برای استیک کردن این توکن، سود سالانه ۶۰ درصد ارائه می‌دهد.

زمانی که به مرحله ۲۱ بازی برسید امکانات جدیدتری در اختیار شما قرار می‌گیرد که بسیار جالب هستند. این پروژه می توااند یکی از گزینه های جالب برای سرمایه گذاری باشد.

استار اطلس (Star Atlas – ATLAS)

استار اطلس

Star Atlas یک بازی مبتنی بر بلاک چین و یکی از گزینه‌ها در لیست بهترین ارزهای متاورس است که توجه زیادی به گیم‌پلی (gameplay) دارد. این بازی بعد از اجرای نسخه آزمایشی آن به‌سرعت بین گیمرها محبوب شد و یکی از پروژه‌های محبوب در بستر سولانا (Solana) است.

این بازی دارای یک مدل دوگانه توکن است که می‌توان آن را استیک کرد و یا از آن برای خریدوفروش آیتم‌های کمیاب درون بازی استفاده کرد. این آیتم‌ها از طریق نبردها و کشف و جستجو به دست می‌آیند.

تجربه بازی در این پلتفرم به لطف موتور Unreal Engine 5 فوق‌العاده خواهد بود. این بازی در مراحل ابتدایی توسعه خود قرار دارد به همین دلیل می‌تواند برای سرمایه گذاری مناسب باشد.

سخن پایانی

دنیای متاورس هیچ‌وقت جنبه خسته‌کننده‌ای ندارد و همیشه پر از جذابیت است. هیاهوی زیادی در این حوزه وجود ندارد و قطعاً روزی بر زندگی همه ما تأثیر خواهد گذاشت. در این لیست که از بهترین ارزهای متاورس تهیه شد تلاش کردیم تا بهترین پروژه‌های موجود را معرفی کنیم تا شما هم سهمی در پیشرفت متاورس داشته باشید.

منبع:zipmex
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدیه اسلامی تبار
خوشحالم با تولید محتوای با کیفیت، سطح وب فارسی رو ارتقا می دهیم. امروز سردبیر میهن سیگنال هستم و این هنوز شروع رویاپردازی های منه ...
شارژ رایگان با ثبت نام
با ثبت نام و تکمیل احراز هویت در جشنواره کیوسک، بیست هزار تومان بیت کوین هدیه بگیرید!

دریافت جایزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *