ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی

کلاهبرداری های ارز دیجیتال

همان طور که میدانید امروزه با گسترش ارز های دیجیتال و به وجود آمدن فناوری های نوین راه برای سودجویان و کلاهبرداران پیش از پیش هموار شده است. تیم میهن سیگنال در این صفحه گزارش تخلفات و کلاهبرداری ارز های دیجیتال را قرار میدهد. ما قبلا انواع روش های کلاهبرداری در ارز های دیجیتال پرداخته ایم. این موارد تنها سوزنی در انبار کاه هستند، و خیلی از کلاهبرداری ها به دلیل ارزش کم مبلغ آنها حتی گزارش نمی‌شوند. اما ما سعی کرده ایم در این لیست معروف ترین پروژه های پانزی و کلاهبرداری را به شما معرفی کنیم.

دیده بان کلاهبرداری های ارزدیجیتال

کلاهبرداری های ارز دیجیتال

کلاهبرداری های ارز دیجیتال

روش‌های مختلفی برای کلاهبرداری وجود دارد و افرادی که اطلاعات کافی در این زمینه ندارند گاهی اسیر دام افراد سودجو می‌شوند. برخی از مهم‌ترین روش‌های کلاهبرداری عبارت است از:

 • طرح‌های پامپ و دامپ: در این پروژه‌ها افراد یک توکن را در تعداد و قیمت بالا خریداری و سپس آن را تبلیغ می‌کنند. بعد از اینکه قیمت به اندازه کافی بالا رفت افرادی که حجم زیادی توکن دارند ارز را می‌فروشند و با سود خارج می‌شوند درحالی‌که افراد دیگر شدیداً ضرر کرده‌اند.
 • طرح‌های پانزی: در این روش از شما خواسته می‌شود سرمایه‌های خود را در اختیار افراد دیگر قرار دهید و در ازای آن سود دریافت کنید. این روش بسیار رایج است و حتی در ابتدای سودهای کلان نیز پرداخت می‌شود. با وجود این هرگز در این پروژه‌ها شرکت نکنید و برای خودتان و سرمایه‌ای که به دست آورده‌اید احترام قائل باشید.
 • ربات‌های استخراج: استخراج ابری، استخراج با ربات یا استخراج بدون دستگاه همگی فریب و کلاهبرداری است. با این روش توان محاسباتی دستگاه خود را برای افراد دیگر مصرف می‌کنید و با تا زمانی که خرید نکنید اجازه برداشت پول خود را ندارید.
 • صرافی‌های و کیف پول‌های تقلبی: در این روش شاهد این هستیم که کیف پول یا صرافی در کوتاه‌مدت ایجاد شده و سپس از بین می‌روند.
 • طرح‌های فیشینگ: معمولا در این روش یک وب‌سایت جعلی اما با آدرس شبیه به صرافی یا هر پلتفرم دیگر ایجاد و از آن برای کلاهبرداری استفاده می‌شود.

مشهورترین کلاهبرداری ها و اسکم های تاریخ ارز دیجیتال

 1. Bitconnect
 2. OneCoin
 3. PlusToken
 4. DavorCoin
 5. PonziCoin
 6. Control-Finance
 7. LoopX
 8. Cloud Token
 9. Wazzub
 10. Pincoin
نمایش بیشتر