ورود
مقایسه و معرفی بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی | بروزرسانی دی 1400

اگر کلمه خرید بیت کوین را به فارسی سرچ کنید قطعا از نتایج آن شگفت زده خواهید شد! در مهرماه سال ۹۶ با بلاک شدن حساب کاربران ایرانی در سایت بیترکس میلیون‌ها دلار از دارایی ایرانیان بلوکه شد و از آن زمان صرافی های ایرانی به شکل قارچی به وجود آمدند. این باعث شده انتخاب یک صرافی معتبر با معیار های مناسب سخت تر شود.

یکی از سوالاتی که کاربران این روز ها از ما زیاد می پرسند این است که در چه صرافی عضو شویم؟ کدام صرافی معتبر ترین صرافی ایران است؟ آیا تاکنون صرافی ایرانی توانسته مجوز خرید و فروش بیت کوین بگیرد؟ آیا صرافی های ایرانی به نسبت صرافی های خارجی امنتر هستند؟ این ها سوالاتی است که قرار است در این صفحه آنها را پاسخ دهیم. کارشناسان میهن سیگنال ساعت ها وقت گذاشته اند تا معیار های مختلفی را به این مقایسه بیافزایند.

ویدئو معرفی بهترین صرافی ارزدیجیتال ایرانی در سال ۱۴۰۰

اگر مشکلی در پخش این ویدئو داشتید میتوانید از یوتیوب هم ببینید.

جدول مقایسه صرافی های ارزدیجیتال ایرانی

این جدول در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ بروزرسانی گردید:

نام

صرافی

اپلیکیشن
موبایل
سفارش گذاری
بالاتر یا پایینتر
از قیمت لحظه

تعداد ارزهای

قابل معامله

قدمت دامنه میزان کارمزد
اولیه
حداقل مبلغ
هر سفارش
اعضای تیم
در LinkedIn

شماره ثابت

نوبیتکس فقط اندروید دارد ۱۹ ارز ۴ سال ۰.۳۵% ۳۰۰ هزار تومان ۸۲ کارمند ۰۲۱۹۱۰۷۰۳۲۵
والکس ندارد دارد ۱۹ ارز ۳ سال ۰.۴% ۱۰۰ هزار تومان ۳۴ کارمند ۰۲۱۹۱۰۰۶۵۵۵
اکسیر فقط اندروید دارد ۲۳ ارز ۳ سال ۰.۴% ۱۰۰ هزار تومان ۱۰ کارمند ۰۲۱۹۱۳۰۰۲۳۶
رابین کش ندارد دارد ۵۳ ارز ۱ سال ۰.۲% ۱۰۰ هزار تومان ۱۶ کارمند ۰۲۱۸۸۰۵۵۸۸۲
بیتستان ندارد ندارد ۶۵ ارز ۲ سال ۱.۵% ۱ میلیون تومان ۳۱ کارمند ۰۲۱۲۸۴۲۶۶۷۷
اوکی اکسچنج فقط اندروید دارد ۱۹ ارز ۲ سال ۰.۲% ۳۰۰ هزار تومان ۳ کارمند ۰۵۱۹۱۰۰۱۰۴۰
تبدیل فقط اندروید دارد ۷۴ ارز ۱ سال ۰.۴% ۱۰۰ هزار تومان ۷ کارمند ۰۲۱۹۱۰۰۴۴۰۹
فینیکس اندروید و iOS دارد ۱۲ ارز ۱ سال ۰.۳ ۱۰۱ هزار تومان ۷۷ کارمند ۰۲۱۹۱۰۰۹۸۸۹
جیبتکس ندارد دارد ۱۱ ارز ۲ سال ۰.۱۲% ۱۰۰ هزار تومان ندارد ۰۲۱۲۶۲۱۵۹۶۸
نیک مارکت ندارد دارد ۳۴ ارز ۲ سال ۰.۲۹% ۱۰۰ هزار تومان ۲۰ کارمند ۰۲۱۴۷۶۱۲۳۴۵
آبان تتر ندارد ندارد ۲۳۰ ارز ۱ سال در قیمت ۴۰۰ هزار تومان ۵۴ کارمند ۰۲۱۹۱۰۷۹۶۸۲
رابکس ندارد ندارد ۱۰۱ ارز ۲.۵ سال در قیمت ۴۰۰ هزار تومان ۲۴ کارمند ۰۲۱۴۴۲۷۱۷۶۲
رمزینکس اندروید و iOS دارد ۲۴ ارز ۳ سال ۰.۳% ۱۰۰ هزار تومان ۳۷ کارمند ۰۲۱۹۱۰۷۶۶۰۶

لیست جدیدترین بروزرسانی ها و امکانات اضافه شده صرافی ها

 1. نوبیتکس برای اولین بار در ایران از نهم مردادماه ۱۴۰۰، امکان انتقال بیت‌کوین بر بستر شبکه لایتنینگ را ایجاد کرد.
 2. والکس در تاریخ ۲۷ دی ماه ۱۴۰۰ از رابط کاربری جدیدی پرده برداری کرد که سریع‌تر، امن‌تر و در دسترس‌تر از همیشه خواهد بود. پس از این تغییرات، کاربران تجربه‌ای تازه و هیجان‌انگیزتر از فعالیت در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال خواهند داشت.
 3. صرافی آبان تتر مبلغ حداقل سفارش را افزایش داد و تعداد ارزهای قابل پشتیبانی به ۲۳۰افزایش پیدا کرد.
 4. بیت پین توکن های هواداری باشگاه های ورزشی را به پلتفرم خود اضافه کرد.

خلاصه پژوهش مقایسه بهترین صرافی های ایرانی توسط تحلیل گران میهن سیگنال

صرافی ایرانی بهتر است یا خارجی؟

پاسخ این سوال کاملاً منحصر به فرد است است، همانطور که مثلاً یک فرد استفاده از خودروی داخلی را مناسب تر از خودروهای خارجی می داند و دیگری برعکس. بنابراین ما با استفاده از چند معیار مهم به بررسی معتبرترین و بهترین صرافی های ایرانی و خارجی می‌پردازیم. این معیار ها در پایان این مقاله ذکر شده‌اند.

اگر حرفه ای هستید و یا هیچ وقت به صرافی‌های ایرانی نمی توانید اعتماد کنید بهتر است از صرافی های خارجی استفاده کنید. کوکوین، کوینکس و بایننس بهترین صرافی های خارجی ارزدیجیتال برای ایرانیان هستند. در غیر این صورت کافیست ادامه این مقاله را بخوانید تا با بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی آشنا شوید.

بهترین صرافی ایرانی کدام است؟

به صورت قطعی نمی توان بهترین صرافی را مشخص کرد، اما به صرافی های نوبیتکس و والکس به دلیل نقدینگی بالا ،اعتبار و قدمت فوق العاده، تعداد ارزهای نسبتا بالا و مقدار کارمزد منطقی میتوان لقب « بهترین صرافی ارزدیجیتال در سال ۱۴۰۰ » را اهدا کرد.

کم کارمزد ترین صرافی ایرانی کدام است؟

طبق اطلاعات جدول بالا در آخرین بروزرسانی، صرافی جیبتکس « کم کارمزد ترین صرافی ایران » است.

کدام صرافی ایرانی بیشترین تعداد ارزدیجیتال را پشتیبانی می کند؟

طبق داده های این پژوهش آبان تتر بیش از ۱۴۰ ارزدیجیتال را پشتیبانی میکند و لقب « پر ارزترین صرافی ایرانی » را کسب میکند.

کدام صرافی ایرانی را میتوانیم به ربات تریدر متصل کنیم؟

طبق آخرین بروزرسانی ها، توسط API دو سایت نوبیتکس و والکس میتوانید از ربات های تریدر استفاده نمایید.

کدام صرافی پربازده ترین سیستم درآمد زایی را دارد؟

درحال حاضر صرافی اکسکوینو با اهدای ۳ اکسکوین(معادل تقریبی ۱۰۰ هزارتومان) به دعوت کننده و دعوت شونده، « پربازده ترین سیستم درآمد زایی » را دارد.

والکس یا نوبیتکس؟ کدام بهتر است؟

به نظر شخصی من سطح این دو صرافی به قدری از دیگر صرافی ها بالاتر است که تفاوت های جزئی شان قابل چشم پوشی است. شما اگر اهل رقابت و مسابقه هستید و میخواهید بازار های متنوعی را تجربه کنید از والکس استفاده کنید و اگر به فکر امنیت بیشتر هستید یا مبالغ بالایی برای خرید و فروش در نظر دارید قطعا پاسخ نوبیتکس است!

قانون ایران درباره صرافی های چه میگوید؟ آیا صرافی های ارز دیجیتال مورد تایید پلیس فتا مشخص هستند؟

قبل از معرفی صرافی های معتبر باید بدانید  طبق آخرین قوانین ، ایران هنوز خرید و فروش بیت کوین را به رسمیت نشناخته است و برای آن قوانین شفافی وضع نکرده. طبق آخرین بروز رسانی اظهارات پلیس فتا:

درحال حاضر برای این مبحث جرم انگاری انجام نشده است ولی هنوز هم ورود به حوزه و بازار ارز های دیجیتال برای بانک ها ، موسسات مالی و صرافی ها غیر مجاز است.[منبع: پلیس فتا]

لذا نمیتوان به صورت مستقیم لیستی از صرافی های ارزدیجیتال با مجوز قانونی ایران و صرافی های ارزدیجیتال بدون مجوز قانونی ایران نوشت. اما شاید درگاه پرداخت مستقیم، دفتر کار ثابت، مجوز در زمینه های مالی و شرکت در جشنواره ها و نمایشگاه های قانونی را بتوان نشان از عدم غیر قانونی بودن صرافی ها دانست. با وجود ابهام در قوانین صرافی های ایرانی، نهاد های مالی زیادی اقدام به خرید و فروش ارزهای دیجیتال به صورت ریالی با درگاه ای پرداخت مستقیم می کنند. همانطور که گفتیم هنوز در این زمینه خلا قانونی وجود دارد و بسیاری از صرافی ها مثل کریپتولند و … اقدام به بلاکه کردن حساب های کاربران کرده‌اند. لذا توصیه میکنیم اگر قصد خرید و فروش در صرافی های ایرانی دارید، قبل از ثبت نام در هر صرافی حتما قوانین آن را به طور کامل ملاحظه نمایید که دچار مشکل نشوید. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله آیا بیت کوین در ایران قانونی است؟ را بخوانید.


معرفی بهترین صرافی های ارزدیجیتال ایرانی

بهترین صرافی برای ایرانی ها در ادامه این مطلب معرفی می شوند:

صرافی نوبیتکس

نوبیتکس خود را اولین بستر دانش‌بنیان تبادل رمز ارزها با تاییدیه معاونت فناوری ریاست جمهوری معرفی می کند. یکی از مزایای این صرافی پشتیبانی از حداقل ۲۵ ارز برتر است که انتخاب شما را برای خرید و فروش آزاد میکند. این صرافی هر هفته مسابقه های متنوعی در شبکه های اجتماعی برگزار میکند. موجودی نقدینگی این صرافی بسیار بالاست و میتواند در صورتی که حسابتان از بانک سپه باشد، مبالغ بالا را هم مبادله کنید.

مهمترین ویژگی های صرافی نوبیتکس

مهمترین ویژگی های صرافی نوبیتکس

کارمزد معاملات در این سایت به صورت درصدی از حجم دارایی درخواستی محاسبه می شود، مثلاً اگر مبتدی باشید کارمزد اولین معاملات شما حدود ۰.۰۳۵% خواهد بود. اگر نوتیفیکیشن تلگرام نوبیتکس را فعلا کنید، میتوانید در جشنواره های نوبیتکس برای مدت محدودی با کارمزد نزدیک صفر معامله کنید. همچنین معاملات به صورت جفت ارز یعنی مثلاً بیت کوین در مقابل تتر با کارمزدی در حدود ۰.۰۱۵% محاسبه خواهد شد. یکی از مزایای این صرافی این است که بدون احراز هویت سفت و سخت می‌توانید به صورت محدود در آن خرید و فروش کنید. همچنین برای شرکت ها حساب ویژه‌ای در نظر می گیرند که کارمزد آن مناسب تر است.

دقت کنید برای احراز هویت صرافی نوبیتکس شما به اسکن رنگی کارت ملی خود نیاز خواهید داشت. حداقل خرید و فروش در این صرافی ۳۰۰ هزار تومان است که مبلغ نسبتا بالایی است.

بعد از احراز هویت شما به صورت خودکار وارد سطح دوم حساب کاربری میشوید. اگر بخواهید میتوانید حساب خود را به سطح تریدر ارتقا دهید. تفاوت این سطح با سطوح عادی این است که در حساب تریدر کاربران اجازه برداشت رمزارز از نوبیتکس را ندارند و تنها می‌توانند اقدام به واریز رمزارز، واریز ریالی و برداشت ریالی نمایند. در عوض با فعال کردن این سطح از سقف‌های واریز و برداشت بالاتر و کارمزد معاملاتی پایین‌تری برخوردار خواهید شد. اگر از لینک مخصوص میهن سیگنال استفاده کنید میتوانید از تخفیف کارمزد هم برخوردار شوید.

طبق لینکدین شرکت نوبیتکس حداقل ۴۳ کارمند به صورت رسمی در این صرافی مشغول به کارند که نشان دهنده جدیت این صرافی نسبت به سایر رقبای خود است.

نگاه کلی به محیط معاملات در صرافی نوبیتکس

نگاه کلی به محیط معاملات در صرافی نوبیتکس

مزایای و معایب مهم صرافی نوبیتکس :

مزایا

 • وجود بازار آزمایشی یا تست نت(testnet)
 • پشتیبانی از سگویت، لایتنینگ و فناوری های جدید
 • نگهداری دارایی ها به شکل کاملا سرد و ایمن
 • حساب مخصوص شرکتی، ویژه و تریدر
 • مسابقه و جشنواره های با کارمزد صفر
 • احراز هویت و پشتیبانی آنلاین و سریع

معایب

 • رابط کاربری و گرافیک بسیار گیج کننده
 • کندی روند احراز هویت در مواقع شلوغی
 • کد امنیتی ورود بسیار گیج کننده
اگر از لینک ویژه کاربران میهن سیگنال در صرافی نوبیتکس ثبت نام کنید، ۱۰ درصد در اولین معاملات خود تخفیف کارمزد دریافت میکنید. برای دریافت تخفیف فقط کافیست اینجا کلیک کنید.

صرافی والکس

صرافی والکس کار تیمی از دانشجویان دانشگاه شریف و تهران است که در سال های اخیر در زمینه ارزهای دیجیتال فعالیت داشته اند. به ادعای این سایت حدود ۸۶ هزار کاربر در آن مشغول به ترید ارز های دیجیتال هستند. والکس هدف سایت خود را ایجاد بستری امن برای انجام معاملات و حفظ دارایی مشتریان می‌داند.این سایت هم از ورود دو مرحله ای استفاده می کند و در حال توسعه اپلیکیشن موبایلش است. تایید هویت در این سایت کمی سختگیرانه است اما نیاز به کلیپ سلفی نیست. فقط یک عکس حاوی مشخصات و تعهد نامه کفایت می کند و حساب کاربری شما تایید می شود. البته باید توجه داشته باشید برای تایید احراز هویت شما نیاز به یک خط ثابت خواهید داشت که با تعیین وقت قبلی به شما تماس بگیرند. خوشبختانه در این جدول زمانی روز های تعطیل و ساعات غیر رسمی هم ویژه شاغلین وجود دارد.

مهمترین ویژگی های صرافی والکس

مهمترین ویژگی های صرافی والکس

در تجربه اولیه کارشناسان میهن سیگنال در استفاده از والکس، مشکل اصلی تعویض پایه های بازار بود. مثلا شما وارد قسمت ترید بیت کوین می شوید و میخواهید کمی بیت کوین بخرید، اما به طور پیشفرض پایه بازار بیت کوین- ریال است. زمانی که پایه بازار را تغییر می دهید نمودار قیمتی به طور کامل عوض می شود و گاهی در این میان تعویض سایت دچار اختلال می شود.

البته نا گفته نماند یکی از بهترین ویژگی های والکس سفارش گذاشتن در قیمت هایی خارج از تعرفه لحظه‌ای است، به این منظور اگر مثلا بیت کوین ۶۵ هزار دلار است، شما می توانید اردر فروش را روی ۷۰هزار دلار بگذارید و اگر خریداری با این قیمت پیدا شد، اردر شما بسته می شود. در حالی که در اکثر صرافی ها شما باید با قیمت لحظه ای آن ارز دیجیتال بر روی تابلو خرید و فروش کنید، که این باعث می شود برای سود کردن زمان زیادی را صرف پیدا کردن قیمت مناسب کنید.

برداشت از حساب های ریالی حدود ۷۲ ساعت به وسیله سامانه ساتنا طول خواهد کشید و نرخ کارمزد معاملات در این در این سامانه با توجه به معاملات شما در ۳ ماه اخیر محاسبه خواهد شد. نرخ کارمزد حداکثر ۰.۴ % خواهد بود و با انجام معاملات و افزایش سرمایه کمتر هم خواهد شد. همچنین کمترین مبلغ سفارش گذاری ۱۰۰ هزار تومان است.

نگاه کلی به محیط معاملات در صرافی والکس

نگاه کلی به محیط معاملات در صرافی والکس

مزایای و معایب مهم صرافی والکس :

مزایا

 • رابط کاربری و گرافیک بسیار عالی
 • پشتیبانی آنلاین و سریع
 • احراز هویت سریع و استفاده از ربات
 • مسابقه و جشنواره های با کارمزد صفر

معایب

 • طولانی بودن زمان برداشت ریالی از حساب
 • نداشتن اپلیکیشن موبایل
 • نبود فضای آزمایشی (تست نت)
 • نداشتن پشتیبانی به صورت تلفنی
طبق جلساتی که با صرافی والکس داشتیم، اگر کاربران میهن سیگنال از لینک مخصوص ما ثبت نام کنند دو معامله اولشان با کارمزد صفر در نظر گرفته خواهد شد! این فرصت طلایی را از دست ندهید و همین الان از طریق این لینک ثبت نام کنید.

صرافی اوکی اکسچنج

صرافی اوکی اکسچنج که یک پلتفرم دانش بنیان است از بهترین صرافی های ایرانی به شمار می آید. احتمالا تاکنون محیط کاربری جذاب و پلن های درآمد زایی این پلتفرم را دیده اید. اگر ندیده اید پیشنهاد میکنم فرصت استفاده از این پلتفرم را از دست ندهید. علی رقم احراز هویت در ساعت ۱۱ شب اپراتور های ایران صرافی در کمتر از ده دقیقه مراحل احرازهویت ما را کامل کردند و ما توانستیم به محیط جذاب اوکی اکسچنج دسترسی پیدا کنیم.

مهمترین ویژگی های صرافی اوکی اکسچنج

مهمترین ویژگی های صرافی اوکی اکسچنج

اوکی اکسچنج هم مثل نوبیتکس دارای دو بازار حرفه ای و معمولی است که اگر قصد خرید و فروش زیاد دارید میتوانید از محیط حرفه ای استفاده کنید. همچنین پشتیبانی این صرافی به صورت تلفنی و آنلاین است و اپلیکیشن موبایلی هم دارد.

اگر شبکه های اجتماعی اوکی اکسچنج را دنبال کنید متوجه مسابقات هفتگی و ماهانه این صرافی می شوید که بین تریدر ها و علاقه مندان برگزار می شود. جایزه های نفیس این مسابقات غیر قابل چشم پوشی است!

محیط کاربری اوکی اکسچنج

محیط کاربری اوکی اکسچنج

مزایا و معایب مهم اوکی اکسچنج:

مزایا

 • محیط کاربری فوق العاده زیبا
 • تعداد ارز های بالا و بروز
 • پشتیبانی ۲۴ ساعته واقعی
 • احراز هویت با سرعت زیاد

معایب

 • نداشتن اپلیکیشن برای IOS
 • عدم وجود محیط تست نت
 • کارمزد نسبتا بالا
اگر با این لینک از صرافی اوکی اکسچنج خرید و فروش کنید تا ۲۵ درصد در کارمزد معاملات خود صرفه جویی خواهید کرد.

صرافی اکسکوینو

اکسکوینو یکی از معتبرترین و در عین حال محبوب ترین صرافی های ارزدیجیتال است که فعالیت خود را از سال ۱۳۹۶ آغاز کرده و امروز توانسته تاییدیه معاونت علمی ریاست جمهوری را کسب کند. هرچند صرافی ها مکان امنی برای نگهداری ارزهای دیجیتال نیستند اما این صرافی از کیف پول های پیشرفته ترکیبی سخت افزاری استفاده میکند تا خیال کاربرانش را کاملا آسوده کند.
در این صرافی حدود ۷۰ رمزارز قابل خرید و فروش است و پشتیبانی این سایت به صورت شبانه روزی تلفنی و تیکتی است. همچنین دفتر ثابت این سایت واقع در کامرانیه جنوبی تهران است و حدود ۳۰ نیروی متخصص جوان در آن مشغول فعالیت هستند.

مهمترین ویژگی های صرافی اکس کوینو

مهمترین ویژگی های صرافی اکس کوینو

این صرافی به تازگی قابلیت مارکت تریدر را به صرافی خود افزوده است که با این قابلیت اگر فقط قصد خرید و فروش داشته باشید کارمزد معاملاتتان به صورت هوشمند کاهش چشمگیری می یابد. همچنین اگر اهل هیجان و رقابت و مسابقه هستید، اکسکوینو با مسابقات متعدد و جوایز ارزنده بهترین گزینه برای شماست!

نگاه کلی به محیط معاملات در صرافی اکسکوینو

نگاه کلی به محیط معاملات در صرافی اکسکوینو

مزایا و معایب مهم صرافی اکسکوینو:

مزایا

 • قیمت منصفانه بین تمامی صرافی های ارزدیجیتال ایرانی
 • دارای اپلیکیشن موبایل با رابط کاربری آسان
 • امکان معامله بیش از ۷۰ رمزارز برتر بازار
 • دارای سیستم کارمزد هوشمند

معایب

 • سخت گیری در مراحل احراز هویت و فعال‌سازی حساب کاربری
 • عدم دریافت پیامک دو عاملی در بعضی از ساعات شبانه روز
 • نبود فضای آزمایشی (تست نت)
طبق صحبت های انجام شده با صرافی اکسکوینو، اگر کاربران میهن سیگنال از طریق لینک زیر اقدام به ثبت نام در این صرافی کنند و به اندازه ۱۰ دلار در ماه اول معامله انجام دهند، حسابشان به صورت اتوماتیک و بدون هیچ قرعه کشی ۱۰۰ هزار تومان شارژ خواهد شد! برای ثبت نام و دریافت جایزه اینجا کلیک کنید.

صرافی اکسیر

این صرافی ادعا می کند کیف پول های آنلاینش از سرویس های فوق امن شرکت آمازون استفاده می کند که دارای دسترسی چند لایه و محافظت شده است. در این سایت سطوح کاربران به پنج دسته تقسیم شده که برای مبتدیان حدود ۰.۰۲۵% کارمزد می گیرد. صرافی اکسیر دارای پشتیبانی تلفنی و تیکتی است و شرایط استفاده از خدمات و تعهدات کاربران در آن به صورت شفاف موجود است. متاسفانه این سایت اصلا ظاهر زیبا و ساده ای ندارد و شاید کارکردن با آن برای کاربران مبتدی بسیار گیج کننده باشد. اما در مقابل نرم افزار مخصوص موبایل دارد و شما میتوانید به آسانی با موبایل خرید و فروش کنید.

مهمترین ویژگی های صرافی اکسیر

مهمترین ویژگی های صرافی اکسیر

کمترین مبلغ سفارش گذاشتن در صرافی اکسیر ۱۰۰ هزار تومان است و از ۱۵ ارز دیجیتال برتر پشتیبانی می کند. در حال حاضر اکسیر رتبه ۵۷۸ الکسای ایران را دارد و از سال ۲۰۱۸ مشغول به کار است. در باب امنیت نگه داری رمز ارزها در کیف پول های اکسیر آمده است که :

تمامی سرورها و کیف پول اکسیر در برابر حملات DDOS مقاوم می باشند. همچنین جهت امنیت بیشتر بخش عمده دارایی های کاربران اکسیر به صورت آفلاین نگهداری میگردد و فقط بخش کوچکی از دارایی ها بر روی کیف پول آنلاین قرار دارد که بر روی سرویس های فوق امن AWS متعلق به شرکت آمازون نگهداری می شوند.
که اگر ادعای فوق صحیح باشد، میتوان گفت اکسیر امن ترین صرافی ارز دیجیتال ایران است.
نگاه کلی به محیط معاملات در صرافی اکسیر

نگاه کلی به محیط معاملات در صرافی اکسیر

مزایا و معایب مهم صرافی اکسیر:

مزایا

 • پشتیبانی از ارزهای متنوع
 • پشتیبانی از شبکه های بلاک چین مختلف
 • اطلاع رسانی درمورد رفع باگ های سایت

معایب

 • رابط کاربری و گرافیک بسیار ضعیف
 • کندی اپلیکیشن موبایل
 • نبود فضای آزمایشی (تست نت)

صرافی ‏رابین کش

یکی از جدیدترین صرافی های ارزدیجیتال ایرانی صرافی به نام رابین کش است که ابزار های جدید و منحصر به فردی دارد. مثلا برای اولین بار یک صرافی ایرانی توانسته قابلیت های Limit, Stop-limit و Market را در بازار های خود پیاده سازی کند. به کمک این قابلیت شما میتوانید برای معاملات خود حد ضرر و حد سود ایجاد کنید و بدون نیاز به نظارت بر قیمت، معاملات خود را اتوماتیک کنید.

مهمترین ویژگی های صرافی رابین کش

مهمترین ویژگی های صرافی رابین کش

همچنین این صرافی از شبکه های شبکه TRC 20 و ERC 20 و BEP2 پشتیبانی میکند؛ پس در انتقال ارزهای خود مجبور نیستید تنها کارمزد بالای شبکه اتریوم را بپردازید. همچنین وجود شبکه BEP2 باعث می شود کلیه توکن های بر بستر بایننس مثل بایننس کوین را مستقیما ترید کنید.
این صرافی حتی سخت‌افزارها و اکسسوری‌های مرتبط با کیف‌پول و ارزهای دیجیتال را نیز برای کاربران خود جمع‌آوری کرده‌است تا این نیاز استفاده‌کنندگان از این پلتفرم را هم پوشش دهد.
اما شاید کلیدی ترین قابلیت صرافی رابین کش را بتوان وجود بازار های آزمایشی برای شروع معاملگران تازه وارد دانست. همچنین وجود اطلاعات تماس و آدرس دقیق دفتر شرکت باعث اعتماد بیشتر کاربران به این صرافی جوان می شود.

نگاه کلی به محیط معاملات در صرافی رابین کش

نگاه کلی به محیط معاملات در صرافی رابین کش

همچنین اگر اهل هیجان و مسابقه هستید پیشنهاد میکنم مسابقه های این صرافی را از شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا برنده جوایز این مسابقات شوید.

مزایا و معایب مهم صرافی رابین کش:

مزایا

 • رابط کاربری و گرافیک عالی
 • داشتن فضای آزمایشی
 • پشتیبانی از ارزهای متنوع
 • درآمد زایی به شیوه رفرالی

معایب

 • نداشتن اپلیکیشن

صرافی ‏بیتستان

صرافی آنلاین بیتستان توسط شرکت ویرا ارتباط گستر امین با شماره ثبت ۵۵۴۵۰۷ ایجاد شده و امکان معامله حدود ۶۰ ارز دیجیتال برتر را دارد. این صرافی در معاملات خود کارمزد ۱.۵% میگیرد که می توان گفت بالاترین نرخ کارمزد در بین صرافی های ایرانی است. این صرافی کیف پول ندارد و زمانی که شما خرید میکنید باید مستقیما آدرس کیف پول خود را وارد نمایید.

مهمترین ویژگی های صرافی بیتستان

مهمترین ویژگی های صرافی بیتستان

همچنین این سایت دارای پشتیبانی آنلاین و ۲۴ ساعته است که مشکلات احتمالی شما را رفع میکند. در لینکدین این سایت ۲۹ کارمند رسمی آن معرفی شده که نشان دهنده تیم قدرتمند بیتستان است.  دفتر مرکزی این صرافی در دانشکده‌ی مدیریت دانشگاه تهران قرار دارد و این شاید باعث دلگرمی کاربران جدید شود.

نگاه کلی به محیط معاملات در صرافی بیتستان

نگاه کلی به محیط معاملات در صرافی بیتستان

مزایا و معایب مهم صرافی بیتستان:

مزایا

 • رابط کاربری و گرافیک عالی
 • پشتیبانی از ۶۰ ارز برتر
 • مسابقات متنوع و جایزه های نفیس

معایب

 • نداشتن اپلیکیشن
 • نداشتن کیف پول داخل صرافی
 • کارمزد بسیار بالا(تقریبا ۱۰ برابر رقبا)

صرافی رمزینکس

در نگاه اول صرافی رمزینکس بسیار بسیار زیباست! رمزینکس امکان مبادله حدود ۲۴ ارز دیجیتال برتر را فراهم میکند که تعداد قابل قبولی است. کارمزد معاملات در این صرافی از ابتدای ثبت نام حدود ۰.۳% است که نسبت به رقبا مبلغ واقعا بالاییست.

مهمترین ویژگی های صرافی رمزینکس

مهمترین ویژگی های صرافی رمزینکس

رمزینکس دارای مقالات آموزشی بسیار با کیفیتی است که ارزش مطالعه دارد. حداقل مبلغ سفارش گذاری در این صرافی ۱۰۰ هزار تومان است که مبلغ قابل قبولی است. تعداد کارمندان ثبت شده رمزینکس ۳۷ کارمند است که نشان از بزرگی این صرافی ایرانی دارد.

با گذشت زمان و وجود تکنولوژی های جدید مثل شبکه لایتنینگ یا پشتیبانی از آدرس های سگویت، تقریبا همه صرافی های این لیست عملکرد قابل قبولی داشتند. پیش از انتخاب بهترین صرافی رمزارز ایرانی حتما تحقیقات کافی انجام دهید و با دانش و آگاهی کامل در صرافی ثبت نام نمایید.
نگاه کلی به محیط معاملات در صرافی رمزینکس

نگاه کلی به محیط معاملات در صرافی رمزینکس


چه معیار هایی برای انتخاب بهترین صرافی ارزدیجیتال ایرانی در نظر گرفتیم؟

 1. زبان
 2. تجربه کاربری نویسنده
 3. میزان کارمزد
 4. اطلاعات تماس و آدرس دفتر مرکزی
 5. قابلیت پیگیری و شکایت

یکی از مهم ترین ملاک های انتخاب یک صرافی زبان و کشور های قابل پذیرش است. اگر در زبان انگلیسی ضعف دارید بهتر است از صرافی های ایرانی استفاده کنید. زیرا در موقع خطرات و ریسک مسدود شدن حساب ممکن است زمان کافی برای ترجمه و ارتباط مستقیم پیدا نکنید. همچنین شفاف بودن اطلاعات یک صرافی باعث جلب اطمینان بهتر می شود. لذا قبل از ثبت نام در صرافی ایرانی حتما باید آدرس دقیق شرکت را پیدا کنید.

بزرگترین مزیت صرافی های معتبر ایرانی قابل پیگیری بودن آن است، اگر در تراکنش های خود به اختلاف خوردید و پشتیبانی سایت به شما پاسخ مناسبی نداد، شما می توانید طبق قانون از آنها شکایت کنید.

طبق ماده ۲ قانون مجازات عمومی:

«هر فعل یا ترک فعل که مطابق قانون قابل مجازات یا مستلزم اقدامات تامینی یا تربیتی باشد جرم محسوب است و هیچ امری را نمی توان جرم دانست مگر آنکه به موجب قانون برای آن مجازات یا اقدامات تامینی یا تربیتی تعیین شده باشد.»[منبع]

ما در این مقاله چند صرافی برتر ارز دیجیتال ایرانی را معرفی و مقایسه کردیم. همانطور که قبلا هم گفتیم معرفی این سایت ها دلیلی بر بهتر بودن این صرافی ها نسبت به صرافی های خارجی نیست و ما استفاده از آنها را توصیه و یا رد نمی کنیم. قبل از ثبت نام در هر صرافی حتما قوانین آن را به طور کامل ملاحظه نمایید که دچار مشکل نشوید.


سوال و جواب های متداول

آیا بدون احراز هویت میتوانم در صرافی های ایرانی خرید و فروش انجام دهم؟

در هیچ صرافی نمیتوانید بدون احراز هویت خرید و فروش انجام دهید. تنها در صرافی بیتستان میتوانید بدون احراز هویت خرید بدون برداشت انجام دهید و در رابکس میتوانید با وارد کردن فقط اطلاعات بانکی خرید و فروش ریالی انجام دهید.

آیا اتباع خارجی (افغانستانی ها ، عراقی ها و پاکستانی ها) میتوانند در صرافی های ایرانی معامله کنند؟

متاسفانه فعلا اتباع خارجه بجز صرافی اکسیر و جیبتکس نمیتوانند در هیچ صرافی دیگری فعالیت کنند.

آیا افراد زیر ۱۸ سال میتوانند در صرافی های ایرانی معامله کنند؟

خیر تمامی کاربران صرافی های ایرانی باید بالای سن قانونی باشند.

برای شارژ حساب ریالی باید حتما کارت به نام خودمان باشد؟

بله باید حتما مشخصات کارت به نام خودتان باشد.

برای برداشت ریالی باید حساب حتما به نام خودمان باشد؟

برای مبارزه با پولشویی حتما باید حسابی که برداشت میکنید به نام خودتان باشد.

برای احراز هویت در صرافی های بالا، چه مدارکی الزامیست؟

تصویر کارت ملی، شماره ثابت و موبایل، تصویر سلفی

سخن آخر

ضمنا برای خرید ارزدیجیتال با متاسب ترین قیمت می توانید از سرویس مقایسه قیمت ارز های دیجیتال در صرافی های ایرانی استفاده نمایید تا با کمترین هزینه ارز دیجیتال بخرید. اگر صرافی معتبری از قلم افتاده لطفا نامش را در قسمت نظرات بیاورید تا در اسرع وقت آن را بررسی کنیم.

مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

‫39 نظر

 • اکسچینو برای اربیتراژگیری خوبه خیلی از مواقع قیمت تترش ارزون تر از بقیه هست سریع هم ارسال کرد تونستم سود سیو کنم

 • اگر با لینک زیرفقط ثبت نام کنید بدون قرعه کشی ۱۰۰ هزار دوج ایلان مارس جایزه میگیرید:
  https://bitpin.ir/signin/?ref=TXVL5zQW

 • موقع فروش توی والکس یکم میمونه چیکار کنم

  • بله متاسفانه این مورد وجود داره. توی صرافی های خارجی این مورد رو با داستینگ درست میکنن اما صرافی های ایرانی این قابلیتو ندارن.

 • درود بیکران بر شما جناب عباس زاده
  من مدتی هست که با صرافی بیت پین کار میکنم و شرایطی که برای صرافی خوب اعلام کردین رو دارن. آیا شما آشنائی با این صرافی دارین؟
  سپاس از شما

  • سلام وقت بخیر
   بله جزو صرافی هایی هست که تازه کاره ولی بسیار دارن توسعه میدن و قدرتمند کار میکنن. بچه هاشونم اهل شفاف سازین و رزومه خوبی دارن. به زودی بررسی میکنیم و به لیست اضافه میکنیم.

 • صرافی arz8x معتبره؟

  • سلام اطلاعات خیلی دقیقی توی سایتشون که درج نشده شامل آدرس دقیق دفترشون یا کد اقتصادی

 • چجوری صرافی بیتستان اینقد کارمزدش بالاس؟

  • سیاست صرافی ها متفاوته و اصلی ترین منبع درآمدشونم کارمزده . برای همین متفاوتن واقعا

 • سلام
  لطفا صرافی اریترون رو بررسی کنید.

 • سلام این آگهی های که گفتند به دلیل محدودیت خرید رمز ارز از حساب شما استفاد میکنیم و مدارک کارت ملی کارت بانکی و رمز پویایی اپلیکیش میگیریم وبا حساب شما کار میکنیم و به شما روزانه ۲۴۵ تومن سود میدیم حقیقت داره یا کلا برداری

  • ۱۰۰% کلاهبرداریه. به هیچ وجه اعتماد نکنید.

 • سلام االن کدوم صرافی بهترین صرافی ایرانیه؟

  • سلام
   اگر به صورت کلی بخواین در حال حاضر صرافی های والکس و نوبیتکس رو میشه بهترین دوسنت. اما خب اونقدر صرافی های دیگه ابزار های متنوعی ارائه دادن که رقابل خیلی سخت شده و برای هر شخص شاید متفاوت باشه بهترین.

 • عالی بود، لطفا صرافی آبان تتر و فینیکس هم اضافه کنید، ممنون

  • داخل جدول درجشون کردیم، حتما مورد بررسی هم قرار خواهیم داد.

  • صرافی آی او sarfi.io رو هم اگر میشه یک تحلیل و بررسی بفرمایید ممنون میشم.

  • سلام حتما تو برنامه قرار میدیم

 • من از صرافی های ایرانی تتر و ارزهای دیگه انتقال میدم به تراست ولت، میخواستم ببینم مشکلی پیش نمیاد؟

  • متاسفانه اخیرا مشکلات زیادی تتر ایجاد کرده. البته برای سرمایه های بالا. توصیه میشه از استیبل کوین هایی مثل dai استفاده کنید تا مشکلی پیش نیاد.

 • سلام وقتی کیف پول بسازیم مثل تراست ولت یا … و ارزهاروبه اونجا منتقل کنیم دیگه نگرانی بابت صرافی (ایرانی) وکلاهبرداری نمیمونه. درسته؟
  یعنی بجای صرافی خارجی اینجوری میشه بدون نگرانی تو صرافی ایرانی کار کرد؟؟

  • سلام بله اگر ارزهای دیجیتال رو داخل کیف پولتون نگه دارید هیچ نگرانی نباید داشته باشید. مگر استیبل کوینی مثل تتر اونم به مقدار زیاد وارد کنید که خطر زا بشه(هر چند هنوز تتر هیچ حسابی رو به علت ایرانی بودن نبسته) که اونم میتونید از توکن های جایگزینش استفاده کنید.

 • سلام
  آیا صرافی اکسکوین کلاهبرداره یا میتونیم بهش اعتماد کنیم؟

  • سلام. طبق گفته خودشون مجوز های لازم رو دارن ما هنوز بررسی نکردیم.
   اما برای احتیاط بیشتر توصیه میکنیم به هیچ وجه داراییتون رو داخل هیچ صرافی نگه ندارید و بعد از خرید بلافاصله به کیف پولتون منتقل کنید.

  • کوین لند را بررسی نکردید

 • ممنون از مقاله خوبتون. صرافی دیجی ریال و کوین کده چی؟

  • صرافی های جدید ایرانی رو بررسی نکردیم.

 • والکس یا نوبیتکس کدومشون بهتره؟

  • سلام. هرکدومشون مزایای خودشونو دارن. والکس خیلی خوشگله، سادس ولی تعداد ارزهای کمی رو ساپورت میکنه.
   نوبیتکس یکم کار کردن باهاش گیج کنندس. اپلیکیشن موبایل داره و تعداد بیشتری ارزدیجیتال ساپورت میکنه.

 • سلام آیا کسی صرافی ایرانی سراغ دارد که هم ارز زیاد داشته باشد هم کارمزدش کم باشد وهمجنین دارای قابلیت وصل خریدار به فروشنده باشد زیرا بنده در صرافی اوکی اکسچنج ثبت نام کرده ام کارمزدش حدودا نه درصد است واقعا زیاد است ممنون میشم اگه کسی سراغ داره معرفی کنه .

  • سلام
   بین صرافی های ایرانی من ندیدم همچین قابلیتی رو. در خصوص کارمزد میتونید از جدول بالا کارمزد های کمتر رو پیدا کنید.

  • آبان تتر بهترینه. سریع جواب میده و خوشگله

 • سلام

  ممنون از مقاله مفیدتون

  من مدتی است دارم از صرافی ارز دیجیتال بیتیریوم استفاده میکنم برام جالب بود تنها صرافی در دنیا که دیتا در سرور خود ذخیره نمیکنه صحبتی نشده و در لیست شما نبود

  از جمله خوبی های این صرافی ، پشتیبانی فوق العاده این صرافی است که از طریق اینستاگرام تلگرام واتساپ اس ام اس و زنگ میتوانید با این صرافی در ارتباط باشید هفت روز هفته حتی ایام تعطیل که امروز من تماس گرفتم سریع پاسخ دادن
  من زمانی در این صرافی ثبتنام کردم فکر میکردم چون کارمزدشون صفره کلاهبردار هستن اما موقعی برای تست ازشون تتر خریدم کلا نظرم عوض شد
  جالب بود برام من از خیلی از صرافی ها استفاده میکردم اما خیلی طول میکشید تتر به حسابم بیاد اما در این صرافی به یک دقیقه نکشید به اندازه چند ثانیه تتر به حسابم نشت
  و همچنین بهشوت ارز فروختم یک نصف شب تماس گرفتم جواب دادن و پول را به حسابم واریز کردن

  حد اقل خرید در این صرافی ده تتره

  واقعا برای من تجربه کار کردن با صرافی بیتیریوم فوق العاده بود و خواستم این موضوع را با شما به اشتراک بزارم ممنون از مطالب مفیدتون

  • سلام
   صرافی بیتیریوم اپلیکیشن موبایل هم داره چون در گوگل پلی جستجو زدم نبود ممتونن

  • سلام فکر نمیکنم اپلیکیشن داشته باشن.

 • البته قیمت BID و ASK در بیت برگ ، بالاتر از سایرین هستش ولی محدود نبودن تعداد ارز های و پروسه مستقیم خرید و فروشش خیلی خوبه و فکر می کنم اگر بتونه از لحاظ اعتماد سازی خودش رو معرفی کنه آینده خوبی داشته باشه

  منتظر نتایج بررسی های شما هستم و از بابت زحمات شما بسیار ممنون

 • سلام

  ممنون از زحمات شما

  بنده از صرافی بیت برگ اقدام به خرید و فروش ارز دیجیتال می کنم که متاسفانه بین مواردی که معرفی کردین نبود

  در مورد این صرافی اگر مقدور هستش اطلاعاتی رو درج کنید تا بهتر بتونیم تصمیم بگیریم

  از جمله خوبی های این صرافی ، پشتیبانی از تمام ارزهای لیست شده در بایننس هستش

  تراکنش های خرید ، به صورت مستقیم از حساب شخصی نزد بانک و از طریق شاپرک صورت میگیره و ارز خریداری شده با سرعت نسبتاً قابل قبولی وارد کیف پول دیجیتال خریدار میشه

  برای فروش هم به راحتی میتونی درخواست فروش ( در قیمت لحظه ای ) بدی و ریال رو در حساب بانکی دریافت کنی که درواقع واسطه ای وجود نداره و حساب نزد کارگزار نیست

  حد اقل خرید ۱ میلیون تومان ( بجز در مواردی )
  حداکثر خرید ۵۰ میلیون تومان

  حداقل فروش ۵۰۰ هزار تومان
  حداکثر فروش ۵ میلیارد تومان

  اگر ارزی رو از محل دیگه ای خرید کنی برای فروشش در بیت برگ نیز میتونی بفروشی

  طبق اعلام خود سایت ، گفته کارمزد نداره و فقط کارمزد شبکه ( برابر بایننس ) بعلاوه کارمزد درگاه بانکی لحاظ میشه!!!

  مدتی که ازش استفاده کردم راضیم ازش

  ممنون میشم در مورد صحت مواردی که عرض کردم که تجربه کار با این صرافی ست ، اطلاع رسانی کنید و همچنین معرفی نامه ای کامل از معایب و خوبی ها رو بفرمایید و همچنین میزان امنیتش

  • سلام
   ممنون از اطلاعاتی که در اختیارمون قرار دادین.
   برای بررسی بیشتر ارسال میکنم به تیم محتوا تا اگر شرایطشو داشتن اضافه کنیم به مقایسه.

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *