کاردانو (ADA)

۱۳,۳۸۵ تومان
ده هزار و سیصد و هشتاد و چهار تومان
$0.27
رتبه 8
35,138,456,361
78.09%
عرضه حداکثر: 45,000,000,000
عرضه در گردش
$9,357,658,321
ارزش بازار
$0.27
-91.41%
بالاترین قیمت: $3.10
قیمت
6.62%
تغییرات امسال
؟
تغییرات قیمت از ابتدای این سال میلادی
8.80% تغییرات ۷ روز گذشته
$0.017354099079967 $3.10
پایین ترین
بالاترین
  • خلاصه
  • زمان نگهداری
  • تیم
  • فنی
  • میزان محبوبیت
  • سرمایه بازار و نقدینگی
  • سرمایه‌گذاران
  • مقالات
  • درباره

کاردانو چیست؟

کاردانو یا Cardano با نماد ADA یک ارز دیجیتال یا رمزارز است که با ارزش بازار حدود 9,357,658,321 دلار در رتبه 8 قرار دارد. هر واحد از Cardano در این لحظه با قیمت 0.27 دلار با احتساب نرخ تتر 50,260 تومانی که معادل 13,385 تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن 195,798,117 است.
کاردانو در 24 ساعت گذشته 4% تغییر داشته است. در نمودار Cardano بالاترین قیمت در همه زمان ها 3 دلار بوده که الان حدود -91% با آن فاصله دارد. همچنین در نمودار Cardano کمترین قیمت در همه زمان ها 0.02 دلار بوده که الان حدود 0.02 با آن فاصله دارد.

wallet icon
امتیاز نقدینگی
۷۲%
wallet icon
میزان محبوبیت
۱۰۰%
wallet icon
میزان عملکرد
۱۰۰%
wallet icon
فاصله زمانی از ATH
۱۰۰%
wallet icon
فاصله قیمتی با ATH
۱۰۰%
wallet icon
امتیاز نقدینگی
۷۲%
wallet icon
میزان محبوبیت
۱۰۰%
wallet icon
میزان عملکرد
۱۰۰%
wallet icon
فاصله زمانی از ATH
۱۰۰%
wallet icon
فاصله قیمتی با ATH
۱۰۰%
چگونه از این نمودار استفاده کنیم؟

میانگین زمان نگهداری کاردانو

همانطور که از نام آن پیداست، این شاخص به سادگی میانگین دوره نگهداری دارایی‌های رمزارز را محاسبه می‌کند. این محاسبه با میانگین زمان نگهداری تمام آدرس‌ها برای زمان‌های قبل از انتقال (یا فروش) این رمزارز صورت می‌گیرد. این عدد در زمینه مدت زمانی که این دارایی رمزارزی وجود دارد، قرار می‌گیرد.

💡 چگونه می‌توانم از آن استفاده کنم؟ ا

این شاخص به درک افق زمانی نگه‌دارندگان این دارایی رمزارزی کمک می‌کند. افق زمانی بلندتر می‌تواند به منظور اعتقاد بلندمدت به دارایی اشاره کند.

۱.۰
سال‌
۰سال‌
۶.۱سال‌

تیم

یک پروژهٔ موفق بر اساس پایه‌ای استوار از تیم با تجربه‌ی زیاد ایستاده است. در زیر، به تیمی که این ارز را هدایت می‌کند نگاه عمیق‌تری داشته باشید .

Charles Hoskinson
Charles Hoskinson Founder and CEO of Input Output HK
Jeremy  Wood
Jeremy Wood Founder & Chief Strategy Officer at Input Output

فنی

با توجه به ماهیت منبع باز رمزارزها ، کد اکثر رمزارزها به صورت عمومی از طریق Github در دسترس است. میهن سیگنال به طور مستقیم به مخازن رسمی Github این رمز ارز وصل و اطلاعات کلیدی را برای فعالیت توسعه‌دهندگان استخراج می‌کند.

‌تعداد Commit ۰
ستاره‌ها ۰
تماشاگرها ۰
شاخه‌ها ۰
آخرین Commit 53 سال پیش

آمار گیت‌هاب

۱ ماه
۳ ماه
۶ ماه
امسال
۱ سال
همه

برای هر کسی که به دنبال تجزیه و تحلیل جامعه توسعه‌دهندگان یک پروژه است، نمودار GitHub یک وسیلهٔ ضروری است. معیارهای نمایش داده شده در بالا، تعداد commits و ستاره‌ها نشان‌دهنده علاقه و مشارکت از جامعه توسعه‌دهندگان یک رمزارز اشاره دارد. در حالت ایده‌آل، باید رشدی در این جنبه‌ها و همچنین در سایر معیارهای کلیدی توسعه‌دهندگان وجود داشته باشد.

مشکلات باز و مشکلات بسته برای مقایسه تعداد باگ‌ها و بهبودهای پیدا شده نسبت به آنهایی که اصلاح/اجرا شده‌اند مفید هستند. زمانی که مسائل بیشتری حل و فصل می‌شوند، به تعهد از جانب جامعه توسعه‌دهندگان اشاره دارد.

در کل، هر یک از این معیارهای GitHub یک زاویه کمی متفاوت در جامعه توسعه‌دهندگان یک پروژه را نشان می‌دهد. این نمودار به راحتی یک دید کلی از تمام معیارهای کلیدی GitHub را فراهم می‌آورد. احساس راحتی به مقایسه بین هر کدام و در میان دارایی‌های رمزنگاری شده کنید.

میزان محبوبیت

نشان‌گر احساسات با استفاده از الگوریتم یادگیری ماشین،  علامت‌گذاری مفهوم پیام‌هایی که در مورد یک دارایی رمزنگاری خاص و تیکر آن بحران می‌شوند، را پیش‌بینی می‌کند. این‌ها بر اساس زمان نقشه‌برداری می‌شوند تا احساسات بازار و سطح فعالیت مرتبط با یک دارایی رمزنگاری در توییتر را پیگیری کنند.

احساسات توییتر

۱ ماه
۳ ماه
۶ ماه
امسال
۱ سال
همه

احساسات تلگرام

۱ ماه
۳ ماه
۶ ماه
امسال
۱ سال
همه

سرمایه بازار و نقدینگی کاردانو

پروژه هایی با نقدینگی و ارزش بازار کمتر ریسک بیشتری دارند. زمانی که پروژه محبوب تر میشود و توسط افراد بیشتری معامله میشود ریسک سرمایه گذاری در آن کاهش می یابد و پروژه ی مناسیبی برای سرمایه گذاری درنظر گرفته می شود.

سرمایه‌گذاران

EMURGO Co., Ltd
EMURGO Co., Ltd Tokyo, Japan
Cardano Foundation
Cardano Foundation Zug, Switzerland
Input Output Hong Kong
Input Output Hong Kong Hong Kong

مقالات

در این قسمت مقالات مرتبط با این ارز را مشاهده میکنید.

کاردانو قطعا یکی از پروژه هایی است که قابلیت هایی فراتر از یک ارز دیجیتال برای ترید دارد. کاردانو که بر اساس تحقیقات آکادمیک ساخته شده، طی سال های اخیر...
۱۴۰۱/۱۲/۱۲
تحلیل کاردانو | تحلی...
نمایش مطلب
کاردانو امسال با سورپرایز ولنتاین می آید. ولنتاین امسال جامعه Cardano به دلایل خاصی بسیار هیجان زده است. بر اساس گزارشات cryptoglobe، ارتقای جدیدی تحت عنوان (SECP) که بسیار مورد...
۱۴۰۱/۱۱/۲۴
آخرین اخبار ارز دیجیتال
نمایش مطلب
قیمت کاردانو پس از ناتوانی در عبور از ۰.۴۰ دلار شروع به افت کرد. احتمال کاهش بیشتر تا محدوده حمایت کلیدی ۰.۳۳۵ دلار در کوتاه مدت وجود دارد. نکات مهم...
۱۴۰۱/۱۱/۲۱
تحلیل کاردانو | تحلی...
نمایش مطلب
پس از شروع سال میلادی جدید، بازار ارزهای دیجیتال، رالی صعودی قوی را تجربه کرده که باعث شده ارزش کل بازار تنها در عرض ۵ هفته با رشد ۳۷ درصدی...
۱۴۰۱/۱۱/۱۶
تحلیل بلند مدت ارز د...
نمایش مطلب
این روزها استفاده از کیف پول های ارز دیجیتال برای نگهداری رمز ارز ها بسیار مرسوم است . انواع و اقسام کیف پول های سخت افزاری ، نرم افزاری ،...
۱۴۰۱/۱۰/۲۹
کیف پول های ارز دیجیتال
نمایش مطلب
کاردانو در سال ۲۰۱۷ عرضه شد. اگرچه این ارز دیجیتال نسبتاً جوان است، توجه سرمایه گذاران و عموم مردم را به خود جلب کرده است. با افزایش محبوبیت، افراد بیشتری...
۱۴۰۱/۱۰/۱۰
مقالات آموزشی ارز دی...
نمایش مطلب
 با ادامه کاهش قیمت ها در بازار ارزهای دیجیتال، در ۲۴ ساعت گذشته بازهم شاهد افت ارزش رمزارزها بودیم. یکی از این ارزها که روی سراشیبی کاهش قیمت قرار گرفته...
۱۴۰۱/۱۰/۰۸
تحلیل کاردانو | تحلی...
نمایش مطلب
قیمت کاردانو پس از ناتوانی در عبور از ۰.۳۳ دلار باز هم شروع به افت نمود. ADA در خطر افت بیشتر به زیر ۰.۳۰ و ۰.۲۸ دلار در کوتاه مدت...
۱۴۰۱/۹/۱۷
تحلیل کاردانو | تحلی...
نمایش مطلب
تحلیل قیمت کاردانو نشان می دهد این ارز دیجیتال بازیابی صعودی را در ۲۴ ساعت اخیر تجربه کرده و ارزشش از ۰.۳۳ دلار افزایش یافته است. نکات مهم تحلیل قیمت...
۱۴۰۱/۸/۲۷
تحلیل کاردانو | تحلی...
نمایش مطلب
سولانا یک حرکت صعودی کوچک را پس از مرج اتریوم آغاز کرده است. کاردانو عقب مانده و بایننس کوین احتمالا تغییر روند صعودی خواهد داشت. امروز ۱۵ سپتامبر پس از...
۱۴۰۱/۶/۲۴
تحلیل آلت کوین ها
نمایش مطلب
قیمت کاردانو بعد از کاهش از سطح ۰.۴۸ دلار وضعیت خرسی پیدا کرده است. در ۲۴ ساعت گذشته، قیمت بیش از ۲ درصد افت کرده است. در یک هفته گذشته،...
۱۴۰۱/۶/۰۵
تحلیل کاردانو | تحلی...
نمایش مطلب
کاردانو همواره جزو محبوب ترین ارز دیجیتال است که کلیه صرافی های خارجی و داخلی از آن پشتیبانی میکنند. در این مقاله با انواع کاردانو آشنا میشویم و میفهمیم که...
۱۴۰۱/۵/۲۳
مقالات آموزشی ارز دی...
نمایش مطلب

معرفی ارز کاردانو (cardano)

cardano یکی از معتبرترین ارزهای دیجیتال نسل سوم است که توسط چارلز هاسکینسون یکی از بنیان گذاران اتریوم به منظور ارائه یک اکوسیستم متعادل تر و پایدارتر برای ارزهای دیجیتال ایجاد شد. هدف از ظهور نسل سوم ارزهای دیجیتال در بازار، رفع مشکلات و چالش‌هایی مانند مقیاس‌پذیری و کارمزد بالای تراکنش‌ها است. ارز دیجیتال cardano در سال 2015 به عنوان یک پروژه برای ایجاد تغییر و تحول در ساختار بازار ارزهای دیجیتال طراحی شد. این ارز حدودا دو سال پس از تحقیقات در سال 2017 راه اندازی شد. ارز دیجیتال کاردانو یا (ADA) یکی بهترین و منسجم‌ترین رمز ارزهای بازار به حساب می‌آید که کاربران بسیاری هم در سراسر دنیا دارد. این ارز دیجیتال معتبر از معماری لایه‌ای برای ایجاد و حفظ امنیت و بهبود مقیاس‌پذیری برخوردار است.

کاردانو تنها توکنی است که با رویکرد تحقیقاتی و در دانشگاه ایجاد شده است.

تیم کاردانو نیازهای هر دو طرف یعنی کاربر و قانونگذار را برطرف کرده و بین موارد قانونی و حریم خصوصی کاربران در حال ایجاد تعادل است.

این پلتفرم از زبان برنامه نویسی Haskell استفاده می کند که بر خلاف اتریوم از خطاهای احتمالی ایمن است. با توجه به آینده مبهم و پیچیدگی سیستم های مبتنی بر بلاک چین، انعطاف پذیر بودن پروژه در طول زمان بسیار مهم است.  یک زبان برنامه نویسی قوی مانند Haskell، با حد و مرز مشخص خطای برنامه نویسی، تقریبا می تواند از ایجاد برنامه ها و سیستم های بی هدف جلوگیری نماید.

تفاوت کاردانو با بیتکوین و اتریوم

کاردانو در سال ۲۰۱۵ با هدف حل مشکلاتی که در شبکه اتریوم و بیت کوین وجود داشت بوجود آمد. به همین منظور توانست با ایجاد فرایندهای جدید در تایید تراکنش‌ها، مسئله مقیاس پذیری در بیت کوین و قراردادهای هوشمند در اتریوم را حل کند، و در کمتر از ۲ ماه جایگاه خود را بین ارزهای دیجیتال تثبیت کرد.

در واقع مشکلات اصلی اتریوم و بیت کوین تا آن زمان مقیاس پذیری ، تعامل و پایداری بود که کاردانو در جهت رفع این مشکلات قدم بزرگی برداشت.

کاردانو با داشتن این ماهیت توانست رقیب بسیار جدی برای اتریوم باشد و حتی هنوز هم با این که اتریوم در حال توسعه و بهبود شبکه خود است باز هم رقابت تنگاتنگی با کاردانو دارد. از دیگر مزیت‌های شبکه کاردانو سرعت تراکنش‌های بالا و کارمزد بسیار پایین آن است و با طراحی شبکه لایه لایه آن قابلیت‌های جدیدی در بلاک چین بوجود آورده است، که به برنامه نویسان اجازه می‌دهد برنامه‌های غیر متمرکز خود را به راحتی روی شبکه پیاده کنند.

نام الگوریتم شبکه کاردانو اوروبوس (ouroboros) است، که دو مشکل اصلی سرعت تراکنش و هزینه بالا را برطرف کرده است. الگوریتم اوروبروس برای تسریع برخی تراکنش‌ها تعدادی از نودها را در شبکه به عنوان رهبر برای تایید تراکنش‌ها تعیین می‌کند و رهبر تاییدیه را به شبکه اصلی متصل می‌کند، ولی در الگوریتم گواه اثبات سهام (POS) همه نودها برای تایید تراکنش‌ها مسئولیتی یکسان دارند. به طور کلی کاردانو برای ایجاد پایداری بیشتر تولید شده.

این هدف با ساخت بلوک زنجیره‌های متقاطع، امکان مبادلات بین ارزهای دیجیتال را فراهم می‌کند و با این ساختار پایدار انگیزه دارندگان cardano را بالا می‌برد. در واقع میشود گفت این شگرد کاردانوست!

کاردانو چگونه کار می کند؟

کاردانو در دو لایه اصلی دارد و دفتر کل ارزش های داخل حساب ها را از روش انتقال ارزش بین حساب های دیگر جدا می کند. این تفکیک باعت انعطاف پذیری بیشتر قرارداد های هوشمند میشود و آنها می توانند از این تفکیک به منظور سفارشی کردن قراردادهایشان استفاده نمایند.

گسترش روز افزون کاردانو

آقای چارلز هاسکینسون موسس کاردانوست. او در کارنامه خود ردپایی از تاسیس اتریوم هم دارد. او در توئیتر خود بسیاری از نکات مربوط به کاردانو و نحوه کار آنها در شبکه را در بیان میکند.

هاسکینسون اشاره کرد که بهترین کیفیت کد در این صنعت را در اختیار دارند و تعدادی از تغییرات (commit) در گیت هاب را به اشتراک گذاشت.

اول از همه، بخش عمده ای از کاربران ارز دیجیتال، ترس و شک بسیار زیادی درباره این پروژه طی چند سال توسعه خود داشتند.

هاسکینسون به طور طعنه آمیز بیان کرد که تغییرات در گیت هاب معنای خاصی ندارند و صرفا یک وایت پیپر است.

به علاوه، کاربرانی نیز پرسیده اند چگونه امکان دارد که کاردانو و جامعه آن با تغییرات و توسعه های اخیر به فعالیت خود ادامه دهند. چارلز هاسکینسون به این سوال اینگونه پاسخ داد که آنها دارای بهترین کد در این صنعت هستند.

پیش بینی آینده ارز کاردانو (cardano)

همانطور که می‌دانید ارز دیجیتال cardano جزو 10 ارز برتر دنیا قرار دارد. این شبکه ضمن توسعه خود، خلاقیت‌ها و نوآوری‌های بسیاری را در ساختار شبکه مورد استفاده قرار می‌دهد؛ بنابراین این ارز به دلیل داشتن برنامه‌ای جامع و هدفمند در بازار ارزهای دیجیتال آینده درخشانی خواهد داشت.