تحلیل قیمت یونی سواپ: سرانجام ظاهرشدن نشانه های صعودی | ۹ بهمن

۰۹ بهمن ۱۴۰۰
تحلیل قیمت یونی سواپ: سرانجام ظاهرشدن نشانه های صعودی | 9 بهمن

تحلیل قیمت یونی سواپ نشان می دهد قیمت پتانسیل صعود را به دست آورده است. یونی پس از افت تا ۹.۷ دلار در ۲۷ ژانویه شروع به رشد تا ۱۰.۹ دلار کرد. با این حال در روز بعد یعنی ۲۸ ژانویه تحت تاثیر مومنتوم خرسی قوی افت قیمت رخ داد.

اما امروز مومنتوم صعودی حاکم شده و قیمت برای رسیدن به سطوح بالاتر تلاش می کند و تا کنون تا ۱۱ دلار پیش رفته است. حجم معاملات از ۱۷۰۴۷۸۰۶۸ دلار فراتر رفته و قیمت ۳ درصد نسبت به دیروز افزایش داشته است.

نکات مهم تحلیل قیمت یونی سواپ

 • با وجود نزولی بودن بازار، پتانسیل رشد قیمت به وجود آمده است.
 • قوی‌ترین مقاومت در ۱۸.۸ دلار قرار دارد.
 • قیمت در حال حاضر به ۱۱ دلار رسیده است.

تحلیل ۴ ساعته قیمت

پرایس اکشن نشان می دهد نوسان بازار در حال کاهش است و این موجب فشردگی بازار شده است. این باعث شده قیمت یونی نسبت به تغییرات نوسانی در هر جهت، حساسیت کمتری داشته باشد.

باند بالایی بولینگر در ۱۱.۱ دلار قرار دارد که یک مقاومت اساسی به شمار می رود. باند پایینی نیز در ۹.۹ دلار به عنوان یک سطح حمایتی عمل می کند.

قیمت بالاتر از منحنی میانگین متحرک قرار دارد که این نشان دهنده روند صعودی است. اگر قیمت افزایش یابد با شکسته شدن مقاومت ها امکان تغییر روند و صعودی شدن آن وجود خواهد داشت.

نمودار چهار ساعته قیمت یونی سواپ / دلار

نمودار چهار ساعته قیمت یونی سواپ / دلار

RSI در سطح ۵۱ قرار دارد و این یعنی در نیمه بالایی منطقه خنثی قرار گرفته است. خط RSI تقریبا به صورت هموار درآمده که ثبات در بازار را نشان می دهد. قرارگرفتن سطح این اندیکاتور در منطقه خنثی نشان می دهد فشار فروش با فعالیت های خرید تقریبا برابر است.

تحلیل قیمت یک روزه یونی سواپ

در نمودار یک روزه، نوسان بازار افزایش یافته و این یعنی امکان تغییرات شدید قیمتی وجود دارد. مرز باند بالایی بولینگر در ۱۸.۸ دلار قرار دارد که به عنوان قوی‌ترین مقاومت عمل خواهد کرد. بر خلاف آن، مرز پایینی باند در ۸.۵ دلار قوی‌ترین حمایت برای قیمت Uni است.

قیمت پایین تر از منحنی میانگین متحرک قرار دارد اما با افزایش قیمت احتمال برخورد و شکسته شدن این سطح وجود دارد. در این صورت با به قدرت رسیدن خریداران، احتمال افزایش قیمت در بلندمدت هم بیشتر می شود.

نمودار یک روزه قیمت یونی سواپ / دلار

نمودار یک روزه قیمت یونی سواپ / دلار

RSI در این تایم فریم در سطح ۳۲ قرار دارد و شیب رو به بالا دارد که نشان دهنده حرکت به سمت ثبات است. احتمال خروج و دور شدن از منطقه اشباع فروش دارد اگر فعالیت خریداران افزایش یابد.

 جمع بندی

اگرچه تحلیل قیمت یونی سواپ قدرت خرس ها را در بازار نشان می دهد اما خریداران نشانه های مثبتی دال بر احتمال تغییر روند را بروز داده اند. اگر RSI افزایش یابد و به ثبات برسد، احتمال تغییر روند و افزایش بیشتر قیمت در روزهای آینده وجود خواهد داشت.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «تحلیل قیمت یونی سواپ: سرانجام ظاهرشدن نشانه های صعودی | ۹ بهمن» با ما درمیان بگذارید.

منبع:کریپتوپولیتن
6 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال
بیت کوین رایگان

با ثبت نام و تکمیل احراز هویت در جشنواره نوبیتکس، بیت کوین هدیه بگیرید!

دریافت هدیه

یک نظر

 • پروژه ی جالبی بود
  (فقط جسارتا گنوسیس نداریم – اون G قبل از n ناخواناست – ناسیس صحیحه)

 • نمایش کامنت بیشتر

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *