چگونه از متاورس پول در بیاریم ؟ معرفی بهترین روش درآمد از متاورس بدون سرمایه

۰۲ مرداد ۱۴۰۱
بهترین روش های کسب درآمد از متاورس برای ایرانی ها

متاورس به زبان ساده یک دنیای مجازی است که در آن تقریباً همه چیز امکان‌پذیر است. از شرکت در جشن گرفته تا خریدوفروش زمین و ملک. تفاوتی که متاورس با بازی‌های کامپیوتری مشابه خود دارد غیرمتمرکز بودن آن به لطف بلاک چین و البته وسیع‌تر بودن آن است. در حال حاضر می‌توان از متاورس درآمد هم به دست آورد به همین دلیل در این مقاله تعدادی از مهم‌ترین روش‌های کسب درآمد از متاورس برای ایرانی ها توضیح داده شده است. اگر شما هم به این دنیا و درآمدزایی از آن علاقه‌مند هستید تا انتها همراه ما باشید.

سوالاتی که در این مقاله به آن میپردازیم:

 • آیا می توان بدون سرمایه از متاورس پول درآورد؟
 • آیا میشود بدون دانش و تخصص هم از متاورس کسب درآمد کرد؟
 • میزان درآمد زایی متاورس چقدر است؟ آیا میتوان به عنوان شغل اصلی متاورس را انتخاب کرد؟

در ادامه این مقاله کلیه این سوالات را پاسخ میدهیم . این مقاله بخشی از مقاله انواع روش های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال است.

بررسی روش‌های کسب درآمد از متاورس برای ایرانی ها

کسب درآمد به روش‌های مختلفی از طریق متاورس امکان‌پذیر است. برخی از این روش‌ها برای عده‌ای مناسب و برای عده دیگری مناسب نیست و با سلیقه آن‌ها همخوانی ندارد. به همین دلیل در این مطلب تلاش کردیم تا تمرکز خود را بر روی روش‌هایی بگذاریم که برای ایرانی‌ها امکان‌پذیر است. در ابتدا به‌صورت خلاصه هرکدام از این روش‌ها توضیح داده شده اما بهتر است نگاهی دقیق‌تر به هر مورد داشته باشیم.

روش های پول درآوردن از متاورس برای ایرانی ها

روش های پول درآوردن از متاورس برای ایرانی ها

رتبه یک پول درآوردن از متاورس برای ایرانی ها: بازی کردن

نیاز به سرمایه اولیه: ندارد – میزان ریسک : صفر – مقدار بازدهی : کم – مقدار زمان : زیاد

یکی از جالب‌ترین روش‌ها برای کسب درآمد، بازی کردن است که طرف‌داران خاص خود را دارد. کسب درآمد به روش‌های مختلف از طریق بازی امکان‌پذیر است. ممکن است به‌ازای بازی کردن و شکست حریفان به شما ارز دیجیتال هدیه داده شود. همچنین ممکن است در بازی صاحب یک دارایی یا NFT (توکن غیرمثلی) شوید. گاهی این توکن‌ها ارزش زیادی پیدا می‌کنند و می‌توانید با فروش آن‌ها درآمد کسب کنید.
در حال حاضر بسیاری از بازی‌های متاورس در بستر اندروید و iOS هستند به همین دلیل همه و در هر جا می‌توانند درآمد داشته باشند. بازی به روش‌های مختلف باعث درآمدزایی شما می‌شود.

بهترین بازی های متاورسی

۵ بهترین بازی های متاورسی برای پول درآوردن بدون سرمایه

بررسی روش‌ پول درآوردن از بازی‌کردن در متاورس

اولین مورد این است که برخی از بلاک چین ها از بازی به‌عنوان یک ابزار برای توسعه و تبلیغ ارز خود استفاده می‌کنند. برای مثال در پلتفرم Axie Infinity که بسیار هم شناخته شده است به بعضی از بازیکن‌ها ارز شبکه پاداش داده می‌شود. با این روش استفاده‌کنندگان از پلتفرم بیشتر می‌شوند و توکن شبکه هم رشد می‌کند. علاوه بر ارز دیجیتال می‌توان با روش‌های دیگر هم به بازیکن‌ها پاداش داد. برای مثال NFT یک روش بسیار مناسب است که باعث می‌شود افراد به توکن‌هایی خاص و ناب دسترسی داشته باشند.
یکی از روش‌های کسب درآمد از متاورس برای ایرانی ها این است که خود کاربران در فضای متاورس مشغول به کار شوند. حتماً در گذشته شاهد این بودید که اکانت بازی‌های معروف به فروش می‌رسید. این رویکرد هنوز هم بسیار رایج است و یک روش برای درآمدزایی است. در متاورس هم همین موضوع برقرار است اما کمی تفاوت وجود دارد. در این روش کاربران می‌توانند NFT تولید کنند یا زمینی را گسترش دهند. سپس با رشد دارایی در فضای متاورس و فروش آن می‌توان به یک درآمد مناسب رسید.
ازآنجاکه هیچ محدودیتی در این دنیای مجازی وجود ندارد کاربر می‌تواند تقریباً به هر چیزی فکر کند. از ساختمان‌سازی گرفته تا تولید و توزیع محصولی خاص در این دنیا. برخی افراد نیز در متاورس شغل دارند و به این روش درآمد کسب می‌کنند. برای مثال گروهی از افراد یک مراسم عروسی در متاورس برگزار کردند و به‌ازای آن ارز دیجیتال گرفتند.

اگر علاقه مند به این حوزه هستید حتما بازی های سند باکس ، اکسی انفنیتی ، سوریر و آلترا را هم تست کنید.

رتبه دوم پول درآوردن از متاورس برای ایرانی ها : سرمایه گذاری در شبکه اصلی

نیاز به سرمایه اولیه: دارد – میزان ریسک : بالا – مقدار بازدهی : زیاد – مقدار زمان : زیاد

متاورس از فناوری بلاک چین استفاده می‌کند و تعدادی از آن‌ها توکن هایی به‌صورت ارز دیجیتال دارند. برخی دیگر نیز توکن ندارند اما باز هم فرصت سرمایه گذاری در آن‌ها وجود دارد. در حال حاضر بیشتر شبکه‌های موجود در بستر شبکه اتریوم ساخته شده‌اند و با رشد اتر، متاورس‌های ساخته شده در شبکه اتریوم هم فرصت رشد دارند. علاوه بر این، پروژه‌های دیگری نیز وجود دارند که هدف آن‌ها حل مشکلات مقیاس پذیری اتریوم است. سرمایه گذاری روی این پروژه‌ها نیز می‌تواند انتخاب خوبی برای کسب درآمد باشد.

بهترین ارزهای متاورسی برای سرمایه گذاری با بازدهی بالا

بهترین ارزهای متاورسی برای سرمایه گذاری با بازدهی بالا

بررسی روش‌ پول درآوردن از طریق سرمایه گذاری در متاورس

روش‌های کسب درآمد از متاورس برای ایرانی ها با استفاده از خود شبکه به دو صورت است. در روش اول شبکه‌های بزرگ (در حال حاضر اتریوم) را انتخاب و روی آن‌ها سرمایه گذاری کنید. علاوه بر این شبکه‌های جانبی مانند ارزهای دیگر نیز می‌توانند انتخاب خوبی باشد.
یک روش دیگر سرمایه گذاری مستقیم در خود شبکه‌های متاورس است. توکن‌های متاورس چه روی شبکه‌های دیگر مانند اتریوم و چه روی شبکه خودشان باشند امکان رشد دارند. یک فاکتور مهم در زمینه انتخاب ارز مناسب، تعداد کاربران متاورس است. هرچه تعداد افراد بیشتری در یک دنیای مجازی حضور داشته باشند پول مجازی بین آن‌ها نیز ارزشمندتر است. همچنین فرصت‌های دیگری مانند تبلیغات نیز بیشتر می‌شود که در ادامه بیشتر درباره آن توضیح می‌دهیم.
برخی از متاورس‌ها فرصت این را دارند که شبکه اصلی خود را راه اندازی کنند و مستقل شوند. در این شرایط فرصت زیادی برای رشد این گزینه‌ها وجود دارد و با شناسایی آن‌ها می‌توانید به سود مناسب برسید. در این روش می‌توانید هم با سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال متاورس و هم روش‌های دیگر از آن‌ها سود کسب کنید. برای مثال می‌توانید از بالا و پایین رفتن قیمت توکن‌های آن‌ها سود کسب کنید.

از توکن های اصلی که میتوانید با خیال راحت روی آن سرمایه گذاری کنید، سند باکس ، اکسی انفنیتی ، بلاکتوپیا ، دسنترالند ، گالا و انجین است. شما میتوانید این توکن ها را از صرافی های خارجی مناسب ایرانیان یا صرافی های غیر متمرکز تهیه کنید.

رتبه سوم پول درآوردن از متاورس برای ایرانی ها : خرید و اجاره دادن ملک

نیاز به سرمایه اولیه: دارد – میزان ریسک : بالا – مقدار بازدهی : زیاد – مقدار زمان : زیاد

در دنیای متاورس زمین‌های خالی زیادی وجود دارد و همین موضوع یک فرصت مناسب برای افراد خلاق است. برخی افراد این زمین‌ها را خریداری کرده و درون آن‌ها هتل، سینما، موزه و … می‌سازند. با توسعه یک زمین و تبدیل آن به یک مکان کاربردی در دنیای متاورس، قیمت آن هم رشد می‌کند. خرید و فروش هر نوع زمین یا ملک یا سرمایه گذاری طولانی مدت در آن، یک روش برای کسب درآمد در این دنیای مجازی است.

بررسی روش‌ پول درآوردن از طریق خرید و اجاره دادن ملک در متاورس

با آپلند و دسنترالند میتونید زمین های متاورسی خرید و فروش کنید

با آپلند و دسنترالند میتونید زمین های متاورسی خرید و فروش کنید

یکی از محبوب‌ترین و مناسب‌ترین روش‌های کسب درآمد از متاورس برای ایرانی ها این روش است. در کنار بازی کردن، این روش می‌تواند بهترین روش ممکن برای ایرانی‌ها باشد. مبالغ سنگین برای خریدوفروش هتل، زمین و هر نوع ملک در متاورس پرداخت می‌شود. برای مثال یک هتل به ارزش ۲۰۰ میلیون دلار در متاورس فروخته شد که هم برای خریدار در آینده و هم برای فروشنده در زمان فروش سود دارد.
مسئله مهمی که باید به آن دقت کنید انتخاب زمین مناسب است. ازآنجاکه متاورس شباهت زیادی به دنیای واقعی دارد تقریباً هر چیزی که در دنیای واقعی یک زمین را ارزشمند می‌کند در متاورس هم همین کار را می‌کند؛ بنابراین پیش از خرید و توسعه ملک به این نکته دقت داشته باشید.
علاوه بر نکته بالا، مورد دیگری نیز وجود دارد که باید به آن توجه کنید. گاهی برای درآمدزایی باید دیدگاه شما مانند سرمایه گذاری باشد. منظور این است که برای رسیدن به یک درآمد یا سود مناسب زمان لازم صرف شود. برای مثال اگر تصور می‌کنید یک زمین در آینده ارزشمند می‌شود نیاز است که صبر کنید.
خلاقیت هم می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. برای مثال یک فرد با توسعه یک تعمیرگاه در متاورس ۱۰۰ هزار دلار سود کسب کرد که رقم بسیار مناسبی است. چیزی که او را به این هدف رساند علاوه بر صبر کردن استفاده از خلاقیت بود. شاید در نگاه اول کاری که او کرده بسیار ساده باشد اما خلاقیت زیادی دارد.

اگر به این حوزه علاقه دارید وقت را تلف نکنید و همین الان وارد سایت آپلند یا دیسنترالند شوید و شروع به خرید و فروش زمین کنید.

رتبه چهارم پول درآوردن از متاورس برای ایرانی ها : تبلیغات و کسب درآمد

نیاز به سرمایه اولیه: ندارد – میزان ریسک : کم – مقدار بازدهی : بسیار زیاد – مقدار زمان : کم

قبلاً توضیح دادیم که هر چیزی که در دنیای واقعی وجود دارد در متاورس هم امکان‌پذیر است. در حال حاضر یکی از روش‌های رایج و البته کاربردی برای کسب درآمد از متاورس برای ایرانی ها استفاده از تبلیغات است. از آن جا که در فضای متاورس با افراد زیادی معاشرت و گفت‌وگو دارید می‌توانید محصول یا خدمت خاصی را برای آن‌ها تبلیغ کنید. افراد جوان و نسل جدید شدیداً در این دنیا فعال هستند و همین یک فرصت مناسب برای شناسایی علاقه‌مندی‌ها و نیازهای این نسل است تا بتوانید تبلیغات بهتر و هدفمندی هم داشته باشید.
اگر مهارت بازاریابی شما خوب باشد می‌توانید در متاورس مشاوره هم بدهید. برای مثال ممکن است افرادی در متاورس مشغول ارائه یک خدمت یا محصول خاص باشند. اگر آن‌ها نتوانند خودشان را به‌خوبی به دیگران معرفی کرده و نیازی از آن‌ها برطرف کنند این کار سودی برای آن‌ها ندارد. در این شرایط افرادی که توانایی مشاوره دادن دارند می‌توانند به دیگران کمک کنند.
همچنین اگر مهارت‌های دیگر مانند طراحی بنر یا تیزر دارید می‌توانید در این دنیا از آن استفاده کنید. دقت داشته باشید که متاورس یک دنیای وسیع با محدودیت‌های کم است بنابراین هر روشی که به ذهن شما می‌رسد می‌تواند قابل‌استفاده باشد.

دنیای متاورس فرصتی طلایی برای کسب درآمد

دنیای متاورس فرصتی طلایی برای کسب درآمد

نکات مهم پول درآوردن از طریق تبلیغات و بازاریابی در متاورس

نکات مهمی که باید در نظر داشته باشید خلاقیت و انتخاب مخاطب درست است. اول اینکه تبلیغات شما باید جذاب باشد و مخاطب را جذب کند. توضیح بیشتر درباره این موضوع در چهارچوب این مقاله نیست اما دانستن آن برای شما مفید است. مورد بعدی نیز انتخاب مخاطب درست در متاورس است.
برای مثال اگر می‌خواهید یک شرکت را به گروهی از افراد معرفی کنید باید متناسب با نیاز و سلیقه آن‌ها باشد. این شرکت می‌تواند در دنیای واقعی یا حتی در دنیای متاورس مشغول باشد و محدودیتی ندارید.

سخن پایانی

روش‌های کسب درآمد از متاورس برای ایرانی ها انواع مختلفی دارد. در این مقاله ۴ مورد از بهترین روش‌های موجود برای ایرانی‌ها توضیح داده شد. خرید و فروش زمین و بازی کردن به دلیل سادگی و نبودن محدودیت برای ایرانی‌ها روش‌های مناسبی است. بهترین مورد بازی کردن است زیرا برای مثال، در روش تبلیغات، مخاطب شما ممکن است از یک فرهنگ بیگانه باشد و شما درکی از نیاز او نداشته باشید. دقت داشته باشید که متاورس محدودیت ندارد و اگر ایده دیگری دارید حتماً از آن استفاده کنید.


پرسش و پاسخ های متداول


 

آیا کسب درآمد از متاورس بدون سرمایه امکان پذیر است؟

بله همان طور که در بالا گفتیم از طریق بازی ها ، مشاهده تبلیغات و شرکت در ایردراپ های متاورسی میتوانید درآمد قابل توجهی به دست آورید.

آیا ممکن است پروژه های متاورسی کلاهبرداری باشد؟

به دلیل جدید بودن این حوزه ، فرصت سو استفاده سود جویان از هر زمان بیشتر حس میشود ، لذا توصیه میکنیم هر پروژه ای را انتخاب نکنید.

حداقل سرمایه برای متاورس چقدر است؟

برای شرکت در متاورس شما فقط نیاز به اینترنت و تجهیزات دارید و نیازی به پرداخت هزینه وجود ندارد.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «چگونه از متاورس پول در بیاریم ؟ معرفی بهترین روش درآمد از متاورس بدون سرمایه» با ما درمیان بگذارید.

16 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

‫7 نظر

 • سلام وقت بخیر اول ممنون از ارائه تجربه مفید خودتون بصورت رایگان برای ما تازه وارد ها آخه من چه تا بازی رو با هدف کسب درآمد نصب کردم وجلو رفتم هرشب تقریبا یه پیام حاوی کد هدیه یا تخفیف برام میومد ومن بیشتر نیاز به پول نقد داشتم بالاخره دیروز یکی از بازی ها سقف من توش به صددرصد رسید وار آپ پی داد پیام دادن میتونی تبدیل ریالی انجام بدی ولی من چون نه کیف پول درست کرده بودم که سکه ویا الماس های خودم اونجا جمه آوری کنم بدتر اینکه روش تبدیل اون سکه ها یا الماس هم رو به ارز دیجیتال مثل تتر یا هر واحد پولی بلد نبودم و توضیح هم تو بازی نبود

 • سلام سوالی داشتم من تو اوپن سی ان اف تی قیمت گذاری میکنم و به فروش میزارو و خواست این بار به صورته مزایده باشه ولی قسمت مزایده برام فعلا نیست برای بره اولی که اولین ان اف تیمو ساختم فعلا بود ولی حالا نیست کمک کنید با تشکر

 • سلام وقت بخیر چطور میتونم wsgرو استیک کنم

 • روش خریدن زمینو میگید؟

  • بله به زودی آموزش کامل قرار میدیم.

  • من در آپلند فعالیت دارم باید اول یک ایمیل و یک خط تلفن که کد تایید به اس ام اس آن می آید را داشته باشید تا بتوانید ثبت نام کنید
   توکن داخل این بازی upx و دلار می باشد که برای کار با دلار کیف پول دیجیتالی و احراز هویت نیز لازم است ولی با upx نیازی نیست
   به محض ورود از شما سوال می شود که در چه شهری وارد می شوید که مهم است اگر بدون هزینه می خواهی وارد شوید حتما باید یک شهر ارزان را انتخاب کنید تا بتوانید رشد کنید در غیر اینصورت باید اکانت خود را فراموش کنید یا باید پول تزریق کیند
   اگر با کد یک بازیکن وارد شوید در ابتدا به شما ۴۵۰۰ upx داده می شود که در شهر ارزان نهایتا بتوانید ۲ تا زمین بخرید و تا بعد بتوانید آنرا بفروشید و کم کم رشد کنید
   کد من برای ثبت نام شما https://r.upland.me/gjno می باشد

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *