تحلیل قیمت ریپل ۱۲ خرداد ۱۴۰۰

اتهام جدید کمیسیون بورس به ریپل

ریپل پس از سقوط به ۰.۸ دلار در هفته گذشته، توانسته از چندین مقاومت عبور کند. این موج صعودی به دلیل انتشار خبر پیشرفت در پرونده دادگاهی ریپل صورت گرفته است.

درخواست کمیسیون بورس از دادگاه برای دسترسی به سوابق ارتباطات گروه ریپل در این هفته رد شد. پس از اعلام خبر این پیروزی، قیمت ریپل تا بالاتر از ۱ دلار افزایش یافت و حتی به ۱.۱ دلار هم رسید. با این حال روند صعودی کند شده و خریداران در سطح ۱ دلار با تثبیت قیمت به دنبال ایجاد یک بریک اوت بزرگ هستند.

تحلیل کوتاه مدت قیمت ریپل

نمودار 4 ساعته ریپل / دلار

نمودار ۴ ساعته ریپل / دلار. برای مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.

رفتار قیمت در یک الگوی مثلث صعودی قرار گرفته است. این الگوی محبوب و به شدت صعودی در تحلیل تکنیکال معمولا در یک روند صعودی تشکیل می شود. با این حال، زمانی که در میانه یک روند نزولی تشکیل شود باز هم تاثیر صعودی دارد.

با نزدیک شدن دو ضلع مثلث به هم، مرحله تقویت و استراحت به پایان خود نزدیک می شود. از سوی دیگر، بالارفتن کف ها نشان می دهد خریداران در حال قوی شدن هستند.

احتمالا قبل از برخورد دو ضلع مثلث، یک شکست رخ می دهد که با افزایش حجم معاملات همراه است. در الگوی مثلث می توان به راحتی اندازه بریک اوت ها را تخمین زد. مثلا در این جا این احتمال وجود دارد که ریپل با افزایش ۳۴ درصدی به حدود قیمت ۱.۴۴ دلار دست یابد.

رفتار منفعل قیمت در RSI مشخص است و  احتمالا ادامه نیز خواهد یافت. اندیکاتور مکدی نیز سیگنال مشخصی صادر نمی کند. بنابراین، قدرت های گاوی و خرسی در حال کشمکش هستند و تقویت در محدوده ۱ دلار به همین دلیل صورت گرفته است.

نزدیک ترین حمایت ها در ۰.۹ و ۰.۸ دلار می باشند در حالی که مقاوت های ۱.۱ و ۱.۲ نیز به ترتیب پیش روی خریداران قرار دارند.

 

راستی! برای سهولت دسترسی شما به آخرین سیگنال ها کانال تلگرام VIP میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین برای مشاهده جدیدترین تحلیل های بیت کوین روی تحلیل بیت کوین کلیک نمایید.

منبع: کوین گیپ
اشتراک گذاری:
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *