قیمت تتر (USDT)

۵۰,۶۳۷ تومان
پنجاه هزار و ششصد و سی و شش تومان
$1.00
رتبه 3
89,079,709,234
عرضه در گردش
$89,117,903,169
ارزش بازار
$1.00
-17.69%
بالاترین قیمت: $1.22
قیمت
0.07%
تغییرات امسال
؟
تغییرات قیمت از ابتدای این سال میلادی
0.01% تغییرات ۷ روز گذشته
$0.56831401586533 $1.22
پایین ترین
بالاترین
 • خلاصه
 • زمان نگهداری
 • فنی
 • میزان محبوبیت
 • سرمایه بازار و نقدینگی
 • مقالات
 • درباره

تتر چیست؟

تتر یا Tether USDt با نماد USDT یک ارز دیجیتال یا رمزارز است که با ارزش بازار حدود 89,117,903,169 دلار در رتبه 3 قرار دارد. هر واحد از Tether USDt در این لحظه با قیمت 1 دلار با احتساب نرخ تتر 50,615 تومانی که معادل 50,637 تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن 37,860,104,564 دلار است.
قیمت تتر در 24 ساعت گذشته 0.03% تغییر داشته است. در نمودار Tether USDt بالاترین قیمت در همه زمان ها 1 دلار بوده که الان حدود -18% با آن قیمت فاصله دارد. همچنین در نمودار Tether USDt کمترین قیمت در همه زمان ها 0.57 دلار بوده که الان حدود 76% با آن فاصله دارد.

wallet icon
امتیاز نقدینگی
۱۰۰%
wallet icon
میزان محبوبیت
۱۹%
wallet icon
میزان عملکرد
۱۰۰%
wallet icon
فاصله زمانی از ATH
۶۱%
wallet icon
فاصله قیمتی با ATH
۶۱%
wallet icon
امتیاز نقدینگی
۱۰۰%
wallet icon
میزان محبوبیت
۱۹%
wallet icon
میزان عملکرد
۱۰۰%
wallet icon
فاصله زمانی از ATH
۶۱%
wallet icon
فاصله قیمتی با ATH
۶۱%
چگونه از این نمودار استفاده کنیم؟

میانگین زمان نگهداری تتر

همانطور که از نام آن پیداست، این شاخص به سادگی میانگین دوره نگهداری دارایی‌های رمزارز را محاسبه می‌کند. این محاسبه با میانگین زمان نگهداری تمام آدرس‌ها برای زمان‌های قبل از انتقال (یا فروش) این رمزارز صورت می‌گیرد. این عدد در زمینه مدت زمانی که این دارایی رمزارزی وجود دارد، قرار می‌گیرد.

💡 چگونه می‌توانم از آن استفاده کنم؟ ا

این شاخص به درک افق زمانی نگه‌دارندگان این دارایی رمزارزی کمک می‌کند. افق زمانی بلندتر می‌تواند به منظور اعتقاد بلندمدت به دارایی اشاره کند.

۰.۸
سال‌
۰سال‌
۶.۱سال‌

فنی

با توجه به ماهیت منبع باز رمزارزها ، کد اکثر رمزارزها به صورت عمومی از طریق Github در دسترس است. میهن سیگنال به طور مستقیم به مخازن رسمی Github این رمز ارز وصل و اطلاعات کلیدی را برای فعالیت توسعه‌دهندگان استخراج می‌کند.

‌تعداد Commit ۰
ستاره‌ها ۰
تماشاگرها ۰
شاخه‌ها ۰
آخرین Commit 53 سال پیش

آمار گیت‌هاب

۱ ماه
۳ ماه
۶ ماه
امسال
۱ سال
همه

برای هر کسی که به دنبال تجزیه و تحلیل جامعه توسعه‌دهندگان یک پروژه است، نمودار GitHub یک وسیلهٔ ضروری است. معیارهای نمایش داده شده در بالا، تعداد commits و ستاره‌ها نشان‌دهنده علاقه و مشارکت از جامعه توسعه‌دهندگان یک رمزارز اشاره دارد. در حالت ایده‌آل، باید رشدی در این جنبه‌ها و همچنین در سایر معیارهای کلیدی توسعه‌دهندگان وجود داشته باشد.

مشکلات باز و مشکلات بسته برای مقایسه تعداد باگ‌ها و بهبودهای پیدا شده نسبت به آنهایی که اصلاح/اجرا شده‌اند مفید هستند. زمانی که مسائل بیشتری حل و فصل می‌شوند، به تعهد از جانب جامعه توسعه‌دهندگان اشاره دارد.

در کل، هر یک از این معیارهای GitHub یک زاویه کمی متفاوت در جامعه توسعه‌دهندگان یک پروژه را نشان می‌دهد. این نمودار به راحتی یک دید کلی از تمام معیارهای کلیدی GitHub را فراهم می‌آورد. احساس راحتی به مقایسه بین هر کدام و در میان دارایی‌های رمزنگاری شده کنید.

میزان محبوبیت

نشان‌گر احساسات با استفاده از الگوریتم یادگیری ماشین،  علامت‌گذاری مفهوم پیام‌هایی که در مورد یک دارایی رمزنگاری خاص و تیکر آن بحران می‌شوند، را پیش‌بینی می‌کند. این‌ها بر اساس زمان نقشه‌برداری می‌شوند تا احساسات بازار و سطح فعالیت مرتبط با یک دارایی رمزنگاری در توییتر را پیگیری کنند.

احساسات توییتر

۱ ماه
۳ ماه
۶ ماه
امسال
۱ سال
همه

احساسات تلگرام

۱ ماه
۳ ماه
۶ ماه
امسال
۱ سال
همه

سرمایه بازار و نقدینگی تتر

پروژه هایی با نقدینگی و ارزش بازار کمتر ریسک بیشتری دارند. زمانی که پروژه محبوب تر میشود و توسط افراد بیشتری معامله میشود ریسک سرمایه گذاری در آن کاهش می یابد و پروژه ی مناسیبی برای سرمایه گذاری درنظر گرفته می شود.

مقالات

در این قسمت مقالات مرتبط با این ارز را مشاهده میکنید.

تتر از نظر ارزش بازار، سومین ارز دیجیتال بزرگ در تمام دنیاست. امروزه این رمزارز برخی از اقتصاددانان را نگران کرده است به طوری آن را یک خطر بالقوه برای...
۱۴۰۱/۱۲/۱۷
آشنایی با کوین ها و ...
نمایش مطلب
شرکت تتر، بیش از ١ میلیون ارز USDT مربوط به یک آدرس متعلق به کاربر این شبکه، مسدود شد. به گزارش میهن سیگنال به نقل از AddedBlacklist، هفته گذشته  شرکت...
۱۴۰۱/۱۱/۲۵
آخرین اخبار ارز دیجیتال
نمایش مطلب
این روزها استفاده از کیف پول های ارز دیجیتال برای نگهداری رمز ارز ها بسیار مرسوم است . انواع و اقسام کیف پول های سخت افزاری ، نرم افزاری ،...
۱۴۰۱/۱۱/۰۸
کیف پول های ارز دیجیتال
نمایش مطلب
تتر یا USDT، بزرگ‌ترین استیبل کوین در بلاک چین، با ارزشی کمتر از قیمت معین خود یعنی ۱ دلار معامله می ‌شود. این کاهش قیمت در اقدامی که عموماً به...
۱۴۰۱/۱۰/۱۳
آخرین اخبار ارز دیجیتال
نمایش مطلب
پیش از این بایننس سپرده‌ های USDC و USDT در سولانا را متوقف کرده بود. طبق اعلامیه اخیر، این صرافی سپرده ‌گذاری برای توکن USDT (SOL) را از سر گرفته...
۱۴۰۱/۸/۲۶
آخرین اخبار ارز دیجیتال
نمایش مطلب
تتر همواره یکی از محبوب ترین ارز های دیجیتال است که کلیه صرافی های خارجی و داخلی از آن پشتیبانی میکنند. در این مقاله با انواع تتر آشنا میشویم و...
۱۴۰۱/۵/۲۲
مقالات آموزشی ارز دی...
نمایش مطلب
بر اساس گزارش روز جمعه منتشر شده توسط وال استریت ژورنال، صندوق پوشش ریسک ارز دیجیتال، (Three Arrows Capital 3AC) در حال کار بر روی تضمین یک توافق نامه  برای...
۱۴۰۱/۳/۲۸
آخرین اخبار ارز دیجیتال
نمایش مطلب
طبق اخبار روز چهارشنبه، یک صرافی ارز دیجیتال مستقر در جزایر ویرجین بریتانیا، مگا دوج کوین (MDOGE)، نسخه ای از دوج کوین را که برابر با یک میلیون توکن است،...
۱۴۰۱/۳/۱۸
آخرین اخبار ارز دیجیتال
نمایش مطلب
معامله گران در ۲۴ ساعت گذشته ۱.۶ میلیارد دلار بیت کوین از صرافی ها جابه جا کردند. بر اساس جدیدترین داده‌ های Glassnode که اخیراً منتشر شده است، معامله‌ گران...
۱۴۰۱/۲/۱۳
آخرین اخبار ارز دیجیتال
نمایش مطلب
۲ میلیارد دلار بیت کوین از صرافی های متمرکز توسط معامله گران کریپتو در ۲۴ ساعت گذشته تخلیه شده است. Glassnode گزارش می دهد که صرافی های متمرکز به طور...
۱۴۰۱/۱/۲۷
آخرین اخبار ارز دیجیتال
نمایش مطلب
طبق گزارش نهنگ ADA، همانطور که تسلط بیت کوین از ۵۲٪ به ۴۲٪ در بازار کاهش یافته است، تسلط  کاردانو نیز از ۴٪ به ۲٪ نسبت به سال گذشته کاهش...
۱۴۰۱/۱/۱۹
آخرین اخبار ارز دیجیتال
نمایش مطلب
خروجی های بزرگ چند روز اخیر به بازار انواع ارز دیجیتال ضربه زد؛ زیرا ۱.۸ میلیارد دلار اتریوم، بیت کوین و تتر از بازار خارج شدند. ما می‌توانیم چنین خروجی...
۱۴۰۱/۱/۰۲
آخرین اخبار ارز دیجیتال
نمایش مطلب

قیمت ارز دیجیتال تتر در همین لحظه 50,679 است.

ارز دیجیتال تتر چیست؟

تتر از نظر ارزش بازار، سومین ارز دیجیتال بزرگ در تمام دنیاست. امروزه این رمز ارز برخی از اقتصاددانان را نگران کرده است. به طوری آن را یک خطر بالقوه برای ثبات مالی می‌دانند. در همین حال، برخی از سرمایه‌گذاران بر این باورند که از دست دادن اعتماد به تتر می‌تواند یک خطر بزرگ برای بازار کریپتو باشد، یک رویداد غیرقابل پیش‌بینی که به شدت بازار را تحت تاثیر قرار می‌دهد. با ما همراه باشید تا به سوال ارز دیجیتال تتر چیست به طور کامل پاسخ دهیم و بهترین منابع برای خرید تتر را معرفی کنیم.

مسائل پیرامون تتر پیامدهای مهمی‌ب رای دنیای ارزهای دیجیتال نوپا دارد. اقتصاددانان به طور فزاینده‌ای نگران هستند که این امر می‌تواند بر بازارهای فراتر از ارزهای دیجیتال نیز تأثیر بگذارد. در اینجا تمام آنچه را که در مورد این ارز دیجیتا بحث‌برانگیز باید بدانید آمده است. پی مطلب را تا انتها دنبال کنید.

ارز دیجیتال تتر چیست؟

تتر درست مانند دیگر ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین و اتریوم، یک ارز دیجیتال است. در واقع، این سومین ارز دیجیتال بزرگ جهان از نظر ارزش بازار است. اما یک تفاوت اساسی با دیگر ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین و اتریوم و ترون و ... دارد. تتر یک نوع استیبل کوین است. استیبل کوین‌ها، یک دسته از ارزهای دیجیتالی هستند که بر خلاف دیگر ارزها نوسان شدید قیمتی ندارند. ارزش این ارزها به دارایی‌های دنیای واقعی، مثلا دلار آمریکا، وابسته است.

تتر طوری طراحی شده بود که به دلار متصل شود. در حالی که معمولا قیمت دیگر ارزهای دیجیتال به شدت بالا و پایین می‌رود. به عنوان مثال، بیت کوین در ماه آوریل به بالاترین حد خود یعنی نزدیک به 65000 دلار رسید و از آن زمان ارزش آن تقریباً به نصف کاهش یافته است.

قیمت تتر معمولاً معادل 1 دلار است. با این حال، همیشه اینطور نیست. در واقع بارها نوسانات در ارزش تتر سرمایه‌گذاران را ترسانده است. اما این نوسان به قدری نیست که با نوسان قیمت دیگر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین قابل مقایسه باشد.

معامله‌گران کریپتو اغلب از ارز دیجیتال تتر برای خرید ارزهای دیجیتال به عنوان جایگزینی برای دلار استفاده می‌کنند. این اساساً راهی را برای آنها فراهم می‌کند تا در زمان نوسانات شدید در بازار کریپتو به دنبال ایمنی در دارایی با ثبات‌تر باشند.

با این حال، کریپتو هنوز به طور کامل پذیرفته نشده است و بسیاری از بانک‌ها به دلیل سطح ریسک موجود، از تجارت با مبادلات ارز دیجیتال اجتناب می‌کنند. اینجاست که استیبل کوین‌ها تمایل دارند وارد عمل شوند.

چرا استیبل کوین‌ها به وجود آمدند؟

استیبل کوین‌ها به عنوان یک مکانیسم پرداخت راحت گزینه‌های هیجان‌انگیزی هستند. می‌توان از آنها برای تسویه پرداخت‌ها و همچنین حواله پول در سراسر جهان به طور یکپارچه استفاده کرد. استیبل کوین‌ها همچنین می‌توانند در برنامه‌های دیجیتالی که با سیستم‌های دیگر سازگاری متقابل دارند ادغام شوند و این به دلیل طراحی منبع باز آنهاست. آنها اساساً با عملیات سیستم بسته بانک‌های سنتی در تضاد هستند.

در واقع این نوع از دارایی‌ها مزایایی دارند که می‌توان از آنها به عنوان دلیل به وجود آمدن استیبل کوین‌ها یاد کرد:

 • استیبل کوین‌ها توسط دارایی‌های دنیای واقعی پشتیبانی می‌شوند.
 • می‌توان از آنها برای معاملات جهانی استفاده کرد.
 • کارمزد تراکنش پایینی دارند.
 • انتقال آنها سریع صورت می‌گیرد.
 • از معامله‌گران و سرمایه‌گذاران در طول دوره‌های پر نوسان بازار حمایت می‌کنند.
 • آنها می‌توانند توسط هر کسی، در هر کجا و در هر زمان ارسال و دریافت شوند.
 • استیبل کوین‌ها برای پرداخت‌های برون مرزی گزینه‌های ایده‌آلی هستند.
 • آنها را می‌توان تقریباً به هر دارایی از دنیای واقعی متصل کرد.
 • با استیبل کوین‌ها می‌توانید بدون نیاز به بانک، به مشاغل برای ارسال و دریافت پول کمک کنید.
 • آنها اعتبار و پذیرش کریپتو را افزایش می‌دهند.

ارز دیجیتال تتر چگونه تولید می‌شود؟

همان طور که می‌دانید بیت کوین طی فرآیندی به نام استخراج یا ماینینگ تولید می‌شود. اما ارز دیجیتال تتر اینگونه نیست. در تولید ارز دیجیتالی مانند بیت کوین هیچ نهاد متمرکزی دخالت ندارد اما تتر تحت نظارت یک نهاد متمرکز به وجود می‌آید. البته از آنجا که تراکنش‌های تتر مانند دیگر ارزهای دیجیتال در بستر یک شبکه بلاک چین انجام می‌شود کاملا غیرمتمرکز است. در واقع فقط تولید تتر به صورت متمرکز است اما نقل و انتقال آن بین معامله‌گران و سرمایه‌گذاران کاملا غیرمتمرکز خواهد بود.

عرضه بیت کوین برای حفظ ارزش آن محدود است. اما عرضه تتر هیچ محدودیتی ندارد و با توجه به تقاضا انجام می‌شود. طبق آنچه در مورد تولید تتر بر سر زبان‌هاست، هر سکه تتر با یک دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود. البته برخی‌ها این موضوع را قبول ندارند و به صراحت آن را رد می‌کنند.

آشنایی با انواع تتر

در کل سه نوع توکن تتر داریم که هر یک متعلق به یک شبکه بلاک چین مجزاست. البته هر سه مورد در عمل یکی هستند با این حال تفاوت‌هایی نیز دارند. اگر در زمان معامله USDT قصد دارید نوع آن را بدانید تنها کافی است آدرس کیف پول تتر خود را مشاهده کنید.

نوع اول مبتنی بر بلاک‌ چین بیت ‌کوین است. این نوع تتر  Omni Layer USDT و بلاک‌ چین آن Bitcoin Omnilayer  نام دارد وآدرس کیف پول آن با عبارات «۱»، «۳» و «bc1» شروع می‌شود.

نوع دوم مبتنی بر بلاک‌ چین اتریوم است و از الگوریتم ERC20 پشتیبانی می‌کند. به همین دلیل eUSDT نام دارد. در ابتدای آدرس کیف پول آن عبارت «x0» رویت می‌شود.

نوع سوم مبتنی بر بلاک ‌چین ترون است و از الگوریتم TRC20 پشتیبانی می‌کند و USDT TRC20 نام دارد. آدرس کیف پول آن با عبارت «TX» شروع می‌شود.

از کدام تتر استفاده کنیم؟

با اینکه هر سه نوع ارز دیجیتال تتر تقریبا یکی هستند و از هر سه آنها تحت عنوان تتر یاد می‌شود اما از آنجا که معامله تتر trc20 کارمزد پایین‌تری دارد پیشنهاد بهتری برای خرید و فروش است. این در حالی است که شبکه ترون پشتیبانی فوق‌العاده‌ای به کاربران خود ارائه می‌دهد. در نتیجه با خیال راحت می‌توانید از این نوع تتر استفاده کنید.

چگونه ارز دیجیتال تتر را بخریم؟

ساده‌ترین راهی که یک سرمایه‌گذار می‌تواند از طریق آن به خرید و فروش استیبل کوین‌های تتر بپردازد استفاده از صرافی ارزهای دیجیتال است. USDT به طور گسترده توسط معامله‌گران خرید و فروش می‌شود و در اکثر صرافی‌های رمزنگاری موجود است. برای خرید تتر تنها کافی است وارد صرافی شویم و بر گزینه خرید تتر کلیک کنیم. در ادامه می‌توانیم با شارژ ریالی حساب خود در صرافی توکن‌های مختلف تتر را خریداری کنیم.

از طرفی شما می‌توانید تتر را در صرافی‌های اصلی ارزهای دیجیتال و پلتفرم‌های وام‌دهی خریداری کنید. بسیاری فقط برای ذخیره کردن تتر در پلتفرم خود به شما سود می‌پردازند. از آنجا که معمولا تقاضای زیادی برای سکه‌های تتر در زمان انجام معاملات یا حتی وام‌های دیجیتالی وجود دارد، این رمز ارز نسبت به دیگر استیبل کوین‌ها مانند GUSD محبوب‌تر است.

به همین ترتیب، ممکن است بتوانید در KuCoin، یک پلتفرم وام‌دهی همتا به همتا که مبتنی بر ارز دیجیتال است، نرخ بهره بالاتری برای تتر درخواست کنید. در آن پلتفرم، تتر نسبت به بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر، از جمله بیت کوین، نرخ بهره بالاتری کسب می‌کند.

از کجا تتر ارزان بخریم؟

شما می‌توانید با استفاده از سرویس قیمت تتر میهن سیگنال، ارزان‌ترین قیمت خرید تتر را شناسایی کنید و نسبت به خرید آن اقدام نمایید. این سرویس جالب و جدید، قیمت ارز دیجیتال تتر و دیگر ارزهای دیجیتال برتر را در صرافی‌های مختلف با هم مقایسه می‌کند و در لحظه، بهترین صرافی را برای خرید یا فروش به شما پیشنهاد می‌دهد.

تبدیل انواع تتر به یکدیگر

شما می‌توانید انواع توکن‌های تتر را به یکدیگر تبدیل کنید. برای این منظور باید از بریج یا صرافی‌ها استفاده نمایید. البته صرافی مورد نظر باید از هر دو نوع تتر پشتیبانی کند تا بتواند امکان تبدیل را فراهم سازد. فرض کنید قصد دارید تتر شبکه اتریوم را به تتر شبکه ترون تبدیل کنید. برای این کار ابتدا باید توکن‌های تتر اتریوم خود را به یک آدرس روی شبکه اتریوم انتقال دهید دقت کنید برای انتقال، شبکه مبدا و مقصد یکی باشد وگرنه دارایی شما از بین می‌رود. برای نهایی شدن عملیات تبدیل، در زمان برداشت، آدرس مقصد را یک آدرس از نوع ترون وارد کنید.

بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال تتر

امکان ذخیره توکن‌های تتر بر هر نوع کیف پولی اعم از سرد یا گرم وجود دارد. اکثر کیف پول‌ها از تتر پشتیبانی می‌کنند. از جمله کیف پول‌های گرم یا نرم‌افزاری می‌توان به تراست والت، مای اتر، والت متامسک و سیف پل اشاره کرد. حال اگر قصد دارید به سطح بالاتری از امنیت برسید می‌توانید از کیف پول‌های سرد یا سخت‌افزاری مانند لجر و ترزور استفاده کنید.

چه کسانی بیشتر از ارز دیجیتال تتر استفاده می‌کنند؟

معامله‌گران بزرگ مانند سرمایه‌گذاران نهادی و صرافی‌های ارز دیجیتال می‌توانند مستقیماً از تتر به USDT و سایر استیبل کوین‌های صادرشده توسط Tether دسترسی داشته باشند. آنها می‌توانند با سپرده‌گذاری پول نقد، استیبل کوین بخرند و ممکن است با بازگرداندن سکه‌های مجازی با نرخ مبادله 1:1 که تتر وعده داده است، سرمایه‌گذاری خود را بازخرید کنند.

سرمایه‌گذاران متوسط ممکن است ببینند که قیمت ارز دیجیتال تتر در مبادلات رمزنگاری هر چند وقت یکبار تغییر می‌کند. به عنوان مثال، زمانی که یکی از شاخص‌ترین استیبل کوین‌ها، در می ‌2022 سقوط کرد، قیمت استیبل کوین‌ها در صرافی‌ها متزلزل شد و USDT برای مدت کوتاهی به 97 سنت کاهش یافت، زیرا مردم وحشت کردند و پول خود را بیرون کشیدند. اخیراً قیمت تا یک سایه زیر 1 دلار است.

در کل می‌توان گفت شرکت‌ها و موسساتی که در ایران تحریم هستند و می‌خواهند خدمات یا کالا از خارج از کشور خریداری کنند و امکان جابه جا کردن دلار را ندارند می‌توانند از معادل دیجیتالی آن یعنی استیبل کوینی مانند تتر بهره ببرند.

سرمایه‌گذاری روی ارز دیجیتال تتر

مبادله هر ارز دیجیتال با تتر سریع و آسان است، در حالی که تبدیل یک ارز دیجیتال به پول نقد روزها طول می‌کشد و کارمزد تراکنش‌ها بسیار بالاست. این باعث ایجاد نقدینگی برای پلتفرم‌های مبادلاتی می‌شود، استراتژی‌های خروج بدون هزینه را برای سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کند و به پرتفوی سرمایه‌گذاران انعطاف و ثبات بیشتری می‌بخشد.

علاوه بر این، تتر را می‌توان بسیار سریع‌تر و با کارمزد کمتری نسبت به نقل و انتقالات در بانک‌ها و مؤسسات مالی سنتی به هر نقطه از جهان ارسال کرد. در حالی که اکثر مردم از بیت کوین یا اتریوم برای خرید و تراکنش‌های روزانه استفاده نمی‌کنند، به دلیل نوسانات زیاد، استفاده از تتر کاملا منطقی است.

با توجه به این موارد می‌توان گفت تتر ارزش سرمایه‌گذاری دارد. در حالی که تتر یک سرمایه‌گذاری بلندمدت نیست که به خودی خود باعث رشد پول شما شود زیرا به دلار آمریکا متصل می‌ماند، پلتفرم‌های وام‌دهی، صرافی‌ها و کیف پول‌هایی وجود دارند که برای ذخیره ارز دیجیتال تتر در پلتفرم خود نرخ‌های بهره بالایی به شما می‌پردازند. در کل می‌توان گفت سرمایه‌گذاری روی تتر مانند سرمایه‌گذاری روی دلار است. اگر نرخ ارز پایین بیاید دارندگان تتر هم ضرر می‌کنند و اگر بعد از خرید تتر نرخ ارز بالا برود خریداران سود می‌کنند.

 

تتر بخریم یا دلار؟

تتر ایجاد شده تا به مردم کمک کند بدون نیاز به عبور از ارزهای فیات تراکنش کنند. به عنوان مثال، اگر شخصی می‌خواهد برای شخص دیگری پول بفرستد، می‌تواند با ارسال Tethers این کار را انجام دهد. تتر عملکردی مشابه اکثر ارزهای رمزپایه دارد و امکان تراکنش‌های ناشناس و بدون دخالت شخص ثالث را فراهم می‌کند.

تتر از سال 2014 وجود داشته است و یکی از ارزهای دیجیتال قدیمی ‌در بازار است. ثابت شده که تتر ارزش نسبتاً پایداری دارد و برخی از پلتفرم‌های صرافی که معامله با Tether را به عنوان یک گزینه ارائه می‌کنند مورد اعتماد هستند. در ادامه بارزترین مزایا و معایب تتر را برمی‌شماریم:

مزایای ارز دیجیتال تتر

 • Tether (USDT) به عنوان یک ارز دیجیتال پایدار و قابل اعتماد شناخته می‌شود و در بیشتر مدت وجود خود با قیمت حدود 1 دلار در هر واحد معامله شده است.
 • جامعه ارزهای دیجیتال به Tether اعتماد دارند و این باعث می‌شود که به عنوان یکی از باثبات‌ترین ارزهای دیجیتال از نظر ارزش در نظر گرفته شود.
 • مدتی است که از زمان تولد تتر می‌گذرد و در این زمان اطمینان و اعتماد زیادی به آن به وجود آمده است. این می‌تواند تا حدودی به مردم اطمینان دهد که این ارز دیجیتال، قانونی است.
 • تتر به طور گسترده در صرافی‌های اصلی موجود است که خرید یا فروش را در صورت لزوم آسان می‌کند.

معایب تتر

 • ارز دیجیتال تتر تلاش زیادی نکرده است تا عملکرد درونی خود را شفاف به مردم ارائه کند. این موضوع برای بسیاری از افرادی که واحدهای تتر را دارند نگران‌کننده است، زیرا باعث می‌شود از امنیت سرمایه‌گذاری خود مطمئن نباشند.
 • اتهاماتی وجود دارد مبنی بر اینکه USDT برای دستکاری قیمت بیت کوین استفاده شده است. یا اینکه از آن برای پولشویی برای فعالیت‌های مجرمانه استفاده می‌شود.

تفاوت تتر با دلار کاغذی

با اینکه هر تتر معادل یک دلار است اما تفاوت‌هایی بین این دو ارز وجود دارد که در ادامه به مهم‌ترین آنها اشاره می‌شود:

 • تتر قابل تقسیم نیست. در نتیجه عملکرد محدودی دارد.
 • خرید تتر به صورت دیجیتالی شامل مالیات است. اما خرید دلار به صورت دستی مالیات ندارد.
 • خرید تتر و نگهداری در کیف پول ریسک سرقت حتی از راه دور (هک شدن) دارد. در حالی که ریسک نگهداری دلار فقط مربوط به سرقت فیزیکی است.
 • مقدار کارمزد انتقال تتر فقط در شبکه اتریوم بالاست. اما انتقال دلار با استفاده از سیستم‌های مالی مثل سویفت هم کارمزد بالایی دارد.

تبدیل تتر به تومان

از آنجا که پول رایج ایران برحسب تومان است معمولا کاربران ایرانی مایلند تا ارزش تترهای خود بر حسب تومان را بدانند. برای تبدیل تتر به تومان تنها کافی است تعداد سکه‌های تتر خود را در قیمت تتر بر حسب تومان ضرب کنید. دقت کنید با اینکه گفته می‌شود قیمت هر سکه تتر معادل با یک دلار است اما قیمت تتر معمولا از قیمت دلار متفاوت بوده و اغلب بالاتر است.

کلاهبرداری ارز دیجیتال تتر

در سال‌های اخیر بحث‌های زیادی درخصوص کلاهبرداری‌های مربوط به ارز دیجیتال تتر انجام شده است که اکثر اتهامات مربوط به خالی فروشی و عدم داشتن پشتوانه است. با این حال افراد زیادی هستند که این مز ارز را به عنوان یک ارز دیجیتال باثبات و قدرتمند می‌شناسند و حجم معاملات آن به قدری بالاست که تتر را به سومین ارز دیجیتال بزرگ دنیای تبدیل کرده است. پس همان اندازه که به دیگر ارزهای دیجیتال اعتماد دارید باید به تتر نیز اعتماد داشته باشید.

پیش بینی آینده ارز تتر (Tether)

از نظر تحلیلگران و کارشناسان بازار سرمایه، Tether یکی از بهترین گزینه‌ها برای سرمایه گذاری است. اما باید توجه داشته باشید که بازار ارز دیجیتال می‌تواند تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار گیرد. در نتیجه قبل از سرمایه گذاری باید در مورد وضعیت بازار ارز دیجیتال تتر مطالعه و تحقیق نمایید. در صورت نداشتن اطلاعات کافی ممکن از متحمل ضرر سنگین شده و سرمایه خود را از دست بدهید.

تحقیق وزارت دادگستری آمریکا در مورد کلاهبرداری تتر

بلومبرگ اعلام کرده است که وزارت دادگستری آمریکا در ارتباط با کلاهبرداری تتر انجام یک سری تحقیقات را شروع کرده است. کمپانی تتر نیز پس از انتشار این خبر ساکت نمانده و طی یک بیانیه‌ای، گزارش بلومبرگ را اخباری کهنه و برای جذب کلیک توصیف کرده است.

پس از اینکه این خبر منتشر شد قیمت بیت ‌کوین به شدت تغییر کرد و حدود 1000 دلار کاهش داشت. این در حالی است که تتر با اتهامات جرایم بانکی غریبه نیست. تتر با توجه به اینکه لقب بزرگ‌ترین استیبل کوین بازار ارزهای دیجیتالی را به خود اختصاص داده همواره مورد اتهامات مشابهی قرار می‌گیرد.

در سال ۲۰۲۱ تتر و صرافی بیت فینکس با انجام تحقیق دادستانی نیویورک با جبران خسارت ۱ میلیارد دلاری مشتریان توافق کردند. در این توافق‌نامه دادستانی عنوان می‌شود که تتر از خدمات چندین بانک بهره می‌برد که برخی از آنها به دلایل نامعلومی ‌به حالت تعلیق درآمده‌اند.

تتر پس از گزارش اخیر بلومرنگ، طی یک بیانیه‌ای اعلام کرد: «ما در تتر به ‌عنوان بخشی از تعهدمان برای همکاری، شفافیت و پاسخ‌گویی، به طور منظم با مراکز اجرای قانون از جمله وزارت دادگستری آمریکا مذاکره می‌کنیم».

منابع:

https://www.gobankingrates.com/investing/crypto/what-is-tether/

https://www.coindesk.com/learn/2022/06/01/what-is-tether-how-usdt-works-and-what-backs-its-value/

https://www.cnbc.com/2021/07/07/tether-cryptocurrency-usdt-what-you-need-to-know.html

https://originstamp.com/blog/the-history-of-stablecoins-reasons-they-were-created/#:~:text=The%20main%20purpose%20that%20a,crypto%20inhibits%20crypto%20mass%20adoption.

https://learn.financestrategists.com/finance-terms/tether-usdt/