آموزش سایت Coinmarketcal | تقویم رویداد های مهم ارز دیجیتال

۳۱ مرداد ۱۴۰۱
آموزش سایت Coinmarketcal | تقویم رویداد های مهم ارز دیجیتال

فضای کریپتو یک بستر اقتصادی پرهیاهو است که رویدادهای زیادی را ایجاد می‌کند و به دنبال سرعت بخشیدن به جریان اصلی ارزهای دیجیتال است. این مهم، فناوری را به‌عنوان یک افزونه فوق‌العاده نیرومند در عرصه تجارت جهانی تلقی می‌کند. به دلیل ماهیت نوسانی، نمی‌توان رویدادهایی که از دنیای ارزهای دیجیتال سرچشمه می‌گیرند را بدون کمک گرفتن از ابزارهایی مانند وبسایت CoinMarketCal که مختص جمع بندی رویدادهای ارز دیجیتال است، بررسی کرد. در این مطلب، با سایت CoinMarketCal آشنا می شویم و ویژگی‌های منحصر به فرد و همچنین نقاط قوت و ضعف آن را بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

آشنایی با سایت Coinmarketcal

CoinMarketCal یک وبسایت تقویمی ارزهای دیجیتال است که چارچوبی جامعه محور بر جمع‌آوری و تأیید رویدادهای آن حاکم است. به عبارت دیگر، این پلتفرم به اعضای انجمن خود مجوز می‌دهد تا رویدادهای حاصل از ارزهای دیجیتال را به محتوای آن اضافه کنند. سپس این رویدادها تحت یک فرایند تأیید قرار می‌گیرد به طوری که کاربران می‌توانند به اعتبار اطلاعات ارائه شده در وبسایت رأی مثبت یا منفی دهند. با استفاده از این مدل، وبسایت CoinMarketCal تمام نیازهای خود را برآورده می‌کند و به کاربران خود اطمینان می‌دهد که اطلاعات ارائه شده بر روی پلتفرم آن عاری از هرگونه تعصب و سوگیری است.
طبق اطلاعاتی که در حین تحقیق در مورد وبسایت به دست آمده است، CoinMarketCal از زمان راه اندازی در سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۲۰۰۰ رویداد را ثبت کرده است. به همین ترتیب، این پلتفرم بیش از ۱ میلیون رای را به ثبت رسانده و اطلاعات ۲۷۰۰ ارز دیجیتال را ارائه کرده است. نیازی به گفتن نیست که این موفقیت‌ها گواهی بر تأثیر CoinMarketCal در فضای ارزهای دیجیتال است.

به طور کلی اگر بخواهیم نقاط قوت و ضعف وبسایت CoinMarketCal را شرح دهیم، خواهیم داشت:

نقاط قوت سایت Coinmarketcal

 • اجتماع محور
 • برای به دست آوردن مشروعیت رویدادها رای گیری می‌شود
 •  برای استفاده آسان و رایگان است
 •  دارای قابلیت هشدار است

نقاط ضعف سایت Coinmarketcal

 • ممکن است برخی رویدادهای غیرقانونی به محتوای سایت اضافه شوند
نگاهی به صفحه اصلی سایت Coinmarketcal

نگاهی به صفحه اصلی سایت Coinmarketcal

قابلیت اضافه کردن رویداد های مهم ارز دیجیتال به Coinmarketcal

هرکسی می‌تواند رویدادهای جدیدی را به کوین مارکت کل اضافه کند. برای این کار، باید منابع و شواهد به‌روزرسانی‌های جدیدی که در نظر دارید اضافه کنید را در وبسایت درج کنید. سایر کاربران، می‌توانند جزئیات ارسال شده به عنوان مدرک را برای اطمینان از صحت افزوده‌های جدید به تقویم CoinMarketCal بررسی کنند. همان طور که قبلا گفته شد، هر رویدادی که در وبسایت ها نمایش داده می‌شود، دارای شواهد، منابع و رتبه بندی اطمینان است که تعداد افرادی را که به اعتبار رویداد رأی داده‌اند و همچنین درصد افرادی که صحت آن را تأیید می‌کنند، نشان می‌دهد.
در زیر هر کارت رویداد، مشخصات فردی که مسئول بارگذاری اطلاعات است، قرار گرفته است.

وبسایت CoinMarketCal یک سیستم پاداش دارد که به مشارکت کنندگان امکان می‌دهد برای فعالیت‌هایی که در وبسایت انجام می‌دهند، ارز دیجیتال کسب کنند.

به این ترتیب، ممکن است در پایین کارت‌های رویداد، گزینه‌ای را بیابید که به شما امکان می‌دهد به افرادی که به‌روزرسانی‌ها را تسهیل کرده‌اند، پاداش دهید یا آنها را دنبال کنید.

ارائه اخبار معتبر و به روز ارزهای دیجیتال در Coinmarketcal

جدا از سیستم پاداش، کوین مارکت کل همچنین دارای یک پورتال خبری است که در آن کاربران می‌توانند به آخرین اطلاعات مربوط به دنیای ارزهای دیجیتال دسترسی داشته باشند. در این قسمت، CoinMarketCal اخبار را از پلتفرم‌های رسانه خبری معتبر، جمع‌آوری می‌کند. این عملکرد باعث می‌شود CoinMarketCal به عنوان یک سایت جامع تلقی شود که دسترسی به تمام اطلاعات موردنیاز را ارائه می‌دهد تا بتواند اعضای خود را به یک قدم جلوتر از چشم انداز بی‌ثبات ارزهای دیجیتال سوق دهد.
یکی دیگر از جزئیات قابل توجه در مورد کوین مارکت کل، در دسترس بودن یک API است. با استفاده از این ویژگی، کاربران می‌توانند به پایگاه داده این پلتفرم دسترسی پیدا کنند و از داده‌های آن برای تحقیقات یا سایر استفاده‌های تجاری استفاده کنند. اگرچه استفاده شخصی از CoinMarketCal رایگان است، اما کسانی که علاقه‌مند به استفاده از API آن هستند، باید در یکی از برنامه‌های آن مشترک شوند.

لبیست ارز های پر پتانسیل از نگاه نگاهی به صفحه اصلی سایت Coinmarketcal

لبیست ارز های پر پتانسیل از نگاه نگاهی به صفحه اصلی سایت Coinmarketcal

مزایای وبسایت CoinMarketCal چیست؟

یکی از مزیت‌های اصلی CoinMarketCal، سیستم ثبت‌نام مطمئن و شفاف آن است که به کاربران اجازه می‌دهد نه تنها رویدادهای ارزهای دیجیتال را ردیابی کنند، بلکه رویدادهای جدید را نیز اضافه کنند. از این رو، فضایی را ایجاد می‌کند که از چالش‌های مرتبط با تقویم‌های متمرکز ارزهای دیجیتال اجتناب کند. چنین پلتفرم‌هایی باعث جلب اعتماد کاربران می‌شوند و احتمال هرگونه سوگیری را برطرف می‌کنند.

 • CoinMarketCal رابطی کاربرپسند دارد

رابط کاربری CoinMarketCal عناصری از سادگی را برای وبسایتی که داده‌های به روز شده را در خود جای می‌دهد، در بر دارد. ردیابی رویدادهای محبوب در آن آسان است، زیرا وبسایت دارای یک سیستم فیلتر جامع است که به کاربران امکان می‌دهد پایگاه داده پلتفرم را از طریق کلمات کلیدی، تاریخ، ارزها، صرافی ها و… کاوش کنند. همچنین، آیکون هایی وجود دارد که کاربران را به سمت رویدادهای پرطرفدار یا بحث برانگیز در CoinMarketCal هدایت می‌کند.

 • وبسایت CoinMarketCal هشدار می دهد

در کوین مارکت کل، می‌توانید هشداری تنظیم کنید تا هر زمان که رویدادهای مربوط به کلمه کلیدی یا ارز خاصی به وبسایت اضافه می‌شود، اعلانی دریافت کنید. این هشدار از طریق ایمیل ارسال می‌شود و به کاربران امکان می‌دهد تا ۳ ارز دیجیتالی که می‌خواهند زیر نظر داشته باشند را انتخاب کنند.

 • CoinMarketCal رایگان است

CoinMarketCal چارچوب تجاری خود را به این شکل طراحی کرده است که به افراد مجوز می‌دهد بدون هیچ گونه هزینه اضافی برای ردیابی رویدادهای روزمره، به خدمات آن دسترسی داشته باشند. از سوی دیگر، برنامه‌های اشتراک آن برای افرادی در نظر گرفته شده است که قصد دارند از خدمات آن به صورت تجاری استفاده کنند.

 • یک پورتال خبری موثق جدید را فراهم می‌کند

محتوای خبری به روز را در مورد رویدادهای مربوط به فناوری ارزهای دیجیتال و بلاک چین ارائه می‌دهد.

معایب وبسایت CoinMarketCal چیست؟

 • متکی به یک سیستم اعتبارسنجی حساس است

حتما به یاد دارید که گفتیم CoinMarketCal یک سیستم رأی‌گیری را پیاده سازی می‌کند که در آن، صحت رویدادهای اضافه شده به وبسایت تأیید می‌شود. طراحی این چارچوب به کاربران کمک می‌کند تا در اثربخشی محتوای پلتفرم مشارکت کنند. هر چه افراد بیشتری تمایل به رای دادن داشته باشند، روند اعتبارسنجی رویداد دوام بیشتری خواهد داشت. بنابراین، در مواردی که تعداد مشخصی از کاربران برای رای دادن به موارد تقلبی در وبسایت اقدام نکنند، هیچ راه روشنی برای ریشه کن کردن هجوم فعالیت‌های غیرقانونی وجود ندارد. بنابراین، سیستم اعتبارسنجی مبتنی بر انجمن CoinMarketCal کاملا سودمند است، اما این باعث نمی‌شود که رویدادهای تقلبی و بی‌اعتبار در آن جایی نداشته باشند.

رتبه بندی بر اساس تعداد رویداد های پیش رو در سایت Coinmarketcal

رتبه بندی بر اساس تعداد رویداد های پیش رو در سایت Coinmarketcal

طرح‌های اشتراک سایت Coinmarketcal

CoinMarketCal دارای ۳ طرح اشتراک است و فاکتور تمایز هرکدام، حول سطح دسترسی ارائه شده به نهادها یا افرادی که به دنبال لذت بردن از خدمات پلتفرم هستند، می‌چرخد. هزینه اشتراک طرح اول ۴۹.۸۰ دلار در ماه است که ویژگی‌های دسترسی به همه رویدادهای آینده و پشتیبانی از اولویت ها را ارائه می کند. طرح دوم دارای هزینه اشتراک ماهانه ۸۹.۴۰ دلار است و علاوه بر تمام خدمات ذکر شده در طرح قبلی، دسترسی به جزئیات رویدادهای آینده و گذشته ارائه می‌شود. با این اوصاف، طرح سوم هیچ محدودیتی از نظر داده یا خدماتی که مشترکین می‌توانند از آن بهره‌مند شوند، ندارد. کاربران علاقه‌مند به این طرح باید ۱۷۹.۲۰ دلار در ماه هزینه کنند.

دانلود نرم افزار Coinmarketcal برای موبایل

دانلود نرم افزار Coinmarketcal

از باکس زیر اپلیکیشن Coinmarketcal را دانلود کنید.

 

نظرتان را درباره‌ی مقاله «آموزش سایت Coinmarketcal | تقویم رویداد های مهم ارز دیجیتال» با ما درمیان بگذارید.

منبع:سایت رسمی پروژه CoinMarketCal
3 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

یک نظر

 • سلام
  رویدادهای غیرقانونی ک ممکنه به سایت اضاف بشه شامل چی میشه؟

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *