چرا صنعت استخراج بیت کوین هنوز یک صنعت پرسود است?

چرا صنعت استخراج بیت کوین هنوز یک صنعت پرسود است

قیمت بیت کوین بسیار بی ثبات است و همانطور که در آخر هفته دیدیم نوسانات شدیدی را در هر دو جهت افزایشی و کاهشی تجربه کرد. احتمالا این روند تا زمانی که عرضه و توزیع به پایان نرسد ادامه خواهد داشت. از سوی دیگر سودآوری استخراج بیت کوین در طی این سال ها نوسانات بسیار کمتری داشته است.

درآمد بیش از ۱۶ میلیارد دلاری استخراج کنندگان

روند جهشی و حماسی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۷ باعث تغییرات اساسی در نگرش و چشم انداز نسبت به ارزهای رمزنگاری شد. قبل از آن تعداد بسیار کمی از مردم در مورد بیت کوین و وجود آن اطلاع داشتند و حتی افراد کمتری از وجود آلت کوین های دیگر مطلع بودند. در سال ۲۰۱۷، طی سه ماه قیمت تمام دارایی های اصلی رمزپایه سه برابر شد و همچنان در حال صعود بود. در آن زمان برخی از افراد صاحب درآمدهای فوق العاده ای شدند.

پس از این روند، رکود قیمتی اجتناب ناپذیر بود و ارزهای رمزنگاری با افت قیمت و وضع قوانین دست و پاگیر مواجه شدند. قیمت بیت کوین تنها در یک سال ۸۴ درصد سقوط کرد و در انتهای سال به سطح کف خود در زیر ۴۰۰۰ دلار رسید. تعدادی از استخراج کنندگان بیت کوین مجبور به خاموش کردن دستگاه های خود شدند که باعث افت قدرت و سختی هش شد.

با این حال کسب درآمد برای استخراج کنندگان همچنان ادامه دارد و تا کنون بیش از ۱۶ میلیارد دلار از پاداش بلاک ها، درآمد داشته اند. الیاس سیموس، تحلیلگر و محقق عالی رتبه، به بررسی آمار و ارقام در این زمینه پرداخت و متوجه نقطه عطفی در سال ۲۰۱۷ شد:

تا کنون و از ابتدای سال ۲۰۱۳ استخراج کنندگان درآمدی ۱۶ میلیارد دلاری داشته اند. در طی ۲ سال اخیر درآمد آنها ۲.۵ برابر درآمد کسب شده در طول ۴ سال از ابتدای سال ۲۰۱۳ بوده است. به نظر می رسد سال ۲۰۱۷ نقطه عطف واقعی برای استخراج کنندگان بوده.

چرا صنعت استخراج بیت کوین هنوز یک صنعت پرسود است

چرا صنعت استخراج بیت کوین هنوز یک صنعت پرسود است

استخراج بیت کوین

با وجود افت قیمت ها در طول سال ۲۰۱۸، استخراج کنندگان همچنان کسب درآمد خود را داشتند. همراه با افت قیمت در سال ۲۰۱۸ و در طی زمستان ارزهای رمزنگاری، نرخ هش نیز افت کرده بود. در واقع این نشان می داد که تعداد کمی از استخراج کنندگان دستگاه های خود را خاموش کرده بودند و با اطمینان از این که قیمت ها افزایش می یابد، همچنان به کار خود ادامه می دادند.

این ریسک آنها جواب داد و در حال حاضر قیمت بیت کوین ۱۹۰ درصد بالاتر از سطح کف قیمت این ارز در سال ۲۰۱۸ است.

عرضه اولیه سهام غول استخراج در آمریکا

غول سازنده دستگاه های استخراج بیت کوین، کنان، درخواست عرضه اولیه سهام خود را در آمریکا ارائه داده است. به گفته بلومبرگ، دومین شرکت بزرگ سازنده دستگاه های استخراج جهان، درخواست خود را روز گذشته به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا تسلیم کرد. مقدار پیشنهادی این شرکت ۴۰۰ میلیون دلار بود.

شرکت رقیب کنان، یعنی بیت مین که در رتبه نخست تولید کنندگان دستگاه های استخراج قرار دارد، اخیرا شعبه ای را در آمریکا راه اندازی کرده است. همچنین قصد دارد سهام خود را به صورت IPO در آمریکا عرضه کند. همه اینها نشان می دهد که این صنعت هنوز یک صنعت پر سود است.

اشتراک گذاری:
مهدی عباس زاده وب‌سایت
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 16 =