آپگرید شانگهای چست و چه تاثیری بر اتریوم خواهد داشت؟

۱۲ اسفند ۱۴۰۱
آپگرید شانگهای چست و چه تاثیری بر اتریوم خواهد داشت؟

پس از تغییر مکانیسم اجماع شبکه اتریوم به اثبات سهام در سپتامبر گذشته، مهم ترین اتفاق برای دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان، آپگرید یا ارتقای شانگهای اتریوم است.

مهم ترین چیزی که کاربران را به هیجان آورده قابلیت برداشت اتریوم های استیک شده است که سالهاست غیرقابل دسترس بوده است. با در نظر گرفتن بیش از ۲۶ میلیارد دلار اتریوم استیک شده، این یکی از مهم ترین وقایع در فضای کریپتو به شمار می رود.

آپگرید شانگهای چه تاثیری بر اتریوم خواهد گذاشت؟

بیش از یک سال است که پروتکل هایی مانند لیدوفایننس و استیک وایز با استفاده از لیکوید استیکینگ راه حلی برای دور زدن ضرورت استیک کردن ۳۲ اتریوم در بلاک چین اتریوم ایجاد کرده اند. زمانی که برداشت این اتریوم های استیک شده آزاد شود، مشکلاتی برای چنین پلتفرم هایی ایجاد خواهد شد. با این حال، احتمالا خدماتی برای ایجاد درآمد غیرفعال از طریق دارایی ارائه خواهد شد. این احتمال هم وجود دارد که اتریوم پس از این ارتقا متمرکزتر شود.

تعداد زیادی از استیک کنندگان احتمالا سود خود را از استخرهای استیکینگ غیرمتمرکز مانند لیدو خارج کرده و نقد کنند.  اگر استیک کنندگان جدید تمایلی به استفاده از راه حل های ارائه شده توسط صرافی های متمرکزی مانند کوین بیس داشته باشند، قدرت بیشتری از نظر اعتبارسنجی بلاک چین به این شرکت ها داده می شود.

تاثیر آپگرید شانگهای بر قیمت اتریوم

با وجود رالی ۳۶ درصدی قیمت اتر از ابتدای سال ۲۰۲۳، در یک ماه گذشته قیمت تقریبا ثابت بوده است. برخی گمان می کنند انبوهی از آن-استیک کردن (خارج کردن دارایی از استیک) که پس از این ارتقا رخ خواهد داد می تواند به رالی قیمت منجر شود. احتمال دوم آن است که استیک کنندگان پاداش دریافتی خود را به فروش بگذارند و این فشار زیادی به قیمت اتریوم وارد کند. اما نتیجه هرچه که باشد، افزایش حجم اتر پس از این ارتقا موردانتظار است.

آپگرید شانگهای کی اتفاق می افتد؟

هنوز تاریخ دقیقی برای این ارتقا تعیین نشده است. انتظار می رود آپگرید شانگهای در ماه مارس صورت بگیرد. اما ممکن است این زمان به تعویق بیفتد تا خطاهای احتمالی پیش از ارتقای اصلی برطرف گردد. این تاریخ هر زمانی که باشد، احتمال برداشت میلیاردها دلار دارایی می تواند اثر قابل توجهی بر فضای ارزهای دیجیتال داشته باشد.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «آپگرید شانگهای چست و چه تاثیری بر اتریوم خواهد داشت؟» با ما درمیان بگذارید.

منبع:tradingview
3 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال
بیت کوین رایگان

با ثبت نام و تکمیل احراز هویت در جشنواره نوبیتکس، بیت کوین هدیه بگیرید!

دریافت هدیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *