تحلیل بلند مدت کاردانو | پیش بینی کاردانو در سال ۲۰۲۳

۱۲ اسفند ۱۴۰۱
تحلیل بلند مدت کاردانو | پیش بینی قیمت کاردانو تا سال 2025

کاردانو قطعا یکی از پروژه هایی است که قابلیت هایی فراتر از یک ارز دیجیتال برای ترید دارد. کاردانو که بر اساس تحقیقات آکادمیک ساخته شده، طی سال های اخیر محبوبیت خاصی را به دلیل توسعه شبکه بلاک چین خود کسب کرده است.در این مقاله قصد داریم تحلیل بلندمدت قیمت کاردانو را که یکی از بزرگترین ارزهای دیجیتال بازار است ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

ارز کاردانو (Cardano) چیست؟

کاردانو با نشانه اختصاری ADA توکن اختصاصی شبکه بلاک چین کاردانو است که در سال ۲۰۱۵ توسط چارلز هاسکینسون یکی از هم بنیان گذاران اتریوم ساخته شده است. هدف کاردانو ایجاد پلتفرمی برای تبدیل جهان به یک جای بهتر است. شبکه کاردانو از مکانیزم اثبات سهام استفاده می کند که نسبت به اثبات کار امن تر، سریع تر و ارزان تر است.


آیا کاردانو برای سرمایه‌گذاری بلند مدت خوب است؟

کاردانو یک ارز دیجیتال پیشتاز و از رقبای اتریوم از نظر مقیاس پذیری و ایجاد بستر برای قراردادهای هوشمند به شمار می رود. با اینکه اتریوم رقیب سرسختی است و طرفداران خاص خود را دارد. اما کاردانو در یک سال اخیر با ارتقای شبکه خود نشان داده توانایی سبقت از شبکه اتریوم و تبدیل شدن به بزرگترین بلاک چین برای قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز را دارد.

ارتقاهای متوالی شبکه کاردانو قابلیت های زیادی را به آن افزوده است که از آن جمله می توان به ایجاد، ارسال و دریافت NFT، افزودن متادیتا به تراکنش ها، استفاده از متادیتا برای تأیید اعتبار فایل ها و حتی اشیای فیزیکی، ایجاد استخرهای استیکینگ، ایجاد قراردادهای هوشمند، ادغام فناوری کاردانو با پلتفرم های موجود اشاره کرد. این قابلیت های انقلابی زمانی در کاردانو ایجاد شد که بلاک چین های زیادی در این حوزه فعالیت نمی کردند.

برنامه های اعلام شده برای آینده کاردانو نیز گواهی بر آینده درخشان این شبکه هستند. تیم توسعه دهنده کاردانو قبلاً هم نشان داده توانایی ایجاد ویژگی های انقلابی و تغییرات مثبت را طبق برنامه ریزی های اعلام شده دارد.


پیش بینی قیمت کاردانو از ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۲ با تحلیل پرایس اکشن

تحلیل قیمت کاردانو نشان میدهد که کاردانو سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ را با نوسان سپری کرده و در سال ۲۰۲۱ به قله قیمتی ۳ دلار دست یافته بود. ADA هم مانند سایر ارزهای دیجیتال در آلت سیزن سال ۲۰۱۸ به اوج رفت و با حمام خون قیمت ها در ۲۰۲۱ به کف قیمتی چندساله خود بازگشت. در ماه مارس ۲۰۲۲ یک دوره کوتاه رشد هم اتفاق افتاد اما بعد از آن با سقوط قیمت بیت کوین و  تحت تأثیر عوامل کلان اقتصادی این ارز دیجیتال هم در باتلاق کاهش قیمت فرورفت.

نمودار تغییرات قیمت کاردانو از سال 2018

نمودار تغییرات قیمت کاردانو از سال ۲۰۱۸


کاردانو در سال ۲۰۲۲ به چه مرحله‌ای می‌رسد؟

با توجه به افت شدید قیمت کاردانو در چند ماه گذشته، فرصت خوبی برای خرید این ارز دیجیتال در کف قیمت فراهم شده است. این نکته از رفتار نهنگ های بازار نیز مشخص است زیرا در اخبار چندین بار اعلام شده ذخایر کاردانو در نزد نهنگ ها به بالاترین میزان در طول تاریخ رسیده است. بنابراین اگر قصد خرید یک دارایی مطمئن برای سرمایه گذاری بلندمدت چندساله را دارید کاردانو یک گزینه عالی است. اما برای تصمیم گیری نهایی باید شرایط لحظه ای بازار و تحلیل های کوتاه مدت و بنیادی را نیز در نظر گرفت.

 


قیمت کنونی کاردانو چقدر است؟

هر واحد کاردانو با نماد اختصاری ADA یک ارزدیجیتال با قیمت ۰.۴۲۶۴ ارزش بازار ۱۵,۱۹۰,۰۴۶,۷۶۴$ است. قیمت این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته %-۱۰.۵۱۱۵ تغییر کرده است. در بین تمام ارزهای دیجیتال، Cardano رتبه ۱۰ را به خود اختصاص داده است و حجم معاملات روزانه آن ۴۴۶,۷۸۱,۴۳۱$ است.

قیمت کاردانو از ۳ سپتامبر ۲۰۲۱ یک روند نزولی را پی گرفته و هم اکنون با وجود تثبیت بالاتر از ۰.۴۵ دلار خطر افت مجدد را حس می کند. سطح قیمت فعلی ۰.۴۷ دلار پس از بازگشت از کف ۰.۴۱ دلار به دست آمده که روند صعودی کوتاه مدت یک هفته ای را نشان می دهد.

نمودار قیمت یک روزه کاردانو / تتر

نمودار قیمت یک روزه کاردانو / تتر

اگرچه اندیکاتورهای RSI و مکدی بهبود وضعیت کلی این دارایی و رشد قیمت آن را نشان می دهند، چشم انداز کلی اندیکاتورها خنثی است و تصمیم گیری برای خرید یا فروش را به رفتار قیمت در آینده منوط کرده است. با این حال، در تایم فریم های هفتگی و ماهانه، اندیکاتورها سیگنال فروش را صادر کرده اند.

نمودار وضعیت اندیکاتورهای کاردانو/ تتر در تایم فریم ماهانه

نمودار وضعیت اندیکاتورهای کاردانو/ تتر در تایم فریم ماهانه


پیش‌بینی قیمت کاردانو در سال ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۶

به  گفته کارشناسان ارزش ارز دیجیتال کاردانو بسیار بیشتر از قیمت فعلی آن است و افت شدید قیمت در ماههای گذشته تنها تحت تأثیر احساسات منفی حاکم بر کل بازار بوده و نه افت ارزش سرمایه گذاری کاردانو. به همین دلیل پیش بینی می شود روند بلندمدت قیمت کاردانو صعودی باشد. کارشناسان والت اینوستور هم راستا با این موضوع، قیمت کاردانو را تا پایان سال ۲۰۲۷ در سطح ۵ دلار پیش بینی کرده اند.

خوش بینانه ترین پیش بینی برای قیمت کاردانو ۱۰ دلار است که توسط Gov Capital ارائه شده است. افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی تا سال آینده و رسیدن به ۱۰ دلار  تا ۵ سال آینده پیش بینی معقولی است که بعد از افت شدید قیمت کاردانو دور از انتظار نیست.

طبق تحلیل های تکنیکال انتظار می رود قیمت کاردانو در سال جاری بین حداقل ۰.۵۹ دلار و حداکثر ۰.۷۰ دلار معامله شود. بر این اساس میانگین قیمت در پایان سال حدوداً ۰.۶۱ دلار خواهد بود.

نمودار تغییرات قیمت کاردانو در سال 2022

نمودار تغییرات قیمت کاردانو در سال ۲۰۲۲

برای سال ۲۰۲۳ پیش بینی نی شود بازه قیمت کاردانو ۰.۸۵ تا ۱.۰۱ دلار باشد که میانگین قیمت ۰.۸۷ دلار را به دست می دهد.

در سال ۲۰۲۴ هم انتظار می رود قیمت ADA بین ۱.۲۵ تا ۱.۴۶ دلار نوسان کند. در این سال میانگین قیمت ۱.۲۹ دلار قابل دسترس خواهد بود.

در سال های ۲۰۲۵ و ۲۰۲۶ نیز پیش بینی می شود قیمت کاردانو به ترتیب به حداکثر ۲.۱۹ و ۳.۲۹ دلار برسد. طبق تحلیل ها قیمت در سال ۲۰۲۷ از ۴ دلار فراتر رفته و در سال ۲۰۲۸ در محدوده ۶ دلار نوسان خواهد کرد.

پیش بینی قیمت برای سال ۲۰۲۹ بازه ۸.۹۹ تا ۱۰.۶۲ دلار است و در سال بعد قیمت به حداقل ۱۳.۵۵ دلار و حداکثر ۱۵.۶۹ دلار خواهد رسید.

جمع بندی

کاردانو یکی از ارزهای دیجیتال پیشرو است که در ماه های اخیر شاهد تغییرات مثبت زیادی در بلاک چین خود بوده است. با توجه به اینکه ارتقاهای شبکه کاردانو همزمان با دوره سقوط قیمت ارزهای دیجیتال صورت گرفته، قیمت فعلی از ارزش بالقوه این دارایی بسیار کمتر شده و این نکته ارزش سرمایه گذاری در کاردانو را افزایش داده است.

در این مقاله پس از معرفی کوتاه کاردانو و قابلیت های آن، پیش بینی قیمت ADA در سال های آینده ارائه شد تا به تصمیم گیری بهتر شما درباره سرمایه گذاری در این ارز دیجیتال کمک کند.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «تحلیل بلند مدت کاردانو | پیش بینی کاردانو در سال ۲۰۲۳» با ما درمیان بگذارید.

منبع:changelly.com
1 نفر این مطلب را پسندید.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال
شیبا اینو رایگان

بعد از تکمیل احراز هویت در جشنواره آبان تتر، شیبا اینوی رایگان هدیه بگیر!

دریافت هدیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *