تحلیل ریپل ۲۱ اسفند ۹۸

تحلیل ریپل 21 اسفند 98

آیا ریپل XRP در هفته های آینده وارد روند صعودی می شود؟

در ۸ مارس، قیمت ریپل XRP به شدت کاهش یافت و به ۲۴۳۳ ساتوشی رسید. با این حال، کاهش قیمت کوتاه مدت بود زیرا قیمت بلافاصله به سمت بالا رفت و منطقه حمایت قبلی را پس گرفت. از آن زمان به تدریج در حال افزایش است.

نکات برجسته قیمت ریپل

  • مقاومت در ۲،۸۹۰ و ۳،۳۵۰ ساتوشی وجود دارد.
  • در ۲۵۰۰ ساتوشی حمایت وجود دارد.
  • احتمالاً قیمت داخل گوه نزولی است.
  • XRP به یک منطقه حمایت بلند مدت رسیده است.

محدوده معاملاتی ریپل

قیمت ریپل XRP از ژوئیه سال ۲۰۱۹ در بازه ای بین ۲۵۰۰ تا ۳،۳۵۰ ساتوشی معامله شده است، با استثناء چند مورد که حرکت قیمت در بالا و زیر این محدوده بوده است.

در ۸ مارس، قیمت فقط یک سایه در پایین کندل در زیر این محدوده ایجاد کرد. این یک نشانه صعودی است که نشانگر حرکت قیمت رو به بالا است. اگر قیمت شروع به افزایش کند، نزدیکترین ناحیه مقاومت در برابر ۲،۸۹۰ ساتوشی یافت می شود، که با افزایش میانگین متحرک ۲۰۰ روزه نیز تقویت می شود.

با این حال، حرکت قیمت ریپل XRP هنوز نمی تواند به عنوان صعودی تأیید شود، زیرا معاملات زیر میانگین متحرک ۲۰۰ روزه انجام می شود و RSI روزانه ۵۰ است. بنابراین، اگر این افزایش رخ می دهد، به احتمال زیاد افزایش کوتاه مدت است نه آغاز یک روند صعودی جدید.

معاملات زیر میانگین متحرک 200 روزه

معاملات زیر میانگین متحرک ۲۰۰ روزه

گوه نزولی

در کوتاه مدت، می بینیم که احتمالاً قیمت XRP در داخل یک گوه نزولی معامله می شود. این احتمال افزایش حرکت رو به بالا را افزایش می دهد زیرا این یک الگوی معکوس صعودی است و با یک واگرایی صعودی در RSI ترکیب می شود.

منطقه مقاومت در نزدیکی ۲،۸۹۰ ساتوشی یافت شده است.

گوه نزولی

گوه نزولی

روند قیمت در بلند مدت

نمودار هفتگی نشان می دهد که قیمت در منطقه حمایت قابل توجهی معامله می شود. در نگاه اول می توان این فرض را مطرح کرد که تا زمانی که قیمت بالاتر از میانگین متحرک باشد، روند آن صعودی در نظر گرفته می شود.

با این حال، قیمت از این منطقه حمایت دو بار کاهش یافته است، بار دوم بسیار کمتر از اولین است، و منجر به یک کندل هفتگی با یک سایه بلند شده است. این نشانگر ضعف در بازار خریداران است.

شکست بالای سطح مقاومت بلند مدت ۳۶۰۰ ساتوشی تأیید می کند که قیمت روند صعودی جدید را آغاز کرده است.

سطح مقاومت بلند مدت 3600 ساتوشی

سطح مقاومت بلند مدت ۳۶۰۰ ساتوشی

نتیجه گیری

قیمت ریپل XRP به پایین ترین سطح خود رسیده است و به نظر می رسد که آغاز حرکت صعودی در کوتاه مدت و متوسط ​​است. در حال حاضر، با اطمینان نمی توان گفت که این یک روند معکوس بلند مدت خواهد بود.

علاقه مندان به دریافت سیگنال اختصاصی میتوانند به کانال تلگرام ما با آدرس  [email protected] بپیوندند.

آیا می خواهید وارد بازار ارز های دیجیتال شوید ولی نمی دانید از کجا شروع کنید؟ در اینجا میتوانید برای شروع یادگیری همراه ما باشید.

 

اشتراک گذاری:
پریسا وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =