تحلیل اتریوم

جدیدترین تحلیل اتریوم امروز 29 خرداد 1403 در این صفحه به منظور پیدا کردن سیگنال خرید اتریوم و سیگنال فروش اتریوم قرار میگیرد. 

هر واحد اتریوم با نماد اختصاری ETH یک ارزدیجیتال با قیمت 3,443.33 ارزش بازار 421,040,231,706$ است. قیمت این ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته %62.4603 تغییر کرده است. در بین تمام ارزهای دیجیتال، Ethereum رتبه 2 را به خود اختصاص داده است و حجم معاملات روزانه آن 20,418,818,572$ است.

این تحلیل ها جدیدترین تحلیل های روز دنیا هم از نظر فاندامنتال و هم تکنیکال است که با رویکرد درک فرصت‌های مناسب و موجه جهت خرید یا فروش بررسی میشود و در اختیار تریدر ها قرار میگیرد. سرمایه گذاران میتوانند با مطالعه تحلیل روزانه اتریوم و پیداکردن مناسب ترین قیمت اتریوم، جهت ورود و خروج به توکن ETH اقدام نمایند. همچنین توصیه میکنیم که جدیدترین تحلیل های امروز بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را هم دنبال کنید:  تحلیل بیت کوین تحلیل آلت کوین ها

تحلیل اتریوم چیست؟

تحلیل اتریوم روشی برای روند حرکتی قیمت این ارز است که با استفاده از روش‌های مختلف انجام می‌شود. در تحلیل تلاش می‌شود تا جهت حرکت قیمت، شدت آن و واکنش‌ها مختلف پیش‌بینی شود و در همه آن‌ها هدف تحلیل به قیمت مرتبط است.

برای مثال تصور کنید در یک تحلیل پیش‌بینی می‌شود که اتریوم در صورت شکست قیمت a به میزان ۱۰ درصد دیگر رشد کند. این نوعی تحلیل است که هم‌جهت قیمت تعیین شده و هم هدف آن. تحلیل می‌تواند به روش‌های مختلف انجام شود اما نکته مهم این است که هیچ تحلیلی با اطمینان ۱۰۰ درصد درست نیست. اساساً تحلیل شامل سناریوهای مختلف می‌شود و در هر تحلیل با احتمال وقوع سروکار داریم. برای مثال در یک تحلیل مشخص می‌شود که روند حرکت به احتمال بیشتر نزولی باشد.

اکنون سوال این است چرا قیمت اهمیت زیادی در تحلیل دارد. پاسخ این است که بالا و پایین شدن قیمت باعث جذابیت بازار می‌شود و معامله گران از این راه سود کسب می‌کنند. بازار ارزهای دیجیتال و هر بازار دیگر همینطور است و جذابیت آن به دلیل نوسانات قیمتی است. به همین دلیل است که در کل با قیمت یک پروژه سروکار داریم نه موضوعی دیگر.

البته در تحلیل موارد دیگر مثل کاربردهای پروژه، اخبار و … هم بررسی می‌شود اما هدف همه آن‌ها این است که تاثیر این عوامل بر روی قیمت مشخص شود. به این ترتیب در هر تحلیل قیمت موضوع اساسی و محوری است.

بهترین منابع برای تحلیل اتریوم

 1. CoinGecko
 2. Etherscan
 3. Dune Analytics
 4. Santiment
 5. Glassnode
 6. CryptoSlate
 7. Messari
 8. ConsenSys
 9. Blockchair
 10. IntoTheBlock

انواع روش‌های تحلیل اتریوم

از زمانی که خرید و فروش وجود داشت تحلیل قیمت و بازار هم در کنار آن به وجود آمد. ظهور نمودارهای مختلف و اینترنت باعث شد تا همه به اطلاعات بازارهای مختلف دسترسی داشته باشند و سرمایه‌های خود را وارد آن‌ها کنند. به این ترتیب در تحلیل اتریوم به‌عنوان یکی از مهم‌ترین ارزها در بازار ارزهای دیجیتال هم این نکات برقرار است.

روش‌های مختلفی برای تحلیل به وجود آمده که احتمالاً تحلیل تکنیکال رایج‌ترین روش ممکن باشد. این روش استفاده از اطلاعات قیمت و نمودار برای پیش‌بینی روند حرکتی است. روش‌های تحلیل دیگری هم برای بررسی اتریوم وجود دارد که شامل تحلیل احساسات است. هدف این روش بررسی جهت بازار با استفاده از جریان فکری و احساسات حاکم بر سرمایه گذاران است.

یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای تحلیل اتریوم تحلیل فاندامنتال است که در آن مسائل بنیادی این ارز شامل به‌روزرسانی‌ها، تعداد کاربران، کاربردها آن در دنیای واقعی و مانند آن بررسی می‌شود. در ادامه همه این روش‌ها بررسی می‌شود و توضیح می‌دهیم که هرکدام چه مزایا و معایبی برای تحلیل دارند.

 

تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال روشی برای بررسی قیمت گذشته و فعلی ارز و پیش‌بینی آن به کمک حجم است. در این روش چارت قیمتی اهمیت زیادی دارد و فرض اساسی این الست که همه چیز در قیمت لحاظ شده است. یکی دیگر فرض‌های اساسی این است که تاریخ تکرار می‌شود به همین دلیل تحلیل گران این روش سعی می‌کنند الگوهای تکراری و مشابه پیدا کنند.

نگاه اساسی این روش به تحرکات قیمتی روی چارت است اما روند حرکت و واکنش‌هایی که قیمت به بازه‌ها و سطوح مختلف دارد تعیین‌کننده است. بسیاری معتقد هستند این روش برای تحلیل اتریوم یا ارزهای دیگر مناسب نیست اما نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

روش پرایس اکشن

در این روش تحلیل خبری از اندیکاتور و شاخص‌ها مختلف نیست و تمام توجه به سمت قیمت است. پرایس اکشن توجه زیادی به بازه‌های تغییر قیمت دارد و این که قیمت یک ارز چه واکنشی نسبت به این بازه‌ها و یا درون آن‌ها دارد. پرایس اکشن قیمت را برای کافی می‌داند و شاید تنها از چند اندیکاتور ساده در کنار آن استفاده شود.

مزیت‌های این روش برای تحلیل اتریوم عبارت است از:

 • نیاز به شلوغ شدن نمودار نیست.
 • همه چیز در قیمت خلاصه شده است.
 • کارایی درصورتی‌که به خوبی آموزش دیده باشید.

روش نمودار شمعی یا کندل استیک

نمودارهای قیمتی انواع مختلفی دارند که نمودار شمعی یکی از انواع آن است. نمودار شمعی اطلاعات مناسبی در اختیار دیگران قرار می‌دهد و می‌توان با استفاده از آن تحلیل مناسبی داشت. هر شمع شامل قیمت بازشدن، قیمت بسته‌شدن، حداکثر و حداقل قیمت در یک بازه زمانی یا تایم فریم است. به این ترتیب با توجه به نیاز می‌توان تایم فریم را تغییر داد و بین تایم فریم‌های مختلف ارتباط برقرار کرد.

نمودارهای شمعی الگوها و رفتارهای مختلفی دارند که هرکدام به نوعی نشان‌دهنده شرایط حاکم بر بازار هستند. برای مثال الگوی دوجی یکی از الگوهای شناخته شده در بازار است که نشان‌دهنده ابهام است. الگوهای زیادی وجود دارد که با قرارگرفتن این شمع‌ها در کنار یکدیگر به وجود می‌آیند و می‌توانید از آن‌ها برای تحلیل استفاده کنید.

روش فیبوناچی

سری فیبوناچی دنباله‌ای از اعداد است که به جز دو عدد اول بقیه اعداد از جمع دو عدد قبلی به دست آمده‌اند. این سری توسط ریاضی‌دان اروپایی مطرح شد و خیلی زود توانست وارد قسمت های مختلف زندگی ما شود. دنباله فیبوناچی نشان داده طبیعت و انسان‌ها حتی اگر اطلاعی نداشته باشند به برخی اعداد واکنش نشان می‌دهند.

این روش تحلیل اتریوم نوعی تحلیل تکنیکال است که در آن برخی قیمت‌ها با توجه به اعداد فیبوناچی مشخص می‌شوند. تجربه نشان داده قیمت به سمت این قیمت‌ها جذب می‌شود و می‌توان از آن‌ها استفاده‌های مختلفی داشت. برای مثال می‌توان هدف‌گذاری انجام داد یا سطوح حمایت و مقاومت را مشخص کرد.

روش تحلیل الگوهای کلاسیک

یکی از روش‌های معروف و قدیمی تحلیل استفاده از ابزاری به نام الگوهای قیمتی است که بخش مهمی از تحلیل تکنیکال محسوب می‌شود. معامله گران باتجربه می‌دانند که برخی الگوها تکرار می‌شوند و می‌توان از همین موضوع برای تحلیل بازار استفاده کرد. این الگوها همیشه درست نیستند اما تجربه نشان داده اگر به درستی آن‌ها را تشخیص دهید می‌توانید با اطمینان بیشتر تصمیم‌گیری کنید.

الگوها دو دسته ادامه‌دهنده و بازگشتی هستند. الگوهای بازگشتی نشان‌دهنده بازگشت قریب‌الوقوع قیمت هستند درحالی‌که الگوهای ادامه‌دهنده نشان می‌دهند روند فعلی ادامه دارد خواهد بود. الگوهای معروف عبارت‌اند از:

 • سر و شانه
 • لوزی (الماس)
 • مثلث
 • مستطیل
 • پرچم
 • جزیره سقف و کف
 • سقف و کف دوقلو یا سه‌قلو

 

تحلیل فاندامنتال

گاهی به نظر می‌رسد منطقی پشت تحلیل‌های تکنیکال وجود ندارد و هرچه تحلیل‌ها روند خاصی را نشان می‌دهند درست نیست. در این شرایط به نظر می‌رسد دلیل دیگری وجود دارد. تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های تحلیل اتریوم است که بیشتر از اینکه روی قیمت تمرکز کند، تمرکز خود را روی مسائل بنیادی می‌گذارد.

برنامه‌های اتریوم، به‌روزرسانی‌ها، اخبار، تحرکات کلی بازار و مانند آن شاخص‌های مهم در این نوع تحلیل اتریوم است. تحلیل فاندامنتال یک ارز را از نظر مسائل ریشه‌ای بررسی می‌کند که آیا این ارز ارزش سرمایه گذاری دارد یا خیر. در این صورت چراغ سبز برای خرید یا فروش داده می‌شود. اگر از این روش در کنار تحلیل تکنیکال استفاده شود مزیت‌های زیادی دارد.

تحلیل سنتیمنتال

یکی دیگر از روش‌های تحلیل توجه به احساسات حاکم بر بازار است. گاهی در روندهای صعودی یا نزولی شدید بازار به دلیل احساساتی که بر آن حاکم است واکنش‌های پیش‌بینی‌نشده دارد. در اینجا باید نیم‌نگاهی به روانشناسی بازار داشته باشید و ببینید سرمایه گذاران بزرگ یا حرکت عمومی تریدرها به چه سمت است.

افرادی که از این روش استفاده می‌کنند معمولاً دید وسعی نسبت به شرایط بازار دارند و ممکن است حتی از نمودار و اندیکاتور هم استفاده کنند. برای تحلیل ارزی مانند اتریوم باید علاوه بر اینکه عموم احساسات در اکوسیستم آن در نظر گرفته شود مسائل دیگر را هم در نظر داشته باشید.

چگونه قیمت اتریوم را پیش‌بینی کنیم؟

بهترین روش برای تحلیل اتریوم این است که به سه نکته زیر توجه کنید:

 • ماهیت ارز را بشناسید: اتریوم یک ارز با اکوسیستم بزرگ است بنابراین اگر در شبکه آن مشکل وجود داشته باشد ارزهای زیادی تحت‌تأثیر قرار می‌گیرند.
 • شرایط بازار را بسنجید: اتریوم از نظر بسیاری از کارشناسان ارز موفقی محسوب می‌شود اما باید بدانید در برخی شرایط بازار نوسان دارد و باید دقت کنید.
 • روش تحلیل مناسب را انتخاب کنید: بهترین روش تحلیل آن است که با استراتژی‌های مالی شما همخوانی داشته باشد نه اینکه الزاماً نظر شخصی شما را تأیید کند.

آیا می‌توان از تحلیل اتریوم سیگنال خرید و فروش گرفت؟

اگر روند قیمتی را به درستی پیش‌بینی کنید می‌توانید از آن برای سیگنال خرید و فروش استفاده کنید. البته برخی روش‌های تحلیل شرایط کلی را نشان می‌دهد و ممکن است چند ماه برای نشان‌دادن اثر آن‌ها لازم باشد. به این ترتیب برای ترید کردن باید روشی را انتخاب کنید که سیگنال سریع می‌دهد.

دامیننس اتریوم چیست؟

دامیننس اتریوم نشان می‌دهد چه مقدار از مجموع ارزش بازار در اختیار اتریوم است. ارزش کل بازار از ضرب قیمت هر ارز در مقدار آن به دست می‌آید و برای اتریوم نیز به همین صورت محاسبه می‌شود. دامیننس اتریوم بر اساس درصد است و بررسی آن یکی از روش‌های تحلیل اتریوم در نظر گرفته می‌شود.

بهترین تایم فریم برای تحلیل اتریوم چیست؟

بهترین تایم فریم برای تحلیل اتریوم و هر ارز دیگری وجود ندارد. اگر قرار است معامله کنید باید چند تایم فریم را بررسی کنید زیرا تحلیلی که در یک تایم فریم نزولی است می‌تواند در تایم فریم دیگر موقتاً نزولی باشد. به‌این‌ترتیب برای اینکه دید کاملی نسبت به شرایط بازار و اتریوم داشته باشید بهتر است حداقل ۲ تایم فریم را در نظر داشته باشید.

بهترین ابزارها برای تحلیل اتریوم چیست؟

ابزارهای زیادی برای تحلیل اتریوم وجود دارد اما هرچه یک ابزار ساده‌تر و از سمت دیگر کاراتر باشد بهتر است. دقت گنید که الزامی ندارد از تحلیل‌های پیچیده استفاده کنید و گاهی ابزارهای ساده بهتر عمل می‌کنند. ابزارهای زیر می‌توانند در تحلیل اتریوم به شما کمک کنند:

 • میانگین متحرک
 • اندیکاتور مکدی (MACD)
 • شاخص RSI
 • اندیکاتور ایچیموکو
نمایش بیشتر