بهترین قیمت خرید و فروش تتر در صرافی های ایرانی

بهترین قیمت خرید و فروش تتر در صرافی های ایرانی

در این صفحه شما با مقایسه قیمت خرید و فروش تتر از صرافی های مختلف، ارزان ترین قیمت خرید تتر و گران ترین قیمت فروش تتر را بیابید و بهترین موقعیت های خرید و فروش و آربیتراژ برای تتر را پیدا کنید. 

موقعیت استفاده از آربیتراژ

صرافی
قیمت فروش
قیمت خرید
والکس
۶۰,۴۸۹
۶۰,۴۸۹
رمزینکس
۶۰,۳۴۵
۶۰,۳۰۰
نوبیتکس
۶۰,۳۵۰
۶۰,۳۴۲
بیت ایمن
۶۰,۴۴۸
۶۰,۴۱۳
سلام کریپتو
۶۰,۵۹۰
۵۹,۶۸۳
بیت نوین
۴۵,۰۰۰
۳۵,۰۰۰
بیت پین
۶۰,۳۹۹
۶۰,۴۰۰
بیت ‌میت
۵۹,۷۲۷
۶۰,۹۳۵
پینگی
۶۰,۳۸۴
۶۰,۲۵۴
او ام پی فینکس
۶۰,۲۴۱
۶۰,۲۴۱
بیتستان
۶۰,۶۰۰
۶۰,۰۰۰
رمزکس
۷۰,۴۶۴
۶۸,۴۱۹
اکس کپیتال
۳۱,۹۱۸
۳۰,۶۹۰
آریومکس
۶۰,۶۹۶
۵۹,۷۰۰

آشنایی کامل با ارز دیجیتال تتر

تتر از نظر ارزش بازار، سومین ارز دیجیتال بزرگ در تمام دنیاست. امروزه این رمز ارز برخی از اقتصاددانان را نگران کرده است. به طوری آن را یک خطر بالقوه برای ثبات مالی می‌دانند. در همین حال، برخی از سرمایه‌گذاران بر این باورند که از دست دادن اعتماد به تتر می‌تواند یک خطر بزرگ برای بازار کریپتو باشد، یک رویداد غیرقابل پیش‌بینی که به شدت بازار را تحت تاثیر قرار می‌دهد. با ما همراه باشید تا به سوال ارز دیجیتال تتر چیست به طور کامل پاسخ دهیم.

مسائل پیرامون تتر پیامدهای مهمی‌ب رای دنیای ارزهای دیجیتال نوپا دارد. اقتصاددانان به طور فزاینده‌ای نگران هستند که این امر می‌تواند بر بازارهای فراتر از ارزهای دیجیتال نیز تأثیر بگذارد. در اینجا تمام آنچه را که در مورد این ارز دیجیتا بحث‌برانگیز باید بدانید آمده است. پی مطلب را تا انتها دنبال کنید.

ارز دیجیتال تتر چیست؟

ارز دیجیتال تتر چیست؟

تتر درست مانند دیگر ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین و اتریوم، یک ارز دیجیتال است. در واقع، این سومین ارز دیجیتال بزرگ جهان از نظر ارزش بازار است. اما یک تفاوت اساسی با دیگر ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین و اتریوم و ترون و ... دارد. تتر یک نوع استیبل کوین است. استیبل کوین‌ها، یک دسته از ارزهای دیجیتالی هستند که بر خلاف دیگر ارزها نوسان شدید قیمتی ندارند. ارزش این ارزها به دارایی‌های دنیای واقعی، مثلا دلار آمریکا، وابسته است.

تتر طوری طراحی شده بود که به دلار متصل شود. در حالی که معمولا قیمت دیگر ارزهای دیجیتال به شدت بالا و پایین می‌رود. به عنوان مثال، بیت کوین در ماه آوریل به بالاترین حد خود یعنی نزدیک به ۶۵۰۰۰ دلار رسید و از آن زمان ارزش آن تقریباً به نصف کاهش یافته است.

قیمت تتر معمولاً معادل ۱ دلار است. با این حال، همیشه اینطور نیست. در واقع بارها نوسانات در ارزش تتر سرمایه‌گذاران را ترسانده است. اما این نوسان به قدری نیست که با نوسان قیمت دیگر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین قابل مقایسه باشد.

معامله‌گران کریپتو اغلب از ارز دیجیتال تتر برای خرید ارزهای دیجیتال به عنوان جایگزینی برای دلار استفاده می‌کنند. این اساساً راهی را برای آنها فراهم می‌کند تا در زمان نوسانات شدید در بازار کریپتو به دنبال ایمنی در دارایی با ثبات‌تر باشند.

با این حال، کریپتو هنوز به طور کامل پذیرفته نشده است و بسیاری از بانک‌ها به دلیل سطح ریسک موجود، از تجارت با مبادلات ارز دیجیتال اجتناب می‌کنند. اینجاست که استیبل کوین‌ها تمایل دارند وارد عمل شوند.

ارز دیجیتال تتر چگونه تولید می‌شود؟

همان طور که می‌دانید بیت کوین طی فرآیندی به نام استخراج یا ماینینگ تولید می‌شود. اما ارز دیجیتال تتر اینگونه نیست. در تولید ارز دیجیتالی مانند بیت کوین هیچ نهاد متمرکزی دخالت ندارد اما تتر تحت نظارت یک نهاد متمرکز به وجود می‌آید. البته از آنجا که تراکنش‌های تتر مانند دیگر ارزهای دیجیتال در بستر یک شبکه بلاک چین انجام می‌شود کاملا غیرمتمرکز است. در واقع فقط تولید تتر به صورت متمرکز است اما نقل و انتقال آن بین معامله‌گران و سرمایه‌گذاران کاملا غیرمتمرکز خواهد بود.

عرضه بیت کوین برای حفظ ارزش آن محدود است. اما عرضه تتر هیچ محدودیتی ندارد و با توجه به تقاضا انجام می‌شود. طبق آنچه در مورد تولید تتر بر سر زبان‌هاست، هر سکه تتر با یک دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود. البته برخی‌ها این موضوع را قبول ندارند و به صراحت آن را رد می‌کنند.

آشنایی با انواع تتر

در کل سه نوع توکن تتر داریم که هر یک متعلق به یک شبکه بلاک چین مجزاست. البته هر سه مورد در عمل یکی هستند با این حال تفاوت‌هایی نیز دارند. اگر در زمان معامله USDT قصد دارید نوع آن را بدانید تنها کافی است آدرس کیف پول تتر خود را مشاهده کنید.

نوع اول مبتنی بر بلاک‌ چین بیت ‌کوین است. این نوع تتر  Omni Layer USDT و بلاک‌ چین آن Bitcoin Omnilayer  نام دارد وآدرس کیف پول آن با عبارات «۱»، «۳» و «bc1» شروع می‌شود.

نوع دوم مبتنی بر بلاک‌ چین اتریوم است و از الگوریتم ERC20 پشتیبانی می‌کند. به همین دلیل eUSDT نام دارد. در ابتدای آدرس کیف پول آن عبارت «x0» رویت می‌شود.

نوع سوم مبتنی بر بلاک ‌چین ترون است و از الگوریتم TRC20 پشتیبانی می‌کند و USDT TRC20 نام دارد. آدرس کیف پول آن با عبارت «TX» شروع می‌شود.

از کدام تتر استفاده کنیم؟

با اینکه هر سه نوع ارز دیجیتال تتر تقریبا یکی هستند و از هر سه آنها تحت عنوان تتر یاد می‌شود اما از آنجا که معامله تتر trc20 کارمزد پایین‌تری دارد پیشنهاد بهتری برای خرید و فروش است. این در حالی است که شبکه ترون پشتیبانی فوق‌العاده‌ای به کاربران خود ارائه می‌دهد. در نتیجه با خیال راحت می‌توانید از این نوع تتر استفاده کنید.

چگونه ارز دیجیتال تتر را بخریم؟

ساده‌ترین راهی که یک سرمایه‌گذار می‌تواند از طریق آن به خرید و فروش استیبل کوین‌های تتر بپردازد استفاده از صرافی ارزهای دیجیتال است. USDT به طور گسترده توسط معامله‌گران خرید و فروش می‌شود و در اکثر صرافی‌های رمزنگاری موجود است. برای خرید تتر تنها کافی است وارد صرافی شویم و بر گزینه خرید تتر کلیک کنیم. در ادامه می‌توانیم با شارژ ریالی حساب خود در صرافی توکن‌های مختلف تتر را خریداری کنیم.

از طرفی شما می‌توانید تتر را در صرافی‌های اصلی ارزهای دیجیتال و پلتفرم‌های وام‌دهی خریداری کنید. بسیاری فقط برای ذخیره کردن تتر در پلتفرم خود به شما سود می‌پردازند. از آنجا که معمولا تقاضای زیادی برای سکه‌های تتر در زمان انجام معاملات یا حتی وام‌های دیجیتالی وجود دارد، این رمز ارز نسبت به دیگر استیبل کوین‌ها مانند GUSD محبوب‌تر است.

به همین ترتیب، ممکن است بتوانید در KuCoin، یک پلتفرم وام‌دهی همتا به همتا که مبتنی بر ارز دیجیتال است، نرخ بهره بالاتری برای تتر درخواست کنید. در آن پلتفرم، تتر نسبت به بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر، از جمله بیت کوین، نرخ بهره بالاتری کسب می‌کند.

از کجا تتر ارزان بخریم؟

شما می‌توانید با استفاده از سرویس قیمت تتر میهن سیگنال، ارزان‌ترین قیمت خرید تتر را شناسایی کنید و نسبت به خرید آن اقدام نمایید. این سرویس جالب و جدید، قیمت ارز دیجیتال تتر و دیگر ارزهای دیجیتال برتر را در صرافی‌های مختلف با هم مقایسه می‌کند و در لحظه، بهترین صرافی را برای خرید یا فروش به شما پیشنهاد می‌دهد.

بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال تتر

امکان ذخیره توکن‌های تتر بر هر نوع کیف پولی اعم از سرد یا گرم وجود دارد. اکثر کیف پول‌ها از تتر پشتیبانی می‌کنند. از جمله کیف پول‌های گرم یا نرم‌افزاری می‌توان به تراست والت، مای اتر، والت متامسک و سیف پل اشاره کرد. حال اگر قصد دارید به سطح بالاتری از امنیت برسید می‌توانید از کیف پول‌های سرد یا سخت‌افزاری مانند لجر و ترزور استفاده کنید.

چه کسانی بیشتر از ارز دیجیتال تتر استفاده می‌کنند؟

معامله‌گران بزرگ مانند سرمایه‌گذاران نهادی و صرافی‌های ارز دیجیتال می‌توانند مستقیماً از تتر به USDT و سایر استیبل کوین‌های صادرشده توسط Tether دسترسی داشته باشند. آنها می‌توانند با سپرده‌گذاری پول نقد، استیبل کوین بخرند و ممکن است با بازگرداندن سکه‌های مجازی با نرخ مبادله ۱:۱ که تتر وعده داده است، سرمایه‌گذاری خود را بازخرید کنند.

سرمایه‌گذاران متوسط ممکن است ببینند که قیمت ارز دیجیتال تتر در مبادلات رمزنگاری هر چند وقت یکبار تغییر می‌کند. به عنوان مثال، زمانی که یکی از شاخص‌ترین استیبل کوین‌ها، در می ‌۲۰۲۲ سقوط کرد، قیمت استیبل کوین‌ها در صرافی‌ها متزلزل شد و USDT برای مدت کوتاهی به ۹۷ سنت کاهش یافت، زیرا مردم وحشت کردند و پول خود را بیرون کشیدند. اخیراً قیمت تا یک سایه زیر ۱ دلار است.

در کل می‌توان گفت شرکت‌ها و موسساتی که در ایران تحریم هستند و می‌خواهند خدمات یا کالا از خارج از کشور خریداری کنند و امکان جابه جا کردن دلار را ندارند می‌توانند از معادل دیجیتالی آن یعنی استیبل کوینی مانند تتر بهره ببرند.

تتر بخریم یا دلار؟

تتر ایجاد شده تا به مردم کمک کند بدون نیاز به عبور از ارزهای فیات تراکنش کنند. به عنوان مثال، اگر شخصی می‌خواهد برای شخص دیگری پول بفرستد، می‌تواند با ارسال Tethers این کار را انجام دهد. تتر عملکردی مشابه اکثر ارزهای رمزپایه دارد و امکان تراکنش‌های ناشناس و بدون دخالت شخص ثالث را فراهم می‌کند.

تتر از سال ۲۰۱۴ وجود داشته است و یکی از ارزهای دیجیتال قدیمی ‌در بازار است. ثابت شده که تتر ارزش نسبتاً پایداری دارد و برخی از پلتفرم‌های صرافی که معامله با Tether را به عنوان یک گزینه ارائه می‌کنند مورد اعتماد هستند. در ادامه بارزترین مزایا و معایب تتر را برمی‌شماریم:

مزایای ارز دیجیتال تتر

  • Tether (USDT) به عنوان یک ارز دیجیتال پایدار و قابل اعتماد شناخته می‌شود و در بیشتر مدت وجود خود با قیمت حدود ۱ دلار در هر واحد معامله شده است.
  • جامعه ارزهای دیجیتال به Tether اعتماد دارند و این باعث می‌شود که به عنوان یکی از باثبات‌ترین ارزهای دیجیتال از نظر ارزش در نظر گرفته شود.
  • مدتی است که از زمان تولد تتر می‌گذرد و در این زمان اطمینان و اعتماد زیادی به آن به وجود آمده است. این می‌تواند تا حدودی به مردم اطمینان دهد که این ارز دیجیتال، قانونی است.
  • تتر به طور گسترده در صرافی‌های اصلی موجود است که خرید یا فروش را در صورت لزوم آسان می‌کند.

معایب تتر

  • ارز دیجیتال تتر تلاش زیادی نکرده است تا عملکرد درونی خود را شفاف به مردم ارائه کند. این موضوع برای بسیاری از افرادی که واحدهای تتر را دارند نگران‌کننده است، زیرا باعث می‌شود از امنیت سرمایه‌گذاری خود مطمئن نباشند.
  • اتهاماتی وجود دارد مبنی بر اینکه USDT برای دستکاری قیمت بیت کوین استفاده شده است. یا اینکه از آن برای پولشویی برای فعالیت‌های مجرمانه استفاده می‌شود.

تفاوت تتر با دلار کاغذی

با اینکه هر تتر معادل یک دلار است اما تفاوت‌هایی بین این دو ارز وجود دارد که در ادامه به مهم‌ترین آنها اشاره می‌شود:

  • تتر قابل تقسیم نیست. در نتیجه عملکرد محدودی دارد.
  • خرید تتر به صورت دیجیتالی شامل مالیات است. اما خرید دلار به صورت دستی مالیات ندارد.
  • خرید تتر و نگهداری در کیف پول ریسک سرقت حتی از راه دور (هک شدن) دارد. در حالی که ریسک نگهداری دلار فقط مربوط به سرقت فیزیکی است.
  • مقدار کارمزد انتقال تتر فقط در شبکه اتریوم بالاست. اما انتقال دلار با استفاده از سیستم‌های مالی مثل سویفت هم کارمزد بالایی دارد.

تبدیل تتر به تومان

از آنجا که پول رایج ایران برحسب تومان است معمولا کاربران ایرانی مایلند تا ارزش تترهای خود بر حسب تومان را بدانند. برای تبدیل تتر به تومان تنها کافی است تعداد سکه‌های تتر خود را در قیمت تتر بر حسب تومان ضرب کنید. دقت کنید با اینکه گفته می‌شود قیمت هر سکه تتر معادل با یک دلار است اما قیمت تتر معمولا از قیمت دلار متفاوت بوده و اغلب بالاتر است.

نمایش ادامه

سرویس های دیگر میهن سیگنال

از کجا شروع کنم؟
در ابتدای راه از کجا شروع کنم؟
دوره کار با صرافی ها
دوره رایگان کار با صرافی های خارجی
قیمت ارزهای دیجیتال
قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال
قیمت بیت کوین
قیمت لحظه ای بیت کوین BTC
قیمت اتریوم
قیمت لحظه ای اتریوم ETH
سرویس مقایسه قیمت ها
مقایسه قیمت صرافی های ایرانی
کیف پول ارزدیجیتال
کیف پول های ارز دیجیتال
بازی های ارزدیجیتال
کسب درآمد از بازی های ارز دیجیتال
اپلیکیشن های کاربردی
اپلیکیشن های کاربردی ارزدیجیتال
بهترین ها
معرفی بهترین های ارز های دیجیتال
کسب درآمد از ارزهای دیجیتال
بهترین روش های کسب درآمد از رمزارز
کلاهبرداری های ارزدیجیتال
پروژه های کلاهبرداری ارزدیجیتال
ویدئو های آموزشی
ویدئو های آموزشی ارز های دیجیتال
پادکست ارزهای دیجیتال
پادکست های آموزشی و تحلیلی