ورود
به رسمیت شناختن بیت کوین و رمزارزها توسط پارلمان اوکراین

پس از کشمکش های فراوان بین فعالان ارز دیجیتال و قانون گذاران در سرتاسر جهان، چارچوب قانونی استفاده از بیت کوین و ارزهای دیجیتال این بار در یک کشور اروپایی  تصویب شده است.

پارلمان اوکراین دیروز قانونی را ارائه کرد که استفاده از بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را به رسمیت شناخته است. طبق مستندات، مجموعاً ۲۷۶ تن از نمایندگان اوکراینی به تصویب این قانون رأی داده‌اند.

استفاده از رمزارزها در اوکراین در ماههای اخیر افزایش قابل توجهی داشته است. اگر این قانون توسط رئیس جمهور این کشور ولادیمیر زلنسکی امضا شود، از مالکان دارایی های دیجیتال و صرافی های رمزارزها در مقابل فعالیت های غیرقانونی و کلاهبرداری حفاظت خواهد شد. علاوه بر این، این قانون می‌تواند مسیر حرکت سایر شرکت های وابسته به ارز دیجیتال را در این کشور تعیین کند.

به گزارش میهن سیگنال، سخنگوی وزارت تحولات دیجیتال همچنین اعلام کرده که دولت این کشور قصد دارد تا سال ۲۰۲۲، بازار ارز دیجیتال را برای بازرگانان و سرمایه گذاران افتتاح کند.

با این وجود، پارلمان باید ابتدا اصلاحیه هایی برای قانون مالیات و قوانین شهروندی ارائه کند. قانون معرفی شده جدید، دارایی های دیجیتال را به عنوان دارایی های ملموس به شکل داده های الکترونیکی به رسمیت شناخته است.

منبع:کوین گیپ
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *