ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
تصویب قانون ارز دیجیتال در اوکراین

پس از تایید رئیس‌جمهور اوکراین در اکتبر سال گذشته، لایحه دارایی های مجازی اکنون توسط پارلمان این کشور در بحبوحه تنش های میان اوکراین و روسیه تصویب شده است. با این کار اوکراین آخرین کشوری است که تاکنون چارچوبی قانونی برای ارزهای دیجیتال تعیین کرده است. این لایحه با ۳۰۰ رأی موافق و تنها دو رأی مخالف به تصویب رسیده است.

به گزارش میهن سیگنال، اوکراین آخرین کشوری است که بیت کوین و ارزهای دیجیتال را قانونی اعلام کرده است. چارچوب قانونی تصویب شده توسط پارلمان، قوانین ضروری برای توسعه ارزهای دیجیتال در این کشور را ایجاد می کند.

این قوانین امکان نگهداری و استفاده از دارایی های مجازی را برای شهروندان فراهم کرده است. همچنین فضایی قانونی برای شرکت ها و تجاری که قصد ارائه خدمات در این حوزه را دارند مهیا شده است.

در یک ماه اخیر، این لایحه دچار تغییراتی شده تا همه جزئیات در آن گنجانده شود. در مقایسه با سایر کشورهایی که در حال اعمال محدودیت ها و ممنوعیت هایی در حوزه ارز دیجیتال هستند، اوکراین یک قدم رو به جلو برداشته است.

این لایحه در حالی تصویب شده که اوکراین در چند ماه اخیر دچار تنش هایی با کشور روسیه شده است. گمانه زنی ها حاکی از احتمال وقوع جنگ در مناطق شرقی این کشور است اما روسیه احتمال حمله به این کشور را تکذیب کرده است.

منبع:usethebitcoin
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *