ورود
معامله‌گر اخبار (News Trader) کیست و نحوه انجام معاملات آن متأثر از چه عواملی است؟

اگر شما هم اهل انجام معاملات و سرمایه گذاری در بازارهای مالی هستید، احتمالاً تاکنون درباره معامله‌گر اخبار چیزی شنیده‌اید. در بیشتر موارد، معامله‌گران اخبار ارزدیجیتال به‌عنوان نوعی معامله‌گر روزانه تلقی می‌شوند، زیرا معمولاً موقعیت‌های معاملات را در یک روز باز می‌کنند و می‌بندند. برای اینکه بیشتر با این نوع افراد و عملکردشان آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم در ادامه مطلب ما را همراهی کنید.

معامله‌گر اخبار به چه کسی گفته می‌شود؟

معامله‌گران اخبار، معامله‌گران یا سرمایه گذارانی هستند که بر اساس اطلاعیه‌های خبری تصمیم‌گیری می‌کنند. اخبار فوری، گزارش‌های اقتصادی و سایر رویدادهای گزارش شده، می‌توانند تأثیر کوتاه مدتی بر قیمت سهام، اوراق قرضه و ارزهای دیجیتال داشته باشند. معامله‌گران اخبار سعی می‌کنند با بهره‌گیری از احساسات بازار که منجر به انتشار اخبار مهم می‌شود، سود ببرند و یا معاملاتشان را در هنگام واکنش بازار به اخبار انجام دهند. مثلا افرادی که برای جا نماندن از سود، معاملاتی شتابزده از روی فومو و فاد میکنند.

درک مفهوم معامله‌گر اخبار (News Trader)

همچنین میتوانید این ویدئو را از یوتیوب مشاهده نمایید.

ضرب‌المثل «شایعه را بخر، خبر را بفروش» تاکید می‌کند که شایعات بر قیمت اوراق بهادار و دارایی های مالی تأثیر دارند و گاهی اخبار می‌تواند اثر معکوس داشته باشد. به همین دلیل، معامله‌گران اخبار روی معامله در زمان منتهی به خبر یا بلافاصله پس از آن، زمانی که بازار همچنان به اخبار واکنش نشان می‌دهد، تمرکز می‌کنند. این دوره‌ها با مقدار زیادی از نوسانات مشخص می‌شوند که فرصتی برای کسب سود ایجاد می‌کنند.

معامله‌گران اخبار سعی می‌کنند در بیشتر موارد از زمان بندی یا محتوای احتمالی اعلامیه‌های خبری برنامه‌ریزی شده، سود ببرند. زمانی که اخبار برنامه‌ریزی شده باشد مانند انتشار خبرهای درآمد یا جلسات فدرال رزرو، معاملات اخبار بیشتر به جنبه بازی با احتمالات تأثیر آن اخبار مربوط می‌شود.

در واقع، فدرال رزرو تلاش کرده است با پیش‌بینی هر تصمیم مهم سیاسی از قبل، تأثیر اعلامیه‌های خود بر بازار را کاهش دهد. اما حتی این سیگنال‌های سیاسی نیز به رویدادهای قابل مبادله، تبدیل شده‌اند. هنگامی که اخبار برای همه غافلگیرکننده است، مانند یک بلای طبیعی، معامله‌گر اخبار سعی می‌کند خود را در موقعیت سود قرار دهد. گاهی اوقات این به معنای پخش نوسانات یا استفاده از تأثیر فوری اخبار بر روند فعلی قیمت است.

معامله‌گر اخبار (News Trader) کیست و نحوه انجام معاملات آن متأثر از چه عواملی است؟

معامله‌گر اخبار (News Trader) کیست و نحوه انجام معاملات آن متأثر از چه عواملی است؟

ابزارها و استراتژی‌های معامله‌گران اخبار

معامله‌گران اخبار از استراتژی‌های مختلفی با تمرکز بر روان شناسی بازار و داده‌های تاریخی استفاده می‌کنند. معامله‌گران ممکن است به داده‌های تاریخی، به‌عنوان‌مثال، گزارش درآمدهای گذشته نگاه کنند تا پیش‌بینی کنند که اخبار آتی، مانند گزارش درآمدهای آینده، چگونه بر قیمت‌ها تأثیر می‌گذارد. معامله‌گران اخبار با آشنا شدن با بازارهای خاص می‌توانند حدسیات آگاهانه‌ای در مورد افزایش یا کاهش قیمت اوراق بهادار به دنبال گزارش خبری، داشته باشند.

معامله‌گران اخبار همچنین می‌توانند جستجو و هشدارهایی را برای جمع‌آوری اخبار فوری تنظیم کنند و آنها را با تغییرات در عملکرد قیمت در نمودار مرتبط سازند. اگر معیارهای خاصی برآورده شود، معامله‌گر اخبار بسته به استراتژی معاملاتی خود، وارد یک موقعیت صعودی یا نزولی می‌شود. از آنجایی که اخبار لحظه‌ای و معمولاً کوتاه مدت هستند، فرصت کسب سود فقط تا زمانی وجود دارد که اخبار تازه منتشر شده باشند.

یک استراتژی محبوب که توسط معامله‌گران اخبار استفاده می‌شود به‌عنوان «محو شدن» شناخته می‌شود که شامل معامله در جهت مخالف روند غالب با از بین رفتن شور و شوق بازار است. برای مثال، پس از اعلام سود مثبت در ساعات قبل از بازار، یک سهام ممکن است در موقعیت به‌شدت بالاتر باز شود. معامله‌گران اخبار ممکن است مراقب باشند که این خوش بینی به بالاترین حد خود برسد و سپس با از بین رفتن خوش‌بینی، سهام را در روز به فروش برسانند. ممکن است سهام همچنان در مقایسه با روز قبل به‌شدت بالاتر معامله شود اما ممکن است معامله‌گران از تفاوت بین سقف و کف قیمت روز، سود برده باشند.

منبع:investopedia
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

‫2 نظر

  • ممنون از مطالب ارزنده شما

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *