تحلیل بیت کوین

جدیدترین تحلیل بیت کوین امروز 29 خرداد 1403 به منظور یافتن سیگنال خرید و فروش بیت کوین در این صفحه قرار میگیرد.

هر واحد بیت کوین با نماد اختصاری BTC یک ارزدیجیتال با قیمت 65,667.95 ارزش بازار 1,294,570,568,861$ است. قیمت این ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته %110.0909 تغییر کرده است. در بین تمام ارزهای دیجیتال، Bitcoin رتبه 1 را به خود اختصاص داده است و حجم معاملات روزانه آن 36,536,014,098$ است.

تیم میهن سیگنال با هدف ارائه اطلاعات دقیق و علمی به خوانندگان عزیز، تحلیل‌های تکنیکال منظم روزانه و بلندمدت را توسط متخصصان در این زمینه گردآوری می‌کند. یکی از بزرگ‌ترین مزایای تحلیل تکنیکال معتبر این واقعیت است که به سرمایه گذاران و همچنین تاجران کمک می‌کند تا روند بازار را پیش‌بینی کنند. علاوه بر این، تحلیل های تکنیکال ارزهای دیجیتال در اصل می‌تواند به معامله‌گران کمک کند تا بهترین و سودآورترین نقاط ورود و خروج(سیگنال خرید و فروش بیت کوین) را پیدا کنند.
همچنین توصیه میکنیم تحلیل های دیگر را هم بخوانید:  تحلیل اتریومتحلیل آلت کوین هاقیمت بیت کوین

تحلیل بیت کوین چیست؟

 

تحلیل به معنی استفاده از داده‌های گذشته و ابزارهای مختلف برای پیش‌بینی قیمت یک ارز در آینده است. این تعریف کلی است اما چند نکته مهم در خود دارد:

 • داده: اساسا تحلیل بدون استفاده از داده و اطلاعات گذشته ممکن نیست. هرچقدر هم که درباره یک پروژه بدانید باید رفتار گذشته آن را بررسی کرد. رفتار یک ارز و هر دارایی دیگر در قیمت آن نشان داده می‌شود. قیمت بهترین داده‌ای است که می‌توان از آن استفاده کرد.
 • ابزار: تحلیل با استفاده از ابزارهای مختلف انجام می‌شود. برای مثال میانگین متحرک یکی از ابزارهای تحلیل تکنیکال است و در آن داده‌های گذشته یعنی همان قیمت با استفاده از این ابزار تحلیل می‌شود تا درباره آینده قیمتی بدانیم. برای مثال یک ارز نسبت به میانگین متحرک ۱۰۰ روزه خود حساس است و زمانی که قیمت به میانگین نزدیک می‌شود باید انتظار رفتارهای نوسانی داشت.
 • پیش‌بینی قیمت: تمام روش‌ها و ابزارهای مختلف تحلیل برای رسیدن به یک درک درست از آینده قیمت یک ارز است. زمانی که بیت کوین تحلیل می‌شود هدف این است که قیمت آن را در آینده بدانیم. هرچقدر هم به جنبه‌های کاربردی و فنی یک ارز توجه شود بازهم نمی‌توان قیمت را نادیده گرفت و اساسا هدف از تحلیل، نوعی پیش‌بینی قیمت است.

برای تحلیل بیت کوین، با استفاده از ابزار ها داده هارا به گونه ای تحلیل میکنیم که بتوانیم آینده قیمت بیت کوین را پیش بینی کنیم.

تحلیل بیت کوین

انواع روش‌های تحلیل بیت کوین

روش‌های مختلفی برای تحلیل بیت کوین وجود دارد. تحلیل تکنیکال یکی از رایج‌ترین روش‌های موجود است که در آن قیمت و نمودار بررسی می‌شود. در مقابل این تحلیل روش دیگری به نام تحلیل فاندامنتال وجود دارد که در آن به مسائل بنیادی و ساختاری ارز توجه می‌شود. در تحلیل فاندامنتال بدون درنظرگرفتن قیمت و نمودار پتانسیل‌های موجود در ارز بررسی می‌شود.

یک روش تحلیل دیگر تحلیل احساسات است که بیشتر توسط افراد خبره انجام می‌شود. در این روش عموم احساسات برای پیش‌بینی در نظر گرفته می‌شود. برای مثال اگر احساس بیشتر سرمایه گذاران این باشد که یک دارایی ارزشمند است با ورود حجم عظیم سرمایه در آن قیمت رشد می‌کند حتی اگر بیت کوین یا ارز دیگر از نظر تکنیکال یا حتی فاندامنتال وضعیت مناسبی نداشته باشد.

تحلیل تکنیکال

در این روش از داده‌های آماری مانند قیمت و حجم معاملات برای شناسایی فرصت‌های خرید و فروش استفاده می‌شود. ابزارهایی که در این روش استفاده می‌شود بر روی پیش‌بینی عرضه و تقاضا با استفاده از داده‌هایی که اشاره شد تمرکز دارد. بیشتر روش‌های تکنیکال برای شناسایی فرصت‌های موجود یا سیگنال‌دهی در کوتاه‌مدت است اما هنوز هم می‌تواند در طولانی‌مدت از آن‌ها استفاده کرد اما باید مسائل دیگر هم در نظر گرفته شود.

آشنایی بیشتر با تحلیل تکنکیال

روش پرایس اکشن

در پرایس اکشن سوال این نیست که چه اتفاقی در حال رخ‌دادن است بلکه به این موضوع توجه می‌شود که چرا این اتفاق رخ می‌دهد. زمانی که پاسخ این سوال را بفهمید روند بازار و روند فکری سرمایه گذاران و معامله‌گران را درک خواهید کرد.

در این روش تلاش می‌شود تا به کمک الگوهای قیمتی دلیل روند حاکم بر بازار و تا حدودی قدرت این روند شناسایی شود. برای مثال اگر در بازار با روند صعودی روبرو هستم به چه دلیل است و تا چه زمان باید انتظار داشته باشیم. در این روش تنها به چارت قیمتی و تغییرات قیمتی توجه می‌شود و ابزارهایی مانند شاخص، اندیکاتور و … نقشی ندارند. با استفاده از الگوهای موجود در قیمت بیت کوین می‌توان تا حد زیادی به ماهیت روند آن پی برد.

آشنایی بیشتر با پرایس اکشن

روش نمودار شمعی یا کندل استیک

نمودارهای شمعی در حال حاضر معروف‌ترین نوع نمودار برای نمایش روند تغییرات قیمتی در بازار است. در نمودارهای شمعی قیمت بازشدن، بسته‌شدن، حد بالا و حد پایین در یک بازه زمانی نمایش داده می‌شود. به‌این‌ترتیب تحلیل گران اطلاعات بسیار مناسبی از این نمودار به دست می‌آورند.

این شمع‌ها در کنار هم الگوهایی تشکیل می‌دهند که تا حد زیادی در تحلیل بیت کوین استفاده می‌شوند. تعداد الگوها زیاد است اما هنوز هم چند الگوی پایه وجود دارد. با استفاده از این رفتار قیمتی می‌توان روند حاکم بر بازار را شناسایی و از آن برای سیگنال ورود و خروج استفاده کرد.

روش فیبوناچی

فیبوناچی یک دانشمند ایتالیایی بود که الگویی از اعداد را شناسایی کرد. سال‌ها بعد از او از این الگوها در تحلیل‌های مختلف استفاده شد و حتی پای این اعداد به بازارهای مالی رسید. در بازارهای مالی این اعداد نشان‌دهنده آستانه هستند یعنی می‌توان از آن‌ها برای شناسایی حدود مقاومتی و حمایتی استفاده کرد. برای مثال زمانی که قیمت بیت کوین در حال اصلاح است می‌توان حدس است تا چه حدودی اصلاح ادامه خواهد داشت.

یکی دیگر از استفاده‌های فیبوناچی شناسایی بازه‌های زمانی است. همانطور که می‌توان مقدار اصلاح را بر اساس قیمت مشخص کرد می‌توان زمان حدودی آن را هم به دست آورد. تجربه نشان داده که این اعداد به نوعی نشان‌دهنده رفتارهای حاکم بر بازار است و می‌تواند یکی از روش‌های مطمئن برای تحلیل قیمت باشد.

آشنایی بیشتر با فیبوناچی

روش تحلیل الگوهای کلاسیک

تحلیل تکنیکال دامنه وسیعی دارد و یکی از محبوب‌ترین روش‌های استفاده از آن برای تحلیل بیت کوین الگوهای کلاسیک است. این الگوها از گذشته استفاده می‌شدند و نشان‌دهنده نوعی اشکال هندسی یا رفتار خاص برای تحلیل بیت کوین هستند. با استفاده از این الگوها می‌توان سیگنال ورود و خروج گرفت و در بازه‌های زمانی مختلف قیمت بیت کوین را تحلیل کرد. تعدادی از معروف‌ترین الگوها عبارت‌اند از:

 • سر و شانه
 • سقف و کف دو قلو
 • سقف و کف سه قلو
 • فنجان و دسته
 • مثلث
 • الماس
 • پرچم
 • کنج

آشنایی با الگوهای هارمونیک

تحلیل فاندامنتال

در تحلیل تکنیکال فرض می‌شود که همه چیز خودش را در قیمت نشان می‌دهد. برای مثال یک خبر بد پیرامون بیت کوین وجود داشته باشد با افت قیمتی اثر این خبر نشان داده می‌شود. این فرض تا حدودی درست است اما اگر قیمت با تاخیر افت کند چه می‌شود؟

تحلیل فاندامنتال یکی دیگر از انواع روش تحلیل است که در آن متغیرهای اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و … هم در نظر گرفته می‌شود. در این روش تلاش می‌شود تا به ارزش ذاتی یک ارز توجه شود و سپس برای خرید یا فروش آن اقدام کنیم.

افزایش قیمت 200 درصدی اتریوم از زمان اعلام خبر در کانال میهن سیگنال

افزایش قیمت ۲۰۰ درصدی اتریوم از زمان اعلام خبر در کانال میهن سیگنال

تحلیل فاندامنتال به خبرها، به‌روزرسانی‌های بیت کوین، ممنوعیت یا پذیرش آن در یک کشور و مانند آن توجه دارد. بازار ارزدیجیتال یک بازار مالی است اما ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را دارد به همین دلیل یکی دیگر از شاخص‌های مهم تحلیل فاندامنتال چرخه‌های بازار است.

آشنایی بیشتر با تحلیل فاندامنتال

تحلیل سنتیمنتال

تحلیل سنتیمنتال در واقع تحلیل احساسات حاکم بر معامله گران است. این روش یکی از تکنیکال‌های موثر در تحلیل بازار است و بسیاری از معامله گران بزرگ از آن استفاده می‌کنند. تحلیل تکنیکال یا فاندامنتال نمی‌توان به خوبی احساسات یا جریان حاکم بر بازار را منعکس کند و یا این کار را با تاخیر انجام می‌دهد.

شناسایی احساسات حاکم بر بازار ساده نیست و نیاز به دانش و مهم‌تر از آن تجربه کافی دارد. در این روش هم با مسائلی مانند تحلیل روند، تجزیه‌وتحلیل داده و مانند آن سروکار داریم. تحلیل احساسات یکی از روش‌های نوین تحلیل بیت کوین است که طرفداران آن اعتقاد دارند روش‌های کلاسیک مانند تحلیل فاندامنتال منسوخ شده‌اند.

چگونه قیمت بیت کوین را پیش‌بینی کنیم؟

چگونه قیمت بیت کوین را پیش‌بینی کنیم؟

برای اینکه بتوانید بیت کوین را به درستی تحلیل کنید باید به چند نکته توجه کرد:

 • هیچ روش تحلیلی کامل نیست: نمی‌توانید صرفا بر اساس تحلیل تکنیکال به بازار توجه کنید و بهتر است به روش‌های دیگر هم نیم‌نگاهی داشته باشید. همچنین باید بدانید هیچ روشی وجود ندارد که بتواند با اطمینان ۱۰۰ درصد روند بازار را شناسایی کند.
 • تسلط بر احساسات: اگر نتوانید احساسات خود را کنترل کنید بازار به سرعت شما را از دور خارج می کند. چه برای ترید کردن و چه برای سرمایه گذاری باید با منطق عمل کنید نه احساسات.
 • مدیریت سرمایه: یکی از وظایف شما بعد از ورود به بازار حفظ سرمایه است. به همین دلیل باید با روش‌های درست مدیریت سرمایه آشنایی داشته باشید.
 • آموزش درست: هیچ‌کس به‌تنهایی نمی‌تواند همه چیز را یاد بگیرد پس حتما باید از آموزش‌های کامل و البته سازنده استفاده کنید.

آیا می‌توان از تحلیل بیت کوین سیگنال خرید و فروش گرفت؟

هدف از تحلیل شناسایی قیمت در آینده است به همین دلیل درصورتیکه باز روش‌های درست استفاده کنید می‌توانید با اطمینان بیشتری خرید و فروش کنید. ازآنجاکه بازار ارزهای دیجیتال نوسانات زیادی دارد گاهی روش‌های تحلیلی درست نیست و به همین دلیل است که می‌گوییم تصمیم‌های شما با اطمینان بیشتر است نه اینکه الزاما درست باشند.

دامیننس بیت کوین چیست؟

دامیننس بیتکوین یک شاخص برای تحلیل بیت کوین و تحلیل بازار است که همه تحلیل گران به ویژه افرادی که متخصص تحلیل تکنیکال هستند از آن استفاده می‌کنند. این شاخص نشان می‌دهد چه درصدی از ارزش بازار به بیت کوین تعلق دارد. برای این منظور تعداد کل توکن‌های موجود در قیمت هرکدام ضرب می‌شود تا ارزش کل محاسبه شود.

ارزش کل بیت کوین هم به همین روش محاسبه و سپس به درصد تبدیل می‌شود. زمانی که دامیننس بیت کوین بالاتر می‌رود به این معنی است که بیت کوین سهم بیشتری در بازار دارد که یا به دلیل بالارفتن قیمت بیت کوین یا کاهش ارزش ارزهای دیگر یا هر دو مورد است.

مشاهده دامیننس بیت کوین در تریدینگ ویو

بهترین تایم فریم برای تحلیل بیت کوین چیست؟

همه چیز بستگی به شما بستگی دارد و این که چه استراتژی‌هایی برای معامله در نظر دارید. برخی افراد هر روز معامله می‌کنند به همین دلیل بهتر است بیشتر از تایم فریم کوتاه‌تر استفاده کنند. البته باید از تایم فریم‌های بلندتر هم استفاده کرد تا روند بلندمدت بازار را بدانید. به صورت کلی هرچه تعداد معامله‌های شما در روز بیشتر باشد بهتر است از بازه‌های کوچک‌تر استفاده کنید تا نوسانات قیمتی را بهتر تشخیص دهید.

برای اطلاعات بیشتر بهترین تایم فریم معاملاتی در ارزهای دیجیتال کدام است؟ را ببینید.

بهترین ابزارها برای تحلیل بیت کوین چیست؟

ابزار تحلیل بیت کوین

بهتر است برای خودتان یک روش معاملاتی معقول داشته باشید و از یک مجموعه ابزار که بهتر آن را می‌فهمید استفاده کنید. با وجود این، تعدادی اندیکاتور و شاخص وجود دارند که برای تحلیل بیت کوین مناسب هستند زیرا تغییرات را به خوبی منعکس می‌کنند:

 • مک دی (MACD)
 • میانگین متحرک
 • RSI

 معرفی اندیکاتورها و انواع دسته بندی اندیکاتور ها

بهترین سایت ها برای دنبال کردن جدیدترین تحلیل های بیت کوین

 1. Coinmarketcap
 2. CoinGecko
 3. Blockchain.com
 4. Blockchair.com
 5. BitInfoCharts.com
 6. Glassnode.com
 7. IntoTheBlock.com
 8. NakamotoInstitute.org
نمایش بیشتر