ورود
حمله ویتالیک بوترین به طرفداران بیت کوین در الساوادر

ویتالیک بوترین (همبناینگذار اتریوم)، جامعه ی السالوادر را برای ستایش بی دلیل نایب بوکلی (رییس جمهور السالوادر)، سرزنش کرد.

ویتالیک بوترین، اخیرا در کامنتی که در شبکه اجتماعی ردیت منتشر کرد، پذیرش بیت کوین توسط السالوادر را اقدامی بی پروایانه خواند.

بوترین معتقد است اجبار بیزینس ها برای پذیرش هر نوع ارز دیجیتال، مخالف قوانین اخلاقی فضای ارز دیجیتال میباشد.

این برنامه نویس روسی، اضافه کرد که جامعه ی السالوادر به دلیل عدم اطلاعات و آگاهی کافی در این زمینه، به شدت در معرض کلاهبرداری و هک در فضای ارز دیجیتال قرار دارند.

در ادامه ی کامنتش او جامعه ی طرفداران بیت کوین را به دلیل عدم ثبات و اینکه به راحتی تحت تآثییر قدرتمندان قرار میگیرند؛ به تمسخر گرفت.

  طرفداران بیت کوین جامعه ای هستند که به راحتی میتوانند شمارا ستایش کنند، فقط کافیست در جایگاه قدرتمندی باشید و حرف های قشنگی راجع به آنها و بیت کوین بزنید.

ماه پیش، بوترین همچنین مدیرعامل توییتر (جک دورسی) را، بخاطر تلاش برای ایجاد یک شبکه ی غیرمتمرکز جدید بر بستر بیت کوین با مدل امنیتی بسیار ضعیف تر؛ مورد انتقاد قرار داد.

آخرین توییت بوترین در رابطه با پذیرش اجباری بیت کوین برای بیزینس ها، مورد توجه طرفداران بیت کوین قرار گرفت؛ آنها بوترین را فردی ریاکار، همیشه خشمگین و بدبین خواندند.

همانطور که میدانید، السالوادر اولین دولتی است که ارزهای دیجیتال را به عنوان واحد پول رسمی کشور پذیرفت.

منتقدان معتقدند هزینه ای که السالوادر بر ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده است، میتوانست خرج هزینه های درمانی و تحصیلی کشور شود.

قبل از اجرای قانون پذیرش ارزهای دیجیتال، نایب بوکلی (رییس جمهور السالوادر)، اظهار کرده بود که پذیرش ارز دیجیتال برای عموم مردم و بازرگانان به صورت داوطلبانه خواهد بود ولی دو ماه بعد این طرح عوض و پذیرش آن برای همه اجباری شد.

با این حال بسیاری از طرفداران بیت کوین با اجباری شدن این طرح موافق اند و اجرای آن را برای شرکت های بزرگ و برجسته مانند مک دونالد ضروری میدانند.

 

منبع:u.today.com
تیم تولید محتوا میهن سیگنال
میکوشیم با تولید بهترین محتوای آموزشی در زمینه ارزهای دیجیتال، سطح محتوای وب فارسی را ارتقا دهیم و این راه ادامه دارد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *