کلاهبرداری های ارز دیجیتال

همان طور که میدانید امروزه با گسترش ارز های دیجیتال و به وجود آمدن فناوری های نوین راه برای سودجویان و کلاهبرداران پیش از پیش هموار شده است. تیم میهن سیگنال در این صفحه گزارش تخلفات و کلاهبرداری ارز های دیجیتال را قرار میدهد. ما قبلا انواع روش های کلاهبرداری در ارز های دیجیتال پرداخته ایم. این موارد تنها سوزنی در انبار کاه هستند، و خیلی از کلاهبرداری ها به دلیل ارزش کم مبلغ آنها حتی گزارش نمی‌شوند. اما ما سعی کرده ایم در این لیست معروف ترین پروژه های پانزی و کلاهبرداری را به شما معرفی کنیم.

لیست کلاهبرداری های ارزدیجیتال

کلاهبرداری های ارز دیجیتال

کلاهبرداری های ارز دیجیتال

کلاهبرداری های ارز دیجیتال

روش‌های مختلفی برای کلاهبرداری وجود دارد و افرادی که اطلاعات کافی در این زمینه ندارند گاهی اسیر دام افراد سودجو می‌شوند. برخی از مهم‌ترین روش‌های کلاهبرداری عبارت است از:

 • طرح‌های پامپ و دامپ: در این پروژه‌ها افراد یک توکن را در تعداد و قیمت بالا خریداری و سپس آن را تبلیغ می‌کنند. بعد از اینکه قیمت به اندازه کافی بالا رفت افرادی که حجم زیادی توکن دارند ارز را می‌فروشند و با سود خارج می‌شوند درحالی‌که افراد دیگر شدیداً ضرر کرده‌اند.
 • طرح‌های پانزی: در این روش از شما خواسته می‌شود سرمایه‌های خود را در اختیار افراد دیگر قرار دهید و در ازای آن سود دریافت کنید. این روش بسیار رایج است و حتی در ابتدای سودهای کلان نیز پرداخت می‌شود. با وجود این هرگز در این پروژه‌ها شرکت نکنید و برای خودتان و سرمایه‌ای که به دست آورده‌اید احترام قائل باشید.
 • ربات‌های استخراج: استخراج ابری، استخراج با ربات یا استخراج بدون دستگاه همگی فریب و کلاهبرداری است. با این روش توان محاسباتی دستگاه خود را برای افراد دیگر مصرف می‌کنید و با تا زمانی که خرید نکنید اجازه برداشت پول خود را ندارید.
 • صرافی‌های و کیف پول‌های تقلبی: در این روش شاهد این هستیم که کیف پول یا صرافی در کوتاه‌مدت ایجاد شده و سپس از بین می‌روند.
 • طرح‌های فیشینگ: معمولا در این روش یک وب‌سایت جعلی اما با آدرس شبیه به صرافی یا هر پلتفرم دیگر ایجاد و از آن برای کلاهبرداری استفاده می‌شود.

مشهورترین کلاهبرداری ها و اسکم های تاریخ ارز دیجیتال

 1. Bitconnect
 2. OneCoin
 3. PlusToken
 4. DavorCoin
 5. PonziCoin
 6. Control-Finance
 7. LoopX
 8. Cloud Token
 9. Wazzub
 10. Pincoin
نمایش بیشتر