وب مانی چیست؟

webmoney , mihan signal

وب مانی چیست؟

آیا کیف پول وب مانی در ایران کاربرد دارد؟

نحوه شارژ کیف پول وب مانی  به چه صوت است؟

با ما همراه شوید تا پاسخ کلیه سوالات بالا را بیابید.

معرفی

وب مانی (webmoney) یک سامانه پرداخت الکترونیکی سریع است که انجام تراکنش های مالی را در کوتاه ترین زمان و بدون نیاز به کارت اعتباری یا حساب بانکی ممکن می سازد. این تراکنش ها دارای امنیت بالا، غیرقابل بازگشت و غیرقابل شناسایی هستند. وب مانی هم اکنون دارای بیش از ۲۹ میلیون کاربر در سراسر جهان است و به تازگی موفق شده است با کسب استانداردهای اتحادیه اروپا مشتریان بیشتری از این قاره جذب کند.

این سامانه که در سال ۱۹۹۸ راه اندازی شده متعلق به شرکت “انتقال وب مانی” واقع در روسیه است. فعالیت این موسسه مطابق با قوانین جمهوری فدرال روسیه و عدم توجه به تحریم کاربران ایرانی موجب ایجاد فرصتی مناسب برای فعالیت ایرانیان در بازارهای بین المللی شده است.

 

اپ وب مانی -میهن سیگنال

اپ وب مانی -میهن سیگنال

کاربردها

از کاربردهای اصلی وب مانی می توان به استفاده از آن برای خرید از فروشگاه های اینترنتی و شارژ اکانت های مختلف اینترنتی یاد کرد. برخی از معروف ترین سایت هایی که از خدمات وب مانی استفاده می کنند عبارت اند از: فروشگاه اینترنتی Aliexpress، خدمات دامنه و هاستینگ resello، شرکت هواپیمایی uralairlines و خدمات freelancer.com و حتی شارژ حساب فارکس با این کیف پول انجام میشود.
برای استفاده از وب‌مانی ابتدا کاربر باید نرم‌افزار «نگه‌دارنده وب‌مانی» (Webmoney Keeper) را از وبگاه نصب نماید یا به روش برخط وارد حساب خود در وبگاه وب‌مانی شود. به هر حساب وب‌مانی، شناسه وب‌مانی(WMID) تعلق می‌گیرد. هر کاربر در سامانه پول الکترونیکی وب‌مانی از گواهینامه الکترونیکی برخوردار می‌شود. طبق اطلاعات وارد شده در زمان افتتاح حساب، برای کاربران انواع گواهینامه الکترونیکی ارائه می‌گردد. اگر کاربر مشخصات شخصی وارد ننماید، گواهینامه ناشناس و اگر مشخصات خود را وارد نماید، گواهینامه تشریفاتی تعلق می‌گیرد. در زمان افتتاح حساب، کاربر می‌تواند مشخصات خود را وارد نموده و از گواهینامه تشریفاتی برخوردار شود.

نحوه افتتاح حساب

برای اولین استفاده  نیاز به افتتاح حساب مینی (Mini) داریدکه از طریق وب سایت رسمی وب مانی انجام می گیرد. پس از افتتاح حساب، یک شناسه (WMID) به شما تعلق می گیرد و پس از آن می توانید با ایجاد کیف پول در حساب خود نسبت به ارسال و دریافت پول اقدام نمایید. بعد از افتتاح حساب می توانید نرم افزار مخصوص را دانلود نمایید تاحساب مینی خود را به حساب کلاسیک (برای ویندوز) یا لایت (برای غیر ویندوز) تبدیل نمایید.

تفاوت اصلی حساب مینی و کلاسیک از نظر قابلیت های امنیتی تعریف می شود. از آنجا که نسخه کلاسیک پیچیدگی های بیشتری دارد دارای گزینه های امنیتی بیشتری نیز می باشد به عنوان مثال در استفاده از نسخه کلاسیک (تحت ویندوز) کاربر می تواند دسترسی به حساب خود را از طریق بخش تنظیمات به یک یا چند آی پی محدود کند تا از امنیت حساب خود و عدم ورود دیگران به آن اطمینان حاصل کند.

از مشکلات این نوع حساب هم می توان به نیاز کاربر به آموزش و یادگیری بیشتر اشاره کرد. همچنین ممکن است به دلیل مشکلات ارتباطات اینترنتی و یا دریافت SMS گاهی مشکلاتی پیش بیاید. با توجه به این مسائل توصیه می شود برای حساب های کوچک از همان حساب مینی استفاده شود و تبدیلی صورت نگیرد.
استفاده محدود  به جز تایید شماره موبایل و ایمیل نیاز به ثبت مدرک خاصی ندارد اما به منظور ارتقای سطح کاربری و برخورداری از افزایش تعداد تراکنش ها نیازمند ارائه و تایید مدارک خود می باشید. به این ترتیب سطح پاسپورت شما بر اساس اطلاعات ارسالی تعیین شده و میزان مجاز تراکنش های روزانه، هفتگی و ماهانه مشخص می شود.
در این زمینه سه سطح پاسپورت تعریف شده است که عبارت است از:

پاسپورت الیاس: نوع اولیه پاسپورت در هنگام افتتاح حساب که نیازی به ارسال مدارک ندارد.
پاسپورت فرمال: زمانی که ارسال اطلاعات شما انجام شده اما تایید مدارک انجام نشده این نوع پاسپورت به فرد تعلق می گیرد.
پاسپورت پرسونال: زمانی که علاوه بر ارسال اطلاعات، مدارک خود را از طریق دفاتر اسناد رسمی، مراجعه حضوری و یا سفارت روسیه تایید کرده اید از مزایای این پاسپورت برخوردار می شوید.

حداکثر تعداد تراکنش های روزانه، هفتگی و ماهانه برای هریک از انواع پاسپورت در جدول زیر آمده است:

ماهانه هفتگی روزانه نوع پاسپورت
۵۰۰ ۳۰۰ ۱۰۰ الیاس
۳۰۰۰ ۱۵۰۰ ۶۰۰ فرمال
۳۰۰۰۰۰ ۳۰۰۰۰۰ ۱۲۰۰۰۰ پرسونال

 

آموزش ایجاد کیف پول در وب مانی مینی

به منظور استفاده از خدمات وب مانی ایجاد کیف پول لازم است که برای این کار نیاز به یک حساب مینی دارید. اولین مرحله ی ساخت کیف پول ورود به حساب مینی است. در صفحه ورود می توانید با استفاده از ایمیل، شماره حساب  و اکانت های سایت هایی مانند فیسبوک و … Sign In کنید.

مرحله دوم انتخاب سربرگ Purses (کیف پول) است. برای ایجاد کیف پول جدید روی علامت + در کنار عبارت “Your Purses” (کیف پول های شما) کلیک کنید.

ساخت کیف پول وب مانی -میهن سیگنال

ساخت کیف پول وب مانی -میهن سیگنال

همانطور که در عکس قبلی در ستون سمت چپ (Your purses) مشاهده می کنید، کیف پول دلار وب مانی ساخته شده است.
در صفحه باز شده، نوع ارز یا پول را در شماره ۱ انتخاب کنید. قوانین استفاده از کیف پول الکترونیکی ب مانی که در میانه صفحه نوشته شده را با تیک زدن شماره ۲ پذیرفته و سپس با کلیک روی دکمه Create (شماره ۳)، کیف پول جدید را در حساب خود ایجاد کنید.

ساخت کیف پول وب مانی -میهن سیگنال

ساخت کیف پول وب مانی -میهن سیگنال

در ستون سمت چپ صفحه (شماره ۴ ) لیستی از انواع کیف پول هایی که می توانید در حسابتان ایجاد کنید مشاهده می شود که هریک نشانگر یک واحد ارزی می باشد.
بعد از ساخت کیف پول جدید، به صفحه Purses ارجاع داده می شوید و پیام انجام موفقیت آمیز عملیات ساخت کیف برای شما نشان داده می شود. در لیست شماره ۲ کیف پولهای ساخته شده و موجودی هریک از آنها مشخص شده است.

ساخت کیف پول وب مانی -میهن سیگنال

ساخت کیف پول وب مانی -میهن سیگنال

 

آموزش شارژ حساب وب مانی برای اولین بار:

روشهای مختلفی برای شارژ کردن حساب وب مانی وجود دارد که تنها دو روش زیر برای کاربران ایرانی قابل دسترس است :
استفاده از کارت شارژهای از پیش پرداخت شده (prepaid WM-Card): این روش بسیار آسان اما کمی گران تر از سایر روش هاست. به کسانی که تنها یکبار قصد استفاده از وب مانی دارند این روش توصیه می شود.

شارژ حساب به حساب: با این روش، کیف webmoney شما با استفاده از پرداخت ریالی شارژ می شود.
روش استفاده از کارت شارژ
برای استفاده از کارت شارژ ابتدا وارد حساب webmoney خود شوید و سپس روی سربرگPurses کلیک نمایید.

ساخت کیف پول وب مانی -میهن سیگنال

ساخت کیف پول وب مانی -میهن سیگنال

در صفحه باز شده، کیف پول موردنظر را انتخاب کرده و گزینه Add funds را بزنید.

ساخت کیف پول وب مانی -میهن سیگنال

ساخت کیف پول وب مانی -میهن سیگنال

در این مرحله از بین سه روش شارژ یعنی شارژ از طریق شماره حساب بانکی، شارژ از طریق کارت بانکی و شارژ از طریق کارت شارژ گزینه سوم یعنی کارت شارژ وب مانی (From a prepaid card) را انتخاب می کنیم.

در صفحه باز شده بعد از وارد کردن اطلاعات کارت شارژ و انتخاب کلید ok حساب شما شارژ می شود.

 

آیا شما هم کیف پول وب مانی خود را راه اندازی کرده اید؟ چه تجربه ای در زمینه شارژ کیف پول وب مانی دارید؟

اشتراک گذاری:
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *