تحلیل قیمت بیت کوین: شکستن پرچم صعودی | ۱۷ خرداد

۱۷ خرداد ۱۴۰۳
تحلیل قیمت بیت کوین: شکستن پرچم صعودی | 17 خرداد

قیمت بیت کوین (BTC) الگوی پرچم صعودی خود را شکسته و کمی افزایش یافته است. آیا این یک دوره اصلاح جزئی قبل از صعود است یا بریک اوت جعلی اتفاق افتاده است؟

قیمت بیت کوین روز ۴ شنبه از الگوی پرچم صعودی خود خارج شده است. در سه روز اول هفته بیت کوین صعودی بود و بیش از ۵ درصد رشد کرد تا بعد از چهارمین تلاش از الگوی خود خارج شود. امروز هم قیمت بالاتر از الگو ثابت مانده است.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین / دلار

نمودار روزانه قیمت بیت کوین / دلار

با این حال، همه چیز مشخص نیست. بسته شدن یک کندل روزانه بالاتر از پرچم و شاید دو سه کندل دیگر می تواند وضعیت را مشخص تر کند. یک مقاومت در ۷۱۳۰۰ قرار دارد که باید به حمایت تبدیل شود تا قیمت BTC بتواند اوج تاریخی خود را در ۷۳۷۰۰ دلار تست کند. به نظر می رسد این بار بیت کوین موفق شود.

البته در تایم فریم پکوتاه مدت تر، اندیکاتور استوکستیک RSI با وجود فشار خرید ETF بیت کوین، حرکت نزولی داشته است. اگر این وضعیت ادامه پیدا کند احتمالا در چند روز آینده حداقل در تایم فریم های ۴ ساعته و هشت ساعته RSI رو به پایین حرکت خواهد کرد.

در کوتاه مدت قیمت بیت کوین ممکن است به درون پرچم صعودی برگردد. این می تواند قیمت را تا حمایت ۶۹۰۰۰ پایین ببرد که همان خط روند صعودی است.

با این حال حتی اگر بیت کوین تا ریتست حمایت هم پایین برود، فشار خرید قوی ناشی از ETF  های بیت کوینادامه خواهد داشت و زمانی که قیمت بالاتر از پرچم و مقاومت تثبیت شود بازار گاوی بعدی را پیش رو خواهیم داشت.

طبق تحلیل میهن سیگنال همه نشانه های صعودی برای بریک اوت صعودی وجود دارد. با ریتست موفق خط روند حمایتی و داده های قدرتمند آن چین تون به راحتی می تواند مسیر خود به سمت ۷ دلار و رسیدن به قله های جدید را در پیش بگیرد.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «تحلیل قیمت بیت کوین: شکستن پرچم صعودی | ۱۷ خرداد» با ما درمیان بگذارید.

منبع:cryptodaily
0 نفر این مطلب را پسندید.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *