لایت کوین (LTC)

۳,۴۰۰,۶۲۴ تومان
سه میلیون و چهارصد هزار و ششصد و بیست و چهار تومان
$67.74
رتبه 15
73,716,514
87.76%
عرضه حداکثر: 84,000,000
عرضه در گردش
$4,993,867,760
ارزش بازار
$67.74
-83.60%
بالاترین قیمت: $412.96
قیمت
-4.34%
تغییرات امسال
؟
تغییرات قیمت از ابتدای این سال میلادی
5.36% تغییرات ۷ روز گذشته
$1.1137399673462 $412.96
پایین ترین
بالاترین
 • خلاصه
 • زمان نگهداری
 • فنی
 • میزان محبوبیت
 • سرمایه بازار و نقدینگی
 • مقالات
 • درباره

لایت کوین چیست؟

لایت کوین یا Litecoin با نماد LTC یک ارز دیجیتال یا رمزارز است که با ارزش بازار حدود 4,993,867,760 دلار در رتبه 15 قرار دارد. هر واحد از Litecoin در این لحظه با قیمت 68 دلار با احتساب نرخ تتر 50,198 تومانی که معادل 3,400,624 تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن 274,643,645 است.
لایت کوین در 24 ساعت گذشته 2% تغییر داشته است. در نمودار Litecoin بالاترین قیمت در همه زمان ها 413 دلار بوده که الان حدود -84% با آن فاصله دارد. همچنین در نمودار Litecoin کمترین قیمت در همه زمان ها 1 دلار بوده که الان حدود 1 با آن فاصله دارد.

wallet icon
امتیاز نقدینگی
۶۹%
wallet icon
میزان محبوبیت
۹۰%
wallet icon
میزان عملکرد
۱۰۰%
wallet icon
فاصله زمانی از ATH
۱۰۰%
wallet icon
فاصله قیمتی با ATH
۱۰۰%
wallet icon
امتیاز نقدینگی
۶۹%
wallet icon
میزان محبوبیت
۹۰%
wallet icon
میزان عملکرد
۱۰۰%
wallet icon
فاصله زمانی از ATH
۱۰۰%
wallet icon
فاصله قیمتی با ATH
۱۰۰%
چگونه از این نمودار استفاده کنیم؟

میانگین زمان نگهداری لایت کوین

همانطور که از نام آن پیداست، این شاخص به سادگی میانگین دوره نگهداری دارایی‌های رمزارز را محاسبه می‌کند. این محاسبه با میانگین زمان نگهداری تمام آدرس‌ها برای زمان‌های قبل از انتقال (یا فروش) این رمزارز صورت می‌گیرد. این عدد در زمینه مدت زمانی که این دارایی رمزارزی وجود دارد، قرار می‌گیرد.

💡 چگونه می‌توانم از آن استفاده کنم؟ ا

این شاخص به درک افق زمانی نگه‌دارندگان این دارایی رمزارزی کمک می‌کند. افق زمانی بلندتر می‌تواند به منظور اعتقاد بلندمدت به دارایی اشاره کند.

۲.۳
سال‌
۰سال‌
۱۲.۱سال‌

فنی

با توجه به ماهیت منبع باز رمزارزها ، کد اکثر رمزارزها به صورت عمومی از طریق Github در دسترس است. میهن سیگنال به طور مستقیم به مخازن رسمی Github این رمز ارز وصل و اطلاعات کلیدی را برای فعالیت توسعه‌دهندگان استخراج می‌کند.

‌تعداد Commit ۲۶,۷۶۵
ستاره‌ها ۴,۲۳۳
تماشاگرها ۵۰۶
شاخه‌ها ۳,۰۵۵
آخرین Commit 5 ماه پیش

آمار گیت‌هاب

۱ ماه
۳ ماه
۶ ماه
امسال
۱ سال
همه

برای هر کسی که به دنبال تجزیه و تحلیل جامعه توسعه‌دهندگان یک پروژه است، نمودار GitHub یک وسیلهٔ ضروری است. معیارهای نمایش داده شده در بالا، تعداد commits و ستاره‌ها نشان‌دهنده علاقه و مشارکت از جامعه توسعه‌دهندگان یک رمزارز اشاره دارد. در حالت ایده‌آل، باید رشدی در این جنبه‌ها و همچنین در سایر معیارهای کلیدی توسعه‌دهندگان وجود داشته باشد.

مشکلات باز و مشکلات بسته برای مقایسه تعداد باگ‌ها و بهبودهای پیدا شده نسبت به آنهایی که اصلاح/اجرا شده‌اند مفید هستند. زمانی که مسائل بیشتری حل و فصل می‌شوند، به تعهد از جانب جامعه توسعه‌دهندگان اشاره دارد.

در کل، هر یک از این معیارهای GitHub یک زاویه کمی متفاوت در جامعه توسعه‌دهندگان یک پروژه را نشان می‌دهد. این نمودار به راحتی یک دید کلی از تمام معیارهای کلیدی GitHub را فراهم می‌آورد. احساس راحتی به مقایسه بین هر کدام و در میان دارایی‌های رمزنگاری شده کنید.

میزان محبوبیت

نشان‌گر احساسات با استفاده از الگوریتم یادگیری ماشین،  علامت‌گذاری مفهوم پیام‌هایی که در مورد یک دارایی رمزنگاری خاص و تیکر آن بحران می‌شوند، را پیش‌بینی می‌کند. این‌ها بر اساس زمان نقشه‌برداری می‌شوند تا احساسات بازار و سطح فعالیت مرتبط با یک دارایی رمزنگاری در توییتر را پیگیری کنند.

احساسات توییتر

۱ ماه
۳ ماه
۶ ماه
امسال
۱ سال
همه

احساسات تلگرام

۱ ماه
۳ ماه
۶ ماه
امسال
۱ سال
همه

سرمایه بازار و نقدینگی لایت کوین

پروژه هایی با نقدینگی و ارزش بازار کمتر ریسک بیشتری دارند. زمانی که پروژه محبوب تر میشود و توسط افراد بیشتری معامله میشود ریسک سرمایه گذاری در آن کاهش می یابد و پروژه ی مناسیبی برای سرمایه گذاری درنظر گرفته می شود.

مقالات

در این قسمت مقالات مرتبط با این ارز را مشاهده میکنید.

هالبورن خطرهای امنیتی که ممکن بود بر دوج کوین، لاین کوین و Zcash اثر بگذارد را برطرف کرد. اما بیش از ۲۵ میلیارد دلار از ارز های دیجیتال در معرض...
۱۴۰۱/۱۲/۲۳
آخرین اخبار ارز دیجیتال
نمایش مطلب
قیمت لایت کوین بالاتر از محدوده حمایت ۹۰ دلار نشانه های مثبتی بروز داده است. قیمت در حال افزایش است و ممکن است یک رالی جدید بالای مقاومت ۱۰۰ دلار...
۱۴۰۱/۱۱/۱۸
تحلیل لایت کوین | تح...
نمایش مطلب
قیمت لایت کوین بالاتر از محدوده ۹۰ دلار به رشد خود ادامه داده است. قیمت در حال رشد است و ممکن است یک رالی جدید بالای مقاومت ۱۰۰ دلار را...
۱۴۰۱/۱۱/۱۰
تحلیل لایت کوین | تح...
نمایش مطلب
قیمت لایت کوین از مقاومت ۸۰ دلار شروع به افت کرده است. LTC در حال تقلا است و در خطر کاهش بیشتر تا حمایت ۵۵ دلار قرار دارد. نکات مهم...
۱۴۰۱/۹/۲۸
تحلیل لایت کوین | تح...
نمایش مطلب
قیمت لایت کوین اخیراً افزایش یافته و سرمایه گذاران خود را خوشحال کرده است. عملکرد هفتگی این ارز دیجیتال تا امروز ۲۳.۱۸ درصد بوده که آن را به بهترین ارز...
۱۴۰۱/۹/۰۶
تحلیل لایت کوین | تح...
نمایش مطلب
یک چرخه گاوی قیمت لایت کوین درون یک کانال صعودی می تواند به مقاومت ۶۵ دلار حمله کند. این سطح افقی به مدت سه ماه رشد گاوی را محدود کرده...
۱۴۰۱/۶/۲۰
تحلیل لایت کوین | تح...
نمایش مطلب
در حالی که لایت کوین یک ساختار صعودی بلندمدت را تایید کرده، مسیر روند کوتاه مدت آن نزولی به نظر می رسد. نکات مهم تحلیل قیمت لایت کوین قیمت لایت...
۱۴۰۱/۵/۲۷
تحلیل لایت کوین | تح...
نمایش مطلب
لایت کوین با وجود تلاش برای رشد نتوانسته بر قدت خرس ها غلبه کند. با اینکه مقداری بازیابی صورت گرفته، چشم انداز تکنیکال افت بیشتر را پیش بینی می کند....
۱۴۰۱/۴/۲۳
تحلیل لایت کوین | تح...
نمایش مطلب
لایت کوین پس از تکمیل شدن یک الگوی صعودی در ۲۴ فوریه شروع به رشد کرده اما هنوز نتوانسته روند صعودی یا نزولی خود را تایید کند. نکات مهم تحلیل...
۱۴۰۱/۱/۱۷
تحلیل آلت کوین ها
نمایش مطلب
تحلیل قیمت لایت کوین نشان می دهد قیمت امروز حرکات خرسی داشته است. جفت LTC/USD به سطح ۱۱۶.۴ دلار رسیده است. نکات مهم تحلیل قیمت لایت کوین تحلیل قیمت لایت...
۱۴۰۰/۱۲/۲۹
تحلیل آلت کوین ها
نمایش مطلب
پلتفرم معاملاتی رابین‌ هود از راه ‌اندازی نسخه بتاى کیف پول  ارزهای دیجیتال خود خبر داد. به گزارش میهن سیگنال به نقل از یوتودى، شبکه محبوب معاملاتى رابین هود اعلام...
۱۴۰۰/۱۰/۱۲
آخرین اخبار ارز دیجیتال
نمایش مطلب
کاربران ارز دیجیتال با افزایش قیمتى ناگهانى ارزهاى خود به دلیل یک اختلال شبکه اى در پلتفرم کوین مارکت کپ، شوکه شدند. شبکه کوین مارکت کپ که به عنوان بزرگترین...
۱۴۰۰/۹/۲۴
آخرین اخبار ارز دیجیتال
نمایش مطلب

معرفی ارز لایت کوین (Litecoin)

ارز دیجیتال Litecoin یکی از اولین فورک‌های بیت کوین در بازار سرمایه به حساب می‌آید. به عبارتی ارز لایت کوین پایگاه کدهای آزاد بیت کوین را در دست گرفته است. این ارز دیجیتال توسط کارمند کمپانی گوگل چارلی لی در اکتبر سال 2011 طراحی و راه اندازی شد. برخلاف ارزهای دیجیتال دیگر، عرضه Litecoin همواره ثابت است و هرگز بیشتر از 84 میلیون در گردش وجود نخواهد داشت. همچنین هر 2.5 دقیقه شبکه Litecoin یا بلوک جدید ایجاد و به بازار عرضه می‌کند.

لایت کوین (LTC) در حال حاضر با مالکیت ۱.۰۹٪ از بازار در رتبه هفتم ارز های دیجیتال قرار دارد. صرافی CoinEgg با دارا بودن سهم ۴.۵۲ درصد از حجم معاملات روزانه، معروف‌ترین صرافی است که این پول دیجیتال را خرید و فروش میکند. لایت کوین توسط یکی از کارمندان سابق گوگل در سال ۲۰۱۱ با ایده تغییر دادن پروتکل‌های بیت‌کوین پایه‌گذاری شده است.

بسیاری از کارشناسان معتقدند که لایت کوین یکی از امن‌ترین و معتبرترین شبکه‌های نقل و انتقال مالی در دنیا است. در لایت کوین عمل استخراج انجام می شود که این باعث اعتبار بیشتر معاملات در آن شبکه می شود و در ازای آن ماینر ها پاداشی دریافت میکنند.

اکتبر سال ۲۰۱۱، آقای چارلی لی لایت کوین را در گیت‌هاب بوسیله یک کلاینت منبع باز ساخت. این پروژه شاخه‌ای از Bitcoin-Qt بود که با بیت‌کوین فرق می‌کرد. از تفاوت‌های این دو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کم بودن زمان ساخت زنجیره قالب
 • تابع رمزگذاری متفاوت
 • بیشتر بودن تعداد کوین‌ها
 • تغییر رابط کاربری

این برتری بخاطر برخورداری لایت کوین از دو فناوری Lightning Network و Segregated Witness است که منجر به حجم تراکنش‌های بیشتر با سرعت زیاد و هزینه کم می‌شوند.

چارلی لی در شبکه لایت کوین از الگوریتم اسکریپت استفاده کرد که نسبت به الگوریتم sha-256 که در بیت‌کوین به کار رفته است، امکان محاسبات آسان‌تر و سریع‌تر تراکنش‌ها را دارد. به همین دلیل استفاده از روش‌های جی‌پی‌یو برای ماینینگ لایت کوین هنوز هم رواج دارد.

بلاک‌های لایت کوین دو و نیم دقیقه زمان می‌برند تا به بلاک‌چین اصلی لایت کوین اضافه شود .

نقاط قوت لایت کوین

 • مقبولیت در نگاه کاربران عادی
 • مجموع تعداد سکه‌های بالا
 • کارمزد کمتر نسبت به دیگر کوین‌ها
 • عدم لزوم به چک کردن بالانس پرداخت جهت ایجاد یک تراکنش (به صورت یک شبکه توزیع‌شده عمل می‌کند)
 • حجم تراکنش‌های بالا
 • مجوز ایجاد تغییرات در قالب و ساخت یک ورژن تازه توسط استفاده کنندگان
 • ایمنی بالای زنجیره بلوکی (اختصاص پسورد شخصی جهت انجام معاملات)

نقاط ضعف لایت کوین

 • هرچند تیم توسعه بیت کوین، لایت کوین را با افقی درخشان ساختند اما تریدر ها از آن به عنوان شت کوین یاد می کنند!
 • با بروزرسانی ورژنی جدید از لایت کوین، بیت‌کوین هم با همان پروسه کار خواهد کرد.

مقایسه لایت کوین با بیت کوین

با مقایسه شبکه بیت‌کوین و لایت کوین در نگاه اول باید بگوییم شبکه بیت‌کوین با شبکه لایت کوین بسیار متفاوت است. مدت استخراج لایت کوین دو و نیم دقیقه است که نسبت به بیت‌کوین ۱۰ دقیقه بسیار سریع‌تر است. تعداد کل سکه‌هایلایت کوین مقداری محدود است. اما در مقایسه با بیت‌کوین بسیار بیشتر است (۸۴ میلیون سکه لایت کوین و ۲۱ میلیون واحد بیت‌کوین). همچنین پاداش استخراج لایت کوین از پاداش استخراج بیت‌کوین کمتر است.

پیش بینی آینده ارز لایت کوین (Litecoin)

به طور کلی پیش بینی وضعیت ارزهای دیجیتال در بازار سرمایه به دلیل وجود نوسانات بسیار، کار سخت و دشواری است. نظر کارشناسان این بازار در خصوص ارز لایت کوین این است که انتظار دارند قیمت این ارز طی چند سال آینده افزایش یابد.