تحلیل قیمت ریپل و سولانا 8 مرداد 1400

قیمت بیت کوین بازهم در سطح ۴۰۰۰۰ دلار متوقف شده است اما بقیه بازار برای حفظ قیمت خود در حال تلاش هستند. ریپل در ۰.۷۵ دلار معامله می‌شود در حالی که سولانا با ۱۵ درصد صعود یکی از بهترین عملکردها را در بازار داشته است.

ریپل

ریپل توانسته بالاتر از حمایت ۰.۷ باقی بماند. این باعث شده خریداران برای دومین بار در هفته بر بالاتر بردن قیمت از این سطح تمرکز کنند. سقف هفتگی در ۰.۷۶ به ثبت رسیده ولی سطح ۰.۸ هنوز لمس نشده است.

طبق اندیکاتور مکدی، ریپل هنوز تحت کنترل خریداران است. در صورت دفاع از سطح ۰.۷۵، افزایش قیمت می‌تواند تا ۰.۸ دلار ادامه یابد و حرکت به سمت هدف نهایی یک دلار را تحریک کند.

تشکیل یک برخورد طلایی در نمودار ۴ ساعته هم این دیدگاه صعودی را تأیید می‌کند. این الگو زمانی رخ می‌دهد که یک میانگین متحرک کوتاه‌مدت (مثلاً SMA 50) پس از برخورد به بالای میانگین متحرک بلندمدت (SMA 200) می‌رود.

نمودار چهارساعته قیمت ریپل / دلار

نمودار چهارساعته قیمت ریپل / دلار. برای مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.

سولانا

با نزدیک شدن به پایان این هفته، سولانا از رقیبان خود مسیرش را جدا کرده است. این توکن با ۱۵ درصد رشد اکنون در ۳۲ دلار معامله می‌شود. پس از فشار فروش نیمه جولای که موجب افت قیمت تا ۲۲ دلار شد، سولانا توانسته یک روند صعودی ثابت داشته باشد.

فعلاً مهم‌ترین هدف خریداران، حفظ قیمت بالاتر از ۳۰ دلار است زیرا این ثبات بازار را تضمین کرده و زمان کافی برای برنامه‌ریزی برای حمله به هدف بعدی در ۳۳ دلار را فراهم می‌کند. رسیدن قیمت به بالای این سطح می‌تواند به افزایش قیمت تا ۴۰ دلار کمک کند. البته در این مسیر در سطح ۳۷.۵ یک مقاومت قرار گرفته که از مانعی برای افزایش قیمت خواهد بود.

نمودار چهارساعته قیمت سولانا / دلار

نمودار چهارساعته قیمت سولانا / دلار. برای مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.

مکدی تصویر صعودی را منعکس می‌کند و نشان می‌دهد روند صعودی در کوتاه‌مدت ادامه خواهد داشت. بنابراین حمایت ۳۰ دلار برای ادامه دیدگاه صعودی نقش حیاتی دارد. بااین‌حال، RSI در منطقه اشباع خرید احتمال اصلاح (احتمالاً تا ۲۷.۵ دلار) را نشان می‌دهد.

فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *