تحلیل بلندمدت قیمت لایت کوین: چشم انداز لایت کوین تا سال ۲۰۳۰

۲۷ خرداد ۱۴۰۳
تحلیل بلندمدت قیمت لایت کوین: چشم انداز لایت کوین تا سال 2033

قیمت لایت کوین همبستگی زیادی با بیت کوین دارد. با این حال آینده لایت کوین به اندازه بیت کوین درخشان نیست. در سال ۲۰۲۳ عملکرد لایت کوین نسبت به بازار بدتر بود و ارزش آن نسبت به بیت کوین سقوط کرد.

آینده لایت کوین در سال ۲۰۲۴ و پس از آن به عوامل مختلفی بستگی دارد اما در این مقاله سعی می کنیم پیش بینی های جدیدی از چشم انداز آینده لایت کوین را ارائه کنیم تا به شما در تصمیم گیری برای خرید و نگهداری بلندمدت این ارز دیجیتال کمک کند. این مقاله هر ماه آپدیت خواهد شد و جدیدترین پیش بینی ها ارائه خواهد شد.

لایت کوین چیست؟

ارز دیجیتال لایت کوین که با حروف اختصاری LTC شناخته می شوددر سال ۲۰۱۱ توسط چارلی لی ایجاد شد. لایت کوین بر اساس کدهای شبکه بیت کوین ساخته شده و به خاطر تراکنش های سریع . کارمزد بسیار پایین آن معروف شده است. لایت کوین یک هاردفورک از شبکه بیت کوین است.

قیمت فعلی لایت کوین چقدر است؟

به چپ و راست بکشید.
نام ارز دیجیتال لایت کوین (Litecoin)
نام اختصاری LTC
قیمت لایت کوین ۷۳.۴۲ دلار
رتبه در سایت کوین مارکت کپ ۱۸
حجم معاملات روزانه ۲۲۹,۷۲۵,۸۸۰ دلار
عرضه ی کل ۸۴,۰۰۰,۰۰۰ دلار
مقدار در گردش ۷۴,۷۷۲,۰۰۰ دلار
وب سایت رسمی https://litecoin.org/

تحلیل بلندمدت قیمت لایت کوین

با وجود مشکلات بیت کوین از نظر افزایش قیمت پس از هاوینگ و تایید ای تی اف های بیت کوین، لایت کوین رشد خوبی را تجربه کرد. همین امر هم کارشناسان را نسبت به آینده خوشبین کرده است.

پس از افت قیمت در چند هفته گذشته اکنون قیمت کمی آرام گرفته است. نمودارها افت ۴ درصدی قیمت در یک ماه گذشته را نشان می دهند. اما عملکرد ۶ ماهه مثبت بوده و از ابتدای سال هم ۸ درصد به ارزش این ارز دیجیتال افزوده شده است.

در نمودار روزانه تلاش خریداران برای شکستن مقاومت ۸۰ دلار مشهود است اما خرس ها هم به تلاش خود برای جلوگیری از رشد ادامه داده اند. حجم معاملات ۲۴ ساعته کاهش یافته که گویای کاهش علاقه به این ارز دیجیتال است. طبق تحلیل های میهن سیگنال، اگر مومنتوم صعودی بالاتر از قیمت ۸۰.۷۲ دلار حفظ شود، احتمال رشد قیمت تا اولین هدف در ۸۵.۷۸ دلار وجود خواهد داشت.

نمودار روزانه قیمت لایت کوین / تتر

نمودار روزانه قیمت لایت کوین / تتر

طبق پیش بینی های سایت کریپتوپولیتن، قیمت لایت کوین در سال ۲۰۲۴ تا حداکثر ۱۱۵ دلار افزایش خواهد داشت. در سال ۲۰۲۵ قیمت می تواند بین حداقل و حداکثر ۱۵۶ و ۱۷۵ دلار نوسان کند.

کارشناسان تخمین زده اند در سال ۲۰۲۶ لایت کوین با عبور از ۲۲۶ دلار به حداکثر ۲۶۸ دلار برسد. میانگین قیمت در سال ۲۰۲۷، ۳۳۵ دلار برآورد شده و انتظار می رود در این سال قیمت بین ۳۲۳ و ۳۹۰ دلار متغیر باشد.

همچنین حداکثر قیمت در سال ۲۰۲۸، ۵۶۲ دلار و حداقل قیمت ۴۶۱ دلار خواهد بود. برای سال ۲۰۲۹ میانگین قیمت ۶۹۵ دلار پیش بینی شده است.

انتظار داریم در سال ۲۰۳۰ ارزش لایت کوین در محدوده ۱۰۰۳ تا ۱۲۲۸ دلار متغیر باشد. میانگین قیمت در این سال ۱۰۳۹ دلار  محاسبه شده است.

آیا خرید لایت کوین سرمایه گذاری خوبی است؟

پیش بینی بلندمدت قیمت لایت کوین بسیار امیدوارکننده است. با این حال در کوتاه مدت رفتار نوسانی کار را برای پیش بینی دقیق دشوار کرده است. در این شرایط بهترین کار در نظر گرفتن بازار و توجه به اخبار و توسعه های موثر بر قیمت است.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «تحلیل بلندمدت قیمت لایت کوین: چشم انداز لایت کوین تا سال ۲۰۳۰» با ما درمیان بگذارید.

منبع:cryptopolitan
برای این مطلب رای ثبت نشده
اولین رای دهنده باش!
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

نظرات بسته شده است.