ترون (TRX)

۴,۴۷۴ تومان
چهار هزار و چهارصد و هفتاد و چهار تومان
$0.09
رتبه 10
89,062,489,383
عرضه در گردش
$7,923,951,978
ارزش بازار
$0.09
-70.38%
بالاترین قیمت: $0.30
قیمت
62.30%
تغییرات امسال
؟
تغییرات قیمت از ابتدای این سال میلادی
5.64% تغییرات ۷ روز گذشته
$0.0010912599973381 $0.30
پایین ترین
بالاترین
 • خلاصه
 • زمان نگهداری
 • تیم
 • فنی
 • میزان محبوبیت
 • سرمایه بازار و نقدینگی
 • سرمایه‌گذاران
 • مقالات
 • درباره

ترون چیست؟

ترون یا TRON با نماد TRX یک ارز دیجیتال یا رمزارز است که با ارزش بازار حدود 7,923,951,978 دلار در رتبه 10 قرار دارد. هر واحد از TRON در این لحظه با قیمت 0.09 دلار با احتساب نرخ تتر 50,289 تومانی که معادل 4,474 تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن 128,077,866 است.
ترون در 24 ساعت گذشته 0.27% تغییر داشته است. در نمودار TRON بالاترین قیمت در همه زمان ها 0.30 دلار بوده که الان حدود -7% با آن فاصله دارد. همچنین در نمودار TRON کمترین قیمت در همه زمان ها 0.0011 دلار بوده که الان حدود 0.0011 با آن فاصله دارد.

wallet icon
امتیاز نقدینگی
۶۷%
wallet icon
میزان محبوبیت
۸۶%
wallet icon
میزان عملکرد
۱۰۰%
wallet icon
فاصله زمانی از ATH
۱۰۰%
wallet icon
فاصله قیمتی با ATH
۱۰۰%
wallet icon
امتیاز نقدینگی
۶۷%
wallet icon
میزان محبوبیت
۸۶%
wallet icon
میزان عملکرد
۱۰۰%
wallet icon
فاصله زمانی از ATH
۱۰۰%
wallet icon
فاصله قیمتی با ATH
۱۰۰%
چگونه از این نمودار استفاده کنیم؟

میانگین زمان نگهداری ترون

همانطور که از نام آن پیداست، این شاخص به سادگی میانگین دوره نگهداری دارایی‌های رمزارز را محاسبه می‌کند. این محاسبه با میانگین زمان نگهداری تمام آدرس‌ها برای زمان‌های قبل از انتقال (یا فروش) این رمزارز صورت می‌گیرد. این عدد در زمینه مدت زمانی که این دارایی رمزارزی وجود دارد، قرار می‌گیرد.

💡 چگونه می‌توانم از آن استفاده کنم؟ ا

این شاخص به درک افق زمانی نگه‌دارندگان این دارایی رمزارزی کمک می‌کند. افق زمانی بلندتر می‌تواند به منظور اعتقاد بلندمدت به دارایی اشاره کند.

۰.۱
سال‌
۰سال‌
۰.۱سال‌

تیم

یک پروژهٔ موفق بر اساس پایه‌ای استوار از تیم با تجربه‌ی زیاد ایستاده است. در زیر، به تیمی که این ارز را هدایت می‌کند نگاه عمیق‌تری داشته باشید .

Justin Sun
Justin Sun Founder of Tron

فنی

با توجه به ماهیت منبع باز رمزارزها ، کد اکثر رمزارزها به صورت عمومی از طریق Github در دسترس است. میهن سیگنال به طور مستقیم به مخازن رسمی Github این رمز ارز وصل و اطلاعات کلیدی را برای فعالیت توسعه‌دهندگان استخراج می‌کند.

‌تعداد Commit ۱۸,۱۳۰
ستاره‌ها ۳,۴۶۱
تماشاگرها ۳۷۰
شاخه‌ها ۱,۳۸۰
آخرین Commit 4 روز پیش

آمار گیت‌هاب

۱ ماه
۳ ماه
۶ ماه
امسال
۱ سال
همه

برای هر کسی که به دنبال تجزیه و تحلیل جامعه توسعه‌دهندگان یک پروژه است، نمودار GitHub یک وسیلهٔ ضروری است. معیارهای نمایش داده شده در بالا، تعداد commits و ستاره‌ها نشان‌دهنده علاقه و مشارکت از جامعه توسعه‌دهندگان یک رمزارز اشاره دارد. در حالت ایده‌آل، باید رشدی در این جنبه‌ها و همچنین در سایر معیارهای کلیدی توسعه‌دهندگان وجود داشته باشد.

مشکلات باز و مشکلات بسته برای مقایسه تعداد باگ‌ها و بهبودهای پیدا شده نسبت به آنهایی که اصلاح/اجرا شده‌اند مفید هستند. زمانی که مسائل بیشتری حل و فصل می‌شوند، به تعهد از جانب جامعه توسعه‌دهندگان اشاره دارد.

در کل، هر یک از این معیارهای GitHub یک زاویه کمی متفاوت در جامعه توسعه‌دهندگان یک پروژه را نشان می‌دهد. این نمودار به راحتی یک دید کلی از تمام معیارهای کلیدی GitHub را فراهم می‌آورد. احساس راحتی به مقایسه بین هر کدام و در میان دارایی‌های رمزنگاری شده کنید.

میزان محبوبیت

نشان‌گر احساسات با استفاده از الگوریتم یادگیری ماشین،  علامت‌گذاری مفهوم پیام‌هایی که در مورد یک دارایی رمزنگاری خاص و تیکر آن بحران می‌شوند، را پیش‌بینی می‌کند. این‌ها بر اساس زمان نقشه‌برداری می‌شوند تا احساسات بازار و سطح فعالیت مرتبط با یک دارایی رمزنگاری در توییتر را پیگیری کنند.

احساسات توییتر

۱ ماه
۳ ماه
۶ ماه
امسال
۱ سال
همه

احساسات تلگرام

۱ ماه
۳ ماه
۶ ماه
امسال
۱ سال
همه

سرمایه بازار و نقدینگی ترون

پروژه هایی با نقدینگی و ارزش بازار کمتر ریسک بیشتری دارند. زمانی که پروژه محبوب تر میشود و توسط افراد بیشتری معامله میشود ریسک سرمایه گذاری در آن کاهش می یابد و پروژه ی مناسیبی برای سرمایه گذاری درنظر گرفته می شود.

سرمایه‌گذاران

TRON Foundation
TRON Foundation Beijing, China
SEED Venture Capital
SEED Venture Capital

مقالات

در این قسمت مقالات مرتبط با این ارز را مشاهده میکنید.

کیف پول متامسک تنها از شبکه اتریوم و توکن‌های مبتنی بر استاندارد ERC-20 پشتیبانی می‌کند. پس شما نمی‌توانید توکن ترون در شبکه اصلی خودش را به این کیف پول اضافه...
۱۴۰۲/۵/۲۹
مقالات آموزشی ارز دی...
نمایش مطلب
ترون یکی از پروژه هایی است که با وجود قابلیت های خاص بلاک چین خود هنوز نتوانسته به عنوان یک ارز دیجیتال رشد قابل توجهی را کسب کند. سرمایه گذاران...
۱۴۰۱/۱۲/۱۲
تحلیل ترون | تحلیل ق...
نمایش مطلب
این روزها استفاده از کیف پول های ارز دیجیتال برای نگهداری رمز ارز ها بسیار مرسوم است . انواع و اقسام کیف پول های سخت افزاری ، نرم افزاری ،...
۱۴۰۱/۱۰/۲۹
کیف پول های ارز دیجیتال
نمایش مطلب
قیمت ترون ۵ درصد افزایش داشته و بالاتر از ۰.۰۵۵ دلار نشانه های مثبتی بروز داده است. احتمال عملکرد بهتر ترون نسبت به بیت کوین و حرکت به سمت ۰.۰۶۰...
۱۴۰۱/۹/۲۵
تحلیل ترون | تحلیل ق...
نمایش مطلب
جاستین سان، بنیانگذار ترون، یک ماه پس از مشاور شدن، کنترل صرافی Huobi Global را به عهده گرفت. به گفته منابع، مدیر عامل سابق هوبی و سایر مدیران ارشد به...
۱۴۰۱/۸/۲۴
آخرین اخبار ارز دیجیتال
نمایش مطلب
ترون یکی از ارزهای دیجیتال محبوب ایرانیان است است که با علامت اختصاری TRX نمایش داده می شود و در حال حاضر جزو ۱۰ ارز برتر در بازار ارز های...
۱۴۰۱/۶/۱۸
آشنایی با کوین ها و ...
نمایش مطلب
در یک توئیت جدید، ترون دائو درباره پیشرفت های معیارهای آن چین (درون زنجیره ای) ترون صحبت کرده است. با توجه به این گزارش و افزایش تعداد تراکنش ها و...
۱۴۰۱/۶/۰۹
تحلیل ترون | تحلیل ق...
نمایش مطلب
ترون همواره جزو محبوب ترین ارز دیجیتال است که کلیه صرافی های خارجی و داخلی از آن پشتیبانی میکنند. در این مقاله با انواع ترون آشنا میشویم و میفهمیم که...
۱۴۰۱/۵/۲۳
مقالات آموزشی ارز دی...
نمایش مطلب
ساخت توکن بر بستر شبکه Tron آسان است. در نتیجه پروژه های مختلفی از نام ترون سوءاستفاده می کنند؛ پروژه هایی که کلاهبرداری هستند و افراد شرکت کننده را متحمل...
۱۴۰۱/۵/۱۵
کلاهبرداری های ارز د...
نمایش مطلب
دو و نیم میلیارد TRX توسط ترون از بایننس حذف شد تا از De-Peg USDD جلوگیری شود. در توییت اخیر، TRON DAO Reserve که استیبل کوین USDD را مدیریت می‌کند،...
۱۴۰۱/۳/۲۵
آخرین اخبار ارز دیجیتال
نمایش مطلب
جاستین سان، بنیانگذار ترون، اخیراً به بلومبرگ گفت که استیبل کوین USDD به منظور جلوگیری از فروپاشی مثل ترا اصلاح خواهد شد. سان گفت که تثبیت بیش از حد استیبل...
۱۴۰۱/۳/۱۶
آخرین اخبار ارز دیجیتال
نمایش مطلب
تحلیل قیمت ترون یک بار دیگر علامت های نزولی را نشان می دهد زیرا قیمت یک ریتریسمنت (عقب نشینی) قابل توجه را پس از رسیدن به ۰.۰۹۲ دلار در روز...
۱۴۰۱/۳/۱۴
تحلیل آلت کوین ها
نمایش مطلب

معرفی ارز ترون (Tron)

ایده ترون با واحد اختصاری TRX در سپتامبر 2017 توسط جاستین سان عرضه شد. در ابتدا توکنی روی شبکه ERC20 اتریوم بود و در ژوئن 2018 روی شبکه اصلی خودش آمد. این ارز قابل استخراج نیست و تعداد 100 میلیارد از آن ساخته شده تا بتدریج در دسترس قرار بگیرد. در حال حاضر بیت کوین می‌تواند 6 تراکنش در ثانیه انجام دهد، اما ترون ادعا کرده که ظرفیت شبکه آن 2000 تراکنش در ثانیه است.
جاستین سان قبل از خلق ترون در تیم ریپل کار می‌کرد. برای ایده ترون کمپانی‌های بزرگی مانند بیت‌مین، کیوتم، بایننس و اف‌بی‌جی کپیتال از او حمایت کردند. ولی ویتالیک بوترین خالق اتریوم ، ساختار اتریوم را به دلیل پیچیدگی و بحث برانگیز بودن آن خلاف اصل تمرکز زدایی می‌داند. ترون بر اساس الگوریتم اثبات سهم کار می‌کند و همه کاربرانی که حتی یک ارز ترون داشته باشند می‌توانند در فرایند تولید و تایید بلاک آن مشارکت کنند.

سال ۲۰۱۷ هسته اصلی ترون اولین بار توسط جاستین سان راه‌اندازی گردید. آن زمان هنوز این توکن شناخته شده نبود. هدف اصلی جاستین سان از راه‌اندازی ترون ارائه یک پلتفرم رایگان برای اشتراک گذاری محتوا و سرگرمی بر بستر بلاک چین بود؛ تا تولیدکنندگان محتوا بتوانند آزادانه و به صورت رایگان محتوای خود را با دیگران اشتراک گذاری نمایند.

بلاک چین ترون در صدد است که بتواند شرکت هایی مثل گوگل،فیس بوک و یوتیوب  را کنار زده و تولید محتوا را از طریق بستر بلاک چین ترون به دست مصرف کنندگانش برساند.

همچنین جاستین سان در نظر داشت بعد از تولید محتوا ، هزینه آن با استفاده از ارز دیجیتال ترون پرداخت شود. در بلاک چین ترون امکان ساخت قراردادهای هوشمند و تعریف توکن های جدید فراهم شده، پس میتوان بر بستر ترون توکن های جدیدی را به بازار عرضه کرد. مثل توکنی به نام بیت تورنت که اخیرا معرفی شده و یک توکن جدید از شبکه بلاک چین ترون است.

تشریح نحوه عملکرد

ترون از یک پروتکل منحصر به فرد در شبکه بلاک چین استفاده می کنند و از روش اثبات سهام بهره می برد. برای رمزنگاری از روشی به نام لمپورت (Lamport) استفاده می شود که با روش رمزنگاری در بیت کوین و اتریوم بسیار متفاوت است. لازم به ذکر است که الگوریتم لمپورت توانایی مقابله با حملات محاسبات کوانتومی را دارد که این باعث منحصر به فرد شدن ترون شده است.

تعداد کل کوین های تی آر ایکس حدود ۱۰۰ میلیارد واحد است که الان حدود ۷۰ درصدش انتشار یافته. پیش‌بینی می‌شود تا آخر امسال کل این ظرفیت در دسترس قرار گیرد و پس از آن TRX جدیدی به چرخه وارد نخواهد شد.

ترون به صورت کلی دارای ۴ نسخه است:

 • نسخه اول را می‌توان بارگذاری روی شبکه بلاک چین اتریوم از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ دانست.
 • بعد از آن ، این شبکه در نسخه ۲ به صورت کامل و روی بلاک چین احصاری خودش بارگذاری شد.
 • سپس در نسخه ۳ از مکانیزم ادیسی استفاده شد.
 • نسخه‌ی ۴ ترون با تحول بزرگی همراه بود؛ از مکانیزم تایید صحت معاملات اجماع ۲لایه یا TPoS بجای DPoS استفاده شد که این به منزله یک انقلاب در دنیای ترون بود.

امروزه تعداد زیادی از پروژه های کلاهبرداری و پانزی به نام ماینینگ ابری ترون مشغول فعالیت هستند.

تیم توسعه دهنده ترون از جاستین سان به عنوان جک مای بعدی یاد می کند. جاستین سان یک انسان جوان با پشتکار زیاد است است که در لیست ۳۰ فرد برتر زیر ۳۰ سال آسیا از نگاه فوربس قرار گرفته است. او همچنین در شرکت ریپل هم در چین به عنوان نماینده ارشد مشغول به کار است.

در تیم توسعه ترون افرادی مانند لوسین چن که از کارکنان سابق علی بابا می باشد در سمت مسئول ارشد امور فناوری در ترون دیده می‌شود. همچنین مارکوس ژائو به عنوان رئیس امور فنی این شرکت مشغول به کار است. تیم توسعه در حال گسترش خود با افراد برنامه نویس و توانمند حوزه بلاک چین می باشد.

ویژگی‌های شبکه ترون چیست؟

پلتفرم ترون از سیستم همتا به همتا استفاده می کنند. اما برای اصلاح اعتبار و هویت کاربران ترون مکانیزمی نوآورانه و یکپارچه به وجود آورده است. در ترون از قراردادهای هوشمند برای رفع موانع اطلاعاتی بین برنامه ها استفاده شده تا از تبدیل شدن برنامه ها به عنوان یک مخزن دیتا جلوگیری به عمل آید. در دنیای گیمینگ کاربران میتوانند با ناشران بازی ها تعامل ایجاد کنند. چنین چیزی در سایت های شرط بندی هم امروزه وجود دارد.

ترون پروژه‌ای بسیار آینده نگر است که  اگر بتواند اهداف ذکر شده را به دست آورد تبدیل به پرکاربردترین ارز دیجیتال در دنیا خواهد شد.

جاستین سان (خالق ترون) آینده ترون را اینگونه پیش‌بینی می‌کند:

نرون در آینده جایگاه تعیین‌کننده‌ای در دنیای ارزهای دیجیتال و همچنین در ساختار مالی دنیای آینده خواهد داشت. پس قیمت ۱۰۰ هزار دلار در سال ۲۰۲۵ دور از تصور نخواهد بود!

مشکلات و نگرانی های پیش رو

نگرانی اصلی در خصوص ترون این است که بعد از مدتی ممکن است انگیزه ای برای پذیرش TRX وجود نداشته باشد. درست مثل مشکلی که در اتریوم به وجود آمد و دلیلش نامحدود بودن ICO بود که منجر به خرید های عجیب و غریب می شد.

یکی از بزرگترین نگرانی‌ها در مورد شبکه ترون این است که دقیق بیان نشده که چگونه از حملات سایبری و مشکلات دارک نت و هک شدن حساب های کاربری خود جلوگیری خواهد کرد. بسیاری از بزرگان دنیای ارز های دیجیتال مانند ویتالیک بوترین(مخترع اتریوم) معتقدند که وایت پیپر ترون دقیقاً نسخه کپی اتریوم است!

ترون سه سال است که در دسترس است و برنامه های جذابی برای سرمایه گذارانش دارد.

ترون به صورت تخصصی در صنعت سرگرمی های جهان تمرکز کرده که می تواند او را تبدیل به محبوب ترین گزینه پرداخت در جهان کند. این پروژه سعی به ترغیب مصرف کنندگان سرگرمی های دیجیتالی با استفاده از ارزهای دیجیتال دارد .هم چنین در صنعت عظیم شرط بندی آنلاین، به دلیل مزایایی که ترون به کاربران ارائه می‌دهد رقابت با آن سخت خواهد بود.

همیشه این نگرانی وجود خواهد داشت که شرکت ترون مانند شرکت ریپل در روند معاملات ارز دیجیتال ترون و سرمایه گذاری های مرتبط با آن دخالت کند و نتواند اعتماد همگان را در دنیا به دست آورد.

پیش بینی آینده ارز ترون (Tron)

تحلیلگران و کارشناسان بازار ارز دیجیتال آینده روشنی را برای ارز ترون پیش بینی کرده‌اند و معتقد هستند که تا پایان سال 2022 قیمت این ارز به 0.20 دلار نیز خواهد رسید. قراردادهای هوشمند نقش بسیار مهمی در پیشرفت و توسعه ارز دیجیتال TRON خواهد داشت. همچنین ویژگی های منحصر به فرد این ارز نیز باعث پیشرفت آن در بازار سرمایه می‌شود.