ایردراپ (Airdrop) چیست و چگونه ایردراپ معتبر رایگان بگیریم؟ + ویدئو

ایر دراپ های درحال انجام

اسم شرکت کنندگان برندگان مقدار کل پایان

در حال حاضر ایردراپی برای شرکت کردن وجود ندارد!

ایر دراپ های پیش رو

اسم شرکت کنندگان برندگان مقدار کل شروع

در حال حاضر ایردراپی برای شرکت کردن وجود ندارد!

ایردارپ های پایان یافته

به چپ و راست بکشید.
اسم شرکت کنندگان برندگان مقدار کل شروع پایان وضعیت
NYM
NYM
5.486M 200 80,000 NYM
May 02, 2024
۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳
May 17, 2024
۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳
پایان یافته
Solidus Ai Tech
AITECH
6.130M 10,000 131,580 AITECH
Mar 20, 2024
۱ فروردین ۱۴۰۳
Apr 03, 2024
۱۵ فروردین ۱۴۰۳
پایان یافته
PLAYA3ULL GAMES
3ULL
9.346M 10,000 20.000M 3ULL
Feb 19, 2024
۳۰ بهمن ۱۴۰۲
Mar 11, 2024
۲۱ اسفند ۱۴۰۲
پایان یافته
ChainGPT
CGPT
730,929 10,000 1.320M CGPT
Oct 23, 2023
۱ آبان ۱۴۰۲
Nov 07, 2023
۱۶ آبان ۱۴۰۲
پایان یافته
Wombex Finance
WMX
937,749 3,000 141,000 WMX
Dec 02, 2022
۱۱ آذر ۱۴۰۱
Dec 26, 2022
۵ دی ۱۴۰۱
پایان یافته
IguVerse
IGU
395,095 2,000 2,000 IGU
Dec 01, 2022
۱۰ آذر ۱۴۰۱
Dec 16, 2022
۲۵ آذر ۱۴۰۱
پایان یافته
Ancient Raid
RAID
473,941 1,200 1,200 RAID
Nov 25, 2022
۴ آذر ۱۴۰۱
Dec 15, 2022
۲۴ آذر ۱۴۰۱
پایان یافته
TokenBot
TKB
752,120 29,924 149.620M TKB
Nov 10, 2022
۱۹ آبان ۱۴۰۱
Dec 09, 2022
۱۸ آذر ۱۴۰۱
پایان یافته
Bullieverse
$BULL
307,067 15,000 15,000 $BULL
Nov 16, 2022
۲۵ آبان ۱۴۰۱
Dec 07, 2022
۱۶ آذر ۱۴۰۱
پایان یافته
BULL BTC CLUB
BBC
639,811 10,000 500,000 BBC
Nov 29, 2022
۸ آذر ۱۴۰۱
Dec 06, 2022
۱۵ آذر ۱۴۰۱
پایان یافته
نمایش 40 مورد از 434 مورد

ایردراپ (Airdrop) چیست؟

تا کنون اسم ایردراپ را شنیده اید؟ میدانید یک ارز دیجیتال جدید چطور میتواند خود را در بازار شلوغ ارزهای دیجیتال بگنجاند و توسط تریدر های حرفه ای مورد استفاده قرار گیرد؟ از آن گذشته اگر کیف پولی برای ذخیره سازی این ارزهای دیجیتال، از آن ارز پشتیبانی نکند، چگونه کیف پول ها را وادار به پشتیبانی از این ارز ها می کنند؟ پاسخ این سوالات با شناخت ایردراپ ها و نحوه عملکردشان مشخص میشود. ما در این مقاله به مفهوم ایردراپ، تشخیص اعتبار و نحوه پیدا کردن آنها میپردازیم.

چگونه ارزدیجیتال رایگان به دست آوریم؟

یکی از بهترین سایت هایی که ایردراپ های معتبر را می توانید پیدا کنید و در آنها شرکت کنید، سایت کوین مارکت کپ است. در این کلیپ نحوه دریافت ایردراپ را توضیح میدهیم:

 

برای مثال در کلیپ زیر من در ایردراپ صرافی اوپن اوشن شرکت کردم و قدم به قدم مراحل دریافت این ایردراپ را برایتان توضیح دادم:

ایردراپ (Airdrop) در لغت به معنای ریزش بار از هواپیمای جنگی است و زمانی که در جنگ ها دسترسی ها بسته است و از طریق هوا پشتیبانی ارسال میشود میگویند، ایردراپ انجام شده.

اما در دنیای ارزهای دیجیتال ایردراپ‌ها به شیوه های مختلفی مثل فورک ها، خرید ICO و هدیه دادن انجام می‌شوند. در واقع فرآیندی هستند که در آنها یک شرکت، توکن‌های خود را به طور رایگان به کیف پول‌های برخی از کاربران ارسال می‌کند. این روش یک روش کم هزینه برای تبلیغات است که مزایای زیادی برای شرکت عرضه کننده به همراه دارد.

بیتکوین کش این مدلی تو دل مردم جا باز کرد

بیتکوین کش این مدلی تو دل مردم جا باز کرد

هر شرکت مبتنی بر بلاک‌چین مانند پلتفرم‌های معاملاتی، صرافی‌های ارزهای دیجیتال، یا کیف پول‌ها ممکن است ایردراپ انجام دهند. قبل از توزیع ایردراپ شرکت صلاحیت متقاضیان را بررسی میکند تا مطمئن شود افراد واجد شرایطی به این ارز دیجیتال دسترسی پیدا خواهند کرد.

اخیرا ایردراپ های زیادی به وجود امده

ایردراپ ها معمولا یا از قبل اطلاع رسانی میکنند، و یا به صورت غافل گیر کننده عرضه می شوند.

خیلی از مواقع، در قبال کار هایی که جهت کسب درآمد انجام میدهید، ایردراپ دریافت میکنید. ما قبلا در مقاله ای به روش های مختلف کسب درآمد از ارزهای دیجیتال پرداخته ایم،ولی به طور مختصر این درآمد میتواند از طریق زیرمجموعه گیری و استفاده از رفرال گیری، تبلیغات در شبکه های اجتماعی باشد.

رفرال گیری یعنی سایت مورد نظر به شما لینکی برای فروش محصول یا معرفی به دوستان بدهد و شما با اشتراک گذاری آن لینک، دوستان خود را با آن برند آشنا کنید.

رفرال گیری یعنی سایت مورد نظر به شما لینکی برای فروش محصول یا معرفی به دوستان بدهد و شما با اشتراک گذاری آن لینک، دوستان خود را با آن برند آشنا کنید.

در این حالت مقداری پورسانت برای شما لحاظ میشود که بعد از معرفی کاربران جدید به کیف پول شما اضافه خواهد شد.

با افزایش کاربرانی که از آن ایردراپ استفاده میکنند، صرافی ها و کیف پول هم مجبورند از این ارز جدید پشتیبانی کنن تا رضایت کاربران خود را از دست ندهند و به این ترتیب یک ارز گمنام میتواند در یک صرافی معتبر ثبت شود و در کیف پول تریدر ها جا باز کند.

چطور ایردراپ های معتبر را پیدا کنیم؟

یافتن ایردراپ ها و دریافت ارز دیجیتال رایگان کار دشواری نیست. تنها با عضویت در گروه های ارز دیجیتال در شبکه های اجتماعی مانند توئیتر ، تلگرام و ردیت یا فعالیت در سایت ها و فروم های ارز دیجیتال می توانید هر روزه از ایردراپ هایی که در این فضاها تبلیغ می شوند مطلع شوید؛ اما باید به این نکته توجه کنید:

 • برای انتخاب یک ایردراپ باید خودتان در مورد آن تحقیق کنید و به تبلیغات اعلام شده اعتماد نکنید زیرا ممکن است بعضی از آنها اصلا پاداش کاری که انجام داده اید را پرداخت نکنند و یا  با ایجاد صفحات فیشینگ اطلاعات کیف پولتان را سرقت کنند. 

 

برای جلوگیری از سرقت دارری خود موراد ایمنی را جدی بگیرید

برای جلوگیری از سرقت دارایی خود موارد ایمنی را جدی بگیرید

منابع موثق تشخیص ایردراپ ها

سایت ها و خبرنامه های زیادی وجود دارند که ایردراپ هایی که قرار است برگزار شوند را به شما معرفی می کنند. شما با عضویت در این سایت ها بجای اینکه خودتان هرروز برای جست و جو زمان بگذارید کنید ،ایردراپ های در حال برگزاری را به شما اعلام کنند تا کلاهبرداران زیادی که منتظر شما هستند و سعی می کنند خود را قانونی جلوه دهند تیرشان به سنگ بخورد.

شما با ورود به این سایت و فعال کردن نوتیفیکیشن آن میتوانید از جدید ترین ایردراپ ها با خبر شوید

شما با ورود به این سایت و فعال کردن نوتیفیکیشن آن میتوانید از جدید ترین ایردراپ ها با خبر شوید

آی سی او دراپز هم از سایت های معتبر در این زمینه است. همچنین یکی از معروفترین کانال های اطلاع رسانی در توئیتر،  cosmic trading است که معمولا ایردراپ هایی که در این کانال معرفی می شوند همیشه از نظر قانونی تایید شده هستند و شما می نوانید به آنها اعتماد کنید.

یکی از بهترین مراجع برای پیدا کردن ایردراپ های معتبر سایت کوین مارکت کپ است. به زودی آموزش شرکت در ایردراپ های این سایت را قرار می دهیم.

اگر در سایت های مختلف نیاز به عضویت در کانال تلگرام داشتید، سعی کنید از شماره مجازی استفاده کنید تا هویت ایرانی بودن شما فاش نشود.

۸ سایتی که میتوانید با آن از جدیدترین و معتبرترین ایردراپ های ارزدیجیتال با خبر می شوید:

 1. Airdrop.buzz
 2. Airdrops.com
 3. AirdropBob
 4. Airdropsmob
 5. Airdropter
 6. Airdropaddict
 7. Airdropmonkey
 8. AirdropsMe

دریافت ایردراپ‌ رایگان

برای دریافت ایردراپ رایگان این مراحل را طی میکنیم:

 • کیف پول اتریوم: توکن‌های ایردراپ، ICO ها معمولا بر پایه اتریوم هستند و کیف پول شما حتما باید با ERC20 سازگار باشد. اگر کیف پول اتریوم ندارید می‌توانید در MetaMask یا MyEtherWallet کف پول خود را بسازید.
 •  کیف پول باید فعال باشد: برای اینکه شانس بیشتری برای دریافت توکن‌های ایردراپ داشته باشید بهتر است کیف پولتان فعال باشد. چون برگزارکنندگان ایردراپ‌ها به فعالیت و موجودی کیف پول‌ها توجه می‌کنند.
 •  حساب کاربری در تلگرام: تلگرام یکی از ابزارهای تبلیغاتی خوب برای افزایش مخاطب است و ICO ها نیز از آن استفاده می‌کنند. فقط توجه داشته باشید قبل از دریافت توکن‌های خود از کانال تلگرام آن‌ها خارج نشوید. دقت کنید در این کانال ها از شماره مجازی استفاده کنید.
 •  حساب کاربری توییتر: در توییتر باید فعال باشید، و شاید بخواهند توییت‌هایشان را ریتوییت کنید. این توقعات بر اساس سوشال سیگنال هاست و انتظار دارند نامشان در شبکه های اجتماعی بازتاب کند.
 •  ایمیل: قطعا برای فعالیت در دنیای مجازی نیاز به ایمیل دارید. اما همیشه سعی کنید اکانتتان را به نرم افزار های موبایلی یا ویندوزی متصل کنید تا سریعا از پیام های آنها با خبر شوید.

همچنین پیشنهاد می شود مقاله ایردراپ توکن های تراست ولت و آموزش نحوه دریافت را بخوانید.

کلاهبرداری ایردراپ ها

ما قبلا در مقاله ای به جرائمی که ممکن است در دنیای ارزهای دیجیتال اتفاق بیفتد پرداخته ایم و شما با کلیک بر اینجا میتوانید آن را مطالعه کنید.

اما به طور کلی اگر میخواهید مورد کلاهبرداری قرار نگیرید، این موارد را حتما توجه کنید:

 • هرگز کلیدخصوصی خود را به کسی ندهید، اگر نیاز است شخصی موجودی حساب شما را چک کند، به سادگی میتواند با استفاده از ابزارهایی مثل تراسکن این کار را انجام دهد و نیازی به کلید خصوصی شما نیست.
 •  به هیچ وجه برای استفاده از ایردراپ پولی نفرستید!
ایردراپ ها خوراک کلاهبرداری از تازه واردان است!

ایردراپ ها خوراک کلاهبرداری از تازه واردان است!

 •  منبع ایردارپی که استفاده میکنید معتبر است؟
  برای مطمئن شدن از رسمی بودن یک ایردراپ همیشه به یاد داشته باشید ، اگر عرضه کنندگان رمز ارزی قصد برگزاری ایردراپ داشته باشند آن را در حساب های کاربری شبکه های اجتماییشان اعلام میکنند. عمده این شرکت ها در توئیتر حساب کاربری دازند.

در پایان باید بگوییم اگر علاقه مند به ارزهای دیجیتال هستید، حتما اخبار ارزهای تازه وارد را دنبال کنید و از ایردراپ های آن استفاده کنید. شاید روزی آن توکن جدید مثل بیتکوین کش پیشرفته شود و شما را در حسرتش باقی بگذارد!

‫5 نظر

 • تلگرام جای فیشینگ وکلاهبرداری ازحساب است

 • سلام.داخل کوین مارکت کپ گزینه کلندر وجود نداره! میشه راهنمایی کنید؟

 • با سلام مطلب خوبی بود 🙂

  دوستانی که میخواهند در حوزه کسب درآمد از ارزهای دیجتال کار کنند

  و یا برای ثبت نام در صرافی راهنمایی نیاز دارند

  در تلگرام به iran2054 پیام دهند
  اسمم آیدیمه

 • ایردراپ فعال 🍯
  کانال تلگرام

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *