ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی

بررسی محصولات کاربر محور ViaBTC در پنج بخش تجاری در طول ۶ سال گذشته

۱۹ خرداد ۱۴۰۱

فناوری بلاک‌چین هیچ‌گاه از فرصت‌ها و روند‌ها تهی نبوده‌ است. در چنین صنعت غیر قابل پیش‌بینی، تنها چند تیم معدود مانند تیم ViaBTC توانسته‌اند به باور‌های اصیل خود پایبند باشند. هایپو یانگ شش سال گذشته کد نویسی ‌ ViaBTC poolرا به تنهایی به اتمام رساند و آن را بنیان نهاد. در طول این شش سال، ViaBTC، با ارائه محصولات درجه یک و فناوری‌های پیشرفته، از یک استخر ماینیگ به یک اکوسیستم بلاک‌چین فراگیر تبدیل شده و به بیش از ۴ میلیون کاربر در ۲۰۰ کشور جهان خدمت‌رسانی می‌کند.

ViaBTC برای ارائه خدمات ماینینگ بهینه و پایدار

هایپو یانگ قبل از تاسیس ViaBTC، در توسعه جامعه بیت‌کوین نیز مشارکت داشته است. ماینینگ مداوم برای نگه‌داری و پشتیبانی از شبکه بیت‌کوین ضروری است. در روز‌های اولیه صنعت بلاک‌چین، فناوری‌ها و محصولات مربوط به این حوزه از جمله استخرهای ماینینگ نیز توسعه مناسبی نداشتند. هایپو یانگ با ایده‌ای ساده مبتنی بر ایجاد استخر‌های ماینینگ کارامد، به حوزه بلاک‌چین و هدایت این صنعت به آینده‌ای بهتر، کمک زیادی نمود.

ایده ساده هایپو یانگ، تغییرات زیادی را در صنعت ماینینگ ایجاد کرده است. قبل از راه‌اندازی ViaBTC، اکثر استخرهای ماینینگ از استراتژی‌های PPS (پرداخت به ازای سهم) یا PPLNS (پرداخت به‌ ازای سهم در یک شیفت ماینینگ) استفاده می‌کردند. استراتژی پرداخت PPS، هیچ سهمی را از کارمزدهای ماینینگ به ماینرها اختصاص نمی‌دهد. روش پرداخت PPLNS نیز به فاکتور شانس وابستگی داشته و بازدهی ناپایداری دارد. هایپو یانگ یک استراتژی پرداخت جدید به نام PPS+ را ابداع کرد که با ارائه بازدهی پایدار و اختصاص بخشی از کارمزدهای ماینینگ برای ماینرها، درآمد مناسبی را برای آنان تضمین می‌کند. به همین دلیل، با معرفی PPS+ در روش‌های پرداخت استخرهای ماینینگ تحولات زیادی ایجاد شد.

ViaBTC به منظور کمک به ماینرها جهت محاسبه درآمدهای خود، بر روی ارائه آمارهای لحظه‌ای، شفاف و دقیق تمرکز زیادی دارد. بر روی پلتفرم ViaBTC ماینرها می‌توانند بلافاصله ارزهای دیجیتال خود را برداشت کرده و معامله نمایند. علاوه بر این، پشتیبانی فنی پایدار و ارائه محصولات کاربردی و رضایت بخش، باعث محبوبیت آن در میان کاربران شده است. اکنون این استخر خدمات ماینینگ را به بیش از یک میلیون کاربر در ۱۳۰ کشور دنیا ارائه می‌کنند و ارزش تجمعی ارزهای استخراج شده در آن به چندین میلیارد دلار رسیده است.

کوینکس راهی برای تسهیل تجارت ارزهای دیجیتال

در هنگام تاسیس ViaBTC، هایپو یانگ پیش‌بینی می‌کرد که این نهاد در نهایت به یکی از زیر ساخت‌های دنیای ارزهای دیجیتال تبدیل خواهد شد، همانگونه که آب و برق به زیرساخت‌های غیر قابل انکار جهان مدرن مبدل شده‌اند. در دنیای بلاک‌چین، ایجاد دارایی‌ها و گردش آزادانه آنها ارتباطی مستحکم با هم دارند، بنابراین در سال ۲۰۱۷، هایپو یانگ توسعه یک سیستم معاملاتی را آغاز نموده که سرانجام به اولین موتور تطبیق معاملات با سرعت ۱۰ هزار TPS (معامله بر ثانیه) مبدل شده و در ماه دسامبر همان سال کوینکس رسما شروع به کار کرد.

هایپو یانگ در مورد صرافی‌های ارزهای دیجیتال نیز بینش منحصر به فردی داشته است. صرافی‌های فراوانی در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کنند که اکثر آنها سطح خدمات بالایی دارند و برای کاربران مبتدی مناسب نیستند. به همین دلیل، هایپو یانگ امیدوار بود که با تسهیل فرایندهای مبادله و ایجاد دارایی‌های رمزنگاری شده، کوینکس همانند یک درگاه برای ورود به دنیای ارزهای دیجیتال عمل کرده و کاربران بیشتری را به حوزه ارزهای دیجیتال جذب نماید. کوینکس همواره تلاش کرده است تا با تسهیل محصولات و خدمات پیچیده حوزه‌های ارزهای دیجیتال، تجربه‌ معاملاتی خوشایند و موفقی را برای کابران تازه‌کار فراهم کند. امروزه کوینکس به آرامی در حال دستیابی به این هدف بوده و هم اکنون توانسته است اعتماد بیش از ۳ میلیون کاربر از شماری زیادی از کشورهای مختلف را بدست آورد.

به سوی آینده سرمایه‌گذاری با استفاده از ViaWallet

هر دو صرافی کوینکس و استخرهای ماینینگ ViaBTC امنیت دارایی‌های کاربران را در اولویت قرار می‌دهند. ‌کیف ‌پول‌های ارز دیجیتال به عنوان یک ابزار ضروری نقشی مستقیم و تعیین کننده در امنیت دارایی‌های کاربران دارند. با این وجود، شمار متعددی از کیف ‌پول‌های مختلف با سطح خدمات و امنیت متفاوت در بازار وجود دارند. کاربران ارزهای دیجیتال باید در انتخاب کیف پول مناسب دقت نمایند، زیرا برخی از کیف پول‌های متمرکز به منظور فریب کاربران، خود را کیف پول‌های غیرمتمرکز معرفی می‌کنند.

تیم ViaBTC در سال ۲۰۱۹ به منظور پاسخگویی به تقاضا برای کیف‌ پول ایمن ارزهای دیجیتال، ViaWallet را معرفی نمود. ViaWallet یک کیف پول ارز دیجیتال است که با هدف اتصال کاربران به دنیای مالی آینده و ارائه خدمات مدیریت دارایی ایمن و پایدار توسعه داده شده است. همچنین این کیف پول طیف گسترده‌ای از ارزهای دیجیتال را پشتیبانی کرده و امکان معامله دارایی‌های NFT و اتصال به DApp ها را نیز برای کاربران فراهم کرده است. کیف پول ViaWallet هم اکنون از ۵۶ ارز و بیش از یک میلیون توکن دیجیتال و همچنین دریافت و ارسال NFT پشتیبانی می‌کند. با استفاده از این کیف پول کاربران می‌توانند به اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز چندین بلاک‌چین مختلف مانند اتریوم، ترون و پالی گان دسترسی داشته باشند.

CSC: توسعه یک اکوسیستم مالی بهینه غیرمترکز

زنجیره‌های عمومی که به ‌عنوان زیر‌ساخت اصلی دنیای بلاک‌چین عمل می‌کنند، بسیاری از اوقات به دلیل سرعت پایین پردازش تراکنش‌ها و نیز کارمزدهای بالای آنان مورد انتقاد قرار می‌گیرند. تیم کوینکس به منظور کمک به کاربران بیشتر جهت دسترسی به خدمات مالی غیرمتمرکز، از یک زنجیره عمومی با کارمزد پایین و کیفیت بالا رونمایی کرده است. در ماه ژوئن سال ۲۰۲۱، صرافی کوینکس شبکه اصلی زنجیره هوشمند خود (CSC) را رسما راه‌اندازی کرد. این زنجیره از مکانسیم اثبات سهام یا POS استفاده می‌کند که کار با آن برای توسعه دهندگان و کاربران آسان‌تر است. علاوه بر این،‌ به منظور تولید بهینه‌تر بلاک‌ها، کاهش هزینه‌های مربوط به ترکنش‌ها و ارائه یک زنجیره عمومی پایدار و با عملکرد مناسب، این زنجیره مکانیسم POS را با مکانیسم تولید بلاک POA ترکیب می‌کند.

بر طبق داده‌های زنجیره CSC،‌میانیگین زمان یک بلاک بر روی این زنجیره حدود  ۳ ثانیه و میانگین کارمزد تراکنش‌های آن نیز برابر با ۰.۰۰۳ دلار است. همچنین این زنجیره هم اکنون از مجموعه بزرگی از پروژه‌های DeFI، NFT، پروژه‌های بازی و ابزارهای ضروری و پل میان زنجیره‌ای پشتیبانی می‌کند. زنجیره CSC کاربران و توسعه‌دهندگان را به یک اکوسیستم غیرمتمرکز با کارمزدهای پایین دعوت نموده و تجربه دنیای بلاک‌چین و وب ۳ را برای آنان امکان‌پذیر می‌نماید.

توانمند‌سازی رشد فناوری بلاک‌چین با استفاده از ViaCapital

تیم ViaBTC با تکیه بر روی چهار بخش اصلی کسب و کار خود شامل صرافی کوینکس، استخر ViaBTC، کیف‌پول ViaWallet و زنجیره CSC، یک اکوسیستم بلاک‌چین را توسعه داده است که انتشار، معامله، بکارگیری و ارزش‌یابی انواع ارزهای دیجیتال را ممکن ساخته است. این اکوسیستم به تنهایی می‌تواند تمامی نیازهای کاربران را در حوزه‌ ارزهای دیجیتال برآورده ساخته و می‌تواند به شعار «تبدیل جهان به مکانی بهتر با استفاده از فناوری بلاک‌چین» هایپو یانگ جامه عمل بپوشاند.

اکوسیستم ViaBTC امیدوار است بتواند کاربران بیشتری را به حوزه ارزهای دیجیتال جذب کرده و باعث توسعه هر چه بیشتر این حوزه شود. به همین دلیل این نهاد با استفاده از منابع ارز دیجیتال و فناوری‌های بومی خود، در ماه آگوست سال ۲۰۲۱ بخش ViaBTC Capital را تاسیس کرد. هدف این بخش با تمرکز بر روی پروژه‌های وب ۳، لایه ۲ و نیز اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز دارای عناصر Defi، NFT و DAO، کمک به تیم‌های بلاک‌چین نوآور و پر تلاش برای رشد همراه با تیم ViaBTC خواهد بود.

بخش ViaBTC Capital مسئول پروژه‌ها و کاربران است. این بخش علاوه بر تامین مالی، به منظور پیشرفت فناوری‌ها، برنامه‌ها و به طور کل دنیای بلاک‌چین، طیف گسترده‌ای از خدمات دیگر شامل راهنمایی‌های فنی و تبلیغات در بازارهای بین‌المللی را برای تیم‌های پروژه‌های بلاک‌چین فراهم کرده است.

تاسیس هر‌ کدام از بخش‌های استخر ViaBTC، صرافی کوینکس، کیف‌پول ViaWallet‌ و زنجیره CSC چالش‌های جدیدی را برای تیم ViaBTC ایجاد نموده است، زیرا هر گونه نقص امنیتی یا تجربه کاربری بد در یکی از محصولات، به تمامی اکوسیستم ضربه خواهد زد. تیم ViaBTC این محصولات را با تعهد به ارائه تجربه کاربری درجه یک، توسعه داده است. با استفاده از چنین رویکردی، این تیم توانسته است که در شش سال اخیر کیفیت خدمات خود را بهبود بخشیده و رشد خوبی را تجربه نماید.

نظرتان را درباره ی 'بررسی محصولات کاربر محور ViaBTC در پنج بخش تجاری در طول ۶ سال گذشته' با درمیان بگذارید!

9 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *